Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kijelző javítás


B.Gábor

Recommended Posts

Köszönöm.

Tehát a műszerfal világítással együtt a BC -t is állítom?

Nem igazán tűnt fel, mikor tekergettem . :lol:

Na, majd este megkukkolom.

Nagyon bonyolult kiszedni a műszerfalat, hogy kicseréljem az izzókat? LED-eket lehet bele tenni? Esetleg tudtok olyan helyet, ahol vállalnak efféle melót? Mondjuk Kompletten cserélni az összes fényforrást hideg fehérre, a mutatókat pedig kékre.

Szia!

http://www.blauertacho.de/doc/opel/omega-b...pel_omega_b.htm

Itt van egy leírás a "kékesítésre". Annyi hibával, hogy a baloldali szellőzőt nem kell hozzá kivenni.

A BC-t csak akkor álítja a poti, ha be van kapcsolva a világítás. Egyébként maxon világít.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

http://www.blauertacho.de/doc/opel/omega-b...pel_omega_b.htm

Itt van egy leírás a "kékesítésre". Annyi hibával, hogy a baloldali szellőzőt nem kell hozzá kivenni.

A BC-t csak akkor álítja a poti, ha be van kapcsolva a világítás. Egyébként maxon világít.

LÓL!

Akkor már tudom, hogy miért van sok Omegának szétbarmolva a világításkapcsolója :lol: :lol: :D

Két erősebb vékony fémlemez, vagy akár két telefon-bankkártya-Shellkártya segítségével fél pillanat alatt ki lehet húzni az egész kapcsolót, nem kell feszegetni csavarhúzóval. Látszik is az feszegetős kép alatt, ahol ki van szedve már a kapcsoló, hogy a csavarhúzóval összebaXta a műanyagot a vadparasztja :D ;) :P

Amúgy én is csak azért szoktam kiszedni a légrostélyt, hogy könnyebben ki lehessen fordítani a műszercsoportot. Ki lehet nélküle is szedni...

Link to comment
Megosztás:

LÓL!

Akkor már tudom, hogy miért van sok Omegának szétbarmolva a világításkapcsolója :lol: :D :D

Két erősebb vékony fémlemez, vagy akár két telefon-bankkártya-Shellkártya segítségével fél pillanat alatt ki lehet húzni az egész kapcsolót, nem kell feszegetni csavarhúzóval. Látszik is az feszegetős kép alatt, ahol ki van szedve már a kapcsoló, hogy a csavarhúzóval összebaXta a műanyagot a vadparasztja ;) :P :D

Amúgy én is csak azért szoktam kiszedni a légrostélyt, hogy könnyebben ki lehessen fordítani a műszercsoportot. Ki lehet nélküle is szedni...

Naja!

Én se nagyon értem miért kell előről feszegetni. Hátulról simán ki lehet tolni. Meg a google fordító szerint azt írja, hogy szedd le a kormányt. Na ezt se kell leszedni. Viszont a középső légrostély mögötti égő foglalata nem egyszerű eset, nekem pl. nem sikerült kiakasztani, csak úgy hogy letört a műszerfalból a tartófül. Szerencsére a pillanatragasztó jól fogja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Naja!

Én se nagyon értem miért kell előről feszegetni. Hátulról simán ki lehet tolni. Meg a google fordító szerint azt írja, hogy szedd le a kormányt. Na ezt se kell leszedni. Viszont a középső légrostély mögötti égő foglalata nem egyszerű eset, nekem pl. nem sikerült kiakasztani, csak úgy hogy letört a műszerfalból a tartófül. Szerencsére a pillanatragasztó jól fogja :lol:

Hátulról is csak akkor tudod kitolni, ha már a két oldalsó fémfület lezúzta valaki. Ha azok épek, akkor vagy kifeszíted a kapcsolót, vagy két bankkártya méretű-állagú lapocskát beküldesz jobbra-balra a kapcsoló mellé, és már ugrik is ki, szinte magától.

Jah, az a lámpics szívós. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek!

Mennyire tudom elbaszarintani a műszerfalamat ezzel a LED cserés mutatvánnyal? (könnyen törik? könnyen kifordul a helyéről?)

Valaki tudna adni egy listát, hogy milyen hibaüzenetek illetve figyelmeztetések jelennek meg a BC-n?

2x volt, hogy leállítottam a járgányt, a kijelzőre pillantottam, és valami ilyesmi volt kint nagyon rövid ideig: Ab..... vagy Ad... rück..... ezek voltak a szavak kezdői. De töbször nem jelent meg.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek!

Mennyire tudom elbaszarintani a műszerfalamat ezzel a LED cserés mutatvánnyal? (könnyen törik? könnyen kifordul a helyéről?)

Valaki tudna adni egy listát, hogy milyen hibaüzenetek illetve figyelmeztetések jelennek meg a BC-n?

2x volt, hogy leállítottam a járgányt, a kijelzőre pillantottam, és valami ilyesmi volt kint nagyon rövid ideig: Ab..... vagy Ad... rück..... ezek voltak a szavak kezdői. De töbször nem jelent meg.

Omegaforeverön van használati útmutató. Az írja a hibakijelzéseket. De sztem Ablend rücklicht lesz amit kiír, az pedig azt jelenti, hogy nem világít vmelyik hátsó lámpád. Ebből oldalanként 2 égő van.

Én biztos nem ledesíteném. Ha sokat mész este, akkor a gyári szín elég megnyugtató. Esetleg még a zöld lehet jó. A többi kiégeti a szemed. Ledesítésben ITT tudnak segíteni/ tudsz utánaolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Omegaforeverön van használati útmutató. Az írja a hibakijelzéseket. De sztem Ablend rücklicht lesz amit kiír, az pedig azt jelenti, hogy nem világít vmelyik hátsó lámpád. Ebből oldalanként 2 égő van.

Én biztos nem ledesíteném. Ha sokat mész este, akkor a gyári szín elég megnyugtató. Esetleg még a zöld lehet jó. A többi kiégeti a szemed. Ledesítésben ITT tudnak segíteni/ tudsz utánaolvasni.

Igen, azt írja ki. Így hogy leírtad, már beugrott. Csak azt nem értem, hogy miért nem írja ki mindig.

Gyári nem tudom milyen, nekem most jelen pillanatban piros, de mint írtam maxra tekerve alig látom, pedig szép tiszta minden ha közel hajolok, és a BC meg kiégeti a szemem, annyira virít. :lol: Ezért akartam/akarom kicserélni valami megnyugtatóbb színre. Valaki belinkelt itt pár oldallal korábban 3 képet, na az is nagyon tetszik. Benettnél csináltatta.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azt írja ki. Így hogy leírtad, már beugrott. Csak azt nem értem, hogy miért nem írja ki mindig.

Gyári nem tudom milyen, nekem most jelen pillanatban piros, de mint írtam maxra tekerve alig látom, pedig szép tiszta minden ha közel hajolok, és a BC meg kiégeti a szemem, annyira virít. :lol: Ezért akartam/akarom kicserélni valami megnyugtatóbb színre. Valaki belinkelt itt pár oldallal korábban 3 képet, na az is nagyon tetszik. Benettnél csináltatta.

Lehet, hogy vmelyik égő nem érintkezik rendesen. Ha piros, akkor biztos mókolt már vele vki. Gyárilag sárgás, mint a sima égő fénye.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ültem már volkswagenben, és hiába lett lejjebb véve a fényerő, akkor is zavart az a kék sz@r. De próba szerencse. Nekem tökéletesen megfelel a gyári szín is.

Anno a céges Combo-kban levő egyen-rádió őrjített meg. Alul volt egy 'dizány' LED-csíkja, ami kb 5000Lumen erősséggel tolta a kék fényt. Éjszaka kellemes volt :lol: Kapott is egy darab fekete szigszalagot tunnning gyanánt :lol:

Amúgy a Vw konszernre visszatérve, klafa a vörös mutató. Főleg sötétben, amikor már lecsavart az ember 800-1000km-t és ott ragyog a perifériás látómeződben... nem picit idegesítő :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ültem már volkswagenben, és hiába lett lejjebb véve a fényerő, akkor is zavart az a kék sz@r. De próba szerencse. Nekem tökéletesen megfelel a gyári szín is.

A középső gombsorom lett ledesítve, egy hangyányit tér el az erőssége a gyáritól, és nem lehet teljesen elvenni róla fényerőt. Nekem tecc, és végre nem égnek a ki a gombok izzói... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A középső gombsorom lett ledesítve, egy hangyányit tér el az erőssége a gyáritól, és nem lehet teljesen elvenni róla fényerőt. Nekem tecc, és végre nem égnek a ki a gombok izzói... :lol:

Nekem még egy sem égett ki, legfeljebb kontakthibásak. Akkor egy darabog pöckölgetem a kapcsolót, mikor megunom, szétszedem, és megtisztítom az érintkezőket.

Link to comment
Megosztás:

A középső gombsorom lett ledesítve, egy hangyányit tér el az erőssége a gyáritól, és nem lehet teljesen elvenni róla fényerőt. Nekem tecc, és végre nem égnek a ki a gombok izzói... ;)

Haver ezt pont fordítva észlelte. Led-esítette az Astrát, és szinte hetente pukkantak meg a LED-ek. Cserélgette az ellenállásokat agyba főbe, kisebb-nagyobb áram, stb, de kb mindegy volt. Aztán inkább visszarakta az izzókat. :lol:

Ghost in the shell :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Hello

Nekem egy Opel Omega B caravan (kombi)om van és az lenne a kérdésem, hogy a benne lévő fedélzeti computert hogyan kell megjavítani, mert a kijelzőjén lévő betűket nem lehet rendesen elolvasni?

Ne kínlódj vele hanem vedd meg ezt : http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/muszerfal/opel_omega_b_radio_ora_datum_kijelzo_hibatlan_1564824539.html és cseréld ki . Ha nem ilyen kell akkor is érdemes a kollégát megkérdezni, hogy tud-e. Rendeltem korábban pár cuccot a sráctól, nekem bevált. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 10 months later...

Az ember neve Bánhegyi Gábor, a telefonszáma: 30/9447869, 20e a BC kijelző cseréje szereléssel együtt (2003-2004-es adat)...

Sziasztok! Sajnos a megadott telefonszám téves, ez nem Bánhegyi Gábor száma, hanem az enyém :). Sokan keresnek kijelző javítás ügyben, de sajnos nem tudok segíteni. Igaz nekem is volt Omega B-m, aminek rossz volt a kijelzőke :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.