Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Vissza az eredeti topikhoz!

Azt vettem észre, hogy ha eleve gyors kihúzatással indulok, "nagyon" jól megy. Az idézőjel SZVSZ indokolt. Viszont amikor mondjuk 70-ről 4-ben lágy gyorsítással indulsz, de közben 90 körül kellene az erő hiába nyomod bentebb nem úgy megy, mint amikor harmadikból váltasz 90-nél vagy 4-ben ez volt az utazó és szintén nyomod neki. Én sokat járok a 6-oson és bizony erős autó kell a rengeteg teherautó miatt. Előzésnél 90 alatt visszateszem 3-asba így keményen gyorsít, az előzés végén v. közben 4-es 140-ig szokott felmenni. A "sportos" vezetést jól reagálja, de ha lágy gyorsításból akarsz erre térni nem megy és nem. Miért?

Talán csak érzetre más, mert nem ugrik úgy hirtelen, mivel lágyból fokozatosan megy át keménybe... De az is lehet, hogy a motor vezérlő rendelkezik ilyen programmal... Bár ez csak tipp. Nem értek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Volt régen (másfél éve) egy nagyon spéci gépem.

Németországból hoztam, 3 ajtós, 1.8-as, sportszett a motorban, váltó

futómű. A legszebb az volt, hogy a krómkipufogón és az alufelnin kívűl semmi utalt ragadozó voltára. Elég sok nagyképűt legyláztam vele.

Aztán mikor másodszor is bevonták a jogsimat gyorshajtásért, meguntam és vettem egy szűz új 1.2-est. Most azzal járok öregurasan.

Néha hiányzik a régi vadászgépem, de kibírom. Sajnos akinek eladtam

az kb 4 hónapja rommá törte a gépet, hívott is hogy menjek, hátha lesz még belőle valami, de totálkáros lett. Nyugodjék békében.

Link to comment
Megosztás:

Valaki itt írta az egykettes hetvenötlére hogy lejtőn 190, csomag nélkül.

Hát nem tudom. Még nem próbáltam az üveghangot, nem vagyok motorkínzó. Egyszer kihúzattam 170-ig, síkvidéken, de a 6000-et verte

a fordulatszámmérő. A gépkönyv szerint a motor max fordulatszáma, amit még károsodás nélkül bír, az 6250. De szerintem a 160, az amit ez a motor még elvisel szenvedés nélkül.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Hétvégén Szegeden voltam, az első hosszú út a kocsival. Hárman ültünk benne, klíma, kis emelkedő, és 175 volt a vége óra szerint. (Hála istennek szombat délutáni forgalom volt az ötösön, sehol semmi autó.)

Ha jól "kiég" vissza már vinné a 185-öt, persze "noklima nomounteverest"? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Valaki itt írta az egykettes hetvenötlére hogy lejtőn 190, csomag nélkül.

Hát nem tudom. Még nem próbáltam az üveghangot, nem vagyok motorkínzó. Egyszer kihúzattam 170-ig, síkvidéken, de a 6000-et verte

a fordulatszámmérő. A gépkönyv szerint a motor max fordulatszáma, amit még károsodás nélkül bír, az 6250. De szerintem a 160, az amit ez a motor még elvisel szenvedés nélkül.

Farbó mondta

Link to comment
Megosztás:

Fabró teee!! :(

6000 az egyik Astrának se jó ha nem csak pillanatnyi... 8)

Én valahogy 5500-5700-ig érzem, hogy megy is, de még nem kínlódik. Mármint gyorsulásnál, 160-nál többet még nem mentem(5400 km van benne), de azért már ott eléggé öblösödik a hangja, de erő még van. Majd egyszer kipróbálom mennyit megy és megírom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Vasárnap este simán 202-t elérte....de tényleg lazán.

Lehet, valamit csináltak vele a 30.000-es revizíón, mert belenéztek teszterrel, mert mondtam nekik, hogy felpakolásnál, nem nagyon húzatva, néha becsörren a terhelésráadásnál.

A szervíz óta mintha jobban menne a gép. :shock: Mindenesetre ez a végsebesség dolog azt mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Ez 5-ben volt, a fordulat valahol 5700-5800 között volt.

Olaj, köszönöm rendben van. :( Egyébként Ákos jó kis cikket linkelt be az Általános Műszaki Prolémákba motorolajfogyás cím alatt.

4-ben nem tudom, mennyit prög. Elvileg 180 körül olyan 6100-6200 1/p környéke. De lehet, hogy a Gsi-váltó rövidebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.