Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Mit tegyek? Szíveasen cserélném ledekre én is! Milyen anyagokat használjak? Hol érdemes megvenni és mennyibe kerül egy ilyen játék?

Válaszodat várva Thx.

Az ellenállatok kb: 30-40 Ft-ba kerülnek a ledek pedig 200-300-ba.

A topik első oldalán ajánlottam egy honlapot szerintem nézd meg, én az alapján csináltam meg az rds-t és a kapcsolót, a műszerfal még hátra van.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Szeva!

Van valakinek valamilyen tapasztalata, vagy véleménye az ún. IceBlue izzókról?

(A fórumot olvasgatva rájöttem, hogy a xenon nem egy egyszerű dolog :oops: !)

A válaszokat köszi!

Nekem, és Gepárdnak is ilyen van a gépében, és nagyon meg vagyunk vele elégedve, mert sötétben a szembe jövő verdák sárga fényét símán átvilágítja, tehát minimálisra csökken az az idő, amíg nem látsz.A távolsági funkciót most így már nem részletezném.Nagyon király! Viszont így, hogy szemöldökök vannak a gépemen, sokkal jobban "élvezhető" a távolsági, mert egy kicsit letakarja a lámpa felső részét, és nem szórja a fényt a fák tetejére, így még jobban lehet vele látni, és ezáltal haladni! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat!

Sajnos Xenon-szettre nem futja, mert spórolni kell a gyerekre. Erős hét hónap múlva lesz kis ivannorbi! :roll:

Az ArticWhite és az IceBlue között is van eltérés?

Van olyan típus amit nem érdemes megvenni? És olyan, ami tényleg jó?

Nem akarok úgy járni, mint a ledes helyzetjelzővel, hogy megveszem, és utána azt olvasom a fórumon, hogy GAGYI!! (Mondjuk még műxik: kb. 1 hónapja van meg)

Elég eltérő árban láttam ilyen izzókat: Tesco kb. 1900/db, autóhifi.hu: 2200/2db (xenon fényű?).

Ha még bírtok a kérdéseimmel, akkor: Köszi!

(Hátha mások is okulhatnak belőle!)

Link to comment
Megosztás:

Nos, az a fajta valóban elég irritáló a rend szigorú őreinek, de ha az autós boltokban kapható Ultra White feliratú lámpát raksz bele, aminek az üvegrésze kék, akkor azt nem bántják, mert már sokan kezdenek rájönni, hogy nem elég, hogy sötétben kékesfehér színe van, de még látni is jobban lehet vele.Én most cseréltem, mert már tavasz óta ilyen volt, de a jobb oldali tompított elfáradt.Sajnáltam is nagyon, de így legalább már van csereizzóm! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hát ezek így önmagában nagyon távol állnak a kék, de még csak a kékes fénytől is.... :wink:

Amit tudni kell, hogy a sima izzóknak sárgás a fénye, míg a kékes üvegűeknek fehér... (de nem kékes... :wink: ) Ezek jobbak mint a simák, de nem kell tőlük csodát várni, mert nem lesz xenon hatású soh a büdös életbe... (Én már kipróbáltam egy párat...tudom)

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Hát ezek így önmagában nagyon távol állnak a kék, de még csak a kékes fénytől is.... :wink:
Ezt azért vitatnám, elég kékes annak a fénye, a sárgához képest lényegesen más, és klasszisokkal jobb is. Főleg akkor látszik ha egymás mellett látsz két ilyen lámpát.

mert nem lesz xenon hatású soh a büdös életbe... (Én már kipróbáltam egy párat...tudom)

Ezt viszont aláírom, de nem minden embernek van 100-150 ezer forintja átalakíttatni xenonra, akkor már megteszi a kékes színű is.

Link to comment
Megosztás:

Gyengén kékes... :) :)

Múltkor Ip-nél egymásmellé álltunk pont emiatt... Nekem ilyen van, a másikban meg sima volt, és persze látszott a különbség, az enyém fehér volt, az övé meg sárgás, nekem ráadásul kék ledes a helyzetjelzőm (külön soha nem használom mert nem tetszik-de egyben tuti-) de még így is csak kicsit, de nagyon kicsit (sőt egyáltalán nem :wink: ) kék... :D :D

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.