Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

On 2021. 06. 11. at 19:29, zotya975 írta:

A szálszakadást nem lehet kiszűrni a centírozó gépen? Nem jelentkezik " ütésként" ha megváltozik a gumi szerkezete?

Na igen bár én jelen vagyok ezen a közösségi oldalon, de fórumozás helyett nem használom, nincsenek témák, topikok, nem lehet visszaolvasni, vagy keresni. Szóval igen, dögöljön meg. 

Csak - csak visszajöttem a témára...  Voltam gumisnál, feltette az első kerekeket a kiegyensúlyozó padra és csak úgy kézzel megforgatta. Mindkét kerék futófelülete a futósíkon hullámzott....

Oldalról nem látni semmi dudorodást ezért nem észleltem a szerkezeti hibát.

Most ott tartok, hogy a még gyári szerelésű alig futott pótkerekemre (Michelin gumi, 1992-es gyártású gyönyörű állapotú) és egy ingyen kapott régi kerékre, - amit éppen homokoltatok és porfestékeztetek - rendelek két új Falken gyári gumit. A Falken nálam már bevált korábban (2005 -kor kapott egy szettet) és bár nagyon kopott mert lágy gumi, de éppen ezért nagyon jól tapad.

Szép egyenletes kopást mutatott, de 40 ezer kilométer alatt le is kopott 4 mm-esre. Akkor kidobtam.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, epk947 írta:

Csak - csak visszajöttem a témára...  Voltam gumisnál, feltette az első kerekeket a kiegyensúlyozó padra és csak úgy kézzel megforgatta. Mindkét kerék futófelülete a futósíkon hullámzott....

Oldalról nem látni semmi dudorodást ezért nem észleltem a szerkezeti hibát.

Most ott tartok, hogy a még gyári szerelésű alig futott pótkerekemre (Michelin gumi, 1992-es gyártású gyönyörű állapotú) és egy ingyen kapott régi kerékre, - amit éppen homokoltatok és porfestékeztetek - rendelek két új Falken gyári gumit. A Falken nálam már bevált korábban (2005 -kor kapott egy szettet) és bár nagyon kopott mert lágy gumi, de éppen ezért nagyon jól tapad.

Szép egyenletes kopást mutatott, de 40 ezer kilométer alatt le is kopott 4 mm-esre. Akkor kidobtam.

Igen a Falken tényleg jól tapad, én annak idején ezt vettem az Astrára mert ebben a méretben ennek volt a legjobb a nedves tapadása.  Annyira jó volt hogy amikor ősszel lecseréltem őket az 5 éves télire ( Barum Polaris) gyakorlatileg elkezdtem csúszkálni, mert az új nyári még mindíg jobb volt mint a régebbi téli gumi. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2021. 07. 30. at 12:47, zotya975 írta:

Igen a Falken tényleg jól tapad, én annak idején ezt vettem az Astrára mert ebben a méretben ennek volt a legjobb a nedves tapadása.  Annyira jó volt hogy amikor ősszel lecseréltem őket az 5 éves télire ( Barum Polaris) gyakorlatileg elkezdtem csúszkálni, mert az új nyári még mindíg jobb volt mint a régebbi téli gumi. 

Csak azért, hogy a korábbi problémámat lezárjam: A két Falken nyári az első kerekeken kiválóan szuperál.
Nem húz semerre a kormány, akár elengedett kormánnyal is lehet egyenesen menni az autópálya maximummal is.
Tehát a 20 ezret futott Nokian-ok voltak a hibásak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.