Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Most rakattam bele egy WEBASTO állófűtést. Valami pazar. Mire indulni akarok, meleg az autó és a motor is majdnem üzemmeleg.

Bár nem olcsó, megéri.

http://www.webasto.hu/home/hu/homepage.html

Itt tőbbet .

Király! Ez a dolog engem is kíváncsivá tett. Tudnál egy kicsit bővebben mesélni a saját tapasztalataidról: hogy/milyen elven működik, hova van beszerelve, mit lehet vele a gyakorlatban elérni (jó lenne konkrét példával), mennyibe került, mekkora többletsúlyt képvisel, mekkora a fogyasztása (aksiról megy???) stb. Igazából néztem a fenti weboldalt, de nem sok részletinformációt találtam. Valószínű én voltam a béna, plusz az internetem is picit lassú (14400 bps). Ha lehet, légyszi írj róla itt egy picit.

Köszike

Link to comment
Megosztás:

:) :) :D a számitástechniukusnak ilyen gagyi gépe van :?: :?: :?:

Jó-jó igaz, most szégyellem is magam :oops:. Az internetelérésem elég gagyi: a mobilom GSM modemjét használom (HSCSD-vel megspékelve), ami nem a legkifejlettebb technika, de nincs vezetékes telefonom, és ez ráadásul ingyé is van mert zöld számot hívok bibibí :roll: Na jó, azért egyszer majd rászánom magam és bevezetek vmi szélessávú internyetet :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Webasto kályha:

Viszonylag kicsi, kb. 3 - 4 kg. Az enyém benzinnel (mert az autó is benzines, dízelnél azzal)műxik, 30 perc alatt 2.5 dl-t fogyaszt. Be van kötve a vízkörbe, és az autó saját ventillátorával fűti az utasteret.

Indítható távszabályzóval vagy programozva vagy prompt. (gazdagabbaknak mobiltelefonnal)

Mire leérek a kocsihoz, jeget, havat leolvaszt. Állítólag -20 foknál a motort 40-re, a fülkét 20fokra fűti. Én -15-nél teszteltem, igaz. Persze a 30 cm-es havat nem olvasztja le, de mivel az alja megolvad, könnyen le lehet tolni. Indulás után kb. 5-7 perccel teljesen üzemmeleg a motor még erős hidegben is.

Az ára távszabályzó nélkül kb 200000, de pontosat nem tudok, én csókos ügyfél voltam. Házi beszereléssel ne próbálkozzon senki, gyakorlatilag kizárt.

Link to comment
Megosztás:

Tempomatot még mindig egy 20-asér bedobják a srácok elektronikus gázpedállal rendelkező G Astrába. (Szerintem 1.2 viva kivételével mindben van :) )

Kormánykapcsoló: ~13-14eFt

Kuplungkapcsoló: ~1500Ft

Munkadíj:~4-5eFt

Akit érdekel, írjon e-mailt, ha szimpatikus menni fog a dolog :)

visor@hdsnet.hu

Link to comment
Megosztás:

Webasto kályha:

Viszonylag kicsi, kb. 3 - 4 kg. Az enyém benzinnel (mert az autó is benzines, dízelnél azzal)műxik, 30 perc alatt 2.5 dl-t fogyaszt. Be van kötve a vízkörbe, és az autó saját ventillátorával fűti az utasteret.

Indítható távszabályzóval vagy programozva vagy prompt. (gazdagabbaknak mobiltelefonnal)

Mire leérek a kocsihoz, jeget, havat leolvaszt. Állítólag -20 foknál a motort 40-re, a fülkét 20fokra fűti. Én -15-nél teszteltem, igaz. Persze a 30 cm-es havat nem olvasztja le, de mivel az alja megolvad, könnyen le lehet tolni. Indulás után kb. 5-7 perccel teljesen üzemmeleg a motor még erős hidegben is.

Az ára távszabályzó nélkül kb 200000, de pontosat nem tudok, én csókos ügyfél voltam. Házi beszereléssel ne próbálkozzon senki, gyakorlatilag kizárt.

Köszi az infókat! Nagyon értékesek számomra.

Link to comment
Megosztás:

Tempomatot még mindig egy 20-asér bedobják a srácok elektronikus gázpedállal rendelkező G Astrába. (Szerintem 1.2 viva kivételével mindben van :) )

Kormánykapcsoló: ~13-14eFt

Kuplungkapcsoló: ~1500Ft

Munkadíj:~4-5eFt

Akit érdekel, írjon e-mailt, ha szimpatikus menni fog a dolog :)

ez csak abban az esetben igaz, ha a kábelkötegbe, illetve a vezérlőegységbe elő van készitve a tempomat, azaz a madzagok be vannak huzva.

mert sajnos nem mindegyikbe készitették elő........

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék az autómba utólag gyári ködlámpákat beszerelni. A vezeték be van húzva, legalábbis a lökhárító mögött megtaláltam. az lenne a kérdésem, hogy a lámpákon és a kapcsolón kívűl mire van még szükségem /relé,stb./ és hogy ez házilag kivitelezhető-e. Biztosíték táblán meg van a relé helye? Teljesen be van vezetékelve? Az autó 2003-as Astra G viva+.

Köszi a segítséget! :oops:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Austin milyen autót vettél?? G vagy H Astrát? Én is csak gratulálni tudok!

Nekem meg csak egy kulcsot adtak, szervízkulcsot nem is kaptam (németből hozott kocsi), de akkor az is csak távkapcsoló nélkűli lett volna? Mennyi lehet egy immobilájzeres kulcs másoltatás?? ..Nem ragaszkodom az Opel márkakereskedésekhez!

Link to comment
Megosztás:

Austin milyen autót vettél?? G vagy H Astrát? Én is csak gratulálni tudok!

Nekem meg csak egy kulcsot adtak, szervízkulcsot nem is kaptam (németből hozott kocsi), de akkor az is csak távkapcsoló nélkűli lett volna? Mennyi lehet egy immobilájzeres kulcs másoltatás?? ..Nem ragaszkodom az Opel márkakereskedésekhez!

Szerintem ezt nem ide akartad írni... Szerintem :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nem értek az autókhoz, de mint irányítástechnikai szakember egyértelműleg a motor hőfok érzékelő hibájára gondolok. Szerintem diagnosztikai műhelyben ki fogja dobni az igazi okot. Házilag, előtte érdemes átviszgálni(tisztítani) ill. sérülésre vagy szigetelés öregedés miatti zárlatra vizsgálni a csatlakozókat, érzékelő(ke)t.

Link to comment
Megosztás:

A motor hőfokérzékelője egy negatív hőfokegyütthatójú ellenállás (Az F Astrában legalábbis, de szerintem a G-ben is tuti ilyen)

Üzzemmeleg motornál 270 ohm, ha tök hideg akkor asszem 1.5-2 Kohm, de nem vagyok benne biztos, most nincs itthon a könyvem...

De ha annyira kritikusan fals értéket ad, (mondjuk rövidzár) akkor vészprogramra kapcsol a vezérlőegység és 80 fokot vesz helyettesítő értéknek... ez lehet, hogy a nagy hidegben túl sok az indításhoz... de azt nem tudom, hogy ilyenkor a ventillátornak mit kellene csinálnia..

Mindenestre érdemes megmérni, mert ha nagyon kicsi az ellenállása vagy rövidzár, akkor az rossz... De egy Tech műszer is megmondja ezt, illetve minden mást is...

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Mint már írtam, kábé egyhetes Astra tulaj vagyok ezért elég sok kérdésem van . Van a gépben egy nokia kihangosító szett ( lehet hogy gyári ?) de nekem sonyericsson-om van.

A kérdés : mit tud ez a cucc ( rádió lehallkítás telefonnál stb... ) ill. lelehet -e cserélni hogy működjön sony-val? Gondolom csak a telefon tartót kellene cserélni és átkötni? Mennyibe kerülne ez a művelet?

Off

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz, ami nem múkszik.Vetesd ki a gépedből, és vegyél hozzá olyat, mint a telefonod.Vagy vegyél a kihangosítóhoz telefont.Ha viszont Nokia Communicatorhoz való, akkor meg úgy jársz, mint én.Mivel a készülék k.va drága hozzá, inkább kivettem.Pedig Nokiám van, de ahhoz nem jó.

Így most lent porosodik a garázsban. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.