Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Szia!

Nincs baj azzal.hogy Nő vagy!

Nekem is tanulni kellett ezt a kocsit!

Nekem december óta van meg!

Ahogy írtam engem a digit klíma fogott meg, mert amíg fűteni kellett simán ment, de a hűtést külön kell bekapcsolni rajta és semmi nem jelzi, hogy hol ha ránézel a műszerfalra!

Pedig sok autóval volt már dolgom, és soha nem szégyen kérdezni és tanulni! :)

Szia!

No ha már ezt is említetted, idén is lesz tél, valószínüleg :)

Jól jönne, ha én is megtudnám , hogy hol kell majd átkapcsolnom fűtőklímára??

Mert ugye most hűt :)

Azt hittem majd csak simán fentebb veszem a hőfokot, de akkor ezek szerint nem :)

Elárulod?

Vagy olvassak, olvassak olvassak :D

Köszöntem előre is

Link to comment
Megosztás:

Szia!

No ha már ezt is említetted, idén is lesz tél, valószínüleg :)

Jól jönne, ha én is megtudnám , hogy hol kell majd átkapcsolnom fűtőklímára??

Mert ugye most hűt :)

Azt hittem majd csak simán fentebb veszem a hőfokot, de akkor ezek szerint nem :)

Elárulod?

Vagy olvassak, olvassak olvassak :D

Köszöntem előre is

Szia!

Az a kérdés digit klímás az autó vagy manuális?

Mert ha manuális akkor tényleg csak feljebb tekered a hőfokot, és mivel most írtad, hogy hűt akkor gyaníthatólag manuális klíma.

Amúgy célszerű a megfelelő oldalakat áttanulmányozni, ami elvileg nem gond mivel PDF a kezelési és oldal térkép van az elején :)

De ha kérdésed van csak bátran! Meg próbálok segíteni :)

Tényleg a lámpát sikerült lekapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az a kérdés digit klímás az autó vagy manuális?

Mert ha manuális akkor tényleg csak feljebb tekered a hőfokot, és mivel most írtad, hogy hűt akkor gyaníthatólag manuális klíma.

Amúgy célszerű a megfelelő oldalakat áttanulmányozni, ami elvileg nem gond mivel PDF a kezelési és oldal térkép van az elején :)

De ha kérdésed van csak bátran! Meg próbálok segíteni :)

Tényleg a lámpát sikerült lekapcsolni?

Jó reggelt!

Még nem voltam azóta az autónál, úgyhogy passz, de majd megírom!

Digitklímás az autó.

Jah egy nem ilyen kérdés, de hátha tudsz segíteni,

Nincs kerékőr rajta, de szeretnénk.

És nem utolsó sorban, nem 8000 ért akarnánk, mert hallottuk van olcsóbban is, csak nem tudjuk hol??

Tudsz e valamilyen boltot ajánlani ahol van is és olcsóbb is??

A mérete: 1,5*12*20.

De gondoltunk egy olyat, ha végképp nincs akkor egy 22-est meg esztergáltatunk.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Még nem voltam azóta az autónál, úgyhogy passz, de majd megírom!

Digitklímás az autó.

Jah egy nem ilyen kérdés, de hátha tudsz segíteni,

Nincs kerékőr rajta, de szeretnénk.

És nem utolsó sorban, nem 8000 ért akarnánk, mert hallottuk van olcsóbban is, csak nem tudjuk hol??

Tudsz e valamilyen boltot ajánlani ahol van is és olcsóbb is??

A mérete: 1,5*12*20.

De gondoltunk egy olyat, ha végképp nincs akkor egy 22-est meg esztergáltatunk.

Szia!

A kerékőrre sajna nem tudok semmi használhatót, nekem alufelnin van a nyári és a téli gumim is és nincs kerékőröm, bár falun lakom ez igaz.

Még mindig divat a kerék lopás?

Ha digitklímás az autód akkor a középső műszerfalon a rádió alatt a nagy tekerő gomb megnyomásával tudod elő hozni a hűtő klíma vezérlő felületét, ott lehet a hűtést ki-be kapcsolni.Ha ott nincs bekapcsolva a hűtés hiába tekered le a hőfokot nem hűt rendesen és az auto gomb sem kapcsolja be és a középső kijelző panelen az ECO felirat eltűnik ha működik a hűtő klíma. Ha kiírja az ECO feliratot akkor nincs bekapcsolva csak a ventillátor keveri a levegőt. Amúgy nekem is ez az első digitklímás autóm és igen király. a beállított 22-23 fokot gyönyörűen tartja és kellemes levegőt ad utazás közben :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nahát :)

Ezt is köszönöm, sose gondoltam volna, hogy be kell nyomni a tekerő gombot

Igen, nagy divat sajnos, főleg itt a fővibe :S

Nem baj, azért köszi, mondom ha nem találunk van esztergályos a családban.

Még a lámpás dologra nem tudok mit írni mert ma pihent a kocsi :)

Link to comment
Megosztás:

Lámpa lekapcsolás: előfordulhat, hogy az autón be van programozva a menetfény. Ez a tompított fényszórót kapcsolja fel a gyújtás ráadása vagy a motor beindítása után. Írd le, hogy mi a jelenség, abból elég jól ki lehet találni. Persze ha a lámpakapcsolóval ki tudtad kapcsolni, akkor nem a menetfény volt a fényesség oka. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Lámpa lekapcsolás: előfordulhat, hogy az autón be van programozva a menetfény. Ez a tompított fényszórót kapcsolja fel a gyújtás ráadása vagy a motor beindítása után. Írd le, hogy mi a jelenség, abból elég jól ki lehet találni. Persze ha a lámpakapcsolóval ki tudtad kapcsolni, akkor nem a menetfény volt a fényesség oka. :icon1:

Szia!

Köszi, megnézem majd, már holnap úgy is kell menni vele.

És akkor megírom, de köszi, hogy ezt is mondtad,

:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na a helyzet a következő.

Lekapcsolásnál nem kapcsol le a belső lámpa, tehát ugye, van külső lámpa elől, és van bentebb is lámpa ugyan úgy elől, nah a külső az oké lekapcsol, de pontosan a belső az gyújtásnál, illetve indításnál felkapcsol.

Gondolom Koco erre gondolsz illetve remélem.

Tudsz segíteni, hogy kell átprogramozni ezt a dolgot??

Vagy bárki , köszönöm szépen :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na a helyzet a következő.

Lekapcsolásnál nem kapcsol le a belső lámpa, tehát ugye, van külső lámpa elől, és van bentebb is lámpa ugyan úgy elől, nah a külső az oké lekapcsol, de pontosan a belső az gyújtásnál, illetve indításnál felkapcsol.

Gondolom Koco erre gondolsz illetve remélem.

Tudsz segíteni, hogy kell átprogramozni ezt a dolgot??

Vagy bárki , köszönöm szépen :)

Szia!

A belső világítás nekem legalább is akkor kapcsol fel amikor kinyitom az ajtót vagy a bezárt autót a távirányítóval nyitom ki. Ez azért van, hogy a sofőr megtalálja a gyújtás kapcsolót és leállítás után az ajtó becsukása után kb 5-10 másodpercig világít ez a funkció a kiszállásnál segít sötétben igaz nappal is világít, ekkor még a rendszám világításom is világít! Ez szerintem normális nem tudom lehet-e programozni vagy inkább kell-e?Ezek a dolgok kényelmi funkciók ezek az autók már mind tudják sőt alap dolog szerencsére. A régebbi autókban nem volt ilyen és sokszor milyen jó lett volna :)

Igazából a kérdésedre, hogy lehet-e programozni? Emlékeim szerint nem találtam ilyen irányú lehetőséget, automatikus funkciónak tűnik! Most meg sem tudom nézni mert fényezik a hátsó csomagtér ajtómat átrozsdásodás miatt :( ez szerintem ezeknek az autóknak a gyengéje :( au enyém 2008-as és már megpattant a festék a csomagtartó ajtón pénteken lesz kész :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na a helyzet a következő.

Lekapcsolásnál nem kapcsol le a belső lámpa, tehát ugye, van külső lámpa elől, és van bentebb is lámpa ugyan úgy elől, nah a külső az oké lekapcsol, de pontosan a belső az gyújtásnál, illetve indításnál felkapcsol.

Gondolom Koco erre gondolsz illetve remélem.

Tudsz segíteni, hogy kell átprogramozni ezt a dolgot??

Vagy bárki , köszönöm szépen :)

Ez így a leírásod alapján a nappali menetfény 1-es verzió. Opelnél gyári műszerrel, vagy az opcom nevű diagnosztikai eszközzel lehet módosítani/kikapcsolni (az autó négyjegyű biztonsági kódja kell hozzá, ami a CarPass-on van). Opcom nekem is van.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A belső világítás nekem legalább is akkor kapcsol fel amikor kinyitom az ajtót vagy a bezárt autót a távirányítóval nyitom ki. Ez azért van, hogy a sofőr megtalálja a gyújtás kapcsolót és leállítás után az ajtó becsukása után kb 5-10 másodpercig világít ez a funkció a kiszállásnál segít sötétben igaz nappal is világít, ekkor még a rendszám világításom is világít! Ez szerintem normális nem tudom lehet-e programozni vagy inkább kell-e?Ezek a dolgok kényelmi funkciók ezek az autók már mind tudják sőt alap dolog szerencsére. A régebbi autókban nem volt ilyen és sokszor milyen jó lett volna :)

Igazából a kérdésedre, hogy lehet-e programozni? Emlékeim szerint nem találtam ilyen irányú lehetőséget, automatikus funkciónak tűnik! Most meg sem tudom nézni mert fényezik a hátsó csomagtér ajtómat átrozsdásodás miatt :( ez szerintem ezeknek az autóknak a gyengéje :( au enyém 2008-as és már megpattant a festék a csomagtartó ajtón pénteken lesz kész :)

Szia!

Félreértettél, nem az autón belül hanem kívül a lámpáknál van egy bentebb eső izzó, nem a nagy szélén lévő izzó, hanem egy kicsit bentebb és kisebb izzó, de a kocsin kívül van.

Tyűűű nem tudom jobban elmondani,

tudom tiszta szőke de ez van, sajnos.

Rozsda?? szegény, miénken még nincs és remélem nem is lesz egy jó darabig, mert gondolom az sem két fillér....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Félreértettél, nem az autón belül hanem kívül a lámpáknál van egy bentebb eső izzó, nem a nagy szélén lévő izzó, hanem egy kicsit bentebb és kisebb izzó, de a kocsin kívül van.

Tyűűű nem tudom jobban elmondani,

tudom tiszta szőke de ez van, sajnos.

Rozsda?? szegény, miénken még nincs és remélem nem is lesz egy jó darabig, mert gondolom az sem két fillér....

Szia!

Holnap haza hozom az autómat elvileg és akkor megnézem miről van szó pontosan :)

Igen a teljes hátsó ajtó festése durván 30000 Ft .

Holnap este meg írom mire jutottam a kibogozással :)

Link to comment
Megosztás:

Ez így a leírásod alapján a nappali menetfény 1-es verzió. Opelnél gyári műszerrel, vagy az opcom nevű diagnosztikai eszközzel lehet módosítani/kikapcsolni (az autó négyjegyű biztonsági kódja kell hozzá, ami a CarPass-on van). Opcom nekem is van.

Szia!

Igen, ez lesz az!

Ez már biztos!

Hát mostanság nem viszem szervízbe, úgyhogy marad így.

Köszi a segítséget .

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Holnap haza hozom az autómat elvileg és akkor megnézem miről van szó pontosan :)

Igen a teljes hátsó ajtó festése durván 30000 Ft .

Holnap este meg írom mire jutottam a kibogozással :)

Szia :)

Köszi, de meg van a bibi és marad is egy darabig.

Képzeld olvasom olvasom a kezelésit :) nevezem így direkt, de azért nem minden pontosan érthető nekem .

Még jó, hogy van ez a fórum :)

Lehet fárasztani az embereket a bajaimmal :)

Jó kis összegtől szabadítanak meg, mondhatom .

Link to comment
Megosztás:

Szia :)

Köszi, de meg van a bibi és marad is egy darabig.

Képzeld olvasom olvasom a kezelésit :) nevezem így direkt, de azért nem minden pontosan érthető nekem .

Még jó, hogy van ez a fórum :)

Lehet fárasztani az embereket a bajaimmal :)

Jó kis összegtől szabadítanak meg, mondhatom .

Szia!

Mi volt a bibi ami marad is?

Kész lett az autóm és 30000 ft-ból megúsztam bár az Opel jel még nincs rajta ami plusz 7-8000 Ft :(

Bár a párommal arra jutottunk, nem néz ki rosszabbul így az Opel jel nélkül sem.

Szerintem bár ez csak az Én véleményem nem fárasztasz, hisz ha tud segít az ember, és akinek ez nyűg az úgysem segít.

Másokat pedig elítélni mert kérdez szerintem faragatlanság, hisz nem tudhat mindent mindenki :)

Jó pap holtáig tanul :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok

Van egy p242f hibakódom, meg világít a kulcsos szervízlámpám.

Ha jól tudom ez gondolom azt jelenti, hogy a részecskeszűrő kezd eltömődni. A kézikönyvben leírt izzításlámpa villogás nincsen. Mit tegyek, hogy magától elinditsa a tisztítást és ne kelljen szervizbe vinnem?

Újraindítás után már nem világít a kulcsos szervízlámpa, hanem csak a motorkontroll lámpa világít. A hibakódot kiolvasva P242F kód.

Mentem velem magas fordulaton (2900-3000) kb 10km-t de nem aludt el. Mit kéne tennem? Menjek többet távolságban? nagyobb sebességgel?

Köszi!

Kisszeló

Módosítva : Kisszeló
Link to comment
Megosztás:

szia

milyen évjáratú és milyen motoros a kocsid?

hány km van benne? milyen gyakran csinálta a tisztítást?

sziasztok

Van egy p242f hibakódom, meg világít a kulcsos szervízlámpám.

Ha jól tudom ez gondolom azt jelenti, hogy a részecskeszűrő kezd eltömődni. A kézikönyvben leírt izzításlámpa villogás nincsen. Mit tegyek, hogy magától elinditsa a tisztítást és ne kelljen szervizbe vinnem?

Újraindítás után már nem világít a kulcsos szervízlámpa, hanem csak a motorkontroll lámpa világít. A hibakódot kiolvasva P242F kód.

Mentem velem magas fordulaton (2900-3000) kb 10km-t de nem aludt el. Mit kéne tennem? Menjek többet távolságban? nagyobb sebességgel?

Köszi!

Kisszeló

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Van egy p242f hibakódom, meg világít a kulcsos szervízlámpám.

Ha jól tudom ez gondolom azt jelenti, hogy a részecskeszűrő kezd eltömődni. A kézikönyvben leírt izzításlámpa villogás nincsen. Mit tegyek, hogy magától elinditsa a tisztítást és ne kelljen szervizbe vinnem?

Újraindítás után már nem világít a kulcsos szervízlámpa, hanem csak a motorkontroll lámpa világít. A hibakódot kiolvasva P242F kód.

Mentem velem magas fordulaton (2900-3000) kb 10km-t de nem aludt el. Mit kéne tennem? Menjek többet távolságban? nagyobb sebességgel?

Köszi!

Kisszeló

Ez azt jelenti, hogy eltömődött a részecskeszűrő, amit kényszer regenerációval lehet kitisztítani. Opcom vagy tech2 kell hozzá.
Link to comment
Megosztás:

Szia!

2009-es évjáratú A17DTJ

161000km van benne jelenleg.

Sajnos nem tudom, hogy hányszor csinált tisztítást mert soha nem vettem észre semmit. A kézikönyv szerint amikor már nagyon muszáj a tisztítás, akkor jelzi az izzításlámpával. Hát ez nem történt meg.

szia

milyen évjáratú és milyen motoros a kocsid?

hány km van benne? milyen gyakran csinálta a tisztítást?

Link to comment
Megosztás:

sajnos emiatt adom el én is a kocsit mert félek hogy ilyenek fognak vele történni akármennyire is vigyázok rá. hallottam már rémtörténeteket taxioktól

tudok Bp-hez közel valakit aki tud neked ebben segiteni ha közel laksz

ha irsz üzit megirom a számát meg hogy hol találod meg

Szia!

2009-es évjáratú A17DTJ

161000km van benne jelenleg.

Sajnos nem tudom, hogy hányszor csinált tisztítást mert soha nem vettem észre semmit. A kézikönyv szerint amikor már nagyon muszáj a tisztítás, akkor jelzi az izzításlámpával. Hát ez nem történt meg.

Link to comment
Megosztás:

sajnos emiatt adom el én is a kocsit mert félek hogy ilyenek fognak vele történni akármennyire is vigyázok rá. hallottam már rémtörténeteket taxioktól

tudok Bp-hez közel valakit aki tud neked ebben segiteni ha közel laksz

ha irsz üzit megirom a számát meg hogy hol találod meg

Sziasztok.

Bocsi, hogy beleavatkozom. Szerintem nem kell megijedni. Én is tavaly összel szereztem be egy 2007-es, 1,9cdti/120le-s zafirát, és mivel sokáig nem volt használva + 1-2 ismeretlen beavatkozás okozott egy kis kellemetlenséget. De most már mondhatnám, hogy a probléma a múlté.

Elöször is a részecskeszűrő regenerálást észre lehet venni a megnövekedett pillanatnyi fogyasztáson.

Az izzitó gyertya visszajelzője, valóban csak akkor villog, ha nagyon koszos a szűrő, ilyenkor kevesebb mint 200 km-es intervallumonként regenerál, ez az előkatalizátor károsodását okozza.

Egy jó szerelő, a részecskeszűrő becsületes tisztításával mindezt megoldja, nekem ez kb 50e-be fájt. Ha nem végzik el normálisan, akkor a költség magasabb.

Jelenleg van az autóban 174e km (óra szerint) és köszönhetem a becsületes szerelőmnek, hogy országúti és autópálya használattal kb 800 km intervallumnál regenerál és, ha városban használom a verdát akkor 650-700 km-ént. Afogyasztása is nagyon baráti, jelenleg 6,6 l-él állt be.

Ha segít, megadom a szerelő elérhetőségét, kicsit zsufolt a srác, pont azért mert jól és megbízhatóan dolgozik.

Üdv. mindnekinek: Astra05.

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy eltömődött a részecskeszűrő, amit kényszer regenerációval lehet kitisztítani. Opcom vagy tech2 kell hozzá.

Sziasztok.

Itt egy link: http://autotechnika.hu/magyar-nyelvu-obd-es-eobd-hibakod-adatbazis.html?pageid=13&ipp=20

Az összes hibakód fel van sorolva.

Ez szerinem segít: P0242 Turbó- szuperfeltöltő töltőnyomás érzékelő 'B' áramkör magas jelszint

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.