Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni ,hogy mit takarhat a P2279-5B ismeretlen hibakód ezt írta az OPkom, Zafira B 1,9 TDCI 150LE motornál.

Ma hazafelé gyulladt ki a motor kontroll lámpa, de az autón nem vettem észre változást, rendesen húzott és az alapjárat is rendben volt.

Haza érkezés után rákötöttem a laptopom és az előbb említett hibát írta, de semmi konkrétumot mellé.

Amit találtam leírásokat az a beömlő levegő rendszer tömítetlenségre utalhat, de kitöröltem a hibakódot és nem jött vissza legalábbis még nem!

Közben kitisztítottam az AGR szelepet, de 20 km után vissza jön a hibakód :( az autón semmit nem lehet észrevenni szépen megy!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Sziasztok!

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Valaki telepített már utólag első ködfényszórókat az autójába? Állítólag a zafíra b- be utólag nem lehet felprogramozni az első ködfényszórókat... Szerintem ugyan úgy fel lehet tanítani mint ahogyan a multi kapcsolókat. Ha kicserélem a világítás kapcsolót olyanra amiben van első ködfényszóró kapcsoló és remélhetőleg megtalálom a gyári kikábelezést is a ködfényszórókhoz, akkor már csak op commal engedélyeztetni kell. Javítson ki Valaki, ha nem jól gondolom.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szakértő Tulajok/Szerelők !

Alábbi hibakódra tudtok valami gyógyírt , mi okozhatja ?

Jelenség: Check engine kigyullad motor ereje elmegy kb mintha 80 lóerő ilyenkor nincs tempomat és máshogy vált sebességet is lenne csak hibakód törlés után motor erő visszajön .

Változó időközönként produkálja Hibakódok jelenleg : ECO 010008, ECO, 242(F? vagy inkább 8 ) 75, Eco 112562, Eco 112561

Találkozott már valaki ilyennel ?

Üdv. Gábor

1.9 tdci automata cosmo

Előre is köszönöm a segítséget .

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szakértő Tulajok/Szerelők !

Alábbi hibakódra tudtok valami gyógyírt , mi okozhatja ?

Jelenség: Check engine kigyullad motor ereje elmegy kb mintha 80 lóerő ilyenkor nincs tempomat és máshogy vált sebességet is lenne csak hibakód törlés után motor erő visszajön .

Változó időközönként produkálja Hibakódok jelenleg : ECO 010008, ECO, 242(F? vagy inkább 8 ) 75, Eco 112562, Eco 112561

Találkozott már valaki ilyennel ?

Üdv. Gábor

1.9 tdci automata cosmo

Előre is köszönöm a segítséget .

Szia!

Ezt találat egy német fórumon:,

Das ist auf jeden Fall ein Fehler im Bereich der Drosselklappe (Drosselklappensteller), nicht die Drallklappen. Ich würde den Fehlercode löschen lassen und beobachten ob er wieder auftritt. Bei mir waren es zwei Codes 112561 und 112562 und die Kontrollleute war auch aktiv. Nach dem Austausch des Drosselklappenstellers war alles behoben.

Amit a német írt a fojtószelepet is érdemes megnézni kitisztítani.

Nézd meg a szívósornál a rudazatot ép-e nincs-e letörve?

Mindenképpen valahol a szívósornál lehet valami problémád, lehet el van tömődve korommal.

Talán tudtam segíteni?!

Mostanában elég kihalt a fórum :(

Módosítva : Laci01
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia!

Ezt találat egy német fórumon:,

Das ist auf jeden Fall ein Fehler im Bereich der Drosselklappe (Drosselklappensteller), nicht die Drallklappen. Ich würde den Fehlercode löschen lassen und beobachten ob er wieder auftritt. Bei mir waren es zwei Codes 112561 und 112562 und die Kontrollleute war auch aktiv. Nach dem Austausch des Drosselklappenstellers war alles behoben.

Amit a német írt a fojtószelepet is érdemes megnézni kitisztítani.

Nézd meg a szívósornál a rudazatot ép-e nincs-e letörve?

Mindenképpen valahol a szívósornál lehet valami problémád, lehet el van tömődve korommal.

Talán tudtam segíteni?!

Mostanában elég kihalt a fórum :(

Meglátjuk !

Ha hazaértem ránézek most céges autóval vagyok kint otthon vár a kicsike .

Üdv Gábor

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Szeretném kicserelni a csomagtér és a hátsó ülésekneknél található izzókat a tető kárpitban. Nagyon hálás lennék ha valaki be tudna linkelni egy videót, hogy miként kell kiszedni a búrát. Próbáltam kipattintani csavarhúzóval,de nem sikerül. Nem merem feszegetni hátha eltörik.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv nektek.

Egy kérdésem volna hozzátok. B Zafirámba benzin szagot érezni és hibakódba is irta a üzemanyag tank szellőztető hibáját.A tankban sem nyomás sem vákum nincs, nem fuj és nem sziv levegőt tanksapka levételkor. Mát kerestem a szelepet ami a szellőztetésért felelős de nem találom.

Valakinek volna ötlete esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban????

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Szeretném kicserelni a csomagtér és a hátsó ülésekneknél található izzókat a tető kárpitban. Nagyon hálás lennék ha valaki be tudna linkelni egy videót, hogy miként kell kiszedni a búrát. Próbáltam kipattintani csavarhúzóval,de nem sikerül. Nem merem feszegetni hátha eltörik.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem videót nem találsz róla. Csak annyiban tudok segiteni ha B Zafirára gondoltál hogy a lámpa jobb és bal oldalá egy kis vaslemezke tartja szorítja a helyére. Nehéz kiszedni macerás egy kicsit. Esetleg ha a neten találsz róla képet akkor megnézheted hogy rögzíti a lámpát

Módosítva : Cosla
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Zafira B - 2007-es - Z 16 XE1 motorral rendetlenkedik. Segítségetek kérném, találkoztatok-e hasonlóval:

- A motor vezérlés visszajelző világít- 1 másodperccel a motor indítása után (az esetek 90%-ban) és utána marad is.

- A motor hangja, viselkedése ilyenkor rosszabb (gyengébb, enyhén rángat: gázt ad-elveszi-gázt ad egyenletes haladásnál is...), hangosabb - hörgő hangot ad gáz elvételekor és enyhén cicereg gázadáskor pár másodpercig de utána abbahagyja.

- alapjárat magas (1000-1500), de indítás után van, hogy elejti, sokszor ingadozik.

Néha vannak jó pillanatai.

A kompjúter olyanokat mond, hogy az 1. hengerben a keverékképzés nem megfelelő. Szervíz nem talált semmit (üzemanyag rendszer, EGR, lambdaszondák , eleketromos csatlakozók átvizsgálva). Vezérlő elektronika átvizsgálva... ott sem találtak semmi hardweres gondot.

Volt valakinek hasonló rejtélyes esete?

Előre köszönöm a segítséget.

Üdv,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Egy hónapja belétem a Zafira-tulajdonosok táborába (B, z19dth, Cosmo) és, mivel ez az első "okos" autóm, felmerült bennem néhány kérdés. Ha nem bánjátok, megosztom veletek, hátha ezekre is kapok válaszokat, mint ahogyan már olyan sokra, a fórumot olvasgatva.

Ami most számomra a legizgatóbb az, hogy van-e riasztó a kocsiban, ill. ha van, miért nem működik. A kereskedő azt mondta, hogy van, de nem tudom bekapcsolni. Ami biztos, hogy az előző gazdája rakatott bele kódkártyás rablásgátlót. Nem tudom, hogy ez miatt ki kellett-e kapcsolni a gyári riasztót. Az autószerelőm azt mondta a műszerfal tetején lévő kis félgömbre, h az a belső térfigyelő. Kivettem a rácsot, és mennek bele vezetékek. Megnéztem a biztosítékot, hiányzott, de mivel van benne érintkező tettem bele egy 10A-eset (nem tudom, h mekkora kell bele), de így sem működik.

Illetve a másik probléma, hogy nem ad semmilyen figyelmeztető hangot, pl be nem kapcsolt övre, v. bekapcsolva hagyott lámpára. Olvastam, h vegyem le az akksit, de ez sem oldotta meg. Viszont most már nem hülyéskednek a hátsó ablakok. :)

Van-e valamilyen ötletetek ezekre?

Köszönettel, Pisti

Módosítva : zander
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A műszerfal tetején lévő félgömb az automata klíma napfény érzékelője, semmilyen kapcsolata nincs a gyári riasztóval. A gyári riasztót onnan lehet felismerni, hogy kettőre lehet zárni az ajtót (reteszelés), a távirányító zárógombjának második nyomására élesedik a gyári riasztó is. Az utastérben a tetőn vannak az ultrahangos belsőtér figyelők érzékelői, és élesedés után a központizár ledje villogni fog. Nyitáskor elég egyszer megnyomni a nyitó gombot. Továbbá a motortérben, szemből nézve a bal oldalon a csuklópánt alatt van egy nyitásérzékelő.

Az övre csak akkor figyelmeztet, ha az övcsatban benne van az érzékelő. Ezt az ülés alatti nagy csatlakozóból lehet látni, hogy mennyi vezeték megy bele az ülés felől (max 5 lehet: légzsák, övfeszítő, öv bekapcsolás jelző, ülésfűtés és csak az utas oldalon az ülés foglaltság).

Ha jól emlékszem, akkor a világítás figyelmeztetést lehet programozni. Minden visszajelző hang a CIM-ből szólal meg, ami szokott makacskodni, tehát ez is lehet a hiba oka. Mi volt a gond a hátsó ablakokkal?

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A műszerfal tetején lévő félgömb az automata klíma napfény érzékelője, semmilyen kapcsolata nincs a gyári riasztóval. A gyári riasztót onnan lehet felismerni, hogy kettőre lehet zárni az ajtót (reteszelés), a távirányító zárógombjának második nyomására élesedik a gyári riasztó is. Az utastérben a tetőn vannak az ultrahangos belsőtér figyelők érzékelői, és élesedés után a központizár ledje villogni fog. Nyitáskor elég egyszer megnyomni a nyitó gombot. Továbbá a motortérben, szemből nézve a bal oldalon a csuklópánt alatt van egy nyitásérzékelő.

Az övre csak akkor figyelmeztet, ha az övcsatban benne van az érzékelő. Ezt az ülés alatti nagy csatlakozóból lehet látni, hogy mennyi vezeték megy bele az ülés felől (max 5 lehet: légzsák, övfeszítő, öv bekapcsolás jelző, ülésfűtés és csak az utas oldalon az ülés foglaltság).

Ha jól emlékszem, akkor a világítás figyelmeztetést lehet programozni. Minden visszajelző hang a CIM-ből szólal meg, ami szokott makacskodni, tehát ez is lehet a hiba oka. Mi volt a gond a hátsó ablakokkal?

Üdv: Laci

Szia,

Köszönöm szépen, a választ, a mai nap során megnézem, amiket írtál. Ha esetleg a CIM-nél van a bibi, az dob hibakódot, vagy javítható házilag?

A hátsó ablakok azt művelték, hogy leengedés közben kb. félúton egyszercsak irányt váltottak, és néhány cm-t visszamentek. Ezt 2x-3x egy leengedés alatt. De ahogy figyeltem, az újratanítás rendbe rakta őket; bár lehet véletlen is, h megint működnek :-)

Az övvisszajelzéssel kapcsolatban: a műszerfalon villog a piktogram, amíg nincs bekapcsolva, csak nem csipog. (Utasfelismerő -matrica alapján- nincs benne, de nem is hiányzik.)

Üdv, Pisti

Módosítva : zander
Link to comment
Megosztás:

Az elektromos ablak akadály esetén áll meg, megy vissza pár centit, bár én ezt eddig csak zárásnál tapasztaltam, de lehet, hogy független az iránytól.

A CIM is tárol hibakódot, de az esetedben inkább csak programozás kérdése lehet. Az indexnek van kattogó hangja?

Mi a helyzet a riasztóval?

Link to comment
Megosztás:

A motortérben nincs érzékelő, és nincs az utastérben sem térfigyelő, úgyh szerintem nincs benne riasztó. Csak azt nem tudom, hogy akkor miért van a biztosítéktáblában érintkezője?

Az indexnek sincs kattogó hangja.

Közben eszembe jutott még valami: a szakaszos ablaktörlőnek hogyan lehet állítani a törlési gyakoriságát? Szetinem úgy csinálom, ahogyan a könyv írja, de nem változik.

A klímának miért kell fényérzékelő?

Elnézést a sok bugyuta kérdésért, de egy fullfapad Daewoo Lanosból ültem át.

Módosítva : zander
Link to comment
Megosztás:

Ha nincsenek bent az érzékelők és a motortér kapcsoló (plusz a leghátsó oldalsó ablakokban az ALARM felirat) akkor nincs benne gyári riasztó, reteszelni sem lehet a zárat, hiába nyomod kétszer a záró gombot, nem történik semmi.

Az index hangját is a CIM modul adja, tehát gyanús, hogy az a hibás alkatrész.

A szakaszos ablaktörléshez először lefelé kell billenteni a kart utána a kívánt intervallum elteltével felfelé. Ezt az időközt megtartja a gyújtás levételéig. De ez is a CIM-ben dől el. Valószínűleg a kormányon lévő rádió és BC távirányító gombok sem működnek mindig, illetve a kürt sem. Ezek a CIM hiba jellemzői.

Az automata és az elektronikus klíma többek között figyeli a nap sugárzását is, így ezt a tényezőt is beleszámítja amikor a befúvási hőmérsékletet és irányt meghatározza.

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Ez a CIM-állapot stagnál ilyen szinten, vagy tovább romolhat? Ezekkel a hibákkal együtt tudok élni (a bal oldali görgő 1x-2x nem működött lefelé, más hibát nem tapasztaltam - egyelőre), de nem szeretném, ha nem indulna be az autó ez miatt.

Ha ki kell cserélni, akkor az újat fel kell tanítani?

Ja, kb 1600 km után tegnap végre regenerált.????

Módosítva : zander
Link to comment
Megosztás:

Ha a CIM a hibák okozója, az tovább nem fog romlani, csak éppen nem tudhatod, hogy mikor mi nem fog működni (pl.: kürt). Az újat feltanítani és programozni szükséges.

Ha csak nem 90-nel gurultál az elmúlt 1600 km-en, akkor volt a tegnapi előtt korábban is regenerálás. :)

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Ez a CIM-állapot stagnál ilyen szinten, vagy tovább romolhat? Ezekkel a hibákkal együtt tudok élni (a bal oldali görgő 1x-2x nem működött lefelé, más hibát nem tapasztaltam - egyelőre), de nem szeretném, ha nem indulna be az autó ez miatt.

Ha ki kell cserélni, akkor az újat fel kell tanítani?

Ja, kb 1600 km után tegnap végre regenerált.????

Ha szeretsz barkácsolni, megpróbálhatod a CIM-et javítani.

Az Astra h elektromos topikban írtam 2015 június 10.-én róla, illetve itt bővebben.

Link to comment
Megosztás:

Ha szeretsz barkácsolni, megpróbálhatod a CIM-et javítani.

Az Astra h elektromos topikban írtam 2015 június 10.-én róla, illetve itt bővebben.

Köszönöm szépen, olvastam; nem tűnik bonyolultnak, de egy kicsit mégis tartok tőle. A kormányoszlop burkolatot már leszedtem, mintha nem "középen" állt volna, így azt beállítottam.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.