Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Z16XE motorkódú Zafirába szereték tempomatot szerelni, eddig azt hittem, hogy elég csak az indexkart kicserélni, és bedugni a plusz csatlakozót, de most azt olvastam, hogy be kell szerelni egy kuplungkapcsolót is azt valahogy összekötni a karral, és még valahogy szoftveresen is aktiválni kell ezt a funkciót. Valaki meg tudná erősíteni, hogy jól látom-e a helyzetet? És ha igen, akkor tudna valamilyen segédanyagot küldeni? (pl ha az astra g okosságok oldalról az idevágó rész megvan valakinek, azt szívesen fogadnám)

Köszi előre is!
(bocsi, ha volt már ilyen kérdés, kerestem, de nem igazán találtam ilyet)

Módosítva : acsaig
Link to comment
Megosztás:

6 órája, acsaig írta:

Sziasztok!

Z16XE motorkódú Zafirába szereték tempomatot szerelni, eddig azt hittem, hogy elég csak az indexkart kicserélni, és bedugni a plusz csatlakozót, de most azt olvastam, hogy be kell szerelni egy kuplungkapcsolót is azt valahogy összekötni a karral, és még valahogy szoftveresen is aktiválni kell ezt a funkciót. Valaki meg tudná erősíteni, hogy jól látom-e a helyzetet? És ha igen, akkor tudna valamilyen segédanyagot küldeni? (pl ha az astra g okosságok oldalról az idevágó rész megvan valakinek, azt szívesen fogadnám)

Köszi előre is!
(bocsi, ha volt már ilyen kérdés, kerestem, de nem igazán találtam ilyet)

Szia, kuplung kapcsoló mindenképpen kell, mert a fékpedál és  a kuplung lenyomására a tempomat kikapcsol. A gázpedál ugye eleve elektromos, így oda nem kell pluszban semmi. ( gázpedál lenyomására nem kapcsol ki, ha elengeded a gázt amikor visszalassul a beállított értékre, ismét bekapcsol) De sajna ennyi az összes tudásom a tempomatról. Volt nálam régebben egy mechanikus gázpedálhoz való ( talán B Omegáé) de a beszerelésig nem jutottam el, mert közben eladtam az F astrát a szettet meg elajándékoztam, egyedül a kart tartottam meg, mert az ugyanaz mint a Zafiráé, így gondoltam jó lesz tartaléknak. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 10. 23. at 13:46, acsaig írta:

Sziasztok!

Z16XE motorkódú Zafirába szereték tempomatot szerelni, eddig azt hittem, hogy elég csak az indexkart kicserélni, és bedugni a plusz csatlakozót, de most azt olvastam, hogy be kell szerelni egy kuplungkapcsolót is azt valahogy összekötni a karral, és még valahogy szoftveresen is aktiválni kell ezt a funkciót. Valaki meg tudná erősíteni, hogy jól látom-e a helyzetet? És ha igen, akkor tudna valamilyen segédanyagot küldeni? (pl ha az astra g okosságok oldalról az idevágó rész megvan valakinek, azt szívesen fogadnám)

Köszi előre is!
(bocsi, ha volt már ilyen kérdés, kerestem, de nem igazán találtam ilyet)

Gezoli leírását keresd meg, biztosan fent van itt valahol a fórumon. Abban elég sok infó bent van a tempomatról.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.