Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kijelző javítás


B.Gábor

Recommended Posts

Eddig senki nem beszélt garanciáról, onnan indult, hogy mikortól gyártották....

Elkezdhetjük beszélni Helmut Kohl szexuális életét, csak hogy jön az ide... B)

Ne dumálj mellé, Te hozod fel az Astrát, meg a többit! Onnan indult, hogy 93-ban nem volt B Omega. Nem a kiállítótermekről van szó, meg a szalonokról, hanem rendsztámmal ellátott, biztosított, valakinek - lehetőleg magánszemélynek és nem AO AG - nevére írt forgalmival. 94-től kezdték el a B Omegát forgalmazni. Ha mutatsz 93-as forgalmit, akkor neked van igazad, ha nem, nincs. Ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Attól, hogy valami '94-es modellév, még lehet '93-as gyártású (valamikor szept. 1 és dec. 31 között), sőt akár még forgalomba is helyezhették '93-ban.

Márcsak azért ISS, mert 94 január elején forgalomba helyezett autót, valamikor le kellett gyártani és az nem 2 nap...

Link to comment
Megosztás:

Ne tereljél kisgyerek! Ez Omega topic, és a 93-as B Omegáról volt szó...

Nem terelek gyagyás.

Én annyit mondtam (olvassá vissza), hogy 93-ban volt B Omega.

Válaszolj igennel vagy nemmel: Volt B Omega 93-ban, vagy nem volt?? (És ne magyarázzál meg okoskodj, hogy az már 94-esnek számit, csak válaszolj)

Ezek meg biztos hazudósak és öregbitik a saját autójukat, de majd felhivom öket, hogy faxolják már el a forgalmit.

1.0

2.0

Link to comment
Megosztás:

Nem terelek gyagyás.

Én annyit mondtam (olvassá vissza), hogy 93-ban volt B Omega.

Válaszolj igennel vagy nemmel: Volt B Omega 93-ban, vagy nem volt?? (És ne magyarázzál meg okoskodj, hogy az már 94-esnek számit, csak válaszolj)

Ezek meg biztos hazudósak és öregbitik a saját autójukat, de majd felhivom öket, hogy faxolják már el a forgalmit.

1.0

2.0

Ha elfaxolják és megmutatod elhiszem. Addig csak szájkaratés vagy...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Jó napot uraim!

Mielött az olvass vissza nagyonhasznos tanácsot megkapnám ami ugye duplán jó egyrészt semmire se másrészt aki esetleg visszaolvas annak a fele ideje az olvass vissza visszaolvasásával fog telni mint ahogy az egy másik fórumban már kurvaunalmas épp azért szeretnék itt információhoz jutni. Tehát már elolvastam a bejegyzéseket és volt is válasz de nem túl kielégítő.

Szóval az a bibi hogy van egy 96-os 2.5 TD-m amiben TID van pixelhibás természetesen. Vettem donornak egy 95 -ös 2.5TD-t amiben MID van. Na most mind a kettőt szét fogom szedni mint majom a zsebórát, azt kb 3 oldalon sorolhatnám hogy miért is nem bízom már szerelőre a dolgot. Ha most átrakom a TID helyett a MID-et akkor melyik szenzorokat kell még bekötnöm, hogy működjön, és kell e esetleg ujraprogramozás, ha nem gyári cd-t akarok belerakni, mert a rádiósmagnóval 2011-ben már nem sokmindent lehet kezdeni. A félreértések elkerülése végett ott van a kábelkorbácson a 2. csatlakozó, mert kellet már fűtésradiátort cserélnem. És ha jól emléxem, mert a másik fórumon le van írva csak egyszerüen képtelenség megtalálni , akkor a fékfolyadéktartályt, és az ablakmosótartályt azt cserélni kell, mert ott vannak szenzorok amiket figyel , de ez nem mind az biztos.

Plusz lenne még 1 kérdésem, ami nem teljesen ide vág.

Ha immobilizer-es motrot cserélek adagolóstul, akkor az a másikban be fog indulni? Vagy megint csak bohóckodni kell a kompjuterrel? Esetleg melyik részét ne cseréljem ki.

Előre is köszi a válaszokat.

UI.:na jó ha az olvass vissza mellé a "hova" is mellékelve van akkor már hasznosnak tekinthető!

Link to comment
Megosztás:

Jó napot uraim!

Mielött az olvass vissza nagyonhasznos tanácsot megkapnám ami ugye duplán jó egyrészt semmire se másrészt aki esetleg visszaolvas annak a fele ideje az olvass vissza visszaolvasásával fog telni mint ahogy az egy másik fórumban már kurvaunalmas épp azért szeretnék itt információhoz jutni. Tehát már elolvastam a bejegyzéseket és volt is válasz de nem túl kielégítő.

Szóval az a bibi hogy van egy 96-os 2.5 TD-m amiben TID van pixelhibás természetesen. Vettem donornak egy 95 -ös 2.5TD-t amiben MID van. Na most mind a kettőt szét fogom szedni mint majom a zsebórát, azt kb 3 oldalon sorolhatnám hogy miért is nem bízom már szerelőre a dolgot. Ha most átrakom a TID helyett a MID-et akkor melyik szenzorokat kell még bekötnöm, hogy működjön, és kell e esetleg ujraprogramozás, ha nem gyári cd-t akarok belerakni, mert a rádiósmagnóval 2011-ben már nem sokmindent lehet kezdeni. A félreértések elkerülése végett ott van a kábelkorbácson a 2. csatlakozó, mert kellet már fűtésradiátort cserélnem. És ha jól emléxem, mert a másik fórumon le van írva csak egyszerüen képtelenség megtalálni , akkor a fékfolyadéktartályt, és az ablakmosótartályt azt cserélni kell, mert ott vannak szenzorok amiket figyel , de ez nem mind az biztos.

Plusz lenne még 1 kérdésem, ami nem teljesen ide vág.

Ha immobilizer-es motrot cserélek adagolóstul, akkor az a másikban be fog indulni? Vagy megint csak bohóckodni kell a kompjuterrel? Esetleg melyik részét ne cseréljem ki.

Előre is köszi a válaszokat.

UI.:na jó ha az olvass vissza mellé a "hova" is mellékelve van akkor már hasznosnak tekinthető!

Nem érdemled meg, mert lusta pöcsfej vagy és amíg ezt begépelted, megtaláltad volna a válaszokat is, de manapság mindenki sülgalambot várja. Szerinted az Opeles/Omegás fórumokban nem ugyanazok az arcok a törzsközönség?

Simán nem tudod cserélni, mivel a TID/MID csatlakozói teljesen mások. Ezen kívül a legfontosabb, az olajszint szenzora, ami valahová az olajteknőbe van integrálva, tehát ez nem olyan egyszerű. Én nem állnék neki, mert ez felejtős. Persze csodák vannak, GsiZoli kolléga színeset integrált bele. A motorcserénél pedig csak a motort rakd át, elvileg a régi vezérlővel mennie kell, akkor az immo jó hozzá. Ha nem megy az nagy szívás, mert akkor kellenek a pin kódok, azok pedig nem nagyon szoktak meglenni a sokadik usernél...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Ja a pöcsfejet azt kikérem magamnak, és remélem egyszer a szemembe is elmondod! Csak nem autószerelő tetcikk lenni? Remélem nem olyan aki egy kerékagycsapágycserét nagykalapácsal old meg az új alkatrészt meg köszöni szépen jó lesz az enyémbe is. Ha nem ilyen fajta akkor meg se szólaltam. Sőt még bocsánatot is kérek.

Az olajteknő szenzorával példának okáért pont nem lenne baj mivel a MID kijelzős gépből teszem át a motrot, meg még egy pár dolgot a papiros roncshalmazba. apropó a roncshalmazt is autószerelő választotta hogy az majd jó lesz me ez sokkal olcsóbb a maradék pénzedből meg majd jól felujítjuk. na ezt is tudnám folytatni, de akkor már megint azt hinnéd, hogy órákig gépeltem :)

Amúgy nagyon szívesen végigolvasnák 10000 oldalt ha lenne rá elég időm, de sajnos nincsen. holnap indul a műtét azt lesz ami lesz. legfeljebb rituálisan felgyujtom, de azt majd ti is láthatjátok felvételről ígérem.

A csak motorcserével pedig az a gond, hogy a roncshalmaz adagolós is elég rendesen. esetleg ha csak az adagoló alját cserélem?

kösz skyrangr a poénos választ a topikok között sehol se találok olyat, hogy motorcsere vagy csak egyszerűen motor. mondjuk elektronika van cirka 180 oldal de most nem nagyon érdekel, hogy hogy cseréljek égőt :D na jó elég a tréfából mert még a végén valami hiper omegafan félreérti. szóval az elektronika témaköre kibebaszotnagy én meg nem vagyok autóvillamossági szakember, és nem is akarok az lenni.

Urambocsá ha egy fórum nem arra való, hogy egy laikus feltegye hülye kérdéseit, és valami megszállott szaki válaszoljon, akkor félreértettem az egészet, és akkor ezek voltak az első és utolsó kérdéseim SORY!

ja ebben benne volt omegatd-nek is a válasz az indexel kapcsolatban, mert nem emléxem hogy oda akár egy karaktert is írtam volna!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ!

kösz skyrangr a poénos választ a topikok között sehol se találok olyat, hogy motorcsere vagy csak egyszerűen motor. mondjuk elektronika van cirka 180 oldal de most nem nagyon érdekel, hogy hogy cseréljek égőt :) na jó elég a tréfából mert még a végén valami hiper omegafan félreérti. szóval az elektronika témaköre kibebaszotnagy én meg nem vagyok autóvillamossági szakember, és nem is akarok az lenni.

Urambocsá ha egy fórum nem arra való, hogy egy laikus feltegye hülye kérdéseit, és valami megszállott szaki válaszoljon, akkor félreértettem az egészet, és akkor ezek voltak az első és utolsó kérdéseim SORY!

ja ebben benne volt omegatd-nek is a válasz az indexel kapcsolatban, mert nem emléxem hogy oda akár egy karaktert is írtam volna!

Ez a laikus kérdez dolog mindig izgi.

Tudod, az a baj, hogy a sok laikus csak jön, kérdez, arra se méltatja az embert, hogy megköszönje, arra meg aztán pláne ne számítson, hogy esetleg a végeredményt közzé tegye. Innen kezdve értelmét veszti a segítség, mert az ember csak hiába tépi a pofáját. Ahogy neked nincs időd visszaolvasni (ami baromság, hisz az embernek pontosan arra van ideje, amire akarja), viszont van arra hogy méretes comment-et rittyents, úgy másnak sincs ideje válaszolni, csak lepöcsözni. Ez egy nyílt fórum, ilyen a világ.

Továbbá agyonostorozott csacsi, de tudni illik, hogy a tudás nem ingyen van. Ilyen alapon menj be egy autószerelőhöz, és verd pofán, ha nem mondja el, hogy hány fokra kell rakni az előtöltést, és hogy miért nem adja a vezérkerék rögzítő szerszámát. Tetszikérteni?

Amúgy meg. Senki nem úgy kezdte, hogy villanyász (vagy épp autószerelő) volt.

Aki az lett (legalább hobbi szinten), az szakított időt (látod időt szakít rá... tehát megint csak visszakanyarodunk ahhoz, hogy arra van az embernek ideje, amire akarja) arra, hogy a neten, itt-ott utánanyomozzon a dolgoknak. Sokan fizettünk is érte, szakkönyvek, vagy épp autószerelős szopások árán.

Namost ehhez képest jön egy egy hozzászólásos fórumbetyár, aki rögtön beböfögi hogy szarik visszaolvasni mert nincs rá ideje (ismét idő... hmhmhm, míly érdekes), de noszaneki gyorsan segítsen mindenki...

Szerintem ez nem így működik.

Amúgy a topikok között nem találsz olyat se, hogy manuális váltó, vagy épp dízel hdk fej, mégis MINDEN le van írva a témáról. Persze egy kis idő kell, míg megtalálja az ember... Bár egyszerűbb kérdezni. Más kérdés az eredmény.

Mondd, ha te könyvtárba mész, akkor is a könyvtáros nénit támadod le a Kurszk-i csata részleteiről?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk speciel én megköszöntem mégha lepöcsöztek akkor is :) A tudás nem igyen van persze ez igaz hidd el olvasgattam nem keveset nem akartam olyan kérdést feltenni amit valószínüsítettem hogy már 222314x kitárgyaltak, csak nem találtam meg a választ na ekkor már meg szoktam kérdezni a könyvtárosnénit, mert az általában sokat olvas. amúgy meg kilóméteres hozzászólást rityenteni nem tart ám sokáig kb 2 perc :D

Hidd el nekem is lenne ám jobb dolgom a nyár közepén a szabatságomon mint Omegát szerelni, csak sajnos a környékünkön nem nagyon találsz autószerelőt, mármint olyat akit pofánverhetnák azért mert nem adja oda a vezérlőkerék rögzítőjét, uyanis nincs neki, a vezérlését az omegámnak meg úgy tekergette mintha egy stilfűrész lenne, aztán meg akart győzni hogy milyen ######a lett holtpontra rakva me megy mint az álat, ja csak 20 litert evett :D

A helyi gyári opel szervíz meg azonkívül hogy aranyárban dolgozik köztudott, hogy hazahorgya a javításra szánt alkatrészeket. A bontóshoz meg ha bemész, hogy kéne egy adagoló aztmondja hogy 100 ezer :D BONTVA!

Meg az a gáz hogy nekem be kell pótolni kapásból 3-4 év hozzászólást amiben pl benne vannak az ilyenek is amit mi művelünk, mert ennek pl aztán semmi köze a midkijelzőjavításhoz. amihez a fórumot olvasva nem álnék neki, viszont elég "bevartzsebű" , amúgy kisöpörtzsebű vagyok ahoz, hogy megjavíttassam.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Ja a pöcsfejet azt kikérem magamnak, és remélem egyszer a szemembe is elmondod! Csak nem autószerelő tetcikk lenni? Remélem nem olyan aki egy kerékagycsapágycserét nagykalapácsal old meg az új alkatrészt meg köszöni szépen jó lesz az enyémbe is. Ha nem ilyen fajta akkor meg se szólaltam. Sőt még bocsánatot is kérek.

Az olajteknő szenzorával példának okáért pont nem lenne baj mivel a MID kijelzős gépből teszem át a motrot, meg még egy pár dolgot a papiros roncshalmazba. apropó a roncshalmazt is autószerelő választotta hogy az majd jó lesz me ez sokkal olcsóbb a maradék pénzedből meg majd jól felujítjuk. na ezt is tudnám folytatni, de akkor már megint azt hinnéd, hogy órákig gépeltem :)

Amúgy nagyon szívesen végigolvasnák 10000 oldalt ha lenne rá elég időm, de sajnos nincsen. holnap indul a műtét azt lesz ami lesz. legfeljebb rituálisan felgyujtom, de azt majd ti is láthatjátok felvételről ígérem.

A csak motorcserével pedig az a gond, hogy a roncshalmaz adagolós is elég rendesen. esetleg ha csak az adagoló alját cserélem?

kösz skyrangr a poénos választ a topikok között sehol se találok olyat, hogy motorcsere vagy csak egyszerűen motor. mondjuk elektronika van cirka 180 oldal de most nem nagyon érdekel, hogy hogy cseréljek égőt :D na jó elég a tréfából mert még a végén valami hiper omegafan félreérti. szóval az elektronika témaköre kibebaszotnagy én meg nem vagyok autóvillamossági szakember, és nem is akarok az lenni.

Urambocsá ha egy fórum nem arra való, hogy egy laikus feltegye hülye kérdéseit, és valami megszállott szaki válaszoljon, akkor félreértettem az egészet, és akkor ezek voltak az első és utolsó kérdéseim SORY!

ja ebben benne volt omegatd-nek is a válasz az indexel kapcsolatban, mert nem emléxem hogy oda akár egy karaktert is írtam volna!

Tudod mit kérjél ki? Sok mézes páleszt amikor a szemedbe mondom, hogy meg tudjuk inni. Amúgy nem vagyok autószerelő, maximum hobbista bütykölő. A motorcserét még értem, de kábelköteget is cserélsz? Leírtam, hogy a TID és a MID csatlakozója más, de látszik hiába. Akkor meg minek segítsek? Ha kompletten átrakod a motort, minek vacakolsz az adagolóval?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.