Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Ez, hogy a G Caravannak osztott az ülőlapja is, meg tudja valaki erősíteni? És ha ez igaz, akkor át lehet esetleg szerelni egy roncsból? :?:

Én egy 2003-asat néztem abban osztott volt, de nem néztem, hogy milyen extra felfogatási pont van hozzá...vki tudna feldobni egy ilyen képet..mármint, hogy felhajtott üléspadnál hol vannak a frogáspontok.. :?:

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
Hétfőtől vagyok büszke tulaja egy ötajtós Classic II-nek. Meglepve láttam, hogy az osztott hátsó ülés csak a háttámlára vonatkozik, az üléspad csak egyben hajtható fel. Gagyi egy megoldás. Van vkinek ismerete arról, hogy hogyan (hol) lehet ezen változtatni?

Drasztikus megoldás nem érdekel!

Helló!

Csak bontó, ott lehet kapsz komplett ülés szettet, mert valószínű nem lesz színbe ugyanaz mint a tiéd.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Én most vettem egy honapja de nem hallottam ilyen extrárol.

Nálam kiszakadt az egyik gomb,extra rondán néz ki a helye.

Lehet, hogy a G-ben alapból volt, a Classic II-ből pedig ezt is kispórolták.

Egy fölös könyöklőt az osztott támlába szívesen pártfogásba vennék!!! /Bocs az off-ért/

Link to comment
Megosztás:

Én most vettem egy honapja de nem hallottam ilyen extrárol.

Lehet hogy Zachinak van igaza és megint a classicos spórolás jött elő. Anno az F-ben volt és én még G-ben nem láttam abszolút ilyet egy ülésen sem. Abban igaza van hogy ha kiszakad akkor csúnya, de sztem hasznos dolog. Azt viszont nem tudom hogy gyári opel üléshuzatnál vajon ha van ilyen tartó a csatnak akkor annak a helye ki van e hagyva(pl.: lyuk szegéssel persze)?

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná mondani hogy mi értel me van annk hogy hogy a hátsó ülés támlája osztott,az ülés pedig nem????

Adtak a szarnak egy nagy pofont és jó nagyot csattant SZERINTEM.

Ezt azért csinálták igy hogy todjam az erősítőt babrálni úgy hogy az 1/3 részen dolgozok a 2/3 on pedig kényelmesen elfekszem és állítgatom egy fél órát

aztán közben meg még tán el is alszom.....

B) B) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudná mondani hogy mi értel me van annk hogy hogy a hátsó ülés támlája osztott,az ülés pedig nem????

Adtak a szarnak egy nagy pofont és jó nagyot csattant SZERINTEM.

Ha sokat cuccolsz Caravan-od van és oda osztott kell. Ha nem, akkor nemértem mi a probléma. Jóárúsítani csak olcsó, takarékos megoldásokkal lehet!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2005-ös caravanom van classicII made in polland, és a támla is osztott és a pad is.

Övcsat tartó gomb pedig szintén van. Ha arra gondoltok, ami a csat felett van, hogy nehogy valaki ráüljön, aztán meg ne találja meg , hogy hogy kösse be magát ( mint anyám B) ) Illetve, a pad felhajtása után meglegyen a csat és ne csússzon be a pad és a támla közé.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

engem spec csak az bosszant, hogy a hátfal osztott, de nem sokat érek vele, mert a pad egyben van. De hogy ezt ki találta ki, azt nem tudom.

Az F-ben totál jó volt, hogy a pad is ugyanúgy osztott volt, elég volt csak az egyik részről elvenni az ülést, lehetett pakolni, mellette meg kényelmesen ülni.

Link to comment
Megosztás:

engem spec csak az bosszant, hogy a hátfal osztott, de nem sokat érek vele, mert a pad egyben van. De hogy ezt ki találta ki, azt nem tudom.

Az F-ben totál jó volt, hogy a pad is ugyanúgy osztott volt, elég volt csak az egyik részről elvenni az ülést, lehetett pakolni, mellette meg kényelmesen ülni.

Engem is az bosszant, ezért kérdem, hogy karaván osztott üléslapját be lehet-e tenni átalakítás nélkül? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem is az bosszant, ezért kérdem, hogy karaván osztott üléslapját be lehet-e tenni átalakítás nélkül? :lol:

Ezt már én is átrágtam nekem 4 ajtósom van de szerintem az 5 ajtósra is igaz lehet meg kéne nézni tüzetesen. A probléma az volt nálam, hogy az egybe lapos üléspad csak 2 helyen rögzül a padlólemezhez és teljesen más konzollal. Valami visszahajtott lemez ban ráhegesztve a padlóra amibe beleakad két u alakú merev drót ami az ülőlapból áll ki. A caravan-é meg 2-vel több van elvégre meg kell állniuk magukban is ha már osztottan dönthető. Ami a nagyobb baj, hogy teljesen más rendszerű amibe az ülőlapi rugós patronok csúsznak bele gondolom a gyorsabb kiszedés miatt. Ezek a tartók meg ponthegesztéssel vannak a padlóhoz rögzítve. Ha leszeded egy másik autóról akkor is fel kéne hegeszteni a te kocsidra ehhez meg szerintem ki kellene szedni az üzemanyagtartályt mert veszélyesen közel kéne hegeszteni hozzá meg az alvázvédő is sérülhet. Szerintem nem éri meg. Én amiatt cseréltem le az üléseket mert ritka ronda volt a kárpit ezért inkább csak a szövetet raktam át az üléslapra a háttámlát meg egy az egyben átszerelhető, habár ott is trükközni kellett a tartókonzolokkal mert a caraván-é máshogy rögzül mint a sedan-é.

Link to comment
Megosztás:

Ezt már én is átrágtam nekem 4 ajtósom van de szerintem az 5 ajtósra is igaz lehet meg kéne nézni tüzetesen. A probléma az volt nálam, hogy az egybe lapos üléspad csak 2 helyen rögzül a padlólemezhez és teljesen más konzollal. Valami visszahajtott lemez ban ráhegesztve a padlóra amibe beleakad két u alakú merev drót ami az ülőlapból áll ki. A caravan-é meg 2-vel több van elvégre meg kell állniuk magukban is ha már osztottan dönthető. Ami a nagyobb baj, hogy teljesen más rendszerű amibe az ülőlapi rugós patronok csúsznak bele gondolom a gyorsabb kiszedés miatt. Ezek a tartók meg ponthegesztéssel vannak a padlóhoz rögzítve. Ha leszeded egy másik autóról akkor is fel kéne hegeszteni a te kocsidra ehhez meg szerintem ki kellene szedni az üzemanyagtartályt mert veszélyesen közel kéne hegeszteni hozzá meg az alvázvédő is sérülhet. Szerintem nem éri meg. Én amiatt cseréltem le az üléseket mert ritka ronda volt a kárpit ezért inkább csak a szövetet raktam át az üléslapra a háttámlát meg egy az egyben átszerelhető, habár ott is trükközni kellett a tartókonzolokkal mert a caraván-é máshogy rögzül mint a sedan-é.

:D

Hogy ezen kellett sporolni. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 1 year later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.