Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Hi

Én most kint élek németországban, Düsszeldorf mellett. Naponta használom az otthon is használt kocsimat. Pont olyan a benzin mint otthon. Talán autópályán érezhető kis különbség az itteni anyagok javára. Hangyabokánnyi különbség. De ez lehet az 1250km autópályázás miatt is. A Shell-nél tankolok általában. Itt is, otthon is.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Én most kint élek németországban, Düsszeldorf mellett. Naponta használom az otthon is használt kocsimat. Pont olyan a benzin mint otthon. Talán autópályán érezhető kis különbség az itteni anyagok javára. Hangyabokánnyi különbség. De ez lehet az 1250km autópályázás miatt is. A Shell-nél tankolok általában. Itt is, otthon is.

Na ez a nemsemmi! :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Végeztem egy kis rugalmasság mérést 90-ről 130-ra 3-asban illetve 4-esben az autómmal. 100-nál, 110-nél, 120-nál és 130-nál vannak mért pontok. Az eredményeket nem kell azért készpénznek venni, mert nem biztos, hogy mindig sikerült pontosan nyomnom a stoppert illetve pontosan figyelni az órát...

rugalmassag_gorbek.jpg

Annyi azért látszik, hogy 3-ban jobban gyorsul, mint 4-ben... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Végeztem egy kis rugalmasság mérést 90-ről 130-ra 3-asban illetve 4-esben az autómmal. 100-nál, 110-nél, 120-nál és 130-nál vannak mért pontok. Az eredményeket nem kell azért készpénznek venni, mert nem biztos, hogy mindig sikerült pontosan nyomnom a stoppert illetve pontosan figyelni az órát...

Annyi azért látszik, hogy 3-ban jobban gyorsul, mint 4-ben...  :roll:

Ugyanez egy twinporttal? Jó összehasonlítás lenne, hogy az üzemanyag csökkenés okozott-e mást is.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez egy twinporttal? Jó összehasonlítás lenne, hogy az üzemanyag csökkenés okozott-e mást is.

Először járódjanak csak be azok a twinportok... :wink: Nem akarnám Imi szép kis új autóját egyből egy ilyen tesztre befogni. 3-ban azért elég magas a fordulat már 130-nál...

Majd én is próbálkozom még, mert nem igazán éreztem pontosnak a mérést, illetve bevallom, az út sem volt túlságosan ideális a méréshez... :oops: Szóval legközelebb autópálya lesz. És csak óvatosan ám srácok!

Link to comment
Megosztás:

Először járódjanak csak be azok a twinportok... :wink: Nem akarnám Imi szép kis új autóját egyből egy ilyen tesztre befogni. 3-ban azért elég magas a fordulat már 130-nál...

Pont erre lennék kíváncsi, az áttétel maradt? A nyomaték max. ugyanúgy 4000-nél és 125 mindkét motornál, már amit írnak. A max. telj. meg 6000 ill. 5600. Na ezt, hogy szorozzuk ki?

Link to comment
Megosztás:

Pont erre lennék kíváncsi, az áttétel maradt? A nyomaték max. ugyanúgy 4000-nél és 125 mindkét motornál, már amit írnak. A max. telj. meg 6000 ill. 5600. Na ezt, hogy szorozzuk ki?

Nem vagyok benne biztos, hogy néztük már az áttételeket a twinportos Astránál. Asszem pont a tieddel vetettük össze az enyémet, nem? Egyforma volt, de neked asszem még sima Z14XE, ha jól emlékszem. Lehet, hogy a twp mocihoz változtattak vmit az áttételeken... de azért nem hinném.

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem még a régi motor van.

A ford. szám eltérésből adódóan, máshová esik a max telj. a twinportnál. Érdekes módon a gépkönyvből pont a sebességadatok hiányoznak, legalábbis az enyémből még. Annak aki már ilyennel jár biztos elárulták a titkot, ossza meg velem(ünk) :?:

Link to comment
Megosztás:

Szeva Amusing!

Megkaptam az emilt, kösz. Azért ne sokat gondolkozzatok, gyertek!

Tegnap este egész jót csatáztam a Bocskai úton többféle résztvevővel, jól megy a gép.

De mindjárt megyek be Budára, azt hiszem, én is mérek a pályán egy ilyen rugalmasságot, mint amit Telo követett el. Este majd feldobom ide. Azt nem ígérem, hogy ilyen csodálatos grafikont szülök. Ennyire azért nem érek rá :D ,meg egyedül nem is tudok este ilyen mérést csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Szeva Amusing!

Megkaptam az emilt, kösz. Azért ne sokat gondolkozzatok, gyertek!  

Tegnap este egész jót csatáztam a Bocskai úton többféle résztvevővel, jól megy a gép.

De mindjárt megyek be Budára, azt hiszem, én is mérek a pályán egy ilyen rugalmasságot, mint amit Telo követett el. Este majd feldobom ide. Azt nem ígérem, hogy ilyen csodálatos grafikont szülök. Ennyire azért nem érek rá :D ,meg egyedül nem is tudok este ilyen mérést csinálni.

nézd meg a listát :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.