Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Üdvözlöm a kedves opeles társakat! Új vagyok itt nálatok! Szeretnék tanácsot, tapasztalatot kérni töletek! Egy hónapja sincs,hogy vettünk egy zafirát. Zafira b 2.2 direct benzin, z22yh motorral. Sajnos kétségbeesésünkben nem is tudjuk mit csináljunk. Az autó 1000km használat után azt produkálta,hogy egyszerüen fogta és leallt alattunk azzal a hibával, hogy kis autó jel es benne függőleges kulcs kijelzéssel. Autó ujraindítása után 30 al majd 50 el és aztán tudtunk 70 el is menni vele. Persze a legközelebbi autószerelöig. Hibakiolvasás után jött a helyzet amit nagyon nem vártunk: 

p1565 menetszabályozó interfész, üzemzavar:

szakadt

p1614 rossz jeladó típus érzékelve:

szakadt

p1616 oszlop integrációs modul nincs beprogramozva vagy nincs a CAN-bus- ban:

szakadt

p1191 üzemanyag nyomáscső nyomáserzékelő alacsony bemenet:

állandó

p0302 2. hengernél gyújtás hibát érzekel: 

szakadt

A p1191 üzemanyag nyomáscső nyomáserzékelő alacsony bemenet:

állandó ez a hibakód meg van , a szerelő hiába próbálta kivenni viaszajött és fennáll a többi nem!! Azt mondta, hogy a magasnyomású szivattyú a ludas ezügyben, ami kb 180 ezer forint plusz szerelés stb. Valaki találkozott ilyennel közületek?- valóban az lehet a hiba? Nem vagyok autószerelő de nem szeretném ha átvágnának vele. Tudnátok valamit erre a dologra szólni? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket így újként és ismeretlenként is egyaránt!!!!!

üdv. Zoltánka85

Módosítva : Zoltánka85
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég vettem egy B Zafirat (1,9 CDTI). A héten többször előfordult, hogy indításnál elfordítom a kulcsot és nem történik semmi. Van amikor harmadik ráfordításra elindul, van amikor többre. Máskor meg elsőre, pöccre indul. Ha több ideig tartom a kulcsot ráfordítva amikor nem akar indulni, akkor meg egyet sípol a gép.

Szerintetek ez mi lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

   Sekler

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e, de ez a topic aktív a témában... Zafira B-ben lévő CD70 NAVI fejegységhez AUX csatlakozó kiépítését kellene megvalósítanom. Sajnos nincs rajta gyárilag, ez még 2006-os modell. Úgy olvastam hogy szoftverfrissítéssel + egy kivezetéssel megoldható lenne a kérdés. Tudtok esetleg valakit aki szakértője az ilyesminek és segíthet?

Köszönöm előre is!

Péter

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok Cartársak. 

Eljött az idő hogy lecseréljük a jól bevállt g astránkat. Mivel közben többen is lettünk zavira b lett kiszemelve, azon belül is az opc verzió. Próbáltam keresni tipikusnak nevezhető problémákat ezzel a vertióval, de nem sok eredménnyel. 10-11 éveseket lehet kapni mostanság a piacon amik beleférnek a keretbe. Kell figyelni valamire az alap dolgokon kívül vásárlás előtt? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia!

Elég nagy ugrás lesz a "g" ASTRA után. Gyakorlatilag mindenre figyelni kell. Az adaptív lengéscsillapítókra, turbo-ra, motorra, kettős tömegű..... Az állapot, a karbantartások a legfontosabbak! Nem a km óra állásra!!. Mennyi a pénzt szánsz rá? 

Link to comment
Megosztás:

Szia. 2.5m a keret a vásárlásra+papírmunka költségre, valamint 450 tartalék esetleges felújításokra. 

Van egy opc zafira fehérváron, holnap megyek megnézni. Foglaltam időpontot ottani szervízbe állapotfelmérésre, ami tartalmaz hibakód olvasást, emelést, és ami izgi lehet : előélet lekérdezést (vezetett német szervízköny van állítólag) persze ezek csak adalékok a döntéshez, ha egybevág a látott hallott és érzett dolgokkal nyerő lehet. Meglátjuk. Van ismerős unixban így azért nem extra horror az alkatrészár, meg barátomnak van műhelye meg 20 év szerelő múltja ha kell. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Gonczgabi1983 írta:

Szia. 2.5m a keret a vásárlásra+papírmunka költségre, valamint 450 tartalék esetleges felújításokra. 

Van egy opc zafira fehérváron, holnap megyek megnézni. Foglaltam időpontot ottani szervízbe állapotfelmérésre, ami tartalmaz hibakód olvasást, emelést, és ami izgi lehet : előélet lekérdezést (vezetett német szervízköny van állítólag) persze ezek csak adalékok a döntéshez, ha egybevág a látott hallott és érzett dolgokkal nyerő lehet. Meglátjuk. Van ismerős unixban így azért nem extra horror az alkatrészár, meg barátomnak van műhelye meg 20 év szerelő múltja ha kell. 

Szia!

 

Sok sikert! Ha esetleg megelégszel egy 2010/02 2.0T Cosmo, Bi-Xenon, panorámatetős kivitellel, a miénk éppen eladóvá válik...sajnos nem kell két nagy "batár" a családba...Magyarországi..

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 10. at 20:11, CsL írta:

Akkor Gratulálok! Remélem beválik.

Elhoztam Kornélt :)

Már ismerkedünk. Anyának és a manónak is tetszik, bár anya szerint kár hogy fekete és bőr üléses....... Én ki tudok békülni vele :) lámpa sötétben zseniális (kanyarkövető bixenon) és esetlen nagy testéhez képest kicsit feszesen pattogós, és nem egy lomha jószág. Gyári dvd 90navi elég együgyű a céges 2018as skoda touchsceenhez képest de hát eltelt 12 év amióta ez nagy szám volt ugye... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az alábbi a problémám, aki tud érdemben segíteni, kérem szóljon hozzá.

Opel Zafira B 1.9 CDTi (2007)

(Z19DT)

Az alábbi hibakódot írta ki:

P1700

A váltó vezérlőegység "Rövidesen jármű szerviz" kérelme

Ez mit jelent? Hogy valami elromlott vagy csak hamarosan olajcsere esetleg a váltóban?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlök mindenkit a fórumon új belépő vagyok!

Volna egy olyan kérdésem le merült az akkumulátorom a Zafírán föltöltöttem és amikor a sarut rátettem valami kattant az mi lehet ,még egy kérdésem volna a gyújtás ráadásakor a rendszám világítás működik .Azt szeretném kérdezni hogy mi lehet a probléma ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok a következő gondom lenne !

zafira B 2006 150 Le 1.9 DTH . 330000 km.

Soha nem hagyott bajban de most egy hónapja szerelőnél csücsül , úgy kezdődött , hogy a kormány járó motornál különböző poziciókban rögzült  hiba kód csak gázpedál, összes szervizes lámpa pánik mód 1400 rpm/min nincs gázpedál reakció.

Használt illetve új gáz pedál csere után is fent áll a hiba amit persze a szerelőnél nem produkál de ahogy elhozom előjön .Amúgy  padló gázon nem jön elő csak finom menetbe. Válaszokat előre is köszönöm - 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Most lettem boldog tulajdonosa egy 2009-es zafira b 1.7 cdti enjoy tipusú csodának! Eddig csak f astra 1.7 dizel , 1,4 benzin,és g astra 1,4 beniznes volt van a tulajdonomban! 

Az eddig tapasztaltak "2 hét": kényelmes, jól vezethető, minden kézreesik, csendes, kivéve h hallok egy olyan fütyülésre hasonlitó hangot a motor felső részénél! Nem tudom h ez a hang az a hang-e amit itt már többen leirtatok és h van-e jelentősége!? Csak akkor hallom ha állok pl parkolásnál vagy inditás után! 

Negatívum: Nagyon zavaró h ha rádugom a telefonomat az auxra akkor teljesen véletlenszerüen leáll a zenelejátszás és kiirja a telefon h fejhallgató csatlakoztatva és ujra el kell inditani a play gombbal! Van olyan h 1 perc alatt 4x-5x is!!Nálatok volt vmi hasonló gond? A telefonom asus padfone s alejátszó app az aimp! Megoldódott a gond! A hibás az Aimp lejátszó volt!!

Hát röviden ennyi! Remélem nem sok problémával foglak titeket zavarni!!! XD

 

Esetleg ha lenne vkinek javitási kézikönyve magyarul v angolul annak nagyon tudnék örülni!

Üdv lajos

Módosítva : blackrider
Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok ! Teljesen új vagyok,azt sem tudom jó helyre írok e ! Van 1  B zafirám 1.8-as benzisnes z18xe motorkódú,Menetközben gázadásra csörgő hang jön a motor környékéröl(elölről) ha elveszem a gázt abbahagyja,tehát terhelésre adja a hangot,tuti nem kipufogó az rendben van..Esetleg ötletetek,hogy mi lehet a baj ?

üdv:Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2019. 06. 07. at 18:07, boros77 írta:

Sziasztok ! Teljesen új vagyok,azt sem tudom jó helyre írok e ! Van 1  B zafirám 1.8-as benzisnes z18xe motorkódú,Menetközben gázadásra csörgő hang jön a motor környékéröl(elölről) ha elveszem a gázt abbahagyja,tehát terhelésre adja a hangot,tuti nem kipufogó az rendben van..Esetleg ötletetek,hogy mi lehet a baj ?

üdv:Laci

Szerintem a szelepek csörögnek vagy a motortartó bakok kopottak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Tegnap vettünk egy Zafira B 1,6 115 LE autót. Párom mikor hazaért a kereskedőtől (kb120km) a motor jobb felérő zörgő hang hallatszik. Mintha valami letört rugó,vagy csavar sercegne valahol. Esetleg valakinek hasonló tünetek  voltak?Eegyenlőre nem tudok mire gondolni. Olajcsere ma lesz rajt,elég kevés olaj van benne,alig ér bele a nívópálcába. 

 

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2007-es 1,8-as Zafirám és a pedálos hibakiolvasással az alábbi üzenetet írta ki - ECN 056741. Viszont az OBD-s hibaolvasó semmit sem talált a rendszerben, pedig felismerte az eszközt. Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet ez a hibakód? Előre is köszönöm!

Attila

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Szia!

A szellőző alatti elemet kell kivenni (amiben a kis rekesz és a 12V csatlakozó van). Ennek az alsó elemnek először az alját kell kipattintani (a szőnyeg találkozásánál) utána könnyen kiemelhető. A szellőző ezután már kivehető (ha jól emlékszem csavar nincs, csak be van pattintva). Cseredarabot bontóban érdemes keresni, pár ezer Ft egy szép darab. Két típus van: a fényes króm és a matt króm díszítésű. Olyat keress, amilyen az eredeti, ha lehetőséged van válogatni.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Kiki1992 írta:

Üdv. Pár napja vásároltam autokereskedésből  opel zafira 1.7 cdti 111years 2009es évjárat és fel villant a motorhiba ikon. Mit lehet ilyenkor tenni ?

Hát egyrészt vissza kell vinni és meg kell próbálni szót érteni velük, másrészt ki kell olvasni, olvastatni a hibakódot. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.