Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudja valaki véletlen hova van beszerelve a gyári kihangosító mikrofonja a Zafira B-ben és hogy az közvetlen a gyári rádióba vagy pedig a gyári kihangosító egységébe van kötve?

A másik kérdés a gyári kihangosító egység helyileg hol található az autóban?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki véletlen hova van beszerelve a gyári kihangosító mikrofonja a Zafira B-ben és hogy az közvetlen a gyári rádióba vagy pedig a gyári kihangosító egységébe van kötve?

A másik kérdés a gyári kihangosító egység helyileg hol található az autóban?

Köszönöm előre is!

Szia!

A kihangosító mikrofonja a belső világítás előtti egységbe van beépítve. A vezeték a kihangosítóba van kötve és a műszerfal alatt a kormánytól balra található.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kihangosító mikrofonja a belső világítás előtti egységbe van beépítve. A vezeték a kihangosítóba van kötve és a műszerfal alatt a kormánytól balra található.

Szia!

Köszönöm szépen! A hétvégén megkeresem és rákötöm az utólag beszerelt rádióra a mikrofont!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm szépen! A hétvégén megkeresem és rákötöm az utólag beszerelt rádióra a mikrofont!

A gyári kihangosító 9 (test) és 25 (pozitív) lábán van a mikrofon vezetéke. Ha már nem akarod használni a gyári kihangosítót, akkor tech2-vel le kell választani az autóról, és el lehet adni. A kormány alatti burkolatot 6 vagy 7 csavar tartja, előtte le kell venni az oldalsó kis háromszöget (utasoldalon a légzsákos matricás elem) az alatt van két csavar, ki kell venni a váltó alatti rekeszt (benyúló vagy hamutartó), két csavart kivenni, váltó körüli műanyagot kiemelni. Utána a váltó alatti, vezető felé eső oldalpanelt lepattintani (erősen), újabb két csavart lehet kiszedni, majd a kormányoszlopot lebillentve lehet kivenni a maradék két-három csavart. Mindegyik TX20-as (esetleg TX25). A kormány alatti panelt levéve bal térdnél (ahogy gabb kolléga is írta) lesz az UHP.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gyári kihangosító 9 (test) és 25 (pozitív) lábán van a mikrofon vezetéke. Ha már nem akarod használni a gyári kihangosítót, akkor tech2-vel le kell választani az autóról, és el lehet adni. A kormány alatti burkolatot 6 vagy 7 csavar tartja, előtte le kell venni az oldalsó kis háromszöget (utasoldalon a légzsákos matricás elem) az alatt van két csavar, ki kell venni a váltó alatti rekeszt (benyúló vagy hamutartó), két csavart kivenni, váltó körüli műanyagot kiemelni. Utána a váltó alatti, vezető felé eső oldalpanelt lepattintani (erősen), újabb két csavart lehet kiszedni, majd a kormányoszlopot lebillentve lehet kivenni a maradék két-három csavart. Mindegyik TX20-as (esetleg TX25). A kormány alatti panelt levéve bal térdnél (ahogy gabb kolléga is írta) lesz az UHP.

Szia!

Köszönöm szépen!

Nem veszem ki az UHP-t végleg mert a gyári rádiót is megtartom ha netalán eladom az autót valamikor akkor eredeti állapotban marad!

Amit vettem ERISIN rádiót abban is van mikrofon, de messze van és a rádióba építve, viszont van a hátulján mikrofon bement és oda bekötöm a gyári mikrofont mert az UHP-vel sajna nem kommunikál. :unsure:

A kormányról vezérlésem rendesen működik és a BC funkció is ezáltal.

Még egyszer nagyon köszönöm!

Megblankolom a két vezetéket elvezetem a rádióig, ráteszek egy dugót és kész is :)

Remélem vasárnap lesz időm rá.

Link to comment
Megosztás:

Ha az UHP marad bent, akkor előbb a lábtérben vedd le a lyuggatott takaróelemet (a lábtér fűtésnél), és próbálj meg benyúlni az UHP-ig. A csatlakozója hátul van, kézzel ki lehet akasztani (keress rá a neten, nézd meg hogy működik a rögzítése, nehogy letörjön valami belőle), hátha elég hosszú a kábelkötege ahhoz, hogy dolgozni lehessen vele, és akkor nem kell kibontani az autót.

Módosítva : koco
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha az UHP marad bent, akkor előbb a lábtérben vedd le a lyuggatott takaróelemet (a lábtér fűtésnél), és próbálj meg benyúlni az UHP-ig. A csatlakozója hátul van, kézzel ki lehet akasztani (keress rá a neten, nézd meg hogy működik a rögzítése, nehogy letörjön valami belőle), hátha elég hosszú a kábelkötege ahhoz, hogy dolgozni lehessen vele, és akkor nem kell kibontani az autót.

Szia!

Rendben kipróbálom és köszönöm a jó tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy felrakható "B" Zafirára 8" széles felni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Igen!

A gyári mérete 205/55-R16-6,5" lemezfelni

A váltóméretei: 225/45-R17-Ez vagy 7" vagy 7,5" ez típustól függ.

225/45-R18.

Ez 7,5-8".

Az ET szám az nagyon lényeges, hogy a kerék a járatban a megfelelő helyre kerüljön.

Nekem 4000 km tapasztalat az idén:-) A 225/40 gumikkal a kanyarsebesség, úttartás és stabilitás jobb lett.

Kb 0,5 l a többletfogyasztás, 135 km/h tempomattal, klíma nélkül pályán.

1,8 140 LE benzines zafira B

A felnire vigyázz, mert drága lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen!

A gyári mérete 205/55-R16-6,5" lemezfelni

A váltóméretei: 225/45-R17-Ez vagy 7" vagy 7,5" ez típustól függ.

225/45-R18.

Ez 7,5-8".

Az ET szám az nagyon lényeges, hogy a kerék a járatban a megfelelő helyre kerüljön.

Nekem 4000 km tapasztalat az idén:-) A 225/40 gumikkal a kanyarsebesség, úttartás és stabilitás jobb lett.

Kb 0,5 l a többletfogyasztás, 135 km/h tempomattal, klíma nélkül pályán.

1,8 140 LE benzines zafira B

A felnire vigyázz, mert drága lesz.

Köszi a gyors választ! Igazából a felni már meg van,sikerült baráti áron szereznem egy Momo felnit amit 17 colos ,viszont 8 col széles.

Az ET az 35, mint a 16 colosnál.Remélem jó lesz. 225/45 R17-est néztem rá,ami gyári méret.

Nekem egy 1.7 Cdti 125 LE-re lesz rárakva.

Link to comment
Megosztás:

Ha az UHP marad bent, akkor előbb a lábtérben vedd le a lyuggatott takaróelemet (a lábtér fűtésnél), és próbálj meg benyúlni az UHP-ig. A csatlakozója hátul van, kézzel ki lehet akasztani (keress rá a neten, nézd meg hogy működik a rögzítése, nehogy letörjön valami belőle), hátha elég hosszú a kábelkötege ahhoz, hogy dolgozni lehessen vele, és akkor nem kell kibontani az autót.

Szia!

Megcsináltam, a tapasztalatok:

A burkolatokat le kellett szedni a vezeték sajnos nagyon rövid volt, viszont minden úgy ment ahogy leírtátok!

A csati speciális csatlakozó amilyen a vezérlőkön szokott lenni egy kart kellett elfordítani ami kiemelte a csatlakozót!

A vezeték igen a 9-es és 25-ös láb volt a csatinál fekete test, kék/piros pozitív ez egy vékony árnyékolt fekete kábelben van benne, pontosabban a vékonyabb fekete árnyékolt mert két többeres fekete kábel megy a csatiba.

Sokat keresgéltem a neten, de így leírva sehol nem találtam!

Nagyon köszönöm a segítséget, tökéletes gyári minőségű lett a rendszer :icon1: szép tisztán hallatszik a mikrofon mint ha a gyári UHP lenne!

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni.

Van egy Opel Zafira B 1.9 cdti z19dt -s autom.

Kiktattam a reszecskeszurot, es azota van hogy elmegy az ero van hogy visszajon. Ugy jon visszanhogy leallitom a motort es ujrainditom. Esetleg tudtok vmi megoldast otletet hogy mi lehet a gond?

Teljesen kiszedtek a szememelott a reszecskeszurot, es szoftveresen is kiktattak. Hibat szervizlampat nem irt, es hiba kodot sem mutat. Talalgat mindenki ezt azt amazt. Potyara nem akarnek kicserelni semmit.

Masik problemam a hideginditas. Reggelente nehezen indul a gep. 2x minimum izzatatnom kell mire beindul. Megvarom mig a szivattyu hangja elhallgat es utana inditom csak be es utana normalisan elindul. Otlet van esetleg erre?

Tobb helyen olvastam onindito, izzitorele, meg miegymas cserejet. Nem hiszem hogy mindent cserelni kene rajta.

Esetleg tudnatok segiteni, es hogy milyen arban lenne egy megbizhato viszonylag olcso es hozzaerto szerelovel eddig nem talalkoztam aki ne akart volna lehuzni es kicsereltetni velem szinte mindeng.

Segitsegeteket es valaszotokat elore is koszonom.

Sallai István

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:

A szervokormány olajat szeretném lecserélni, milyen módon a legkönnyebb,és a legkevesebb bontással járó művelet érdekelne, ha van ilyen?

Nem lenne rossz átmosni teljesen a rendszert!

Segítséget előre is köszönöm!

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

Sziaszok!

Gyors segítségre lenne szükségem! A minap rákötöttem az autót OP-Com ra, és valamit reseteltem, azóta az autó nem indul be, csak folyamatosan villog a szervíz lámpa. Hibakódot OP- Commal nem ír ki, viszont fék+gáz+ gyujtás ráadásával 161- es hibakód van. Mi lehet a gond, talán a motorvezérlőt reseteltem?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi, sikerült! Az immobilizert reseteltem véletlenül... :) vissza tudtam állitani, igaz újra kellett tanítani a kulcsokat is. Azt esetleg tudod, hogy miért nem lehet a biztonsági öv használat figyelmeztetőt aktiválni? Vagyis maga az op- com engedélyezi a programozást, de végeredményben nem jelez, pedig az autó felszerelése tartalmazza az ülések alatt a jeladókat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kis család úgy döntött, hogy szeretnénk vásárolni egy Zafirát. (Természetesen B-t, azért írok ide :) ) Van pár kérdésem:

Alacsony fogyasztásút szeretnénk, cserébe nem várjuk el, hogy rakéta legyen, így az 1,7 cdti modelleket nézzük első sorban. Láttam, hogy létezik 110 lovas és 125 lovas motorral is. Az a kérdésem, hogy a két motor alapjaiban különbözik, mint az 1,9 120 és 150 lovasa esetében, vagy csak a szoftvere más? Ha jól tudom a 125 lovas isuzu motor és nagyon jókat hallani róla. Mit tudtok mesélni ezekről a motorokról?

Ha nem találnák megfelelő 1,7-est, akkor mennénk az 1,9-es felé, ott viszont azt hallottam, hogy csak a 150 lovasat szabad megvenni, mert a 120 lovas az eléggé rossz konstrukció, sok a baj vele. Ez mennyire igaz?

Mit tudtok elmondani mire kell figyelni? Hány km körül kell sokat költeni (vezérlés csere, kettőstömegű lendkerék csere, ilyesmi) a motorra? Bármilyen infót szivesen fogadok.

A másik nagy kérdéskör, hogy valaki tudna-e küldeni nekem egy 2010. körüli árlistát, amiben benne van, hogy az egyes felszereltségi szintekhez, pontosan milyen extra felszereltség tartozott. Opelék képtelenek erre, már megkerestem őket.

köszönöm

Módosítva : speter
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én jelenleg egy 2009-es 110 lovas részecskeszűrős verziót használok. Most 170.000km van benne és nem sok bajom van vele. Szerintem a motor ugyanaz csak a turbonyomás körül lehet eltérés. Amikor vezérműszíjat cseréltem ugyanúgy ISUZU feliratos alkatrészeket találtam. Sajnos van néhány alkatrész ami nem a legolcsóbb, és a részecskeszűrőre is figyelni kell, de jól viseli a vegyes használatot is. Eddig nekem csak az EGR szeleppel volt problémám.

Ha jól felszerelt autót szeretnél, akkor célszerű kintről behozott autót nézni, ott nem voltak annyira fapadosak az autók.

Üdv

Sziasztok!

A kis család úgy döntött, hogy szeretnénk vásárolni egy Zafirát. (Természetesen B-t, azért írok ide :) ) Van pár kérdésem:

Alacsony fogyasztásút szeretnénk, cserébe nem várjuk el, hogy rakéta legyen, így az 1,7 cdti modelleket nézzük első sorban. Láttam, hogy létezik 110 lovas és 125 lovas motorral is. Az a kérdésem, hogy a két motor alapjaiban különbözik, mint az 1,9 120 és 150 lovasa esetében, vagy csak a szoftvere más? Ha jól tudom a 125 lovas isuzu motor és nagyon jókat hallani róla. Mit tudtok mesélni ezekről a motorokról?

Ha nem találnák megfelelő 1,7-est, akkor mennénk az 1,9-es felé, ott viszont azt hallottam, hogy csak a 150 lovasat szabad megvenni, mert a 120 lovas az eléggé rossz konstrukció, sok a baj vele. Ez mennyire igaz?

Mit tudtok elmondani mire kell figyelni? Hány km körül kell sokat költeni (vezérlés csere, kettőstömegű lendkerék csere, ilyesmi) a motorra? Bármilyen infót szivesen fogadok.

A másik nagy kérdéskör, hogy valaki tudna-e küldeni nekem egy 2010. körüli árlistát, amiben benne van, hogy az egyes felszereltségi szintekhez, pontosan milyen extra felszereltség tartozott. Opelék képtelenek erre, már megkerestem őket.

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kis család úgy döntött, hogy szeretnénk vásárolni egy Zafirát. (Természetesen B-t, azért írok ide :) ) Van pár kérdésem:

Alacsony fogyasztásút szeretnénk, cserébe nem várjuk el, hogy rakéta legyen, így az 1,7 cdti modelleket nézzük első sorban. Láttam, hogy létezik 110 lovas és 125 lovas motorral is. Az a kérdésem, hogy a két motor alapjaiban különbözik, mint az 1,9 120 és 150 lovasa esetében, vagy csak a szoftvere más? Ha jól tudom a 125 lovas isuzu motor és nagyon jókat hallani róla. Mit tudtok mesélni ezekről a motorokról?

Ha nem találnák megfelelő 1,7-est, akkor mennénk az 1,9-es felé, ott viszont azt hallottam, hogy csak a 150 lovasat szabad megvenni, mert a 120 lovas az eléggé rossz konstrukció, sok a baj vele. Ez mennyire igaz?

Mit tudtok elmondani mire kell figyelni? Hány km körül kell sokat költeni (vezérlés csere, kettőstömegű lendkerék csere, ilyesmi) a motorra? Bármilyen infót szivesen fogadok.

A másik nagy kérdéskör, hogy valaki tudna-e küldeni nekem egy 2010. körüli árlistát, amiben benne van, hogy az egyes felszereltségi szintekhez, pontosan milyen extra felszereltség tartozott. Opelék képtelenek erre, már megkerestem őket.

köszönöm

Szia!

Nekem 1.9 150 Le-s van, decemberben volt 1 éve, hogy vettem.

Km óra szerint 123000 volt benne gyakorlatilag 392000 km.

Az előélete szerencsére céges folyamatosan szervizelt autó. Amit láttam egr, 280000-nél részecske szűrő, komplett fékrendszer( tárcsák szerkezetek, betétek) .

Egy rossz szavam nem lehet a kocsira, nagyon megy a fogyasztása átlag 6,3-at ír ki, tempómattal 90-100-as tempónál 4,2-5,2 között.

Egy jó tanács, ha meg van melyiket veszed vagy szakszervizben vagy okmány irodában a km óra állásnak nézz utána!

Diesel autónál nem a KM számít, hanem a volt tulaj!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot. Főleg az 1,8 as benzines (z18xer) tulajoktól kérdeznék.

Az normális lehet, hogy 10-12 km kell ahoz, a 90 fokot (rejtett menuben nézve) elérje a vízhőfokom? Ráadásul ugy tudom, hogy az üzemi hőfok 95-105 fok között szokott lenni (rejtett menü szerint). Természetesen eléri ezt a hőfokot is de ahoz kell vagy 15-20km.

A fogyasztást is kissé sokallom, 225/45 R18 gumikkal 140 km/h tempomat autopálya vagy vegyes városi fogyasztás egyaránt 10l/100km bc szerint...

Link to comment
Megosztás:

Szia. 140 LE 1.8 Zafira. A vízhőfokot nem szoktam nézegetni.

Nekem is ekkora kerekeim vannak, és bizony hála a kocka felépítésnek és a súlynak, 140 km/h-nál a 10 liter az alap. Ha emelkedő jön, vagy sietek, 11.5-13 közé ugrik.

A benzines Zafira nem éppen a takarékosság mintaképe. Nekem 1 km múlva meleget fúj, ha fűtök, bár lehet az üzemi hőfokhoz nincs köze.

Szép napot. Főleg az 1,8 as benzines (z18xer) tulajoktól kérdeznék.

Az normális lehet, hogy 10-12 km kell ahoz, a 90 fokot (rejtett menuben nézve) elérje a vízhőfokom? Ráadásul ugy tudom, hogy az üzemi hőfok 95-105 fok között szokott lenni (rejtett menü szerint). Természetesen eléri ezt a hőfokot is de ahoz kell vagy 15-20km.

A fogyasztást is kissé sokallom, 225/45 R18 gumikkal 140 km/h tempomat autopálya vagy vegyes városi fogyasztás egyaránt 10l/100km bc szerint...

Link to comment
Megosztás:

Szép napot. Főleg az 1,8 as benzines (z18xer) tulajoktól kérdeznék.

Az normális lehet, hogy 10-12 km kell ahoz, a 90 fokot (rejtett menuben nézve) elérje a vízhőfokom? Ráadásul ugy tudom, hogy az üzemi hőfok 95-105 fok között szokott lenni (rejtett menü szerint). Természetesen eléri ezt a hőfokot is de ahoz kell vagy 15-20km.

A fogyasztást is kissé sokallom, 225/45 R18 gumikkal 140 km/h tempomat autopálya vagy vegyes városi fogyasztás egyaránt 10l/100km bc szerint...

A mostani időjárást is figyelembe véve ez hosszú távnak tűnik. Érdemes lenne pár km után megnézni a hűtőt, hogy melegszik-e, ha igen, akkor a termosztát nem zár megfelelően. A Zafira úgy 120-125 km/ó-ig tud takarékos maradni, utána a sebesség növelésével látványosan többet fogyaszt. Nekem a dízel is így viselkedik, csak némileg visszafogottabb a növekedés. A 225-ös gumi kb.: 4-6 deci többletet jelent a 205-höz képest.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha minden igaz hamarosan csatlakozom a zafiratulajdonosok táborához :)

Szeretnék a vásárlásban tanácsot kérni tőletek. Kinéztem egyet ami nagyon érdekel, a km-t kicsit sokallom benne. Érdekel a véleményetek a az autóról :)

Válaszokat előre is köszönöm!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira_b/opel_zafira_b_1.6_enjoy_elso_tulajd.fix_ar-8869372

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.