Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

HÁT IGEN! AHOGY ÍRTAM, A hALL JELADÓ KICSERÉLÉSE MEGOLDOTTA A PROBLÉMÁT. MELEGEN NEM ÁLL LE. MOST MEG HIDEGEN ÁLL LE. REGGEL BEINDÚLÁS UTÁN, VAGY HA 4-6 ÓRÁT ÁLL. KB 300 M MEGTÉTELE UTÁN LE ÁLL A MOTOR. 1-2 PERC VÁRAKOZÁS, UTÁNNA INDUL. HA BEMELEGSZIK NINCS SEMMI GOND. EZ MI A FENE LEHET??????????

NAGY KÁR, HOGY UHU MÁR NINCSEN.

ÜDV. EMBER2

Link to comment
Megosztás:

HÁT IGEN! AHOGY ÍRTAM, A hALL JELADÓ KICSERÉLÉSE MEGOLDOTTA A PROBLÉMÁT. MELEGEN NEM ÁLL LE. MOST MEG HIDEGEN ÁLL LE. REGGEL BEINDÚLÁS UTÁN, VAGY HA 4-6 ÓRÁT ÁLL. KB 300 M MEGTÉTELE UTÁN LE ÁLL A MOTOR. 1-2 PERC VÁRAKOZÁS, UTÁNNA INDUL. HA BEMELEGSZIK NINCS SEMMI GOND. EZ MI A FENE LEHET??????????

NAGY KÁR, HOGY UHU MÁR NINCSEN.

ÜDV. EMBER2

Nekem a régi F Astrámmal volt hasonló. 1.4NZ motor volt benne. Valószínűleg a gyújtásmodulod is rossz még mindig. Nem Bosch véletlenül??? A Boschokban belül a NYÁK-on fáradnak el a csatlakozó forrasztásai. Egy ilyen hiba lehet, hogy kiütötte korábban a Hall jeladódat is.

Most az eredeti gyújtásod van benne? Ha Bosch, én alapból bizalmatlan lennék. Egyébként elektronikával foglalkozom, régebben elég sok elektronikus gyújtást láttam kivülről, belülről.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Volt TRABANT-om, SKODA-m, LADA-m soha egyikkel sem maradtam ott sehol. Mindig eljutottam mindenhova ahova akrtam. Ez meg!

Szóval, ahogy írtam a Hall jeladó cseréje után (előtte a gyujtásmodult is cseréltük, de továbbra is leállt melegen), most meg hidegen áll le. A hűtőfolyadék kb 40-50 fok ( [ még ennél a jelnél van a mutató) hőmérsékleténél kigyúlad a sárga lámpa és leáll a motor. Van amikor kb. 1-2 min múlva indítható. Most azt csinálja, hogy az ismételt beindúlás után azonnal leáll. Van amikor

nem csinálja és van amikor minden lehűlés (motor) után megismétli.

Ha sikerűl tartósan erőssen túráztatnom, míg fel melegszik (nem kell elérnie a 90 fokot) akkor van amikor megúszom a leállást. Már kétszer volt elektromos szerelőnél 2-2 napra, a szerelőnél állítólag nem állt le.

Esküdszöm, hogy vissza sírom a korábbi márkákat. Az OPEL- nél sem tudnak semmit csinálni. Csak ha végleg leáll akkor megtudják keresni a hibát.

SOS ember2

Link to comment
Megosztás:

Hát neked sikerült belenyúlnod a "levesbe".... :( :( :lol:

A C14NZ az egyik legmegbízhatóbb motor amúgy. A hibábajelenségből a következőkre gondolok:

- rossz, vagy kontakthibás a motorhőfok jeladó (nem az a jeladó, amelyik a műszert vezérli, hanem van még egy, ami a computernek ad jelet)

- valahol szakadt, vagy ki van dörzsölve a fent említett jeladó vezetéke.

Nézesd/nézd meg, valahol itt van a kutya elásva...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudják kiolvasni. Mert leáll a motor. És állítólag ennek a memóriája még nem tárolja a hibajeleket.

Laikusként én is arra gyanakodtam, hogy valami hőmérséklet jeladó lehet a bűnös mert a hiba szisztematikusan mindig egy adott hőmérsékletnél - a hűtőfolyadék [ ezen kezdőjelénél - jelentkezik.

Ha jelentkezik. A szerelőknél rendszeresen nem jelentkezik.

Most lenegyek, mert gondolom már lehült a motor és ismét beindítom.

Köszönöm a segítséget. Rám fér. ember2

Link to comment
Megosztás:

Beindítottam ismét.

Kb. 15.5-2 órája indítottam be ma elősször. Akkor nem járattam üzemmeleg állapotig, csak éppen addig, míg a [ jel főlé ment a hűtőfolyadék hömérő mutató, az az amikor simán kezdett járni amotor.

Tehát ekkor, az első beindítás után 2x leállt ahogy írtam az előbb.

Nos! Most, a második beindításnál már nem állt le, mert - gondolom én- a motor még meleg volt. A hűtő folyadék tényleg lehült ([-jel alatt volt a mutató), de valószínű a motor még meleg volt.

Link to comment
Megosztás:

szerintem meg tárolja kb 15 újraindításig. Egyébként meg te is ki tudod olvasni a hibát. Fejből nem megy, de ha kell utánna tudok nézni, hogy a szervízcsatlakozó melyik két kivezetését kell rövidre zárni. Utánna gyújtás ráad és számolni kell a villanásokat. Ezek után a egy táblázat segítségével visszanézheted a hibakódot.

Az Így csináld Vectra/Calibra könyvben pontosan le van írva minden (lehet hogy ennek a könyvnek van Astra és Corsa változata is) A 1,6i Vectra kiolvasása meg hibakódtáblázata megegyezik a Corsa/Astra 1,4i-jével.

Egyébként ha megy az Ánglis, nézd meg ezt: http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

vagy ezt: http://members.home.nl/opeltje/MULTEC.htm

Link to comment
Megosztás:

Nem én állítottam, hanem az OPEL szerelője.

Én is vettem egy könyvet: Javítási kézikönyv. OPEL CORSA 1993-.

Ebben van: A memória leolvasása gyári eszközök nélkül:

Kössük össze egy huzallal az A és B kapcsolaási pontokat a diagnosztikai csatlakozón és kapcsoljuk be a gyujtást. Az 5.2 táblázatban megtaláljuk a hibakódokra vonatkozó felvilágosítást.

Nos amit nem értek: szöveg a könyvben : Figyelem: A leolvasás mindíg a 12-es számú kóddal kezdődik.

És hibakód számok: ha pl. 81, akkor 81-szer villan fel a lámpa?

Na meg még meg kell keresnem a biztosíték dobozt, benne a diagnosztikai csatlakozót.

De megcsinálom. Meg én. HA KAPOK SEGÍTSÉGET!!!!!!!!! :oops: Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült! Sajnos csak a diagnosztikai vizsgálat. Megértettem a villogást. Ahogy a nagy könyvben (tényleg nagy méretű) megírták" a leolvasás a 12-es számú kóddal kezdődik. " Nos elősször egy villanás majd kis szünet, utánna két villanás. Ezt ismételgette, nem háromszor hanem amíg hagytam.

Tehát nincs semmi hibakód. Ha jól csináltam a dolgokat!

Mi legyen tovább?

Link to comment
Megosztás:

Sikerült! Sajnos csak a diagnosztikai vizsgálat. Megértettem a villogást. Ahogy a nagy könyvben (tényleg nagy méretű) megírták" a leolvasás a 12-es számú kóddal kezdődik. " Nos elősször egy villanás majd kis szünet, utánna két villanás. Ezt ismételgette, nem háromszor hanem amíg hagytam.

Tehát nincs semmi hibakód. Ha jól csináltam a dolgokat?!

Mi legyen tovább?

Link to comment
Megosztás:

Szóval nagy misztifikátorok ezek a mai korszerű autók szerelői. Tisztelet a kivételeknek.

Elő a dignosztikai műszert, esetleg egy drótdarabot és máris meg van a hibakód, a könyvben a hiba és ezután "csak" ki kell cserélni a hibás alkatrészt.

Ja meg egy kicsit számolni kell tudni, a villanások megszámolásához.

De vannak nagyon tisztességesek. Az én szerelőmnél már többször volt a kocsi, tisztította a karburátort, hátha az a baj. Mivel a probléma nem szünt meg nem kért egy fillért sem. És feleslegesen sem költetette velem a pénzt. Nem cserélt ki feleslegesen dolgokat.

Ezután viszem a kis derótot és ha leáll azonnal nézem a villanásokat. Lehet, hogy én sem leszek okosabb?!

Meglátjuk. Minden esetre nagyon hálás vagyok DARK-nak. Olyan mint UHUHU volt.

Link to comment
Megosztás:

szerintem annyira nem gáz a helyzert....

egy értelmes szervizbe kéne vinni az autót, akkor talán meg tudnák javitani.

ugyanis a motorkontrol csak akkor jelez, ha szélsőségesen rossz értéket ad egy jeladó, vagy illetve szakadás vagy zárlat van a kábelben.

de attól még hogy nem világit, adhat rossz jelet egy jeladó, ami a hideg inditást befolyásolja.

PL: a computer vizhőmérséklet adója. most 10 fok van kinnt. a jeladó ha -10 fokot érzékel, mert rossz, akkor ugy bedúsit, hogy -10 fokon menyjen a motor. de az sok neki. ezért leáll, majd nehezen indul , mert beköpte a gyertyát.

de az is lehet, hogy a 10 fok helyett 40 et érzékel, akkor meg elszegényiti a keveréket annyira, hogy kevés neki a nyál, és azért megy szarul.

lehet lambdaszonda. az is tud rossz értéket adni, és dusit, vagy szegényit.

lehet befecskendező, ami nem zár tökéletesen, és becsöpög, és attol fullad a motor.

lehet egy tömités, ahol falsot sziv, és ettől elszegényül a keverék./igy jártam én is egyszer.../

lehet rossz AC pumpa, ami hidegen alacsony üzemanyagnyomást csinál, és ezért nem kap eleget a motor.

lehet hajszálrepedt osztofedél, rotor, ami hidegen áthuz, és nem kap elég szikrát a motor.

lehet trafó, ami nedves időben félrehuz.

lehet gyertya, ami ha nem belevaló, akkr nem ad elég szikrát.

Lehet gyertyakábel, ami elöregedett, és félrehuz.

és lehet Computer hiba, ami egyszerüen rossz értéken müködik / ez volt a kadettomon nekem is a baj/

ezeket egy normális / hozzáértő szerelő kb 1 óra alatt átnézi, és kilogikázza a hibát....

Sajnos ezek már nem zsiguli, és trabant skODA ....... egy picit más.

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy uhuhu ismét itt van. "ez ugy hangzott, minthamár a múlté lennék" Már bocsánat,nem én irtam le többször is, több hónappal korábban, 1-töl nem vagyok (vagy valami ilyesmi) Jól emlékszem?

Hát most reggel ismét próbálkoztam. Beindítottam a motort. Még a hőmérséklet sála [ jelénél lévő mutató állásnál leállt. Pár másodperc, újra indítottam, pár 10 másodperc 1-2 perc múlva leállt. Amikor hosszabb ideig 5-10 min) nem indult újra, akkor valószínű, hogy kínoban, a régi tipusoknál beidegződött mozdulattal, lenyomtam a gázpedált.

Lényeg, semmi hibajelzés. Csak a 12-es jel jön.

"egy normális / hozzáértő szerelő kb 1 óra alatt átnézi, és kilogikázza a hibát.... " Hol találok ilyet? Egyik szerelőm az OPEL márka képviselet szerelője. A másik egy idős, nagyon megbízható szerelő aki a fiával dolgozik.

De kimásolom az üzenetet, csak mit mondjak honan és kitől származik?

Már azért, hogy súlya legyen a leírtaknak. Hogy tudják, nem akárki adta a szakmai tanácsot.

MAJD ELFELEJTEM! LEHET,HOGY FONTOS INFORMÁCIÓ. A KUPLUNGOT lassan FELENGEDVE A MOTOR LEÁLLT(CSAK MOST CSINÁLT ILYET, MOST VETTEM ÉSZRE). ÉS MINTHA HIDEGEN NEM PÖRÖGNE ÚGY A MOTOR MINT TETTE AZT JÓVAL RÉGEBBEN. RÉGEN HA MENET KÖZBEN GÁZT ADTAM MAJD HIRTELEN KINYOMTAM A KUPLONGOT AKKOR NAGYON FELPÖRGÖT A MOTOR. MOST EZT NEM ÉSZLELE.

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy uhuhu ismét itt van. "ez ugy hangzott, minthamár a múlté lennék" Már bocsánat,nem én irtam le többször is, több hónappal korábban, 1-töl nem vagyok (vagy valami ilyesmi) Jól emlékszem?

Hát most reggel ismét próbálkoztam. Beindítottam a motort. Még a hőmérséklet sála [ jelénél lévő mutató állásnál leállt. Pár másodperc, újra indítottam, pár 10 másodperc 1-2 perc múlva leállt. Amikor hosszabb ideig 5-10 min) nem indult újra, akkor valószínű, hogy kínoban, a régi tipusoknál beidegződött mozdulattal, lenyomtam a gázpedált.

Lényeg, semmi hibajelzés. Csak a 12-es jel jön.

"egy normális / hozzáértő szerelő kb 1 óra alatt átnézi, és kilogikázza a hibát.... " Hol találok ilyet? Egyik szerelőm az OPEL márka képviselet szerelője. A másik egy idős, nagyon megbízható szerelő aki a fiával dolgozik.

De kimásolom az üzenetet, csak mit mondjak honan és kitől származik?

Már azért, hogy súlya legyen a leírtaknak. Hogy tudják, nem akárki adta a szakmai tanácsot.

MAJD ELFELEJTEM! LEHET,HOGY FONTOS INFORMÁCIÓ. A KUPLUNGOT lassan FELENGEDVE A MOTOR LEÁLLT(CSAK MOST CSINÁLT ILYET, MOST VETTEM ÉSZRE). ÉS MINTHA HIDEGEN NEM PÖRÖGNE ÚGY A MOTOR MINT TETTE AZT JÓVAL RÉGEBBEN. RÉGEN HA MENET KÖZBEN GÁZT ADTAM MAJD HIRTELEN KINYOMTAM A KUPLONGOT AKKOR NAGYON FELPÖRGÖT A MOTOR. MOST EZT NEM ÉSZLELE.

nem jársz budapest felé??

amugy én azt irtam, 1 től nem dolgozom szervizbe, mert kiléptem, és átmentem máshová....

mond azt, hogy egy opel márkaszervizes jóember irtaneked.

amugy még egyet meg lehetne nézni: a folytószelepház állását. mert ha nagyon be van zárva apillangószelep akkor is leállhat..... illetve van ott egy potméter, ami szintén ilyen hibát produkál....

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltettem a lamda-szondát. Mintha ezzel erőssebb lett volna a kocsi. Jobban, erőteljesebben reagál a gázadásra. Halhatóan pörgősebb lett a motor.

Kiváncsi vagyok reggel az első indításkor bekövetkezik e a laállás?!

Köszönöm a címet. Ha Pestre kell mennem akkor felfogom keresni.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ha mard a gond, akkor mindenféle képpen inkább vidd fel pestre, mert sztem ott jobban értenek az autókhoz mint vidéken. És ha nem szakszervízbe viszed, még értelmes árakkal is találkozhatsz.

Köszönöm. Állításodra van példa családon belül is. Nos, egy nagyon rendes szerelőnél vagyok, csak nics TECH 1 -es műsszere. Más van.

Szóval a beépített új lambda szondával nem oldódott meg a helyzet. Hidegen ismét leállt a reggeli indításkor. Viszont, fűrgébb lett a motor, a kocsi. A gázadagolásra gyorsabban és erőteljesebben reagál. Lehet, hogy megtartom.

Ma pedig, a hűtőfolyadék hőmérséklet (computer vizhőmérséklet adója. ) jeledóját cseréltük ki. Holnap reggel látom meg az eredményt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.