Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Hello mindekinek.

Egy csepp lehetőséget sem látok arra ,hogy amit most írok az esetleg sikerüljön, de ha valaki tud valamilyen munkát akkor írhatna nekem egy mailt vagy üzit, ugyanis elég rosszul állok munkaügyileg. Egy hónapja váltottam helyet, de nagyon megszívtam sajnos, úgyhogy most megint kezdhetem előlről.

Köszönöm Dani

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Ezt most átmásolhatom a megfelelő helyre? :)

Tényleg nem tudom, miért akadt ki ennyire... biztos beletaláltam, és tényleg büdös. :roll: Mondjuk akut hónaljszaga van, meg lábszaga, és a slozi papír is elfogyott... :lol: :D :lol:

Meg asszongya, hogy bocs, mer nő vagy... :evil: de utálom én az ilyet ilyenkor! Na mindegy.

És ha még tudta volna, hogy hogy visszafogtam magam a "büdös" jelzővel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello Manta

Olvasgattam a gépedről, hogy milyen átalakításokat csináltál a mocin, de az a 125 LE nem kevés ilyen átalakítás után? Vagy az csak egy általad becsült érték?

Lenne egy-két trechnikai jellegű kérdésem. Mennyivel lehet könnyíteni a lendítőkereket és a főtengelyt?

Ha tudok kasztnit akkor majd szólok, de még én sem találtam. Vagyis Zalaegerszegen volt egy de az arc szétvágta és elvitte a bontóba. Majdnem hülyét kaptam.

Mennyibe került a hengerfej átalakítás amit te csináltattál?

Köszi Dani

Link to comment
Megosztás:

Csá postd!

Nem tudom, hány lóerős a vas, folyamatos viták vannak róla. 130 és 160 közt valahol, ha mindent egybe veszünk. De ez majdnem tökmindegy, mert a kerékre ennek úgyis csak a töredékét adja le.

A hengerfej síkolva lett (5000), bele marattuk a nagy szelepeket (1000/db), aztán ehhez már csak a hengerfej tömités (4000) ára jött.

Az ha jól tévdek, 17000,- magyar forint.

"Mennyivel lehet könnyíteni a lendítőkereket és a főtengelyt?" amennyit enged a nyomólap, meg amennyi pénzed van, de a főtengelyt nem kéne, ahhoz öreg, nagy fordulaton elreccsenhet. Viszont azt mondják az okosok, hogy sport tengely nélkül nem érdemes lekönnyíteni a lendkereket. :roll: Tengelyt meg kapsz 15pénzért. De ehhez nem nagyon értek. :? Azt tudom, hogy attól függően, hova viszed 3 és 20ezer forint között csinálják. Ezt egy szakembernek tudnia kell, hogy mennyit bír az anyag.

Ettől a bontós dologtól meg én is hülyét kaptam volna! :? Ilyet apám! :shock: Egyszer egyik haver be akarta számíttatni a mantáját valami skodába. Be is ajánlottam neki, hogy inkább megveszem én, csak ilyet ne csináljon. :evil: Aztán találtunk neki vevőt rá, így mindenki jól járt

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nahh ide rondítok, mert ez minden, csak nem autóépítés. Fogom a telefont, rendeltetésszerűen használom, a túloldalon felveszik, és némi csevely után kiderül, hogy a hölgy szintén Manta tulaj. Kezdem azt hinni, hogy ez egy titkos szekta, és minden fontos helyen ül egy Mantás. :oops: Más. Nézegettem a tali képeket (MOTE évadnyitó) és láttam egy brutál Asconát. Annak nem tudjátok ki a gazdija?

Link to comment
Megosztás:

Nahh Gábor jár ilyen helyekre? És még él? Meg kell mondjam az én autómat ő "rakta" össze az előző tulajnak. Nem tom ki mit kavart, de, hogy a farok szőrös végén nem én álltam az tuti. Eddig kétszer fényezték az autót, ahogy nézem nemsokára harmadszor is fogják. Ami lehet kontakthibás, az az volt, műszerek dísznek, index balra ohne, hátsó kédergumifeszítő kimaradt, a váltóhibát nem orvosolta stb, stb csak mindere azt mondta, hogy megcsinálta. Egy rahedli apró hiba amitől az ember falra mászik, nameg inkább mondja azt, hogy nem csinált meg vmit, mint mondjuk az ember az országúton szívjon :) . Az már csak hab a tortán, amikor rossz alkatrészt ad el jónak. Egy kollégám is most hozta el tőle a Mantáját, hát vitte is egy szerelőhöz gyorsan. Nem tom ti milyen véleményen vagytok róla, de nekem csupa negatív tapasztalatom van vele kapcsolatban, elismerve azt, hogy ha akar, akkor marhára jól melózik -lásd Ascona- de én még csak olyannal találkoztam aki rosszat tapasztalt vele kapcsolatban. Huhh ez monumentum lett bocs.

Link to comment
Megosztás:

8) én is hallottam róla sokmindent, de nekem még nem csinálta az autómat. Meg mást se csinált nekem :) egy biztos: ha nekem kellett alkatrész, akkor mindig adott korrekt áron, nem vágott át. Viszont másoktól nem ezt hallottam. Nekem semmi bajom vele, szeretjük egymást 8) mondjuk szerintem ő jobban szeretne engem, de ez egy másik történet, amúgy nem is véletlenül hívják Casanovának :lol: mindegy. nem is ez a lényeg.

Az viszont tény, hogy tök mindegy milyen jó szerelőhöz mész, mindenki magának csinálja meg legjobban az autóját. Én ezért a lelketlenségért már nagyon sokat fizettem. Sajnos ez van. Majd ha egyszer összefutunk, nézd meg a fényezésemet. Régi barátságra való tekintettel 150ezerből megcsinálták. :? aztán olyan, amilyen.... :roll: a többire nem panaszkodom, mert hál istennek nagyon jó barátaim vannak és még a mantához is értenek 8) és úgy csinálják, mintha a sajátjuk lenne. Meg azért nekik se mindegy, hogy hisztizek e az eredmény miatt, vagy sem :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de mi van akkor, ha az ember nem autós, hanem lovas nemzet és most tér át az autózásra? Nem akarom feltétlenül ráhúzni a lepedőt az úriemberre, mert a viszonyok számomra kétesek voltak, - gondolok itt az én eladóm és a Gábor viszonyára- tehát ment az egymásra mutogatás, én meg ott áltam középen és nyeltem az ostoros egysejtűeket.... :oops: Nekem is olyan barátok kellenének mint a tieid.:) Én hajlandó vagyok és akarok is tanulni, de addig is szeretném a gépezetet kicsit fejlesztgetni. Ez a szívás. Az a gondom, hogy a Manta körül nekem eléggé zavaros a kép. Beszél az ember ezzel-azzal, és gyakorlatilag az jön le, hogy a legtöbb hozzáértő - tisztelet a kivételnek - kicsit gázos, kihasználja a helyzetét. Persze az is lehet, hogy én látom túl borúsan a dolgokat :?: Azért ha ismersz valami jó szerelőt, aki adott összeg elhangzása után korrektül megcsinálja a gépet, azt jó néven venném, mert sajna kopasz vagyok ebben a témában. :?

Link to comment
Megosztás:

Hát figyu... mindenki a saját barátait ajánlgatja, de megmondom őszintén, hogy Ákos barátom nagy Mester, de a mantásokkal eddig mindig megszívta. :roll: a legjobb tényleg az, ha mindenki magának szereli a vasát, az a tuti. Mondjuk nekem ők szerelik, :) viszont szemmel tartom őket :lol:

Figyelj, ha gondolod hívd fel az Ákos Mestert (06-30-224-1888), legfeljebb nem vállalja, azon nem vesztesz semmit. Nem tudom, hogy áll most az idővel, mert ő is most építi át az autóját, ráadásul MrManta 400asával együtt. És kettőjüknek két autó építését kell összhangba hozni, ami az időt illeti. Na ez most nem tudom, mennyire lett érthető 8)

Az a baj tudod, hogy nekem is van egy csomó rossz tapasztalatom a mantás nemzettel kapcsolatban, nem könnyű kiszűrni a normálisakat, vagy azokat, akik normálisnak tűnnek nekünk. De ez már más téma.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de ha minden igaz akkor találtam egy öreg szakit, akit Opel -es kereskedő javasolt, miután lehúzta a szakszervizeket. A fickó a szomszédom lesz, csak nem paliz be. :) Ha jó a bácsi akkor referálok, hátha mások is járnak ilyen cipőben. Télleg kedves Manta te merre melózol itt palotán?

Link to comment
Megosztás:

Késmárk strít. 8)

Az öreg szakik meg jók szoktak lenni, én még anno manta1el a Lackovszkyhoz mentem, aki régi motoros a szakmában, csak az volt a baj, hogy ő már akkor is "csak" főnök volt és az alkalmazottai szereltek. Olyan frankón csinálták meg a kuplungom, hogy egészes a sarokig jó volt :) na, én náluk hagytam egy kisebb vagyont a semmiért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most lehet, hogy szégyenlem magam, hogy 7 éve van számítógépem és még papírom is van róla ,hogy milyen ügyes vagyok, de hogy egy rohadt képet nem tudok beszúrni a "fórumozók magukról" rovatba ez rettenetes számomra. Mi a franc ez a img http://kép_url /img ? alt+p

Hogy működik _?:???

Gondolom sokan tudják várom a választ köszönöm.

DAni

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szia Manta es mindenki akiben Mantas ver folyik !

Udvozletemet kuldom Puerto de Santiagobol ahol ujdonsult nejemmel elvezzuk a mezesheteket.

Mivel az elso nap besoroztem a strandon es elsofoku egesi serules lett a fejem tetejen inkabb itt uldogelek sapkaban az arnyekban es irogatok.

Es ki jott szembe az uton ?? Egy full fekete Manta korbespoilerezve nagy bombolovel a hatuljan !! Hoppaaaaa

Udv:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.