Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

SZiasztok!

Sebességváltó?

Szert tettem egy 2010-es Zafirára. Eddig ASTRÁT vezettem, aminek a váltója tökéleketes volt (vagy csak megszoktam), mindig középen volt üresben. Most a Zafiránál szerintem nehezen lehet mozgatni a váltókart, és nagyon könnyen össze lehet keverni a 3-ast és az 5-t. Ez így jó?

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Sebességváltó?

Szert tettem egy 2010-es Zafirára. Eddig ASTRÁT vezettem, aminek a váltója tökéleketes volt (vagy csak megszoktam), mindig középen volt üresben. Most a Zafiránál szerintem nehezen lehet mozgatni a váltókart, és nagyon könnyen össze lehet keverni a 3-ast és az 5-t. Ez így jó?

500 km után megszoktam a váltót. A kocsi sokáig állt, ezért egy kis zsírzásra szorúltaka a csatlakozások.

mi kor kiürűl a tank megmondom mennyi a fogyasztása. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumba, Ford Focus cseréjét tervezem Zafirára.

A hozzászólásokat végigolvasva nem nagy találkoztam benzinessel.

Nincs vele baj, vagy olyan kevés van belőle az utakon?

Én az alábbira találtam rá, személyesen még nem néztem meg.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira_b/opel_zafira_b_1.8_enjoy-9106908

Van valakinek véleménye róla így hirdetés alapján?

A segítségeket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumba, Ford Focus cseréjét tervezem Zafirára.

A hozzászólásokat végigolvasva nem nagy találkoztam benzinessel.

Nincs vele baj, vagy olyan kevés van belőle az utakon?

Én az alábbira találtam rá, személyesen még nem néztem meg.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira_b/opel_zafira_b_1.8_enjoy-9106908

Van valakinek véleménye róla így hirdetés alapján?

A segítségeket előre is köszönöm!

Üdvözlet.

Én egy 1.6-os beznzines Zafiráz hajtok. Az autó mérethéhez képst gyengécske az 1.6-os az 1.8 már jó választás. Alapjába véve nincs vele baj (10000km olajcsere) +melette 0.5l olaj kell rátöltenem de az ecotec motorok ilyenek. Én nem vagyok hive a 30000km-es csereperiódusnak. Tágas, marha nagy csomagtartója mindent elnyel. Kényelmes a ki és beszállás mert nem kell lentre ülni, nagy a hely a második üléssorban is. A hátsó üléssor (+2) felnőttek számára rövidebb utakon még elemgy hosszabbra inkább gyerekeknek felel meg. Megszokást igényel a vaskos A oszlop mert sokat kitakar, de ha megszokod már fel sem tünik.

A hirdetés szép és jó de látnod kell az autót, hogy mennyire volt gazdája és vigyáztak rá. Vagy csak használták és nem foglalkoztak vele.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet.

Én egy 1.6-os beznzines Zafiráz hajtok. Az autó mérethéhez képst gyengécske az 1.6-os az 1.8 már jó választás. Alapjába véve nincs vele baj (10000km olajcsere) +melette 0.5l olaj kell rátöltenem de az ecotec motorok ilyenek. Én nem vagyok hive a 30000km-es csereperiódusnak. Tágas, marha nagy csomagtartója mindent elnyel. Kényelmes a ki és beszállás mert nem kell lentre ülni, nagy a hely a második üléssorban is. A hátsó üléssor (+2) felnőttek számára rövidebb utakon még elemgy hosszabbra inkább gyerekeknek felel meg. Megszokást igényel a vaskos A oszlop mert sokat kitakar, de ha megszokod már fel sem tünik.

A hirdetés szép és jó de látnod kell az autót, hogy mennyire volt gazdája és vigyáztak rá. Vagy csak használták és nem foglalkoztak vele.

Üdvözlöm!

Köszönöm a leírt véleményeket.

A belinkelt autót megnéztem, de kiderült hogy Belgiumból behozott, és törött volt. Több elem újra volt fényezve.

Elég kevés magyarországi benzines van a piacon amiből lehetne válogatni.

Módosítva : Laca80
Link to comment
Megosztás:

megvan, íme:

https://web.archive.org/web/20061219004517/http://www.opel.hu/site/local_image/pricepdf/zafira.pdf

kérdésem az, hogy ha a kereskedő 'Elegance' felszereltségű autóként hirdeti az autót, akkor, az hova passzol?

Ennyit tudok: 1.8 Benzines / 2006 / Elegance.

Árlistában ilyen nincs, volt ilyen felszereltség?

sziasztok!

2006-os 1.8-as benzines autókat nézegetek (magyarországi). Nincs valakinek ebből az időszakból opel árlistája / dokumentációja, amiben látszódnak a felszereltségi szintek? Nem találok sehol sem a neten.

Köszönettel, elek

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mostanában tervezem egy Opel Zafira B 1.9 cdti (120le)vásárlását.Lenne pár kérdésem.Sok vegyes érzelmű kommentet és véleményeket olvastam a típusról.(főként a dízelekről).Ennek ellenére mégis a dízel felé húzok jobban.Amit tudok gyenge pontokat az egr szelep,generátor.Ezeket kb milyen gyakran kell cserélgetni?Kettős tömegű lendkerék ha lassan cserés annak gondolom vannak előjelei.(?)Részecskeszűrőt ki lehet szakszerűen égetni szervízben ha az autó nem végez rendes "munkát"?A plafon 1.5- 1.7millió lenne vételre.Lehet ennyiért normálisakat kapni 200.000km körül?Olvastam nagyon sok a tekert órájú.Mik az árulkodó jelek?Milyen hibákra lehet még számítani?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mostanában tervezem egy Opel Zafira B 1.9 cdti (120le)vásárlását.Lenne pár kérdésem.Sok vegyes érzelmű kommentet és véleményeket olvastam a típusról.(főként a dízelekről).Ennek ellenére mégis a dízel felé húzok jobban.Amit tudok gyenge pontokat az egr szelep,generátor.Ezeket kb milyen gyakran kell cserélgetni?Kettős tömegű lendkerék ha lassan cserés annak gondolom vannak előjelei.(?)Részecskeszűrőt ki lehet szakszerűen égetni szervízben ha az autó nem végez rendes "munkát"?A plafon 1.5- 1.7millió lenne vételre.Lehet ennyiért normálisakat kapni 200.000km körül?Olvastam nagyon sok a tekert órájú.Mik az árulkodó jelek?Milyen hibákra lehet még számítani?

A válaszokat előre is köszönöm.

Valaki ???

 

Link to comment
Megosztás:

 

Szia!

 

Nekem 1.9 cdti 150Le motoros van.Az enyémben mint kiderült közel 400000 van, és amit tudok mondani, 30000 km 2 év használat után, meg vagyok elégedve vele.

A részecske szűrőt 280000 km-nél cserélték, a kettős tömegűt elvileg még nem cserélték még.

A kettős tömegű ha kezd meghalni akkor csattog alapjáraton és leállításkor is fura csattanó hangot ad. Nekem alapjáraton hideg motornál ha alapjáraton ketyereg akkor 1-2 perc után kezd csattogni, melegen már nem csinálja. Cserélték a hátsó főtengely szimmeringet azt mondták még egy darabig bírni fogja (remélem is).

Én a 150 Le motorúról rosszat nem tudok mondani, nagyon megy a fogyasztása átlag 6.3L ezt írja ki a fedélzeti komputer.

90-100 körül tempomattal 4.2-5.1 között mozog.

Ha van kérdésed nyugodtan!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Találkozott mát valaki a ZafiraB-nél, hogy menet közben elhallgat a rádió, üres jelzésre esik az üa jelző, kialszik a belső világítás és a fényszórók is kikapcsolnak? Nem egyszerre hanem véletlenszerűen. Utána visszakapcsolnak. Egyszerű okot nem vettem észre (rázkódás, üzemállapot)

Köszi a segítséget!

Kisszeló

Módosítva : Kisszeló
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok,

adott egy zafira z19dth motorral, benne egy, emlékeim szerint 5,2 kW-os webasto állófűtés. Ha több napig nem használom az autót és bekapcsolom a fűtést, akkor a ventilátor pár percig megy, majd leáll. A fűtés jellegzetes "fütyülő" hangját ilyenkor nem hallom, nem kapcsol be. Ha hosszabb út után csak egy éjszakát áll, akkor reggel minden ok.

Tud nekem erre valaki valamit mondani?

Köszönettel, zander

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok Kedves Opel Felhasználók!

Túl vagyok egy EGR szelep tisztításon és egy részecskeszűrő mosáson.( ezt azért írom hátha kell valakinek segítség)Most villamossági jellegű problémám van. Az egyik hátsó ajtó nem kapcsolja a beltéri világítást és nem jelzi a műszerfal sem ha nyitva az ajtó. Az ajtóba menő vezetékek nem szakadtak .Valószínű ,hogy a zárban lévő kapcsoló nem jó .Ha valaki tudna segíteni a 10 db vezeték (+2 db az ablakemelő motor telep ) hogyan van kiosztva az ajtóhoz menő csatlakozóban az nagyot segítene. Akkor ki tudnám mérni pontosan ,hogy mi a rossz.Esetleg  a kapcsoló cseréről valami infó.?

Ja a vas 1,9 cdti B Zafira:)

Köszi Miku

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.