Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

A pjoject még pihen, de pénz már megvan (ez fél siker), az olajkályha eddig jól muszikál, remélem nagyobb hidegben is bírni fogja.

Láttam a képeket, amit küldtél. Nagyon frankó lehet a gép, remélem jövőre valamelyik talin meg is nézhetem...

Biztos majd ütközünk :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

B.Ú.É.K. Mindenkinek!!!Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mert kinlodok egy 2.5TD B Omega adagoloval. 94-es a verda és most voltam vele a Bosch szervízben mert folyt az adagoloból a gázolaj. Megcsinálták de most meg melegen kell köszörűlni egy fél órát mire beindul.Szervíz előtt nem volt semmi baja tökéletesen indúlt,hidegen is melegen is.Szerintetek elektromosan,vagy mechanikusan kell a hibát keressem.előre is kőszi mindenkinek!!! zsozs

Link to comment
Megosztás:

B.Ú.É.K. Mindenkinek!!!Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mert kinlodok egy 2.5TD B Omega adagoloval. 94-es a verda és most voltam vele a Bosch szervízben mert folyt az adagoloból a gázolaj. Megcsinálták de most meg melegen kell köszörűlni egy fél órát mire beindul.Szervíz előtt nem volt semmi baja tökéletesen indúlt,hidegen is melegen is.Szerintetek elektromosan,vagy mechanikusan kell a hibát keressem.előre is kőszi mindenkinek!!! zsozs

Hm, nem tom melyik Bosch szervízben voltál, de nekem is elszúrták az előtöltést, még az 1,6D-men. Nem tudom Neked útba esik-e, de Kerepestarcsán van egy adagolós szaki, ő szokta nekem rendberakni azt amit a gyár elállít...

BUÉK :)

Link to comment
Megosztás:

B.Ú.É.K. Mindenkinek!!!Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mert kinlodok egy 2.5TD B Omega adagoloval. 94-es a verda és most voltam vele a Bosch szervízben mert folyt az adagoloból a gázolaj. Megcsinálták de most meg melegen kell köszörűlni egy fél órát mire beindul.Szervíz előtt nem volt semmi baja tökéletesen indúlt,hidegen is melegen is.Szerintetek elektromosan,vagy mechanikusan kell a hibát keressem.előre is kőszi mindenkinek!!! zsozs

Ez egy ilyen fajta kocsi, bár megoszlanak a vélemények. Hidegen pöcc, melegen kicsit köszörültetni kell...

Link to comment
Megosztás:

Hogyan sikerült behorpasztani a műanyag tankot?

Omegatd!

Úgy beszélsz, mintha még nem lett volna Opeled...

D, E Kadett, C Ascona stb betegség volt, hogy eldugult a levegőztetőszelep (melynek vége a tank beöntőnyílása környékén van) a feldobált sártól. Az AC szív, a tartály ürül, levegő nem megy az üzemanyag helyére, ergo vákuum keletkezik, aztán győz a légnyomás, és a tank összehorpad....

Ha valakinek szisszen a tank, amikor tankoláskor leveszi a tanksapkát, sürgősen nézesse meg a levegőztetőszelepet, ha nem akar így járni.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan sikerült behorpasztani a műanyag tankot?

Sikeresen rátolattam éjjel egy kb 40 cm magas földbe szúrt csőbe, ami a pázsit szélét hivatott jelezni. Köpködtem... A lökhárítóm is kapott, de az nem látszik nagyon. :D

Link to comment
Megosztás:

Omegatd!

Úgy beszélsz, mintha még nem lett volna Opeled...

D, E Kadett, C Ascona stb betegség volt, hogy eldugult a levegőztetőszelep (melynek vége a tank beöntőnyílása környékén van) a feldobált sártól. Az AC szív, a tartály ürül, levegő nem megy az üzemanyag helyére, ergo vákuum keletkezik, aztán győz a légnyomás, és a tank összehorpad....

Ha valakinek szisszen a tank, amikor tankoláskor leveszi a tanksapkát, sürgősen nézesse meg a levegőztetőszelepet, ha nem akar így járni.

De, volt/van (néhány) Opelem. Csakhogy az Omegának műanyag a tankja. Ugyebár a műanyagnak pedig nem jellemzője a behorpadás, hanem inkább a törés...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.