Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A nyárik Michelin Energy 195/55R15, ebből az elsők szinte újak még, a hátsók kb. 60%-osak. Jól tapad szárazon és vizesen egyaránt, csak dícsérni tudom.

A télik Kléber Krisalp 3 155/70R13 méretűek, kb. 50-60%-os állapotban.

Szvsz nem túl jók, mert vizesen baromi könnyen csúsznak.

Idén még elhasználom őket, jövő télen már 175 és 14" vagy 15" a terv.

Link to comment
Megosztás:

"

A négyévszakosok egyébként addig érnek valamit, amíg csak

simán hideg van. Jégen/hóban ugyanúgy viselkedik, mint egy

jó fajta nyári gumi. :)

Ezt csak megerősíteni tudom én is.

Nekem volt a Wartburgon, nyáron olvadt, télen meg csúszott.

Volt semperit téligumim ami viszont nagyon jól működött (nyáron is jobb volt mint a 4 évszakos)

Link to comment
Megosztás:

Most nem akarom itt játszani a nagy okosat, nekem anyagi okokból van négyévszakos, de abból azért az egyik legjobb. Semmi bajom nem volt nyáron, egyáltalán nem "olvadt", télről még nincs elég tapasztalatom, mivel január után alig volt hó, meg ott amúgy is óvatosan megyek, de egyszer nem csúsztam meg vele... najó egyszer vizes, jeges füvön parkoláskor csúsztam 20centit... :)

Link to comment
Megosztás:

Most nem akarom itt játszani a nagy okosat, nekem anyagi okokból van négyévszakos, de abból azért az egyik legjobb. Semmi bajom nem volt nyáron, egyáltalán nem "olvadt", télről még nincs elég tapasztalatom vele, mivel január után alig volt hó, meg ott amúgy is óvatosan megyek, de egyszer nem csúsztam meg vele... najó egyszer vizes, jeges füvön parkoláskor csúsztam 20centit... :)

Ok én csak azt tudom de azt 100%-ra hogy mi a cégnél úgynevezett 4 évszak használunk. Télen csúszik mint állat , nyáron szintén .Nem egyszer fordult elő hogy keresztbe álltam az úton mert a gumi elhagyta magát. Igen most jön hogy gyorsan mentél , nem , mert a gumi vagy téli vagy nyári. SZERINTEM

Link to comment
Megosztás:

Ez mind igaz és szép, ajánlatos elolvasni. :D

Viszont egy szóval sem mondja hogy ez a Barum a jó megoldás télre... :)

Tényleg nem akarok senkinek a lelkébe gázolni, de Nekem is az első téli

gumma Barum volt, és bár tudom hogy azóta jött ki újabb típusa, de nem

hiszem hogy ugyanabban az árban sokkal jobbat tudtak volna alkotni. :D

Én inkább veszek négy használt 70% állapotú jó minőségű téligummát,

két darab új Barum gumi árából. :D

Link to comment
Megosztás:

Én inkább veszek négy használt 70% állapotú jó minőségű téligummát,

két darab új Barum gumi árából. :)

Ja kérem, nagyot nézne Józsi bácsi mikor megveszem a gumáit és ÁFA-s számlát kérek....

Amúgy én besz. áron veszem a Barumot, úgyhogy lehet hogy nem a legjobb, de igazán occsó....

Megaztán szvsz 1 garnitúra télivel simán el lehet menni 2-3 idényt ha nem téped szét, úgyhogy tényleg nem nagy ráfordítás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Csak 1 hete vagyok Opel tulajdonos!Gsi 8v

Látom,hogy a téli gumikról megy a téma.Ha estleg kell valainek téli gumi akkor írjatok ide.Ha tudok éppen olyat szerezni akkor szivesen segítek a márka társaknak.

Gumisnál dolgozom,Pesten: 8)

Link to comment
Megosztás:

Aki azt mondja hogy jól teljesít a Barum téli egy igazi télen, az még nem próbált egy tényleg jó téligumit. :)

Ez is igaz, nekünk a szűk családban 2 Caravan van ,az 1-ik télen Barum gumival a másik (az enyém) Good Year-ral. Hát ne tudd meg a két gumi ég és föld. Ráadásul a Barum kopik mint állat. Viszont sokkal ócsóbb mint az Ultra gripp 6 . De az is ígaz hogyha nem az autóval veszem őket nem valószínű hogy kiadok érte olyan sok lóvét mint ahogy árulják őket. Viszont szerintem a Németeknél biztos olcsón mérik mert csomó behozott autón láttam már. De ez csak feltételezés. A használtnál is van rizikó mert mivan ha nincs jelölve a forgás irány és fordítva teszed fel :arrow: szál szakadás. Sajnos én már jártam így :Hangman: kb így néztem ki mikor 300km onnan ahol lakom a 2 hátsó szakadt meg. Olyan volt mint a sündisznó, és szikrázott hazáig de haza jöttem vele.

Link to comment
Megosztás:

Németeknél van lóvé a minőségre, meg ott az emberek felfogása is

teljesen más, nem sajnálják a biztonságra a pénzt. :D

Forgásirányos guminál mindig jelölve van az irány. :D

Aztec!

Szólhattál volna, februárban adtam el ugyanannyiért őket. :)

Majd szólok ha van hasonló, bár idén eléggé le van pukkanva a kínálat.

Link to comment
Megosztás:

bár idén eléggé le van pukkanva a kínálat.

Ezt én is csak megerősíthetem, az elmúlt napokban több gumisnál is jártam, és beszéltek a világpiaci áráról az olajnak, meg még egy két dolgot megemlítettek.

A lényeg majdnem mindenki azt mondta, hogy pár héten belül emelkedni fognak az árak és a választék pedig csökkenni fog. Tehát aki tudja az vegye meg minél előbb.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, olyan kérdésem lenne, hogy Fulda nyári gumiabroncsokról van-e valakinek gyakorlati tapasztalata, és főleg milyen?Mert ma, amikor felrakták a téli gumikat, egy bömös alatt ilyeneket láttam kb. :205/x méretben, és arra gondoltam, hogy akkor csak nem lehetnek olyan rosszak, ha Ő rá meri rakni ilyen méretben, és ilyen autóra.

Mert az ára 195/50R15-ben 14e. körül volt, ami szvsz. nem olyan eget

rengető!

Opel 16V?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.