Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Hm, 6000 / év a futásteljesítmény? ok :) Pár év múlva vevő leszek az autóra :D :D Hja nem, addigra valami tolóajtós lesz :P...

Noszóval, én anno az új - igaz dízelben de 1000 km után cseréltem olajat, mondjuk ebben 2 max 3000 után tenném, majd 6000-nél, vagy ha eljő az év.. Inkább egy olajcsere pluszban - nem muszáj a szakszervizben, vannak helyek ahol ugyanúgy megmarad a garancia, de jóval olcsóbbak (pl Csergő, meg a speedy utóda) - mint később "megbosszulja" magát. Pl ha most venném a Zafirámat újonnan, 15 max 20 ezrenként cserélnék benne olajat. A gyári 30 arra jó, hogy 200e km után gyakorlatilag kuka a motor. Jó értem én, hogy mit érdekel az Téged, addig a gyereked is öreg lesz mire annyi belemegy, de gondolj szegényebb társaidra, akik majd megveszik :P :)

Én úgy tenném, hogy kerülném a magas fordulatszám tartományt, mintha folyamatosan hideg motorral járnék. De azért ha el kell rúgni, el kell rúgni :) Megaztán 3800 az kb 130 km/h lehet szóval mindegy is és akkor ezt 5-6000 km-ig. Városban meg minek száguldani :)

De biztos vannak itt olyanok akiknek több 0 km-es kocsijuk volt, szóval lehet más ötletet, tapasztalat megosztást kapsz.

Hja Gratula hozzá :)

Köszönöm.

Több típusom volt eddig, de mindet használtan vettem.

A párom egy 2005 H Astrával jár.

Szerviz-számláival együtt vettük, most van benne 59e.

Nincs baja, ezért lett opel, családi kivitelben.

A bejáratási tájékoztatás igen szűkszavú volt.

A long-life 30 e km szervizben nem hiszek.

Évi 6-10 e közzé lőttem be a futását.

Köszi a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Több típusom volt eddig, de mindet használtan vettem.

A párom egy 2005 H Astrával jár.

Szerviz-számláival együtt vettük, most van benne 59e.

Nincs baja, ezért lett opel, családi kivitelben.

A bejáratási tájékoztatás igen szűkszavú volt.

A long-life 30 e km szervizben nem hiszek.

Évi 6-10 e közzé lőttem be a futását.

Köszi a tippet.

Szia!

Igaz nekem soha nem volt 0 km-es, de szerelő vagyok és tudom ilyen az új!

Olajat jól írta az előttem szóló 1000 és 6000 km!

Aztán mivel egy év alatt nem mész vele csak 6000-10000 km között így évente kell cserélni az olajat!

A km csak azokra vonatkozik amelyek évente beleteszik,igazából az olaj használat közben ugye elhasználódik és ha sokat áll az nem tesz jót neki!

Igazából hülyeségnek tartom ezt a 30000 km-t, ez tényleg motornyíró dolog!

Én minden eddigi autómbam 10000 km-enként cseréltem igaz nekem évente kicsit több megy bele.

Ha szeretnéd, hogy megbízható gép legyen törődj vele és kényeztesd mert meghálálja!

A motoroknak az olaj a gyengéje és persze a kíméletes hajtás, ebbe bele tartozik az is, hogy néha meg kell "tépni a haját" mivel katalizátoros ezért néha ki kell kormolni.

És ez első 5-6000 km alatt tényleg nem tanácsos nagyon túlpörgetni.Nyugodtan dinamikusan vezesd, hogy a váltó is bekopjon rendesen.

Ennyit tudok tanácsolni, de lesznek nálam okosabbak :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igaz nekem soha nem volt 0 km-es, de szerelő vagyok és tudom ilyen az új!

Olajat jól írta az előttem szóló 1000 és 6000 km!

Aztán mivel egy év alatt nem mész vele csak 6000-10000 km között így évente kell cserélni az olajat!

A km csak azokra vonatkozik amelyek évente beleteszik,igazából az olaj használat közben ugye elhasználódik és ha sokat áll az nem tesz jót neki!

Igazából hülyeségnek tartom ezt a 30000 km-t, ez tényleg motornyíró dolog!

Én minden eddigi autómbam 10000 km-enként cseréltem igaz nekem évente kicsit több megy bele.

Ha szeretnéd, hogy megbízható gép legyen törődj vele és kényeztesd mert meghálálja!

A motoroknak az olaj a gyengéje és persze a kíméletes hajtás, ebbe bele tartozik az is, hogy néha meg kell "tépni a haját" mivel katalizátoros ezért néha ki kell kormolni.

És ez első 5-6000 km alatt tényleg nem tanácsos nagyon túlpörgetni.Nyugodtan dinamikusan vezesd, hogy a váltó is bekopjon rendesen.

Ennyit tudok tanácsolni, de lesznek nálam okosabbak :)

Olvastam, hogy az opel motorok a 3000 fordulat alatti használatnál EGR szelepet bemocskolják.

Meg Te is írtad, néha meg kell tépni a haját.

Van a km/h jelzőben egy 2000 rpm-nél felvillanó shift up zöld lámpa.

Ellentmondást érzek, mert 3800 nál lesz majd bejáratás után nyomatékmaximum, a lóerőmaximumot le sem merem írni, 6200.

A gyár rámegy a szervizek kiszolgálására?

Link to comment
Megosztás:

Olvastam, hogy az opel motorok a 3000 fordulat alatti használatnál EGR szelepet bemocskolják.

Meg Te is írtad, néha meg kell tépni a haját.

Van a km/h jelzőben egy 2000 rpm-nél felvillanó shift up zöld lámpa.

Ellentmondást érzek, mert 3800 nál lesz majd bejáratás után nyomatékmaximum, a lóerőmaximumot le sem merem írni, 6200.

A gyár rámegy a szervizek kiszolgálására?

Igen van ellentmondás és ezért csak az elején kell bejáratni. Szerintem ez alatt az első 4-5000 km alatt nem fog koszolódni az EGR hiszen az olajat sűrűn cseréled!

EGR az elégett olajsárral koszolódik be, de mivel te jóformán 10-ed annyit mész az első két adag olajjal nem fog koszolódni.Csak azért kell "láb új hegyen" menni az elején mert nagy valószínűséggel nem a gyárban nem járatták melegen be a motort ezért kell neked melegen járatni. Igazából 1-2 fokozatban nem szabad húzatni a többiben azért lehet 3500 környékére húzatni mivel ez egy benzines motor és ahogy írtad a max nyomatéka is magasabbon van mint egy diesel-é.

A km/h jelzőnél levő jelhez nem tudok hozzá szólni mert nekem diesel Zafira B-m van és ebben nincs.

Remélem tudtam kicsit oldani az ellentmondást?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen van ellentmondás és ezért csak az elején kell bejáratni. Szerintem ez alatt az első 4-5000 km alatt nem fog koszolódni az EGR hiszen az olajat sűrűn cseréled!

EGR az elégett olajsárral koszolódik be, de mivel te jóformán 10-ed annyit mész az első két adag olajjal nem fog koszolódni.Csak azért kell "láb új hegyen" menni az elején mert nagy valószínűséggel nem a gyárban nem járatták melegen be a motort ezért kell neked melegen járatni. Igazából 1-2 fokozatban nem szabad húzatni a többiben azért lehet 3500 környékére húzatni mivel ez egy benzines motor és ahogy írtad a max nyomatéka is magasabbon van mint egy diesel-é.

A km/h jelzőnél levő jelhez nem tudok hozzá szólni mert nekem diesel Zafira B-m van és ebben nincs.

Remélem tudtam kicsit oldani az ellentmondást?

Köszönöm, mindenképpen.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam, hogy az opel motorok a 3000 fordulat alatti használatnál EGR szelepet bemocskolják.

Meg Te is írtad, néha meg kell tépni a haját.

Van a km/h jelzőben egy 2000 rpm-nél felvillanó shift up zöld lámpa.

Ellentmondást érzek, mert 3800 nál lesz majd bejáratás után nyomatékmaximum, a lóerőmaximumot le sem merem írni, 6200.

A gyár rámegy a szervizek kiszolgálására?

Ahogy Laci01 is írta az olajsár tapad majd le. De ez mondjuk még az én esetemben sem jön elő 150 ezer km előtt :P Persze, ha megnő az olajfogyasztásod, akkor nagyobb esélye van, hogy a kipufogógázban lévő elégett és elégetlen olaj az EGR-re feltapadva majd jól lekokszolja, de egy jó kis pályázás segíthet majd rajta. Ha nem, akkor az EGR lefalazása sem ördöngősség - hülye környezetvédelmi baromság, az amerikai anno megoldotta egy plusz levegő! szivattyút tett a rendszerbe, és "feldúsította" a kipufogógázt :) Az Omegámon pl nincs EGR - szerencsére :) (amúgy hol olvastad ezt? Mert abból még baja nem lett senkinek ha az EGR nem nyitott ki, ellenben hogy nem zárt be, annál nagyobb :) )

A gyártónak nem az eladott autó a fontos, hanem az eladott alkatrész. Sok mütyürt pár ezer forintból fel lehetne újítani, de nincs gyári szerszám, így megveheted 40-50- 200 ezerért... ez a biznisz, nem az eladás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten egy kisebb segítséget szeretnék kérni, Sos-ban keresek, Budapesten , lehetőleg Budán., Szervizest, aki jól dolgozik és normál árakon.

Egynél voltam, de amilyen árakon dolgozik, felér egy Márkaszervizzel.

Ilyenekre lenne szükségem végül is, mármint javítás ügyileg.

Én általam vett olaj , olajcsere.

Vezérműszíj csere,

Részecskeszűrő tisztítás.

Ha esetleg tudna valaki ajánlani, egy jó kis szervizest azt nagyon megköszönném.

Szép estét :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten egy kisebb segítséget szeretnék kérni, Sos-ban keresek, Budapesten , lehetőleg Budán., Szervizest, aki jól dolgozik és normál árakon.

Egynél voltam, de amilyen árakon dolgozik, felér egy Márkaszervizzel.

Ilyenekre lenne szükségem végül is, mármint javítás ügyileg.

Én általam vett olaj , olajcsere.

Vezérműszíj csere,

Részecskeszűrő tisztítás.

Ha esetleg tudna valaki ajánlani, egy jó kis szervizest azt nagyon megköszönném.

Szép estét :)

Bár Pest, Csergő, bár nem tudom, hogy általad vitt olajat szűrőt betesznek-e. Miért ragaszkodsz az általad vitthez?

Link to comment
Megosztás:

Bár Pest, Csergő, bár nem tudom, hogy általad vitt olajat szűrőt betesznek-e. Miért ragaszkodsz az általad vitthez?

Szia!

Ez egy berögződött dolog nálam, mindig így szervizeltem a kocsikat.

Csak ennél van, az, hogy ahol jártam mind azt mondta, csak saját anyaggal dolgozik, nah meg így ha ő teszi bele az övét, akkor azt nem látom, hogy milyen , plusz legombol rólam, 18-22 ezer forintot.

persze munkadíjjal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Laci01 is írta az olajsár tapad majd le. De ez mondjuk még az én esetemben sem jön elő 150 ezer km előtt :P Persze, ha megnő az olajfogyasztásod, akkor nagyobb esélye van, hogy a kipufogógázban lévő elégett és elégetlen olaj az EGR-re feltapadva majd jól lekokszolja, de egy jó kis pályázás segíthet majd rajta. Ha nem, akkor az EGR lefalazása sem ördöngősség - hülye környezetvédelmi baromság, az amerikai anno megoldotta egy plusz levegő! szivattyút tett a rendszerbe, és "feldúsította" a kipufogógázt :) Az Omegámon pl nincs EGR - szerencsére :) (amúgy hol olvastad ezt? Mert abból még baja nem lett senkinek ha az EGR nem nyitott ki, ellenben hogy nem zárt be, annál nagyobb :) )

A gyártónak nem az eladott autó a fontos, hanem az eladott alkatrész. Sok mütyürt pár ezer forintból fel lehetne újítani, de nincs gyári szerszám, így megveheted 40-50- 200 ezerért... ez a biznisz, nem az eladás.

Ez nem olvasás volt...

Volt egy F 1,4 16v ecotec Astrám még régebben.

Vigyázgattam rá és mindig világított a motorellenőrző lámpa.

Szervíz, EGR takarítás.

A 3. után a szervizt végző félrehívott, és kérdezte, hogy használom a kocsit. Elmondtam.

Erre ő, 3000 alatt ne válts el, és mindig figyelj, 4000 körül haladj vele, nem lesz baj.

Az EGR többet nem koszolódott be.

A kocsi viszont más hibálból kifplyólag c vágányra került.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem olvasás volt...

Volt egy F 1,4 16v ecotec Astrám még régebben.

Vigyázgattam rá és mindig világított a motorellenőrző lámpa.

Szervíz, EGR takarítás.

A 3. után a szervizt végző félrehívott, és kérdezte, hogy használom a kocsit. Elmondtam.

Erre ő, 3000 alatt ne válts el, és mindig figyelj, 4000 körül haladj vele, nem lesz baj.

Az EGR többet nem koszolódott be.

A kocsi viszont más hibálból kifplyólag c vágányra került.

Azért jó ez mert a Zafira amit vettem, az autópályás volt, 100 nál ugye megvan a 3000 én is elég sokszor pályázom - ehhez képest egy merő szar volt az EGR belseje. Ha egy kocsi eszi az olajat, és az bejut a kipufogóba, onnan vissza az EGR-hez, akkor annak mindegy. Mondjuk egy 1,6 ost pl nem pörgetni lehetetlen, 2500 alatt egy mélygarázsból ki se jön...

Nem mellékesen az EGR - elvileg - ugye zárva van bizonyos terhelés és fordulatszám tartományban, mert elég gáz lenne lefojtani egy épphogy pöfögő verdát, a vezérlése a kompi által elég sok adat szerint kéne, hogy történjen. Szóval nem tudhatod, hogy már 2000nél vagy csak 4000 nél nyit ki éppen. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Néhány hete írtam az autóm problémájáról és úgy tünik megoldódott a gond!

Mindig hibát jelzett p2279 ami réslevegő! Kicseréltem az egr-t, kitakarították a szívósor egr szelep bejáratnál! Kitakarították a turbót, de visszajött! Legutóbb a szívósor nyomásérzékelő lett kicserélve! Úgy tünik ez volt a ludas, mert rossz értéket küldött, ami turbótúlnyomást jelzett! Persze amiket kicseréltem azok is szükségesek voltak, mert az kipufogógáz visszavezetés már mindet összekoszolta! Most problémamantes az autó és így 220e kmnél úgy döntöttünk megválunk tőle! Elég pénzt toltunk már bele!

Avégett is ez a döntés, mert a szerelő jelezte, hogy a turbo még tud kb 20 ezret, és az 1es 4es porlaszó is gyengélkedik már! Szóval további sok sikert mindenkinek a zafirához, mi mégegyszer nem hiszem, beruházunk opelbe!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni.Mar 3 szerelonel voltam .Egy 2006os alfa motoros Zafiram can.2.9 cdti z19dt motor.Reggelente az elso inditasnal nehezen indul.Teker teker es utana egy hatalmas fust es akkor indul be. Reszecskeszuro es szenzor tisztitva cserelve volt.Az opeles muszer diagnosztika semmit nem mutat hibat.ja es van amikor A motor olykor olykor megtorpan menet kozben.Injektorok rendben voltak.Esetleg valaki tud segiteni, volt valakinek hasonlo gondja? Esetleg otlet vagy egy olcso es megbizhato szerelo aki opeles es meg is tudja csinalni? Talalkozott mar ilyen vagy hasonlo hibaval? Hibakodot nem jeleznek a muszerek. Ha tud vki segiteni? Elore is koszonom a segitseget es a valaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ajtóhatároló gondjaim vannak, tavasszal a bal első adta meg magát, most a jobb hátsó.

Mozgatáskor nagyot koppan és szorul.

Van benne két fehér műanyag amit egy-egy erős rugó nyom a rudazathoz, ez fékezi az ajtót.

Na ezek a műanyagok úgy elkoptak, hogy már csak a rugó ért a rudazathoz, ezért akad.

Valaki javított-e vagy cserélt- már ilyet?

Lehet külön fehér műanyagot kapni, vagy csak kompletten?

Az első és hátsók, jobb, bal egyformák?

Minden segítség érdekel!

Köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni dvd navi 90 színes nagy kijelző javítása ill. szerelésének ügyében. Lehet-e csak a kijelzőt cserélni külön? Köszi.

A kijelző teljesen külön van a rádiótól. Egy ilyen használt kijelző 80-100 eFt körül mozog (új árát csak benyugtatózott állapotban szabad megnézni). Fontos, hogy leválasztott legyen. Mi a baja a mostani kijelződnek? Korábban már láttam - talán az ebay-en - csak a display-t. A javítással kapcsolatban kérdezd meg Somi fórumtársat, igaz ő a rádiók nagy ismerője, de simán lehet, hogy kijelzőben is tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek itt a fórumon 1.8-as benzines B Zafirája? Fogyasztásra lennék kíváncsi. Nézelődök a B Zafirák között 1.8 benzin, vagy 1.7 dízel között hezitálok. Az 1.7-es dízelt ismerem, volt már hozzá szerencsém Astrában.

Nekem 140 LE 1,8 Zafira B van.

Még csak 4000 km van benne.

Ha a shift up szerint váltok, 7,5.

Ha 3500 nál, akkor 8.

Pályán tempomattal 4000 fordulat, 132 km/h 8,9 liter.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek itt a fórumon 1.8-as benzines B Zafirája? Fogyasztásra lennék kíváncsi. Nézelődök a B Zafirák között 1.8 benzin, vagy 1.7 dízel között hezitálok. Az 1.7-es dízelt ismerem, volt már hozzá szerencsém Astrában.

Ismerősök tapasztalatai alapján:

- jellemzően autóúton, kevés pályázással, még kevesebb várossal: 7

- több autópálya, kevesebb autóút: 7,5-8

- csak város, sok rövid úttal: 10-11

Szerintem csak a nagyon rövid 5. fokozat a hátránya az 1.8-asnak. Autópályán (viszonylag) hangos és jelentős a fogyasztása. Az autónak valahol 120 km/ó környékén a legjobb a fogyasztása (menetidőt is figyelembe véve), és ez igaz a dízelre is. Az 1.7D tényleg tud nagyon keveset fogyasztani, de a részecskeszűrő és a kettős tömegű lendkerék okozhat fejfájást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek itt a fórumon 1.8-as benzines B Zafirája? Fogyasztásra lennék kíváncsi. Nézelődök a B Zafirák között 1.8 benzin, vagy 1.7 dízel között hezitálok. Az 1.7-es dízelt ismerem, volt már hozzá szerencsém Astrában.

1.9-es CDTI nem érdekel?

Nekem 1.9 150LE diesel Cosmo van és átlagosan 6.3 van kiírva a fedélzeti computeren.

De 90-100-as tempónál 4,5-5,2

Autópályán 5,2-5,9

Nem bántam meg eddig, hogy megvettem, pedig mint kiderült 392000 km van benne (átvertek a km-el, már előzetesben van az illető)

Amikor tele tankolom 950-1000 km-t ír ki megtehetőre, elég sokat van használva rövid úton, és az átlag kijelző már hónapok óta 6,3-at mutat!

Szerintem ekkora kaszninak kell a nagyobb motor és a paci!!

De ez csak tapasztalat és magán véleményem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Zafira B-ben olyan kérdésem lenne: nem gyári rádió van a kocsiban és most elő jött a téli 5 fok alatti figyelmeztetés amit nem tudok le OK-zni semmivel :(

Ki lehet kapcsolni véglegesen vagy valahogy a gyári rádió nélkül le OK-zni?

Remélem van valamilyen megoldás!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.