Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

Ha az incontrolt kérdeztétek, akkor felejtsétek el őket. Nekem csak rossz tapasztalom van velük, és sztem drágák is.

Velük még nem volt ügyem, de itt is meg lehet kérdezni a cuccokat. Persze egy jól elkapott ebay aukciónál nem lesz olcsóbb. ^_^

Meg volt egy srác, aki kijött párszor lurdyhoz, és mondta, hogy mennek az irmscher raktárba. Ezüst kupéval jött, vékony, szemüveges srác. Azóta mondjuk nem láttuk, és a névjegyét sem tudom hova tettem, de hátha tudjátok kiről van szó. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban ,hogy utólag lehet tetősint szerelni Signumra?

Tetősint már találtam, de nem merem addig megvenni, míg nem biztos, hogy szépen felszerelhető!

Én láttam olyan céget akik vállaják bármilyen autóra felrakni a sít. Gyakorlatilag átfúrják a tetőt....annyira nem szimpatikus megoldás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szervusztok!

Július vége óta, egy 2004-es 1.9CDTI Signum boldog tulajdonosa vagyok!

Olyan kérdésem illetve problémám lenne, hogy már másodszor dobja ki minden előjel és minden extra nélkül a szervízlámpát. Az első alkalommal egyből leállítottam, vártam kicsit, újra indítottam, és újra előjött aztán hagytam mivel valahogy haza kellett érnem, idő és menet közben egyszer csak eltűnt. Nah ma megint kidobta a jelzést, de nem tűnt el... (mondjuk alig mentem vele 10km-t)

Az lenne a kérdésem, hogy ily módon csinálja-e ezt a részecskeszűrő tisztítást? (sokat nem tudok erről a dologról csak amit olvastam)

Ha valakinek van ilyesféle tapasztalata, hogy ilyenkor érdemes tovább utazni, míg végez a dologgal, vagy huzatni kell, vagy alapjáraton tartani, stb, akkor legyenszíves ossza meg velem a tapasztalatait!

Köszönettel: Bandi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A szervízlámpával kapcsolatban nem tudom, hogy mi lehet, de biztos, hogy nem a részecskeszűrő tisztítását jelzi. Azt nem jelzi semmi, csak a pillanatnyi fogyasztásmérő (mert kétszer annyit mutat). Ha tisztít, akkor is ugyanúgy vezess tovább, mint addig, nem kell húzatni, nem kell pörgetni, valahol 1500-2500 között vidáman végez vele kb. 8-15 km alatt (8 km városban, 15 autópályán). A legfontosabb, ha teheted ne állítsd le amíg be nem fejezi. Ha sokszor nem tudta elvégezni a rendes tisztítást (mert le lett állítva, és utána a körülmények miatt nem tudta folytatni), akkor az izzítólámpa fog villogni. Akkor menni kell, és tényleg tilos leállítani a motort.

Üdv: Laci

Szervusztok!

Július vége óta, egy 2004-es 1.9CDTI Signum boldog tulajdonosa vagyok!

Olyan kérdésem illetve problémám lenne, hogy már másodszor dobja ki minden előjel és minden extra nélkül a szervízlámpát. Az első alkalommal egyből leállítottam, vártam kicsit, újra indítottam, és újra előjött aztán hagytam mivel valahogy haza kellett érnem, idő és menet közben egyszer csak eltűnt. Nah ma megint kidobta a jelzést, de nem tűnt el... (mondjuk alig mentem vele 10km-t)

Az lenne a kérdésem, hogy ily módon csinálja-e ezt a részecskeszűrő tisztítást? (sokat nem tudok erről a dologról csak amit olvastam)

Ha valakinek van ilyesféle tapasztalata, hogy ilyenkor érdemes tovább utazni, míg végez a dologgal, vagy huzatni kell, vagy alapjáraton tartani, stb, akkor legyenszíves ossza meg velem a tapasztalatait!

Köszönettel: Bandi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Köszönöm a választ! (eddig nem voltam gépközelben) Üdvözletem!

Szia!

A szervízlámpával kapcsolatban nem tudom, hogy mi lehet, de biztos, hogy nem a részecskeszűrő tisztítását jelzi. Azt nem jelzi semmi, csak a pillanatnyi fogyasztásmérő (mert kétszer annyit mutat). Ha tisztít, akkor is ugyanúgy vezess tovább, mint addig, nem kell húzatni, nem kell pörgetni, valahol 1500-2500 között vidáman végez vele kb. 8-15 km alatt (8 km városban, 15 autópályán). A legfontosabb, ha teheted ne állítsd le amíg be nem fejezi. Ha sokszor nem tudta elvégezni a rendes tisztítást (mert le lett állítva, és utána a körülmények miatt nem tudta folytatni), akkor az izzítólámpa fog villogni. Akkor menni kell, és tényleg tilos leállítani a motort.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vettem egy signumot 2004-es 1.8-as benzines.Acél felnik vannak a kocsin 16 col,elöl 205/55,hátul 215/55.(gondolom nem ez a gyári) Most szeretnék téli gumikat venni de ahogy néztem a 16-os felnik,gumik jóval drágábbak.Az lenne a kérdésem,hogy a 15-ös felnit fel lehet e rakni rá a tárcsafék miatt? Mert kb. ugyanannyi lenni a 15-ös komplett kerék mint a 16-osban csak a gumi.Esetleg valami jó állapotú használt felni is jó lenne. Köszi előre is!

Üdv.:Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mesélhetnél kicsit a kocsiról, milyen felszereltség stb. esetleg képet is dobhatnál! Felni ügyben nem tudok biztosat mondani, nekem 16-os téli kerekek vannak, szintén 1.8-as Signumom van, de szerintem felmegy a 15collos kerék is!

Szia!

Köszi a gyors választ! Bár csak úgy mértem (mérőszalaggal <_< ) egy 15-öst,de elméletileg jó lesz. :)

Persze vétel előtt felpróbálom,csak gondoltam megkérdezem,hogy mennyivel kalkuláljak.Amúgy az autó 3 hónapja van csak nálam,előtte egy Szombathelyi cég igazgatóját hordozták vele.Talán ennek köszönhető a 180 000km.

De tudomásom szerint autópályáztak vele inkább.Sérülésmentes teljesen,leszámítva egy-két kisebb karcot.Végig elvégeztek rajt minden szervízt.Most voltam náluk én is mert az ESP lámpa felvillant.Először valami kábelkötegre gondoltak(20ezer) de kiderült,hogy valami elektromos doboz a kormány alatt-mögött.Az a rész amibe belemegy a kulcs is.Ez 60ezer lett volna,de egy kis félreértés miatt maradt a már lebeszélt 20ezres összeg :D Felszereltségével teljesen elégedett vagyok:el.abl.,el.fényre sötétedő tük.,szervó,központiz.,riasztó,áll.ülés-kormány,dupla digit klíma,fedélzeti,ASR,ABS,ESP,tempomat,na meg a parkra néző kilátás :icon13: Csak,hogy a lényegesebbeket említsem.Tényleg! Nálad menyit fogyaszt?Tudom,hogy lábfüggő a dolog....nálam átlagban 8.8 Bár én nem adom neki......na jó csak néha.Képet is dobok majd csak még kell egy-két fotó készítenem róla.Bár semmi extra,teljesen gyári a masina.Üdv.:Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 8.8 körül fogyaszt, most ugyan kicsit több mert csak rövid távon járok vele ,be sem tud melegedni a motor!

Egyébként nekem is 170ezer van benne 2005-ös az autó, de szerencsére nagyon jó állapotban van, nem látszódik a beletett km!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 8.8 körül fogyaszt, most ugyan kicsit több mert csak rövid távon járok vele ,be sem tud melegedni a motor!

Egyébként nekem is 170ezer van benne 2005-ös az autó, de szerencsére nagyon jó állapotban van, nem látszódik a beletett km!

Akkor úgy látszik ezek a Signum-ok már csak ilyen megkíméltek :) Most néztem a fogyasztást,8,3-at írt.Én napi 20-24km-t használom kb. ebből város csak olyan 5km lehet.Úgyhogy ezért ilyen jó szerintem az "étvágya" Abszolút nem sokallom egy 1.8-as autótól,ami ráadásul 1400kg.(ha jól tudom) Szerintem jó választás volt.Múltkor vittem műszakira és a vizsgabiztos kérdezte,hogy mennyi volt az ára.Mondtam,hogy tippeljen,ő 2.5millát mondott rá.Mikor mondtam neki,hogy 1.9 volt,csak nézett.Ő is nagyon dicsérte. Bár először nem nagyon tudta mi az a Signum,de mire átvizsgálta már megszerette :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.