Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

10 órája, freddy_ írta:

Megkérdezek több műhelyt, jobb ötletem nincs. Sajnos itt visszajelezni már nem fogok tudni ha ebben a hónapban nem készül el az autó. Ha a FB nálam nem jöhet szóba, hol lehet ezentúl eszmecserét folytatni?

Hát ezt nem tudom, én ugyan fent vagyok FB-n de nem használom ilyen célra. Van egy másik fórum amin jelen vagyok, de az inkább baráti társaság így ott inkább olyan jellegű csevej folyik mint autószerelés. Esetleg próbáld meg az opelműhely.com-ot, ott szerintem inkább szerelnek. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2021. 08. 08. at 7:49, zotya975 írta:

Hát ezt nem tudom, én ugyan fent vagyok FB-n de nem használom ilyen célra. Van egy másik fórum amin jelen vagyok, de az inkább baráti társaság így ott inkább olyan jellegű csevej folyik mint autószerelés. Esetleg próbáld meg az opelműhely.com-ot, ott szerintem inkább szerelnek. 

Az opelmuhely.com jó tipp, de sajnos csak "kérdések" almenüpontot találtam, amelyben a feltett kérdésekre válaszokat lehet adni, ilyen jellegű fórumot nem. Ha FB-ra való hivatkozással szűnik meg ez a fórum, nem látom át hogyan helyettesíti ezt a fórumot, már annak aki használja a FB-ot. Szerintem ennek a fórumnak FB mellett nagyon is meglenne a létjogosultsága.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Az opelmuhely.com jó tipp, de sajnos csak "kérdések" almenüpontot találtam, amelyben a feltett kérdésekre válaszokat lehet adni, ilyen jellegű fórumot nem. Ha FB-ra való hivatkozással szűnik meg ez a fórum, nem látom át hogyan helyettesíti ezt a fórumot, már annak aki használja a FB-ot. Szerintem ennek a fórumnak FB mellett nagyon is meglenne a létjogosultsága.

Szerintem is csak elég kevesen vagyunk ezen a véleményen sajnos. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nemrég el kellett adnom a szeretett családi Astra G-t (1999), elég nehéz volt megválni tőle :(, igaz már jócskán benne volt a korban. Viszont maradt néhány kisebb-nagyobb tartozék utána. Nem reklám akar lenni, ezért nem is írok semmi részletet, de akit esetleg érdekel, kérem keressen meg privátban, hátha jól jön neki egy-két dolog. Némelyik tartozék, kiegészítő nemcsak Astra G-hez jó, hanem Zafira A-hoz vagy akár többféle típushoz is.

Köszi

Módosítva : zsee
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Megtörtént a vezérlés csere némi komplikációval jó szokás szerint. Fél órát kerestem a nem létező leeresztő csonkot a vízhűtőn, és nem volt 3/8-os crovám a bitfejekhez. Nem találtam meg a zörgés pontos okát, de találtam  egy törött burkolatot ami talán hozzáért az egyik görgőhöz. De azért majd tüzetesebben átnézem a kiszedett alkatrészeket. A Parkside elektromos kerékkulcs jól teljesített, simán kiszedte a főtengely és egyéb csavarokat. Szivárog a termosztátház alatti tömítés azt sürgősen cserélnem kell. Indítás után volt némi csettegés, talán egy tőke szólt, de melegen már elmúlt. Az anyagköltség: Vízpumpa, veszítő+2 vezető görgő, 3 szimering és a szíj 41 ezer forint, vezérlés rögzítő 7 ezer posta költséggel. Márka: Gates, szimeringek Reinz. 
f30885ca9e0449b28ce0e92ccf8a7206.jpg

0e069ceff23e18a6a2e29cb03b728163.jpg

11b3ae4420644601643ff6475e0bbb8a.jpg

A törött buroklat amin talán a zajt okozta, ezt kábelkötegelővel rögzítettem.

8257bfa3252647e7d84fa82d4db9fc50.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

A tartáyban lévő fékfolyadékot le szeretném cserélni. Ha egy néhány milliméter átmérőjű szilikoncsővel benyúlok a tartályba és leszívom a teljes leszívható folyadékmennyiséget, fellevegősödhet a fék? A tartály alatti csőben marad elég folyadék vagy inkább hagyjak az alján keveset? Tűhegynyi a tartály alatti nyílás? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, freddy_ írta:

A tartáyban lévő fékfolyadékot le szeretném cserélni. Ha egy néhány milliméter átmérőjű szilikoncsővel benyúlok a tartályba és leszívom a teljes leszívható folyadékmennyiséget, fellevegősödhet a fék? A tartály alatti csőben marad elég folyadék vagy inkább hagyjak az alján keveset? Tűhegynyi a tartály alatti nyílás? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Ha nem nyomod le a fékpedált akkor nem nyom folyadékot a csövekbe a főfékhenger, tehát nem is szív be a tartályból. Így szerintem nem levegősödik fel. A nyílás jóval vastagabb, több milis talán 8-10 emlékeim szerint. Abban viszont nem vagyok biztos hogy egyszerre mindkét fékkörből le tudod szívni a folyadékot, mert amiket én láttam tartályok duplák voltak a két kör miatt, és amikor töltötted először csak egyikbe jutott a folyadék majd abból folyt át a másikba. De ez úgyis egyből kiderül amikor elkezded leszívni. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.