Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

DIGIT-KLÍMA


kori

Recommended Posts

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy honnan lehet szerezni középkonzol kapcsolókba (ülésfűtés, ablakfűtés, stb.) azt a kis dupla izzót beszerezni? Köszi előre.

Apróra kell szedni és forrasztós.

Jól meg lehet égetni a műanyag izzófoglalatokat.

Csak Weller-el állj neki!

Link to comment
Megosztás:

Hali. A klima kompresszor kuplungja game over lett. A csavart kitekertem a tengely közepéről. De az a lemez ami kívül van meg se mozdul. Fulykáltam már csavarlazítóval meg minden szarral. semmi. Hogy lehet azt még onnan lecsalogatni. Nagyon nem akartam mfeszigetni se .Kicsit kopogtattam de semmi eredmény. Gondoltam , hogy ne lessz egyszerű , de hogy ennyire rárohadjon :huh: Az egész klimakompresszor kiszerelését meg akarom uszni. Ha valakinek van jó ötlete meghaélgatnám. Ha mégis kikell szerelni a kompresszort , hogy fogjak neki aki már szedett le ilyet. Hali

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem le a szíjtárcsát. Nekem is nehezen jött le. Hátulról befeszítettem egy spájszert, elölről finoman kalapáltam és egyszer csak lejött. De vigyázz, mert könnyen el lehet csípni a kuplung vezetékét. A kompresszort leszednem még nem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem le a szíjtárcsát. Nekem is nehezen jött le. Hátulról befeszítettem egy spájszert, elölről finoman kalapáltam és egyszer csak lejött. De vigyázz, mert könnyen el lehet csípni a kuplung vezetékét. A kompresszort leszednem még nem kellett.

hali

kösz . holnap megprobálom megint csak -7 ben nem olyan nagy a lelkesedés. Odafagy a kezemhez minden.

Link to comment
Megosztás:

Vedd le a klíma szijjat.Ilyen"melegben " ugy sem működik.

Hali

Nem lenne rossz megoldás , de akkor a szervót meg a generátort mi müködteti majd? Gondoltam arra , hogy veszek valami rövidebb szijjat. Megmérem a hosszát, s veszek olyan hosszút ami kell. Kihagyom a klima kompresszort. De ez nagyon gurány lenne, nem sok kedvem van ilyem megoldáshoz.

Hali

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Hali.

Tudja valaki pontossan , hogy mekkora a hézag a klima ékszíjtárcsa ill. ami a kompresszort hajtja lemez között??

1-2mm. Lényeg hogy ne érjen össze, viszont amint gerjeszt a tekercs, nagy erővel összehúzza a kuplungot.

Ha távol van, akkor nem tudja összehúzni elég erővel. Ezzel még nincs is probléma, de amikor pl fordulaton jár a motor, nem alapjáraton, akkor simán elcsúszik a kuplung. Ez hamar elkopáshoz vezet.

Ha távol van, vissza tudod igazítani, úgy hogy a rugó lemezeket visszahajtod óvatosan. Kifele ugyanígy lehet feszíteni.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helloka mindenki!

Lehet hülyeséget kérdezek, de digit klímás a vas, és kérdésem következő.

Ha leveszem 0ra a ventilátort, akkor értelemszerűen nem fúj...DE! ha be van kapcsolva a klíma, nincsen ECO módban akkor is megy a klíma kompresszor?

Nem gond neki? Nem fog tönkremenni a klíma?Vagy csak akkor kapcsol be, ha elindítom a ventilátort is? ;)

Köszike! :rolleyes:

nah pacsek, Edy ;)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg, ha bekapcsolod a klímát, akkor elindul a belső venti is hiába van 0-án a vent, különben lefagyna a hőcserélő. Ha bekapcsolod az ECO gombot, akkor kikapcsol a venti. E kez útm. szerint az OFF gombbal csak akkor szabad kikapcsolni a szellőzés vezérlést, ha meghibásodott a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg, ha bekapcsolod a klímát, akkor elindul a belső venti is hiába van 0-án a vent, különben lefagyna a hőcserélő. Ha bekapcsolod az ECO gombot, akkor kikapcsol a venti. E kez útm. szerint az OFF gombbal csak akkor szabad kikapcsolni a szellőzés vezérlést, ha meghibásodott a rendszer.

Hello!Jaja azt vágom, hogy nem szabad OFF gombbal kikapcsolni. De ha leviszem 0ra az értéket akkor a belső ventilátor teljesen kikapcsol, de vajon a klíma is?

De ha "nem" lehet kikapcsolni OFF-al és nem szeretném ha menne a klíma és ventilátor sem akkor mit kell csinálnom?Mert ha leveszem 0ra és megy a venti meg a klíma is akkor az nem jó mert bekakilhat...ECO gomb+ 0 a venti a megoldás?

Szitu: megy a klíma...AUTO módban... de én leakarom húzni az ablakot... 0ra rakom a ventit...ilyenkor kikapcsolom a klímát is?vagy megy tovább és saját magát hűti?

Másik, AUTO állásban vagyok, 22fok minden oké, leállítom a kocsit, a venti meg fújja tovább...ez normális?De ha manuálisan állítom a ventit akkor meg megáll fainul...

Érdekes...dolgok ezek... :rolleyes:

Nah köszike, pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.