Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hali!

Nekem 2005/01 havi az Astrám. Az utolsó (szerintem most már talán reális fogyasztása (3500 km van benne)) 7,01 volt. És ez szinte mind városban volt. Talán egyszer volt benne egy Budapest-Monor-Budapest útvonal. Tojás nem volt mindig a gázpedál alatt, de nem is randalíroztam vele egyfolytában :D . Vélemény a fogyasztásról?

Másik kérdés, bár nem ide tartozik:

Honna tudom, hogy TwinPortos-e a motor vagy sem, ami benne van?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem 2005/01 havi az Astrám. Az utolsó (szerintem most már talán reális fogyasztása (3500 km van benne)) 7,01 volt. És ez szinte mind városban volt. Talán egyszer volt benne egy Budapest-Monor-Budapest útvonal. Tojás nem volt mindig a gázpedál alatt, de nem is randalíroztam vele egyfolytában :D . Vélemény a fogyasztásról?

Másik kérdés, bár nem ide tartozik:

Honna tudom, hogy TwinPortos-e a motor vagy sem, ami benne van?

Teljesen jó ez a fogyasztás. Ez alapján akár twp is lehet... :roll:

Egyébként pedig pl a motorszámból (a forgalmiban) lehet megmondani: ha "Z14XE"-vel kezdődik, akkor sima, ha "Z14XEP"-vel akkor twinport... Az a bizonyos "P" betű a különbség a motorkódban.

Link to comment
Megosztás:

Az szép! Milyen körülmények között?

Enyém most autópályán 140-150 között 7.5-öt evett.

625 km-t mentem, ebbol kb 120-130km varos, tobbi orszagut - 100-120 km/h, autopalya 130-140 km/h

a sok varos miatt (nalam nem szokott ennyit menni varosban) csodalkoztam leginkabb. az igaz, hogy a jobb labamra vigyaztam :D

Link to comment
Megosztás:

Új rekordom:

6,4 l / 100km

kb 600 km-t mentem, ebből fele országút 90-100-as tempóval, fele város. Lightosan vezettem, de azért néha-néha odapörköltem :D . Az 1 literes Corsám alig evett kevesebbet. Szinte nem hittem el, amikor tankoltam az Astrába, hogy ennyi volt a fogyasztás :P

Link to comment
Megosztás:

Új rekordom:

6,4 l / 100km

kb 600 km-t mentem, ebből fele országút 90-100-as tempóval, fele város. Lightosan vezettem, de azért néha-néha odapörköltem :D . Az 1 literes Corsám alig evett kevesebbet. Szinte nem hittem el, amikor tankoltam az Astrába, hogy ennyi volt a fogyasztás :P

Ez nagyon szép! Asszem én még nem mértem ilyen alacsonyat soha... Talán egyszer volt 6.5 országúton Horvátban... de az csak országút volt talán 90-100 közötti tempónál, nagyon kevés előzéssel és szinte semmi kihuzatással. Hozzáteszem azért, ritkán megyek országúton ennyivel és ilyen stílusban :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igen, jelzik az autó hátulján. Én egy ilyen 1.6-al rendelkezem.

Az utolsó városi túrámon a fogyasztása 6,48l volt :P

Azt hiszem ez elég barátságos :D

Az nagyon barátságos. És most rettentően irígyellek :D

De csak jóindulatúan :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi :lol: :lol: :lol:

Nagyon díjazom ezen tulajdonságát :lol: :D :D

Tegezzél nyugodtan... :D :P :D

Na jó, ez gyenge poén volt :D :D :D

Egyébként én akkor lepődtem meg, amikor összehasonlítottam az 1,0-ás Corsa C-m és az 1,4 Astra G-m fogyasztását. Majdnem dobtam egy hátast, hogy az Astra alig eszik többet a szint másfélszer akkora motorral. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Tegezzél nyugodtan... :D :P :D

Na jó, ez gyenge poén volt :D :D :D

Egyébként én akkor lepődtem meg, amikor összehasonlítottam az 1,0-ás Corsa C-m és az 1,4 Astra G-m fogyasztását. Majdnem dobtam egy hátast, hogy az Astra alig eszik többet a szint másfélszer akkora motorral. :shock:

Hát igen. Nekem elötte egy 1.4-es C Corsám volt és az egy kicsivel többet evett, mint az Astra. Ő 8 litert simán megivott, nyáron klímával és dugózással még a 8,5 is benyelte, ha olyan kedve volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most mértem egy autó pályás fogyasztás Budapest - Eger - Budapest szakaszon:

Odafelé 150-180-as tempó (nagyon siettem...), visszafelé 130-150-es tempó. A fogyasztás, ami kijött az 8,5 - 8,6 volt. Ez normális, jó, vagy esetleg rossz?

Link to comment
Megosztás:

Most mértem egy autó pályás fogyasztás Budapest - Eger - Budapest szakaszon:

Odafelé 150-180-as tempó (nagyon siettem...), visszafelé 130-150-es tempó. A fogyasztás, ami kijött az 8,5 - 8,6 volt. Ez normális, jó, vagy esetleg rossz?

Ez ennyi sztem nekem is ilyen nagy tempónál...

Link to comment
Megosztás:

Most mértem egy autó pályás fogyasztás Budapest - Eger - Budapest szakaszon:

Odafelé 150-180-as tempó (nagyon siettem...), visszafelé 130-150-es tempó. A fogyasztás, ami kijött az 8,5 - 8,6 volt. Ez normális, jó, vagy esetleg rossz?

Az enyim is kb. ezt tudta.....ez nem rossz azért!!!

Mongyuk pár rizsrakétás ezen tempó mellett összetenné a két kezét, ha így enne a gépe! :roll: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.