Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Mikor megvettem az "ótót", a tulaj magyarázta, hogy ne tartsam a kezem a váltókaron (amúgy sem szoktam), mert ha megnyomom, néha világít az összes fokozat és akkor nem csinál semmit. Ilyenkor leállít, újraindít és OK. De ez még soha nem fordult elő.

Az okosok szerint ezt akkor csinálta nekem, mikor a program kapcsolóban valamelyik láb elhajlott és vagy egyse vagy több fokozatot is kapcsol(na), de viszont nem hülye inkább hibát ír ki, jelez stb.

Azt próbáld ki hogy hamár ilyen előferdül (egyébként olvassá vissza tavaly ilyenkori megjegyzéseimet :wacko: :unsure: ) hogy pár másodperc után kirakja a szerviz jelet a műszerfalra vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet még nem hallottam, hogy ne tartsam rajta a kezem. Rajta szoktam:) Ez szerintem hülyeség. Az viszont már gáz, ha felpörög váltások között a motor. Az viszont nagyon gáz, ha 80-nál egyesbe vált. Nézessétek meg a váltoitokat.

Nem minden váltásnál csak pl ha megyek negyed gázzal 60nal, nyomok egy padlót rá, felpörög kb 3-4ezerig üresben és csak utánna vált vissza, mindez kb 1mp alatt zajlik le. Ha egyenletesen gyorsítok akkor nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor sem normális. Nem szabadna felpörögnie.

Ja, ott tuti valami gáz van.

Amúgy lehet, hogy nem 80-nál vált vissza, de az tuti, hogy pont úgy löki vissza, hogy a fordszám már az utolsó pár ezret pörgi. :unsure:

Gondolom a "kézrátétel" meg a kicsit elhasználtabb váltóknál ártalmas, vagy ahol a lábak vannak "elhajolva".

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a "kézrátétel" meg a kicsit elhasználtabb váltóknál ártalmas, vagy ahol a lábak vannak "elhajolva".

Pontosan. Az enyémet meghekkelték, de pl P ben a mai napig nem stabil, van hogy mozgatnom kell hogy világítson.. mert ha nem világít ugyanúgy kirakja szerví módba aztán használhatom akkor manuálisként, mindenféle védelem stb nélkül... de mondjuk azon egy újraindítás segít

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Hát ha kisfogyasztású autót akarsz, akkor az Omega nem jó neked, bár lehet, hogy nem eszik annyit mint pl egy Zsiguli. Az automata váltó pedig olyan mint bármi más fődarab. Ha sokat használják, elkopik. Viszont ha van benne elég olaj (se kevesebb, se több), ami jó, akkor nincs vele gond. Az tény, hogy az elhasználódás hamarabb teszi működésképtelenné az automata váltót, mint a manuálist.

hali!

Nemtudom kinek mi a tapasztalata .

Én most vettem egy B Omegát , előtte volt Senátor Kadett , meg Asconais.

Mid1. Az Omega 2.5TD Motorral Automatával a Comp Szerint 5.5l/100. Valóságban kicsit több! Igaz rengeteget járok automatával és negyon tudom a módját! Meg nemnyomom padlóig hakell hanem.

DE !!!! ÖNSULY:1625KG!!!!! A tesóm Toyota HiAce je pont ennyi :lol: Szal , Nevárj csodát nehéz az a kaszni! Viszont ha ütközöl megvéd mert vasból van! A suzuki meg nem a Mi autónk ha jólsejtem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én oan omit nem láttam amin 1-2-3-4 van. Mégis mind 4 sebességes.

1-2-3-D-N-R-P

de akkor miért vált annyiszor?

Hát józan paraszti ésszel annak 4 sebességesnek kellene lennie :lol:

Rakd be "3"-asba és számold meg ott mennyit vált :wink:

Ha hármat, akkor kezd érdekes lenni a dolog :lol: :lol: :P ;) :hiya: :hiya: :hiya:

Hali!

Uraim az omega DIFI-jében van valami felező szerü történet azért tűnik 4 valakinek 5 fokozatnak a váltó!

Nekem egyszer tönkrement a difi onnan tudom!

2.5TD 1995 Aut.

Link to comment
Megosztás:

Az Omega aut. váltója 4 sebességes, de van egy szelep, ami megszünteti a közlőmű csúszását, ez tünik az 5. fokozatnak. De az Omegaklubb honlapján ezt egy cartárs pontosan leírja, ha jól emlékszem a készítsünk autómata váltóhoz fokozatkijelzőt cikkben. 5 sebességes autómata egyedül a DTI (24 szelepes, common rail) motorhoz volt rendelhető 2002 után.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

2.5TD Aut, 1995. Automata alul a dekni sajnos elkezdett csöpögni. cserélni kellene de sehol nemtalálok dekni tömítést.Tudja valaki , hol lehet ezt beszerezni? És hogy hol a bánatba lehet majd az olajat betöloteni. A leeresztőt megtaláltam ,sőt van egy tis2000-em de nemigazodom ki benne. Énvagyok ennyire luzer , vagy tényleg ennyire szopás a váltóba olajat tölteni?

Link to comment
Megosztás:

Ha csak könnyezik a tömítés sztem ne foglalkozz vele, mert ha kicseréled, lehet hogy rosszabb lesz. Az olajat a váltó jobb oldalán kell utánatölteni a köv rituálé folyamán: mész kb 20 km-t hogy felmelegedjen a váltó és a motor, majd járó motornál ellenőrzöd a szintet, aminek a csavarlyukig kell érnie. Ha hiányzik akkor Dexron III olajat kellene beletölteni, de ezt később a gyár Dexron II-re változtatta. Utóbbi olcsóbb, és több helyen kapsz. Tömítésgarnnitúra csak gyári Opel van, amit vagy márkaszervízben veszel, vagy olyan üzletben, ahol be tudják szerezni az originalparts-ot. Sok sikert. Ja és a tisztaságra kínosan ügyelj :lol:

Link to comment
Megosztás:

Halika:

Nekem is automata van. 96-os b omega 2.0 16v digit. Most volt olajcsereén a szervizbe /tavasszal/ . Nekem azt csinálja néha hogy amikor fölkapcsol kettöbe ,és lámpához érek , hagyom gurulni nem adok gázt és fölkapcsol 3-ba de kicsit durván . De nem mindig kapcsol durván. Miért lehet ez? Van amikor nagyon símán van amikor durvábban. Segítséget előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Először ellenőrizd az olajszintet, mert a túl kevés, vagy sok is tud érdekes jelenségeket produkálni.

Szia.

Köszi a segítséget. A váltó oldalán kitekerem a csavart és ott..........................hogyan tovább? szivárogni szivárog egy kicsit a motor és a váltó közt azzal mit lehet csinálni? A hülye szervizes nem szolt csak csere oszt ennyi semmi hogy szivárog, vagy vallami. Pedig biztos hogy látta. Hali

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Köszönjük. Igyekszünk válaszolni amire tudunk. Tehát ha vmire nem jön válasz nem azt jelenti, hogy mindenki sz@rik rá, hanem, hogy nem tudunk épkézláb hozzászólást írni. Az autómata nekem nagyon bejött, pedig tűzzel-vassal tiltakoztam ellene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Kicsit lusta a váltóm,hidegen előre- hátrameneten "gondolkodik" elinduláskor.Menetközben tutin vált,és melegen is

jó.Olaj ledobom belőle,friss olajtól javulást várok.?Előző tulaj nem cserélt benne.Ha a dekniket leveszem,az olaj a nyakamba ömlik,vagy elfér a 2 deknibe?Szürő cserét nem javasolták szakszervizben,csak mosást.Valóban?OMEGA B 2,5tds AUT köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönjük. Igyekszünk válaszolni amire tudunk. Tehát ha vmire nem jön válasz nem azt jelenti, hogy mindenki sz@rik rá, hanem, hogy nem tudunk épkézláb hozzászólást írni. Az autómata nekem nagyon bejött, pedig tűzzel-vassal tiltakoztam ellene.

Szintén zenész...hülyeségnek tartottam az automatát, most már áldom, aki kitalálta! :(

Ha már itt vagyok, kérdezek: az elmúlt kb. egy hónapban vagy háromszor csinált olyat, hogy rántott egy elég erőset a váltó. Egyszer rükvercben (bár lehet, hogy kapcsolás után egy kicsit hamarabb léptem a gázra?), aztán kétszer elinduláskor is. Az automata működéséhez nagyon nulla vagyok, szóval elképzeni sem tudom, hogy mi okozhatja...

És még egy vicc a végére:

A jómódú vállalkozó kisebbség vesz egy Mercédeszt. Kérdi a komája:

- Te Rudi, osz' mennyi vót ez az ótó?

- Ez Gazsi egy Merdzsó, húszmillijó vót.

- Oszt mé' vót ez ennyi?

- Há komám, ez egy Merdzsó, van benne lékkondi, navigácija meg ótómata vátó.

- Mijaza ótómatavátó?

- Aaa, anaggyon jó, beteszem D-be, oszt csak a gázt nyomom...

- Akkó annemjó nekem.

- Osz' mé'?

- Aaa, dé'be' én mé' alszok...

:P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nagy élmény ,olajat cseréltem atamatámba.Nem is lett volna gond a leszedéssel,ha az elöttem hozzá nyúló ember

("állgya meg az ég" egy vödör fáradt olajjal) a szint ellenőrző csavarfejet nem gömbölyitti le.Közel egy óráig tarott kiszedni,hogy a dekniben levő menet ne sérüljön.Olaj "nyakamban", de kikerült belőle a megfáradt.Tisztítás után, feltöltés,de

hol.Váltó tetején leltem lukat,azon keresztül fel tudtam fujni az olajat.Nem kellett hozzá más mint egy 2 méteres átlátszó

mücső,tölcsér,tüdő.Oszt jött a teljes siker.Cucc fél óra alatt a váltóban.Most finomul működik(kopp kopp kopp).Heppi :P :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.