Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok!

A Zafira B-ben olyan kérdésem lenne: nem gyári rádió van a kocsiban és most elő jött a téli 5 fok alatti figyelmeztetés amit nem tudok le OK-zni semmivel :(

Ki lehet kapcsolni véglegesen vagy valahogy a gyári rádió nélkül le OK-zni?

Remélem van valamilyen megoldás!

Előre is köszönöm!

Szia!

A bal oldali kormánytávírányító tekerő részének megnyomásával tudod leokézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Újj forumozó vagyok de 2008 óta Opel tulaj.

Lenne egy kérdésem hátha van aki tudna segíteni. 2005 évj 1.9 d 150 le zafira. (196000km most cseréltünk kettőstömegű lendkereket kuplungszettet)kb 4-5 hónapja 1-2 sebességfokozatban elég erőtlen a motor 2000 fordulatig és rezonanciát is átvisz a kasznira, fogyasztása is megnőtt kb 0.5, 1 literrel, először azt hittem a rezonncia a kettőstömegű elhasználódása miatt van , de csere után is rázza a kasznit alacsony fordulaton 2000 alatt szinte minden sebbeségfokozatban.Alapjáraton hidegen elég egyenlőtlen a járása melegen kicsit jobb, fordulaton pedíg kisímul.Az utóbbi időben volt egr szelep takarítás (ultrahangos, mintha újj lenne) vákumcsövekkel voltak problémák de ezek javítva lettek.Hibakódot nem produkál, de nem jó valami.Szerelő porlasztóra magasnyomású rendszerre gondol de nem tudja, egyébként az autó nem füstől.

valami ötlet ???

köszönettel: Róbert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Egy kis segítségre volna szükségem. Fél éve vettem egy Zafira B-t, és a gyári magnóval valami gáz van cd 70 navi. Néha kap áramot néha nem, " ki be kapcsol állandóan"

Ha esetleg bekapcsol akkor meg nincs navim, és a navi cd-t se tudom kiszedni belőle. Kiszedtem a magnót, a biztosíték jó. Valami ötlet esetleg valakinek??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Egy kis segítségre volna szükségem. Fél éve vettem egy Zafira B-t, és a gyári magnóval valami gáz van cd 70 navi. Néha kap áramot néha nem, " ki be kapcsol állandóan"

Ha esetleg bekapcsol akkor meg nincs navim, és a navi cd-t se tudom kiszedni belőle. Kiszedtem a magnót, a biztosíték jó. Valami ötlet esetleg valakinek??

Szia!

Ha a biztosíték jó az nem jelenti azt, hogy kontakt hiba nem lehet! A 12V betáp kábelt nézd meg a rádió tövénél kiszedett állapotban,hogy amikor mozgatod a kábel köteget akkor is van-e áram benne! Ha azt kizártad, hogy jó akkor a rádió belsejében van valahol vagy zárlat vagy kontakt hiba!

És ne felejtsük el hogy van egy állandó 12V ami a rádió memóriához kell és van egy amit gyújtással kapcsolsz és attól kapcsol be elvileg a rádió!! Ezt a két betápot ne keverd össze mert mid a kettő másért felelős!

Remélem tudtam valamit segíteni!?

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

Ezeken a rádiókon csak állandó 12V van, a gyújtáskulcs pozícióját canbus-on kapja. Ettől függetlenül a vezeték vagy az érintkezője lehet kontakthibás. Ki kell venni a rádiót és folyamatosan mérni miközben mozgatod a csatlakozót, a vezetékeket. Ha itt minden rendben lévőnek tűnik, akkor Somi-t keresd meg, szerintem ő meg tudja nézni, hogy a rádión belül nincs-e bibi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv .. van egy opel zafira b tipusu gepjármüvünk : 1.6 Cng -és .. és valaki nem tudja hogy amikor beinditjuk gázon miért megy fel le az alapjárata ?????

Csak gondolom hidegen indítod gázzal, ilyenkor a dúsító a gázból többet ad, nehogy lecsapódás miatt kevés legyen és leálljon ez miatt megemelkedik az alapjárat! De ez csak tipp!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy elég furcsa problémám van a kicsikémmel!

Hidegen teljesen jól indul.Volt már -20 fokban is, állt két napot és pöcre indult.Viszont ha megyek vele és leállítom 1-2 órára , aztán indítok ,nagyon nehezen indul..új gyertyák vannak egr szelep kilett tisztítva üzemanyagszűrő is új,és egy úgynevezett gyújtórelé is kilett cserélve már .

Valakitől valami ötlet még???Köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most teszteltem egy Astra H-t.

Megmozdítottam, egyből bezárta az ajtókat.

Nekem van H Astrám, Zafira B-m.

Elolvastam a könyvét, de nem jövök rá, hogy hogy lehet automatára állítani, hogy ha elindulok, zárjon le.

Mindig gombot kell nyomni.

Valakinek van ilyen irányú tudása?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni, hátha valaki tudja hogyan lehet a ködlámpa körüli burkolatot kipattintani. (Ha ki lehet.) Előre köszönöm

Ovatosan kipattingatod lapos csavarhúzóval, a rendszámtábla felől kezd el,ha kipattant mindelhol akkor meg kell húzni a rendszám felé.

(nekem igy sikerült kiszedni)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most teszteltem egy Astra H-t.

Megmozdítottam, egyből bezárta az ajtókat.

Nekem van H Astrám, Zafira B-m.

Elolvastam a könyvét, de nem jövök rá, hogy hogy lehet automatára állítani, hogy ha elindulok, zárjon le.

Mindig gombot kell nyomni.

Valakinek van ilyen irányú tudása?

Előre is köszi.

Szia

12 km/órás sebességnél zárja az ajtókat. Ha be van kapcsolva a funkció akkor a központi zár gombot kell hosszan nyomni (hangjelzésig) és utána élesedik a funkció. Ha nem ad hangjelzést a hosszú gombnyomásra, akkor előbb be kell kapcsolni a funkciót, akár opcommal is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ráadott gyújtásnál?

Járó motornál?

Kb hány másodperc?

A könyve ilyet nem ír.

Ha nem ad hangot,- nekem egyébként semmilyen info jelzésénél nem sípol-, akkor az opcomon belül hol keressem?

Mondjuk a bc gombot nyomtam vagy 15 sec ig,, erre meglepő módon a kijelzőn 5 oldal adat, paraméter.

Többek közt vízhőfok, haladási sebesség, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Szia

12 km/órás sebességnél zárja az ajtókat. Ha be van kapcsolva a funkció akkor a központi zár gombot kell hosszan nyomni (hangjelzésig) és utána élesedik a funkció. Ha nem ad hangjelzést a hosszú gombnyomásra, akkor előbb be kell kapcsolni a funkciót, akár opcommal is.

Bocs, nem idéztem megfelelően.

Ráadott gyújtásnál?

Járó motornál?

Kb hány másodperc?

A könyve ilyet nem ír.

Ha nem ad hangot,- nekem egyébként semmilyen info jelzésénél nem sípol-, akkor az opcomon belül hol keressem?

Mondjuk a bc gombot nyomtam vagy 15 sec ig,, erre meglepő módon a kijelzőn 5 oldal adat, paraméter.

Többek közt vízhőfok, haladási sebesség, ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Én sem írtam pontosan. Ráadott gyújtásnál (nem kell járó motor), becsukott ajtóknál kell az elakadásjelző melletti gombot (központizár) hosszan nyomni (kb.: 7 másodperc).

Opcomban a Karosszéria menüben talán a REC vagy az UEC-ben. Azon belül pedig Variant config (négyjegyű kód) és a Sebességfüggő ajtózár (Speed dependent locking) és Jelen (Present). Ezután kell hosszan nyomni a gombot sípolásig és működni fog.

Amit írtál a BC gommbal az a teszt mód elérése.

Módosítva : koco
Link to comment
Megosztás:

Én sem írtam pontosan. Ráadott gyújtásnál (nem kell járó motor), becsukott ajtóknál kell az elakadásjelző melletti gombot (központizár) hosszan nyomni (kb.: 7 másodperc).

Opcomban a Karosszéria menüben talán a REC vagy az UEC-ben. Azon belül pedig Variant config (négyjegyű kód) és a Sebességfüggő ajtózár (Speed dependent locking) és Jelen (Present). Ezután kell hosszan nyomni a gombot sípolásig és működni fog.

Amit írtál a BC gommbal az a teszt mód elérése.

Nagyon szépen köszönöm a segítséged.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem olyan gondom van hogy a 2005 ös zafira B kiírta hogy ellenőrizzem a jobb oldali tompítottat ami nem világít.

Kicseréltem az izzót aminek semmi baja nem volt végig néztem az összes biztosítékot mert kifejezetten a tompítottnak nincs biztosítéka,és még mindíg semmi.Valaki találkozott-e már ilyen problémával és hogy mi a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyant, hogy 1.9 CDTI Zafira B, ha egy helyben állok vele, kipufogó szag kezd bent elterjedni, menet közben nem, csak ha megállok mondjuk lámpa alatta.

Eddig nem volt ilyen csak most pár hete.

Ha valakinek van ötlete szívesen venném!

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyant, hogy 1.9 CDTI Zafira B, ha egy helyben állok vele, kipufogó szag kezd bent elterjedni, menet közben nem, csak ha megállok mondjuk lámpa alatta.

Eddig nem volt ilyen csak most pár hete.

Ha valakinek van ötlete szívesen venném!

Link to comment
Megosztás:

szia, nekem is volt ilyen broblémám nekem részecskeszűrő volt eldugulva, és a motortérben jött a füst ahol tudott azért volt nálam is kipufogó szag a beltérben álló helyzetben, részecskeszűrő takarítás 25000 eft , egyébként hibakódot is generált az utóbbi időben , szerelő azt mondta ilyet még nem látott úgy el volt dugulva ,ja és fogyasztása is megnőt meg furcsán járt motorja, de nem is csodálom, azóta tökéletes 196000 km van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

szia, nekem is volt ilyen broblémám nekem részecskeszűrő volt eldugulva, és a motortérben jött a füst ahol tudott azért volt nálam is kipufogó szag a beltérben álló helyzetben, részecskeszűrő takarítás 25000 eft , egyébként hibakódot is generált az utóbbi időben , szerelő azt mondta ilyet még nem látott úgy el volt dugulva ,ja és fogyasztása is megnőt meg furcsán járt motorja, de nem is csodálom, azóta tökéletes 196000 km van a kocsiban.

Szia!

Köszi!

De a részecske szűrőm elvileg nem olyan régen tisztította magát, hibakódom nincs, pár napja néztem!

Olyan 500-650 KM-enként tisztítani szokott és mindig hagyom végig menni ha kell megyek egy plusz kört vele!

Igaz az enyémben 400000 km van és 280000-nél cseréltek részecske szűrőt!

Fogyasztásom is a megszokott, semmi kiugrót nem tapasztalok és a 150 paci is a ménesben van egy sem ment el belőle :) !

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! olyan problémám lenne b zafira cd30 hgy külső hőmérsékletet nem írja csak egy F betűt, valami ötlet esetleg billentyűkombináció hogy vissza lehesse csalni a külső hőmérsékletet. előre is köszi.

Az F betű meghibásodást jelez. Első körben az akkumulátor sarut kellene 30 percre levenni, ha nem javul meg, akkor a hűtőrács környékén lévő külső hőmérséklet jeladót és vezetékét kellene ellenőrizni. Tudtommal a jeladó nem drága tétel, ha esetleg az lenne a hiba oka.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Valakinek van valami ötlete, hogy zafira b- hez 6 sebességes váltó gombot és szoknyát, hogyan lehetne univerzálisra cserélni? Ugyanis az enyém már elég silány állapotban van és a bontókban sem kapni ilyet... viszont univerzálisra sem leltem.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.