Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Zafirám, easytronic váltós a kérdés az, lehet e állítani sebességi fokozatokat? Konkrétan,  3.-ig gyorsan felvált ez kb 30km/h utána 4-et kb 55-60km/h de én azt szeretném ha már 40km/h körül váltana 4-be! Manuálisan megy, sőt még 30nál is, de ha vissza dobom D-be már dobja is 3-ba.Tehát a lényeg az, hogy 40-50km/h körül ne pörgesse 3-ba hanem rakja 4-be!  

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Keresnék 2008-as 1.9cdti 120Le-s B zafirához tökéletes önindítót, vagy pontos méreteket a tulajdonságairól leírást, hogy mégis milyent keressek. Egyenlőre nem akarom kivenni az autóból mert napi használatban van, de indítózás után eléggé fura hangot ad ki, olyan mintha tovább forogna, félek tönkreteszi a kettős tömegűt Ha tudnátok ez ügyben segíteni megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, jony80 írta:

Sziasztok. Keresnék 2008-as 1.9cdti 120Le-s B zafirához tökéletes önindítót, vagy pontos méreteket a tulajdonságairól leírást, hogy mégis milyent keressek. Egyenlőre nem akarom kivenni az autóból mert napi használatban van, de indítózás után eléggé fura hangot ad ki, olyan mintha tovább forogna, félek tönkreteszi a kettős tömegűt Ha tudnátok ez ügyben segíteni megköszönném.

Szia!

 

Itt van új: http://www.mister-auto.hu/hu/onindito/opel-zafira-a05-1-9-cdti-88kw_v18691_g2.html

Felújításon nem gondolkoztál, mivel valószínű csak a bendix ment ki, de ha már le van szedve a szénkeféket is illik cserélni.

Vannak jó szakik akik 20000-alatt garanciával teljesen  megcsinálják!  

Szia,

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Már kétszer volt leszedve két külön "szaki" csinálta. Az első felújítás után beszerelte és megállapította hogy a bendix nem az eredeti benne és nem tud mit kezdeni vele, rá kb 2 hónapra magam szedtem le hát mit mondjak nem egyszerű mutatvány elvittem a másik tag hoz mondtam mi a baja erre ő is csak kihézagolta bezsírozta és azt mondta rendben van jónak kell lennie. Hát nem így lett. Ezért döntöttem az új mellett. Találtam több márkát is amiket nem ismerek ebben kéne még segítség, meg a tulajdonságaira (kw, fog szám, stb. mivel ezek is eltérőek)melyik lenne a megfelelő bele.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, jony80 írta:

Szia.

Már kétszer volt leszedve két külön "szaki" csinálta. Az első felújítás után beszerelte és megállapította hogy a bendix nem az eredeti benne és nem tud mit kezdeni vele, rá kb 2 hónapra magam szedtem le hát mit mondjak nem egyszerű mutatvány elvittem a másik tag hoz mondtam mi a baja erre ő is csak kihézagolta bezsírozta és azt mondta rendben van jónak kell lennie. Hát nem így lett. Ezért döntöttem az új mellett. Találtam több márkát is amiket nem ismerek ebben kéne még segítség, meg a tulajdonságaira (kw, fog szám, stb. mivel ezek is eltérőek)melyik lenne a megfelelő bele.

Szia!

Nagyon rossz szakik vannak felétek :(

Győrben tudok egy megbízhatót ahova sok önindítót vittünk már igaz targoncákét, de az ugyan az mit a személyautók-é, és nagyon régóta csinálják. Soha nem volt baj amit csináltak.

Más:

Az, hogy milyen márka majdnem mindegy, nem kell a legdrágábbat venni, nem feltétlen jobb!

Bemész egy UNIX vagy Bárdi boltba és ott pontosan meg mondják melyik kell neked!

Sokszor 2 fajtával szerelnek és csak a motorszám különbözteti meg őket.

Nem érdemes minden félét beletenni, mivel írtad napi használatban van ezért javaslom a megbízható helyeket.

Ahogy nézegettem a neten olyan 35-50000 Ft között mozognak a 120LE motorhoz, nem kevés elhiszem, de hosszú távon megéri, ha már olyan rossz "szakemberek" vannak ott!

Nem sokat segítettem, csak inkább a véleményem.

Szia

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Na most szembesültem hogy baj van a klímával is, a nemrég vásárolt Zafirámnál, mert nem hűt. Mikor engedélyezem a klímát, hallható hogy bekapcsol a kompresszor de folyamatos csúnya morgó hangot ad ki . Klímás azt mondta hogy ő nem töltené fel mert csapágyas a kompresszor. Alig volt gáz benne, de a nyomáspróbán átment.  Kérdésem a következő, 1,8-as 140 lovas zafiránál mennyire hallatszik a kompresszor. Vagy talán ez típushiba? Tényleg mélyen a zsebbe kel nyúljak egy új kompresszorért?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 14. at 13:26, pane írta:

Sziasztok

Na most szembesültem hogy baj van a klímával is, a nemrég vásárolt Zafirámnál, mert nem hűt. Mikor engedélyezem a klímát, hallható hogy bekapcsol a kompresszor de folyamatos csúnya morgó hangot ad ki . Klímás azt mondta hogy ő nem töltené fel mert csapágyas a kompresszor. Alig volt gáz benne, de a nyomáspróbán átment.  Kérdésem a következő, 1,8-as 140 lovas zafiránál mennyire hallatszik a kompresszor. Vagy talán ez típushiba? Tényleg mélyen a zsebbe kel nyúljak egy új kompresszorért?

Szia!

Igaz nekem 1,9 CDTI 150 LE van, de a klíma elve ugyan az. A kompresszornak nem szabadna hangjának lenni, és az a baj ha a csapágy megadja magát esetleg megszorul a szíjadat is eltépi.Vannak cégek akik klíma kompresszor felújítással foglalkoznak, érdemes keresgélni és nagyon fontos a kompresszor pontos fajtája is, mert több fajtával szerelték őket és egyik nem kompatibilis a másikkal! Nekem az elektromos kuplungja és a hűtője ment ki tavaly szezon elején, onnan tudom mennyire fontos a fajta!

A googléba tudsz keresgélni felújító cégeket.

Szia!

 

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Laci01 írta:

A kompresszornak nem szabadna hangjának lenni, és az a baj ha a csapágy megadja magát esetleg megszorul a szíjadat is eltépi.Vannak cégek akik klíma kompresszor felújítással foglalkoznak, érdemes keresgélni és nagyon fontos a kompresszor pontos fajtája is, mert több fajtával szerelték őket és egyik nem kompatibilis a másikkal!

Megpróbálom majd cserélni a kompresszor csapágyat vagy ha  javíthatatlan akkor egy új  Nissens-t veszek.

Módosítva : pane
ok
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyat vettem ma észre, hogy sziszeg a fék(pedál). Az utastérben egy folyamatos, halk, sziszegő hangot lehet hallani, de ha rálépek a fékre, abbahagyja. Ha hirtelen lépek rá, akkor azonnal, ha lassan nyomom be, akkor egyre halkabb, és kb a pedál végállásánál eltűnik. A fék működésében nem vettem észre rendellenességet.

Tudtok erre valamitmondani?

Módosítva : zander
Link to comment
Megosztás:

Tucatjával jön a baj...

Külsö visszapillantót kellett cerélnem, felraktam az újat, de minden funkciója fordítva működik. Három dologra gondolok:

1 - fel kell tanítani az új tükröt

2 - fordítva dugtam össze a csatlakozókat

3 - ez az olcsó, utángyártott tükör ára.

Szerintetek ezek közül valami, vagy más?

Módosítva : zander
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 18. at 18:01, zander írta:

Sziasztok,

Olyat vettem ma észre, hogy sziszeg a fék(pedál). Az utastérben egy folyamatos, halk, sziszegő hangot lehet hallani, de ha rálépek a fékre, abbahagyja. Ha hirtelen lépek rá, akkor azonnal, ha lassan nyomom be, akkor egyre halkabb, és kb a pedál végállásánál eltűnik. A fék működésében nem vettem észre rendellenességet.

Tudtok erre valamitmondani?

Fékrásegítő vákumdob hibának tűnik..de meg kell keresni a sziszegés helyét a dobot tudtommal nem lehet javítani, vagy le van csúszva ott valahol egy vákumcső.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 19. at 19:34, zander írta:

Tucatjával jön a baj...

Külsö visszapillantót kellett cerélnem, felraktam az újat, de minden funkciója fordítva működik. Három dologra gondolok:

1 - fel kell tanítani az új tükröt

2 - fordítva dugtam össze a csatlakozókat

3 - ez az olcsó, utángyártott tükör ára.

Szerintetek ezek közül valami, vagy más?

Szerintem a vezetékek vannak felcserélve. Meg kell nézni az eredeti tükörnél melyik funkcióra hol megy az áram és úgy bekötni az újat.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 19. at 20:55, zotya975 írta:

Fékrásegítő vákumdob hibának tűnik..de meg kell keresni a sziszegés helyét a dobot tudtommal nem lehet javítani, vagy le van csúszva ott valahol egy vákumcső.

Ettől féltem. Remélem csak szétcsúszott valami, vagy csak valami cső lyukadt ki. Köszönöm szépen :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Laci01 írta:

Szerintem a vezetékek vannak felcserélve. Meg kell nézni az eredeti tükörnél melyik funkcióra hol megy az áram és úgy bekötni az újat.

 

Köszi :)

Közben a behajtó motor-problémát megfejtettem: a tükörházban van egy kis csatlakozó, amiből fordítva jöttek ki a vezetékek, mint ahogy bementek, de a csatlakozó persze csak egyféleképpen dugható össze. Mindegy, újrakötöttem.

A tükörlapot mozgató motorok bekötésén agyalok még, nem tudok rájönni, hogy miket cseréljek fel, hogy meglegyen a 2(?) motor 4 mozgásiránya. Holnap lesz egy kis időm sakkozni... :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fedélzeti komputerrel kapcsolatos problémára szeretnék megoldást találni. Nemrég vettem egy 2010-es 1.6.-os Zafirát és BC-n sehogy sem tudom elővarázsolni a fogyasztási stb. adatokat, csak a TIMER funkció van. Mit tudok tenni ez ügyben? Létezik esetleg valamilyen reset gomb/mód, vagy szoftvert kell frissíteni, esetleg teljesen más megoldás van?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Leállításnál gyújtás levételekor beremeg az autó. Csattanást nem halok de ettől függetlenül lehet kettős tömegű hiba? Esetleg valamelyik motor vagy váltó tartó gumibak adta meg magát? Találkozott már valaki hasonló problémával? 1.9Cdti.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segiteni az alábbi hibakódok beazonositásában, merre keressem a hibás alkatrészt, talán a fojtószeleppel lehet a gond?

P1109 - Örvénylés vezérlőelem visszajelző áramkör magas feszültség
(05)  - Jelen van
 
P1110 - Örvénylés vezérlőelem áramkör megszakadt
(04)  - Jelen van
 
Jelenség: Néha mintha ingadozna az alapjárat, beremeg az autó, de nem rendszeres a jelenség.
 
Köszi előre is!
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Nevin írta:

Sziasztok!

Fedélzeti komputerrel kapcsolatos problémára szeretnék megoldást találni. Nemrég vettem egy 2010-es 1.6.-os Zafirát és BC-n sehogy sem tudom elővarázsolni a fogyasztási stb. adatokat, csak a TIMER funkció van. Mit tudok tenni ez ügyben? Létezik esetleg valamilyen reset gomb/mód, vagy szoftvert kell frissíteni, esetleg teljesen más megoldás van?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

A kijelző típusától is függ a BC aktiválhatósága. BID, GID és CID esetén opcom vagy Tech2-vel lehet bekapcsolni a BC funkciókat.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 23. at 1:15, jony80 írta:

Sziasztok!

Leállításnál gyújtás levételekor beremeg az autó. Csattanást nem halok de ettől függetlenül lehet kettős tömegű hiba? Esetleg valamelyik motor vagy váltó tartó gumibak adta meg magát? Találkozott már valaki hasonló problémával? 1.9Cdti.

 

Szia!

 

A tartó bakokat te is le tudod ellenőrizni, egy akna és egy pajszer vagy erősebb csavarhúzó kell hozzá.A bakoknak fixen kell fogni a motort és váltót.A kettős tömegű alapjáraton is csattog nem csak leálláskor ha rossz. Az enyém hidegen 1 perc alapjárat után kezd hangot adni, de melegen már semmii és leálláskor nem rángatja a kocsit!

Ha jól emlékszem 3 db bak van amit meg kell nézned.

Szia,

 

Link to comment
Megosztás:

Szia Laci01!

Hát ez az, én is ezt olvasom minden felé, hogy csattanást hallani ha a kettős tömegűnek lenne baja, amit nem hallok, van ez a remegés leállításnál meg kicsi fordulatnál. Ezért is gondolok még valamelyik bakra. Hétfőn viszem egy maszek szerelőhöz kíváncsi leszek Ő mit mond. Amúgy ezt a típust mindig szerelgetni kell mert már kezd unalmas lenni. Nem rég óta van meg szinte csak pályán használom mivel külföldön dolgozom, vagy csak én nyúltam mellé.?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Konkrétan ma került a családba egy 2013-as évjáratú Zafira B. 51 000 km-el. Előtte A Corsam és F Astrám volt (majd egy Citroen Xsara Picasso). Olvasgattam a fórumot a múlt héten amíg az autóra vártam (a kereskedő még megcsinált rajta egy-két dolgot). Most hogy vezettem bizonyossá vált, amire a próbakörnél nem is figyeltem, hogy az irányjelző nem ad hangot. Olvastam, hogy a CIM modul okozhat ilyet. A többi erre utaló hibát (kürt, kormányon lévő kezelő gombok, immobiliser letilt) szerencsére nem tapasztalom. Tényleg kezdjem el bontani a kormány burkolatot és forrasztani a levált csatlakozókat, vagy esetleg valahol csak le van kapcsolva/halkítva ennek a hangja?

Link to comment
Megosztás:

13 perce, dzsiferi írta:

Sziasztok.

Konkrétan ma került a családba egy 2013-as évjáratú Zafira B. 51 000 km-el. Előtte A Corsam és F Astrám volt (majd egy Citroen Xsara Picasso). Olvasgattam a fórumot a múlt héten amíg az autóra vártam (a kereskedő még megcsinált rajta egy-két dolgot). Most hogy vezettem bizonyossá vált, amire a próbakörnél nem is figyeltem, hogy az irányjelző nem ad hangot. Olvastam, hogy a CIM modul okozhat ilyet. A többi erre utaló hibát (kürt, kormányon lévő kezelő gombok, immobiliser letilt) szerencsére nem tapasztalom. Tényleg kezdjem el bontani a kormány burkolatot és forrasztani a levált csatlakozókat, vagy esetleg valahol csak le van kapcsolva/halkítva ennek a hangja?

Közben meg is lett azt hiszem a válasz. Valaki írta Vectra oldalon, hogy elment neki minden hang, égve hagyott lámpa visszajelzés, első parkoló radarok. Nos a parkoló radart azt én is észleltem korábban, most próbáltam a lámpa figyelmeztetést, az sincs. Szóval CIM modul. A pozitívum az, hogy a parkoló radar hibát a kereskedő vállalta, hogy javíttataj, de nem sikerült megoldania, felajánlotta, hogy vigyem el márkaszervízbe, csináltassam meg és ő fizeti. Ezek szerint ezzel meg lesz oldva a többi gond is. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, jony80 írta:

Szia Laci01!

Hát ez az, én is ezt olvasom minden felé, hogy csattanást hallani ha a kettős tömegűnek lenne baja, amit nem hallok, van ez a remegés leállításnál meg kicsi fordulatnál. Ezért is gondolok még valamelyik bakra. Hétfőn viszem egy maszek szerelőhöz kíváncsi leszek Ő mit mond. Amúgy ezt a típust mindig szerelgetni kell mert már kezd unalmas lenni. Nem rég óta van meg szinte csak pályán használom mivel külföldön dolgozom, vagy csak én nyúltam mellé.?

Szia!

Nekem kicsit több mint 2 éve van meg, majdnem 30000 km-ert mentem vele a kocsiban most van 430000 km, de olyan eget rengető gondom nem volt vele. Az a baj, hogy tele rakták elektronikával és még azt is figyeli ha "elrontottad a gyomrod". Néha nekem is ad különböző hibakódokat pl. ami mostanság kicsit sűrűbb 2279 5B de ezt is csak olyankor ha kicsit többször hosszabban  használom a motor féket. A szívó soromat és az AGR szelepet tavaly tisztítottam ki teljesen, és most amikor levettem az AGR-t nem is volt benne jóformán korom.De igazából ez OPEL miben különbözne a többitől? :) A mai autókkal az a baj:tele pakolták feleslegesen minden vacakkal ami a menethez nem is kellene és ezek persze elromlanak.Amit használunk az el is romlik :(  Szerintem nem nyúltál mellé, a többi márkánál is meg vannak ezek a gondok!

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.