Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a Zafira B antennának van-e 12v-os erősítő része, és ha van milyen színűek a vezetékek a csatiban és testet is kell hozzá vagy csak 12V ?

Segítséget előre is köszönöm!

Vettem bele egy Erisin márkájú rádiót ami nagyon király, viszont az antenna szerintem nem működik megfelelően nem tudom a vezeték színeket amik a gyári csatiban vannak elvileg!?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy a Zafira B antennának van-e 12v-os erősítő része, és ha van milyen színűek a vezetékek a csatiban és testet is kell hozzá vagy csak 12V ?

Segítséget előre is köszönöm!

Vettem bele egy Erisin márkájú rádiót ami nagyon király, viszont az antenna szerintem nem működik megfelelően nem tudom a vezeték színeket amik a gyári csatiban vannak elvileg!?

antenna_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van erősítője, fekete színű a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

antenna_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van erősítője, fekete színű a vezeték.

Köszönöm!

De a rádió csatijánál érdekelne a vezeték színe mert az antenna vezeték mellett nincs viszont a rádió gyári csatijába bele megy mert onnan kap tápot és valószínűsítem a testet is onnan kapja!

Ez a része érdekelne pontosabban!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

De a rádió csatijánál érdekelne a vezeték színe mert az antenna vezeték mellett nincs viszont a rádió gyári csatijába bele megy mert onnan kap tápot és valószínűsítem a testet is onnan kapja!

Ez a része érdekelne pontosabban

Nem vagyok penge kapcsolási rajz olvasásból, de nem a rádió csatlakozójától kapja a tápot.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok penge kapcsolási rajz olvasásból, de nem a rádió csatlakozójától kapja a tápot.

Sajnos a csatlakozóból kell, hogy kapja mert a rádió bekapcsolásakor működik csak elvileg és nem gyújtással!

És ha az antennánál jól láttam a testet is az áram mellett kapja és az antenna dugasznál nem találtam a rádió hátuljánál semmilyen vezetéket az antennához kötve ezért gondolom, hogy az áram és test is a csatiból megy!

De ezek szerint kénytelen leszek megbontani a kábel korbácsot mert az antennánál mind a két vezeték árnyéklót kábelben megy előre és valahol a csati előtt bontották le az árnyékolást!

A felesleges bontást akarom elkerülni mert a gyári vezetékkorbácsot nem szívesen bontanám szét :(

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a csatlakozóból kell, hogy kapja mert a rádió bekapcsolásakor működik csak elvileg és nem gyújtással!

És ha az antennánál jól láttam a testet is az áram mellett kapja és az antenna dugasznál nem találtam a rádió hátuljánál semmilyen vezetéket az antennához kötve ezért gondolom, hogy az áram és test is a csatiból megy!

De ezek szerint kénytelen leszek megbontani a kábel korbácsot mert az antennánál mind a két vezeték árnyéklót kábelben megy előre és valahol a csati előtt bontották le az árnyékolást!

A felesleges bontást akarom elkerülni mert a gyári vezetékkorbácsot nem szívesen bontanám szét :(

Megtaláltam! végre itt a teljes csati rajz lábleosztással!

Ezen a linken megtaláljátok az összes opel rádió csati kiosztás leírását :http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/OPEL-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

Nem magyar, de egyértelmű :)

Opel

CD30, CDC30MP3(*3), CDC400 (*4)

opel-connector.gif

styk złącze główne złącze A (CD-C) złącze B

1 głośnik RR+ RSA L(*3) -

2 głośnik RF+ - -

3 głośnik LF+ RSA GND (*3) AUX L (*3)

4 głośnik LR+ RSA SVC(*3) -

5 głośnik RR- SUB + (*4) AUX R (*3)

6 głośnik RF- El/F BUS(*3) telefon in -

7 głośnik LF- RSA R(*3) -

8 głośnik LR- - -

9 CAN H - -

10 CAN L - masa AUX (*3)

11 mute GND (Delco)/SUB- (*4) -

12 masa - telefon in +

13 sterowanie anteną x x

14 CS- x x

15 +12V x x

16 CS+ x x

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt.

Végi olvastam és tetszett, lenne néhány kérdésem.

Felvetődöt a kulcsal történő mechanikusan zárás kérdése.

Én kibontottam a baloldali ajtó kárpitot és 4vez. csatlakozó megy rá.

Akkor elvileg tudná vezérelni a központi zárat?

Alapjáraton (elengedett gázpedálnál) ingadozik az alapjárat. Kb. +- 50-100

Motortip: 1.7cdti

Ral cső nagynyomású szelepére hívták fel a figyelmem. Van valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt.

Végi olvastam és tetszett, lenne néhány kérdésem.

Felvetődöt a kulcsal történő mechanikusan zárás kérdése.

Én kibontottam a baloldali ajtó kárpitot és 4vez. csatlakozó megy rá.

Akkor elvileg tudná vezérelni a központi zárat?

Alapjáraton (elengedett gázpedálnál) ingadozik az alapjárat. Kb. +- 50-100

Motortip: 1.7cdti

Ral cső nagynyomású szelepére hívták fel a figyelmem. Van valakinek tapasztalata?

Szia!

Ezt a központizár kérdést nem értem!

Az alapjárat ingadozást a nagynyomású szivattyú végén lévő nyomásszabályzó szelep hibája okozza. Én most cseréltem, aknából kb. 5 perc a cseréje.

Link to comment
Megosztás:

A szelep amit cseréltél, nem javítható vagy tisztítható?

Feltétlenül cserélni kell?

Előzőleg G Astra volt. Annál a vezető oldali zárban elfordított kulcssal le tudtam zárni az összes zárat és persze nyitni is mind nyitotta. Most a Zafinál csak a bal első ajrót zárja be a többi nyitva marad. Ez furcsa nekem.

Link to comment
Megosztás:

A szelep amit cseréltél, nem javítható vagy tisztítható?

Feltétlenül cserélni kell?

Előzőleg G Astra volt. Annál a vezető oldali zárban elfordított kulcssal le tudtam zárni az összes zárat és persze nyitni is mind nyitotta. Most a Zafinál csak a bal első ajrót zárja be a többi nyitva marad. Ez furcsa nekem.

A tobbi ajtonal az ajto elen van egy kis gumis nyilas a zar mellett. Abba benyomod a kulcsot es utana be tudod zarni. Nyitni pedig belulrol. A szelep nem szetszedheto, meg lehet probalni kitakaritani egy kis fektisztitoval, de szerintem jo nem lesz. Mindegyikben tonkremegy.
Link to comment
Megosztás:

Megnézem amit írtál, de akkor se értem miért nem lehet a vetető oldaláról kulcsal zárni az összes zárat.

Lehe, hogy fel kellene programozni?

Én főleg városban használom és elég magas fogyasztást ír. 10,2l/100km

Ez valós adat lehet?

Jaaaa! En ezt a zaras dolgot arra ertettem, hogy amikor le van merulve a akkumulator akkor igy kell bezarni. Termeszetesen ha elforditod a bal elso ajtoban a kulcsot akkor mind a negy ajtot nyitni zarnia kell. De gondolom taviranyitos kulcsod van, azzal is kell mukodnie. A kozepkonzolon van egy kozponti nyito zaro gomb. Az mukodik? Milyen motorod van? Módosítva : gabb
Link to comment
Megosztás:

A17DTR 1.7 92kw

Egyébként meg akkor mit lehet csinálni, ha a kocsiba merül le az akku?

Akkor, hogy zárod be az autót?

Tegnap nagyot szívta vele. Leírom, érdekelne, hogy más is kinlódott-e már ezzel a hibával.

Olaj csere történt. A turbó alatti visszafolyó gumicső olajnedves volt. Gondoltam húzok kicsit a bilincseken.

Aztán azt vettem észre, hogy olaj foltok vannak az autó alatt. (Pumpa egyből felszaladt, a friss, drága olaj elfolyik)

Gyorsan vissza aknára. A fent elített gumicsőről apró olajcseppek permetszerűen repkednek. Kiderült, hogy nem eredeti a cső. Ami most van fent hitvány minőségű ragasztott anyagból van. A ragasztásnál megnyilt és eresztette az olajat. Nyomás alatt meg folyt belőlle.

Eredetit rendelni tudnak, kb. 5 nap alatt jön meg (+a hétvége) Kellett keresni helyette valamit ami a méretben megfelelt. A felhejezése pedig RETTENETES. Nem ajánlom senkinek.

Egyébként ha késő vesszük észre a hibát, vagy hosszú útra indultunk volna akkor út közben efolyt volna az motorolaj.

Link to comment
Megosztás:

1.7cdti motor

Ingadozik az alapjárat,

Van valakinek tapasztalata, hogy mi lehet az oka?

Nyomásszabályzó szelep csere megoldja a problémát. Az ajtókat lemerült akkumulàtornál úgy tudod lezárni ahogy az előző hozzászólásnál leírtam.
Link to comment
Megosztás:

Nyomásszabályzó szelep csere megoldja a problémát. Az ajtókat lemerült akkumulàtornál úgy tudod lezárni ahogy az előző hozzászólásnál leírtam.

Olyan tanácsot kaptam, hogy nyomásszab. szelep csere előtt érdemes komolyabb üzemanyag tisztító adalékok próbálni. Adalék hgasználata előtt feltétlenül üza. szűrőt kell cserélni.

Álítólag a Peugeotnak vannak gyári tisztító adalékai és azok hatékonyak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy elég furcsa kérdésem lenne.

Most vettünk egy 2006-os Zafirát, a problémánk a következő.

Hol lehet lekapcsolni a világítást? Mármint a külső világítást, hogy ne világítsanak a lámpák egész nap?

Most lehet nevettek de komolyan nem találom a világítás lekapcsolást! A reflektor az oké, de én ki akarom kapcsolni, hogy nappal ne világítsanak a lámpák.

Köszön a választ előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy elég furcsa kérdésem lenne.

Most vettünk egy 2006-os Zafirát, a problémánk a következő.

Hol lehet lekapcsolni a világítást? Mármint a külső világítást, hogy ne világítsanak a lámpák egész nap?

Most lehet nevettek de komolyan nem találom a világítás lekapcsolást! A reflektor az oké, de én ki akarom kapcsolni, hogy nappal ne világítsanak a lámpák.

Köszön a választ előre is.

Szia!

Kormány keréktől bal kéz felé a műszerfalon van egy nagy elforgatható kapcsoló azzal lehet kapcsolni a lámpát és mellette ott kell lenni a ködfényszóró kis hengeres kapcsolóinak is.

De ha beregisztrálsz a myOpel rendszerbe akkor magyar nyelvű leírást tölthetsz le hozzá PDF formátumban.

De ha megadod az email címed akkor el küldöm neked amit én is letöltöttem PDF-ben. Nekem 2008-as Zafirám van, de szerintem ugyan az mivel 2005-gyártották a B-s Zafirákat!

Engem a digitklíma fogott meg nem tudtam hol kell bekapcsolni a hűtő klímát :) már tudom :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kormány keréktől bal kéz felé a műszerfalon van egy nagy elforgatható kapcsoló azzal lehet kapcsolni a lámpát és mellette ott kell lenni a ködfényszóró kis hengeres kapcsolóinak is.

De ha beregisztrálsz a myOpel rendszerbe akkor magyar nyelvű leírást tölthetsz le hozzá PDF formátumban.

De ha megadod az email címed akkor el küldöm neked amit én is letöltöttem PDF-ben. Nekem 2008-as Zafirám van, de szerintem ugyan az mivel 2005-gyártották a B-s Zafirákat!

Engem a digitklíma fogott meg nem tudtam hol kell bekapcsolni a hűtő klímát :) már tudom :)

Szia :)

Gondolom azt már rég kitaláltad, hogy Nő vagyok :)

Köszönöm a segítséget.

Igen mi is kinyomtattauk, csak még nem olvastuk végig a több száz oldalt.

Akkor megnézem ahogy leírtad :)

Remélem ott lesz amit kerestem .

Ha nem, akkor olvasok vagy jövök vissza, :)

Előtte fapados autónk volt, úgyhogy igen, igen új ez még nekünk :)

Link to comment
Megosztás:

Szia :)

Gondolom azt már rég kitaláltad, hogy Nő vagyok :)

Köszönöm a segítséget.

Igen mi is kinyomtattauk, csak még nem olvastuk végig a több száz oldalt.

Akkor megnézem ahogy leírtad :)

Remélem ott lesz amit kerestem .

Ha nem, akkor olvasok vagy jövök vissza, :)

Előtte fapados autónk volt, úgyhogy igen, igen új ez még nekünk :)

Szia!

Nincs baj azzal.hogy Nő vagy!

Nekem is tanulni kellett ezt a kocsit!

Nekem december óta van meg!

Ahogy írtam engem a digit klíma fogott meg, mert amíg fűteni kellett simán ment, de a hűtést külön kell bekapcsolni rajta és semmi nem jelzi, hogy hol ha ránézel a műszerfalra!

Pedig sok autóval volt már dolgom, és soha nem szégyen kérdezni és tanulni! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.