Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Mantások maguknak, magukról a MOTE-ban


manta

Recommended Posts

az egész úgy kezdődött, hogy reggel azt hittem, csak az eső esik. Aztán lementem a kocsihoz, az ajtó nyílt, nem volt befagyva, de mivel az ablaktörlő nem vitte, hamar rájöttem: ez bizony ónos eső. Reggel a kölyköket kamikaze akcióba vittem a suliba, mert a fűtésem nem működött, a menetszél fagyasztott, az ablakokat le kellett húzni tökig, mert négyen hamar beleheltük... így lehúzott ablakkal, előlre semmit sem látva, mint Dzsimkerri az ő filmjében az ablakon kihajolva próbáltam a gyerekeket épségben eljuttatni az ezévi utolsó tanítási napra. Szerencsésen megérkeztünk a sulihoz, gyerekeket kijégcsákányoztam, s ők megkövesedett sziklaként borultak ki egymás után a kocsiból... (na jó, itt azért van egy kis költői túlzás :roll: ) gondoltam, csak megpöckörézem azt a fűtést, merthát így nem lehet közlekedni. Melóhely felé nem is volt semmi gond, rosszabbra számítottam. Viszont mikor indultam haza, kollegáim furcsa csoportosulását láttam a parkolóban, midőn hangos kurvaanyázások és kárörvendések közepette kinccsé vált a jégoldó. Nekem mindjárt nagy sikerem támadt, hiszen az ajtóm teljesen befagyott, így én még a jégoldóig is csak komoly csaták után jutottam el - az anyósoldalon keresztül. Mert ott kinyilt. Aztán beindítottam - mert beindult! Ennek már igazán örültem, nem maradtam cikiben a frissen lízingelt autók között :twisted: annak meg mégjobban, hogy reggel megigazítottam a fűtéskábelt. 8) Lelkesen álltam neki jeget vakarni, de ezt vazze még a jégoldó sem oldta meg :evil: viszont a vezető oldali ajtót sem sikerült kinyitni :? pedig én belülről nyomtam, kivülről meg ketten húzták. Na mindegy, ez lassan felolvadt egy olyan negyed óra után. Addigra mindenki végzett, elindult haza, és arra eszméltem, hogy már csak én állok ott ... és hallgatok... és már szarrá áztam, vizes gatyában reménykedve a jósorsban, hogy egyszer csak el tudok indulni.... :roll: és akkor feladtam... félig már így is jó volt :roll: meghát bátraké a szerencse. Mértem az időt: 30perc intenzív jégkaparáson voltam túl. Melegem volt. Jól esett még a vizes gatya is... kissé megalázva éreztem magam, de mégis hősként távoztam, végülis én bírtam a legtovább..8) vetettem még egy utolsó pillantást a főnökre, aki lazán behuppant a 750es BMWjébe, nem kapart az jeget sem, meg semmit, csak várt két percet és elindult ő is....

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 514
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Minden elismerésem! Én mindezt úgy oldottam meg, hogy beindítottam az autómat, majd a tartalék kulccsal bezártam, és visszamentem az irodába fórumozni. (Hozzáteszem, szerencsére egy kis zárhoz való jégoldó a zsebemben volt. Ez jelentősen növelte az esélyeimet, ugyanis 3 napig hozzá sem értem az autómhoz)

Link to comment
Megosztás:

Na. Itten van a tegnapi sztori (hogy örüjjé Mantát szeretnék :twisted: )

Szóval én meg a mantám nagyon jóban vagyunk. Még vadászni is együtt járunk 8)

Tegnap elgázoltam egy macskát. Nem direkt. :roll: Sötér volt már meg késő is, meg felületi fagyás is az úton. És akkor jött az a dög elöttem keresztbe. Én meg reflex szerűen fékeztem, miközben arra gondoltam, hogy ez a legrosszabb, amit lehet tenni, mert ha nem egy tehén vagy ilyesmi megy elötted át, akkor a legjobb átmenni rajta. Az biztonságosabb. És van az autómnak egy olyan dolga, hogy hirtelen fékezésnél keresztbe áll. Ezt azóta csinálja, hogy megvettem, pedig új fékek meg difi van alatta, és nem nagyon lehet megfejteni ezt a titkát, hogy miért teszi ezt :roll: Naszóval jött a macska, én meg fékeztem. De mire végiggondoltam, hogy nem kéne, addigra már keresztbe álltam, és onnantól már azon tornáztam, hogy visszahozzama kocsit egyenesbe, és nem perdüljek az árokba sem. Közben nagy durranás - macska megvolt - aztán mégegy durr, az meg a nemtom mi volt, viszont a mögöttem levő hirtelen eltűnt. Kiszedem a kocsit egyenesbe, félreállok, gondoltam megnézem a károkat, mire látom, hogy suzuki szintén kiáll, és papa borulás szerűen száll ki beleőle akkora szemekkel, hogy a szemüvegkeretén túlnyúlt :shock: na, mondom vazze, kocsi hátulja óver, öreg meg mögöttem infarktust kapott vazze :evil: szállok ki, mondom,: jaj papa, összetörtük egymást? - mert a kocsi seggét meg sem mertem nézni - aszongya: ezért álltam meg, hogy megnézzem. Körbesétáltuk először önző modon a saját, aztán a másik verdáját: sehol semmi. Közben megkonzultáltuk, hogy valszeg egy időben láttuk meg a dögöt, (ami nem csoda, mert valszeg az ő fényszórója nem az eget kémleli, mint az enyém, hanem oda világit, ahova kell :roll: ) megadta a számát, hogy majd fénynél megnézzük, hogy mi lett. Megnéztem. A hátsó lököst húzta meg éppen egy picit, de a karácsonyra való tekintettel eltekintettem a kártérítéstől, mert igazán örültem annak, hogy nem jött szembe neki senki, így megúszott egy frontált, éshogy meg tudtam fékezni a ménesemet, így én sem ékeltem magam az árokba és a fűre sem mentem rá, mert valszeg még most is ott pörögnék. A macska viszont talán még most is repül valahol az űrben.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Manta!!! :) Úgy olvastam a sztoridat mintha egy izgalmas regénynek a legizgalmasabb részénél tartanék és bombával sem lehetne kirobbantani a könyvtöl!!!!!:) Egyszóval tényleg most csóválom a farkam mert ez egy jó történet volt!!!!!

Itten van a tegnapi sztori (hogy örüjjé Mantát szeretnék )
Szóval örülök és köszi!!!! :D :P

Mr.Mantát persze sajnálom, hogy hátbapuszilta egy suzuki!!!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nem igazán vágyom erre a dicsőségre. De nem kívánom senkinek, hogy lekörözzön. Elég kellemetlen látvány volt az Astra eleje.

Szóval tavaj december utolsó előtti munkanapján este mentem mendegéltem a nagyszüleimhez , mikor egy egész család őzike átszaladt előttem.

Nem volt fagyos az út, csak enyhén nedves. Olyan 130 környékén járhattam mikor észrevettem őket. Fék satu, de kettőt telibetaláltam. Még jó hogy én nem álltam keresztbe. :))) Egyiket a bal, másikat a jobb fényszóró környékével. Nagyot repültek. :P((( Asszony kiszált, megnézte őket, de nem mozdultak. Én nehezebben száltam ki, mert a sárvédő megfeszitette az ajtómat. A károk, két komplett lámpa insexxel, bal sárvédő csere, hütőmaszk csere két sárvédő, géptető, bal ajtó fényezés. :lol:( Röviden ennyi. Rendőrség, biztositó :). Ja, Casco volt, önrész levonva / 100 000.- / kaptam 120 000.-. Pont elég volt rá. Állitolag Mantácska talált a szilveszterre vásárolt gazdaságos őzhusában fél opel lámpát. Hajni, még nem adtad vissza. :D))

Na ennyi volt . De ennyi elég is volt. Másnap a biztositonál a kárfelvevő pali mikor meglátta a papiromat, vigyorogva kérdezte: csak nem maga van az ujságban? Hát én voltam :D) " Kettőt egy csapásra "

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Az mind rendben van Manta de itt Te ezt írtad!

A hátsó lököst húzta meg éppen egy picit, de a karácsonyra való tekintettel eltekintettem a kártérítéstől
Szóval neked ment a papa nem???

:) a macskákból meg már elegem van!!!! :evil: a múltkor le kellett kapcsolnom a fényszórót hogy elmenyjen végre az utamból!!! undok dög! :evil: :evil: mert állítólag ha belenéznek akkor elvakítja Qket és azért ütjk el Qket mert már nem is látják, hogy jövünk!!! :twisted: :)

mindegy!!! hülyeség!

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nem nagyon látogattok idefelé!!! :)

Mi történt? :?:

Még tart a kijózanodás??? :D :partyman:

Majd azért nézzetek be!:)

Hiányolom a Mantás ismerösöket!!!!

Hol marad a sok jó beszólás, poén...!!! :D

hát... akko szójjá be, oszt mongy egy pojént 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.