Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

On 2017. 11. 07. at 12:01, stefi57 írta:

Igen ez az. Én viszont erővel sem bírom kivenni a borítást.

Szia!

Ha hamutartós, akkor a belső része kivehető billentés és a hamuelnyomó benyomása után, majd az egy darab csavar kicsavarása és a fém kivétele után a mutatóujjnyi furat segítségével kell kivenni/kirántani/kitépni.

Nem hamutartósnál rögtön a mutatóujjnyi furatba nyúlva kell kivenni/kirántani/kitépni.

Két darab erős rugós patent fogja, ha engednek végre és kibillent, akkor kissé felfelé húzva lehet kivenni.

Vissza ugyanez, csak bepattintani sokkal könnyebb (akár egy patent is megtartja).

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2014-es Zafirám, A18XEL motor van benne. Régebben G-s Astrám volt, és annak a szervizkönyvében volt átvizsgálási terv. A Zafirához nincs ilyen, csak sima szervizkönyv. Érdeklődnék, hogy van-e valakinek ilyen átvizsgálási terv, mert pl. abban benne van, hogy mikor kell a motorban vezérműszíjat cserélni.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 08. at 18:18, koco írta:

Szia!

Ha hamutartós, akkor a belső része kivehető billentés és a hamuelnyomó benyomása után, majd az egy darab csavar kicsavarása és a fém kivétele után a mutatóujjnyi furat segítségével kell kivenni/kirántani/kitépni.

Nem hamutartósnál rögtön a mutatóujjnyi furatba nyúlva kell kivenni/kirántani/kitépni.

Két darab erős rugós patent fogja, ha engednek végre és kibillent, akkor kissé felfelé húzva lehet kivenni.

Vissza ugyanez, csak bepattintani sokkal könnyebb (akár egy patent is megtartja).

Üdv

Szia.

Igen és csoda történt kijött a helyéről. Eddig nem mertem ilyen nagy erővel kitépni.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy 2009-es benzines Zafirám van. A fedélzeti számítógép tegnap óta nem méri az aktuális üzemanyag szinttel megtehető távolságot. Csak 3 --- (vonal) jelenik meg a számok helyén. A Tankban van benzin, nem üres, kb. negyedig van. Mi lehet a gond? Találkozott már valaki ezzel? Köszi előre is!

Módosítva : StBal
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv mindenkinek !  Autó vásárlás előtt állok. Két Zafirát néztem ki :  Zafira B 1.8 Enjoy 2006-os 103kw .   Zafira B  2.2 Cosmo Automata 2008-as  110kw .

Kérdésem az lenne , hogy melyik a megbízhatóbb, milyen típushibák lehetnek.  Válaszokat előre  is  köszönöm ! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, segítséget szeretnék tőletek kérni, esetleg valaki tudja melyik a biztosítéka a bal oldali tompított fényszórónak? 
Kézikönyvben találtam 3 adaptív világítás biztosítékot, abból 2 van az autóban, kivettem mindegyiket de a másik oldalt ugyan úgy világított a fényszóró...
Esetleg valakinek valami biztosítéktáblás rajz? Vagy valaki ezt tudja így? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! szeretem az autómat ,mindig ad egy kis elfoglaltságot.Ha nem én találok ki valamit(pl gyári kihangosító beépítés ,AUX kiépítés ,CD 70 csere dvd90-re)akkor kitalál Ő.:blush:Most azt találta ki,hogy nem tölt.Egyszer már kivettem a generátort  a rajta lévő szabadonfutó csere miatt.  Akkor is tragédia volt kiszerelni, így már tudom mi vár rám. Bár utána kérdeztem opel szerelőt .Azt mondta , hogy ott bent a helyén kellett volna megcsinálni.Na van-e valakinek ötlete  a kiszereléssel kapcsolatban  mert vagy tekercs vagy dióda hiba lesz ,tehát mindenképp kézben kell a szerkezet .Diódasort ami valószínű együtt van a fesszabályzóval és a szénkefével milyet vegyek? Ja és hol?

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Istipisti írta:

Sziasztok. Tudna valaki segíteni,hogy a Zafira B 1.7 cdti-ben hol találom a turbó nyomás szabályzó szelepet? Köszönöm a segítséget. 

Pontosan nem tudom, de gyanítom a turbó környékén, a google képeben rá tudsz keresni hogyan néz ki így tutit megtalálod. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Generátor  hiba megoldva. Légszűrő gázolajszűrő ki, motor 1 cm előrecsúsztatva és simán kifér. Az egyik szervízben a féltengelyt vették volna ki de nálam ez a módszer már bevált:-).  Van másik amit nemrég vettem észre. A fűtés/klíma kezelő panelen a szélvédő páramentesítőt ha bekapcsolom ,beindul 6 os fokozaton a ventillátor de az ablakra szellő sem fúj.A kormány alatti burkolatokat leszedtem és az oldalsó résznél láttam 2 db szervomotort .Az egyik amelyik fent van az működik( forogatja  a vezérlőtárcsát) de az alsó csak hátulról látható,így nem tudni mozog -e. Behr rendszerü a fűtés 1,9 cdti zafira b. Ha van valakinek infója vagy szerkezeti rajza  az egész rendszerről kérem ossza meg velem.

Köszi

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Zafira B váltóproblémáim vannak. De csak az 1-es sebességfokozatot nem akarja venni ill. veszi ha felhúzzuk azt a kis kart mintha lükvercbe raknánk.Lehet bowden nyúlt meg kicsit? sajnos nem állítható. Cseréljem a bowdent ? vagy esetlek valakinek valami ötlet???

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tanácsot kérnék:
Adott egy Zafira B Z18XER (1.8 benzin).

Nemrég előjött egy fémes csattogó hang a motorból. Kissé dízel szerű, de a csattogás nem egészen a motor ütemével együtt megy, mintha szabadon mozogna valami benne.

Továbbá van egy kis alapjárat ingadozás is.
Az erején nem veszem észre hogy bármi baja lenne.
Van amikor hosszabb út után elhallgat, de van amikor ugyan úgy csinálja, szóval üzemi hőmérséklettől független. Viszont menet közben is hallani kikapcsolt rádiónál.

Verzérlés csere és vezérmű tengely állító is tavaly októberben volt cserélve.

Tegnap reggel mértem egy olajszintet, egy egységgel kevesebb volt benne a kelleténél.  Feltöltöttem majd rá 6 órával később elvittem a szerelőhöz. 
Semmi hangja nem volt, kissé hülyének is néztek. Erre ma reggel indítom és újra eljött a hang.
Azt vettem észre már mióta megvettem az autót, tavaly októberben hogy mikor hidegen elindulok a kocsival és elérek egy bizonyos fordulatszámot (kb 1500) akkor hallatszik egy kattanás a motortérből. Ez nem tudom mi lehet, de mióta van ez a csattogó hang ezzel együtt kezdődik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy Zafira 1,9 cdti 150 LE autóm.Eddig hibátlanul működött,de most olyan hibát csinált ,hogy indítás után elkezdett vibrálni a középkonzolon a fény.

Utána kivilágított az ABS,a kipörgésgátló,majd a légzsák ikon.Ezután elment a szervó is.

Leállítottam a motort,újraindítás után megszűnt a hibajelenség.Két nap múlva megcsinálta még egyszer,azóta semmi.

Van valakinek ötlete mi lehet?Ki lett mérve,de akkor nem csinálta.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok! Zafira B fórumban nem vagyok itthon. Lehet, nem is jó helyre írok.

Ma délután megreccsent a zárszerkezet, a bal első ajtóban. Belülről nem lehet nyitni,(csak utoljára sikerült normálisan, azóta nem is húz vissza a kilincs félig kilógva marad) csak kívülről. Valakinek nincs elfekvőben? Opel Zafira B 1.6 benga bal eslő ajtóba való komplett zár? Makó és környéke előny.  H Astra nem lehet jó donor??? Előre is köszi a válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

17 órája, kriszb77 írta:

Üdv Mindenkinek.

Zafira B 1,7 DTR-em van (2010). Érdekelne mikor várható a kettős tömegű cseréje??

273000km-nél járok.

Szia!

Amikor alapjáraton elkezd zakatolni vagy leállításkor ránt egyet a motoron. Teljesen egyedi  a megtehető km.Nekem úgy kezdte,hogy hidegen alapjáraton 2 perc eltelte után csattogott majd melegen abba hagyta még így elmenet 60000 km mire már melegen is 1 perc alapjárat után csattogott.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 24. at 14:25, mutyi68 írta:

Sziasztok!

Van egy Zafira 1,9 cdti 150 LE autóm.Eddig hibátlanul működött,de most olyan hibát csinált ,hogy indítás után elkezdett vibrálni a középkonzolon a fény.

Utána kivilágított az ABS,a kipörgésgátló,majd a légzsák ikon.Ezután elment a szervó is.

Leállítottam a motort,újraindítás után megszűnt a hibajelenség.Két nap múlva megcsinálta még egyszer,azóta semmi.

Van valakinek ötlete mi lehet?Ki lett mérve,de akkor nem csinálta.

Köszönöm

Szia!

Valószínű a CIM modul kontakt hiba lehet vagy valahol máshol a vezérlő környékén.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 28. at 11:42, Gulredy írta:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék:
Adott egy Zafira B Z18XER (1.8 benzin).

Nemrég előjött egy fémes csattogó hang a motorból. Kissé dízel szerű, de a csattogás nem egészen a motor ütemével együtt megy, mintha szabadon mozogna valami benne.

Továbbá van egy kis alapjárat ingadozás is.
Az erején nem veszem észre hogy bármi baja lenne.
Van amikor hosszabb út után elhallgat, de van amikor ugyan úgy csinálja, szóval üzemi hőmérséklettől független. Viszont menet közben is hallani kikapcsolt rádiónál.

Verzérlés csere és vezérmű tengely állító is tavaly októberben volt cserélve.

Tegnap reggel mértem egy olajszintet, egy egységgel kevesebb volt benne a kelleténél.  Feltöltöttem majd rá 6 órával később elvittem a szerelőhöz. 
Semmi hangja nem volt, kissé hülyének is néztek. Erre ma reggel indítom és újra eljött a hang.
Azt vettem észre már mióta megvettem az autót, tavaly októberben hogy mikor hidegen elindulok a kocsival és elérek egy bizonyos fordulatszámot (kb 1500) akkor hallatszik egy kattanás a motortérből. Ez nem tudom mi lehet, de mióta van ez a csattogó hang ezzel együtt kezdődik.

Szia!

Kettős tömegű lendkerék esetleg? Az tud csattogni random módon.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek , van egy 2006-os Zafira B-m. 1.9-es Tdci. 3 éve vettük azóta kb 5-ször csinálta a következő problémát:

Menet közben kigyullad a műszerfalon  a sárga kulcs jelzés, a motor kb 1500-as fordulaton pörög, hiába nyomom a gázt az autó nem reagál semmire!!!

Miután leállítom és újra van indítva mintha semmi sem történt volna működik tökéletesen! Az a baj, hogy az elmúlt 2 hónapban 3-szor csinálta már!

Mi lehet a probléma ?? Várom segítségeteket!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.