Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Szia neked is BUÉK.pesten vittem el a cinkotai úton van a Bosch szerviz ott voltam vele. Hol van ez a szaki Kerepestarcsán??????? De nekem EDC adagoló van a bringán az nem gond??? :shock:

Nekem nem gond...:) Hát hogy neki az-e nem tom :)

Szal kifelé (Gödöllő felé menet) bal oldalon lesz a Mogyoródi út kerszteződése után. Sajna pontos címet nem tok, de a ház elött ki van táblázva a dolog, emlékeim szerint.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Sziasztok!

Mivel nemtaláltam erre megfelelöbb helyet ezért ide firkantom kérdésem gondom.

MV6 3.0-böl probálom kiszerelni az öninditot, de azzal a gondal szembesültem amit el sem akartam hinni, márpedig az, hogy nem lehet kiforgatni az öninditot, hanem lekell venni a motortarto konzolt is és akkor már szabad a mozgás tér. Na de ez nem egy egyszerü dolog föleg azért mert hely alig van a motor térben.

Az egyszerü és naiv kérdésem, a konzolt 4db csavar tartja? mert csak 3 van meg ( 15-ös krovával elég könyedén kijöttek) de ugy érzem mintha tartaná egy 4-ik is ,de nem látom a csavart, vagyis egyet látok , de az mintha kisebb lenne mint az elözö 3-om és az mintha a generátorhoz tartozna.

Egy szájba rágos megoldást elfogadok bárkitöl és ha van vmi trükk az önindito kivételéhez anélkül , hogy a konzolt le kénne szedni azokat az irásokat is szivesen elolvasnám.

Köszönöm a segitségeteket ( Egy szaképzetlen amatör, de sajátmaga csinálni szeretö ember, aki viszont nem ért hozzá :D )

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére a mieinkhez még nem kellett hozzányúlni. Kopp-kopp. Sajnos tippem sincs. Én a szervószivattyú cserélyével szívtam. Ott a gyári leírás szerint le kellett volna szedni a klímakopresszort, de végül lejött a nélkül is. Tehát, nem biztos, hogy a TIS leírása észszerű.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel nemtaláltam erre megfelelöbb helyet ezért ide firkantom kérdésem gondom.

MV6 3.0-böl probálom kiszerelni az öninditot, de azzal a gondal szembesültem amit el sem akartam hinni, márpedig az, hogy nem lehet kiforgatni az öninditot, hanem lekell venni a motortarto konzolt is és akkor már szabad a mozgás tér. Na de ez nem egy egyszerü dolog föleg azért mert hely alig van a motor térben.

Az egyszerü és naiv kérdésem, a konzolt 4db csavar tartja? mert csak 3 van meg ( 15-ös krovával elég könyedén kijöttek) de ugy érzem mintha tartaná egy 4-ik is ,de nem látom a csavart, vagyis egyet látok , de az mintha kisebb lenne mint az elözö 3-om és az mintha a generátorhoz tartozna.

Egy szájba rágos megoldást elfogadok bárkitöl és ha van vmi trükk az önindito kivételéhez anélkül , hogy a konzolt le kénne szedni azokat az irásokat is szivesen elolvasnám.

Köszönöm a segitségeteket ( Egy szaképzetlen amatör, de sajátmaga csinálni szeretö ember, aki viszont nem ért hozzá :D )

Az Így csináld könyv azt írja hogy V6 esetén a jobooldali motor jobboldali csillapító blokkját ki kell szerelni... :D

A csavarok száma sajnos nincs megemlítve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! ;) Testvérem diesel omija talány elé állitott minket. :rolleyes: Nevezetesen ha tele van a tank baromi könnyen indul,ha elfogy kb 30 literig, onnantól sokkal többet kell az öninditóval daráltatni. :lol: Nem egyszeri dolog hanem szinte mindig.

nehéz indítás=tank több mint fele kifogyott ;)

Tán ha valaki látott-hasonlórol ne tartsa magába. köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! ;) Testvérem diesel omija talány elé állitott minket. :rolleyes: Nevezetesen ha tele van a tank baromi könnyen indul,ha elfogy kb 30 literig, onnantól sokkal többet kell az öninditóval daráltatni. :lol: Nem egyszeri dolog hanem szinte mindig.

nehéz indítás=tank több mint fele kifogyott :lol:

Tán ha valaki látott-hasonlórol ne tartsa magába. köszi :lol:

A miénk is ilyen volt. Az lett a megoldása, hogy betettem egy visszacsapószelepet (más néven egyirányúsító szelep, 8mm-es) a gázolajcsőbe a szűrő és az adagoló közé. Még jobb lenne közvetlenül hátul a tankból kijövő csövekhez tenni, de ott elég kevés a hely, és nem tudtam, melyik cső jön az AC-pumpától és melyik a visszafolyócső ;)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy tanktisztítás is ráférne. Ugyanis ezekben a dieselekben van egy elektromos ac a tankban.

Tudom, hogy van. Sztem az lehet a gond, hogy egy bizonyos üzemanyagszint alatt az AC visszaengedi állás közben az anyagot a tankba.

Nálunk bevált a szelep.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Disel 2.5 Tds Omegám van ha a vízhő fok 95fok felé megy sehogy se tudom elindítani.

Adtak egy tippet hogy borítsam le hidegvizzel az adagolót

Ez be is vált csak ez elég bosszantó és ha megállok vhol motorháztető nyít viz önt indul :rolleyes:

Kösz előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tud nekem segíteni?

Valószínű szükségem volna egy Y22XE Motorhoz hengerfejre, ami biztos rendben van vagy is legalább beépítés garancia legyen rá, egy jó állapotú bontott tökéletesen megfelel, persze nem arany árban. Csak a hengerfej kell szelepekkel kompletten, a vezérmű, stb nem. Nagyon megvagyok lőve az autó nélkül és nagyvalószínűséggel nem úszom meg a dolgot egy hengerfejtömítés cserével.

akinek van ezzel kapcsolatban bármi infója jöhet ide is, vagy az antal.kulcsar@gmail.com-ra

köszi előre is; üdv kulcsár anti

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Disel 2.5 Tds Omegám van ha a vízhő fok 95fok felé megy sehogy se tudom elindítani.

Adtak egy tippet hogy borítsam le hidegvizzel az adagolót

Ez be is vált csak ez elég bosszantó és ha megállok vhol motorháztető nyít viz önt indul :rolleyes:

Kösz előre is a segítséget!

Szia!

négy éve volt egy ilyen autóm, nekem is így kezdődött és mivel éjjel nappal dolgoztam, nem volt időm foglalkozni vele időben, ennek köszönhetően a sok indítózástól egy akkut kinyírtam, mondjuk az mr egyébként is elég öreg volt, illetve szerelhettem önindítót is. Végül végleg megadta magát az adagoló, eltört benne egy tengely, a tápszivattyú tengely azt hiszem; egy probléma volt ezzel , hogy az autóval épp németországban voltunk közben. Adagoló csere és minden ok.

Azt mondták anno többen is nekünk, hogy túl nagy a hőterhelése mert ugye alapvetően nem ebbe a motortérbe lett tervezve, hanem bmw-be és ezért rövidül az élettartama.mindenesetre én jót szívtam vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ez más téma, de van egy 94-es B Omegám (néhány hónapja), aminek a gyújtáskapcsolója feladta a harcot (nem indul be, és ha kiveszem a kulcsot rajtamarad a gyújtás, és nem érzem a fokozatokat a kulcs forgatásakor, amit eddig éreztem).

TUD VALAKI jó, megbízható, és elviselhető áron dolgozó Opel SZERELŐT a XI. vagy XXII. kerületben Bp-en?

Gondolom bontóban nem érdemes venni, mert az se tart sokáig. Újat (nem feltétlenül gyárit) hol érdemes?

Marci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasaztok!

Segítségeteket kérném.Az MV6-om pár napja nehezen indul(2 reggel meg 1 éjszaka).Pöccre indul-alapjárat felmegy 1000 környékére-majd "elejti" a fordulatszámot, majdnem leáll,dadog és pár másodperc múlva magához tér.Amúgy máskor gyönyörűen indul, alapjárat ok., moci szépen jár.Hol keressem a hibát?Még nincs is hideg,ozt jó lenne még a hideg előtt megkeresnünk a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.