Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

"beültem ma a cabrioba és jó volt <_< sajnos nem indult be mert le van merülve az akksi. még mindig szép az az autó -nekem :rolleyes: "

Szép autó, szép matricával. Remélem nem fogod eladni soha... (jó értelemben gondolom.)

most megint az a terv h marad :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

C kadettet vagy B asconát tervezek venni!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy véleményetek szerint milyen vétel lenne ez?

Vagy esetleg tudtok az előéletéről valamit, vagy bármi jó tanács, hogy mire kell még költeni rajta.......

Várok minden infót, tanácsot, hideget, meleget!

Előre is köszi Nektek!

http://www.hasznaltauto.com/auto_popup_fauto.jsp?id=110820

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

;)hella all tény és valóban tény hogy jó gépek megbizhatók nálam mégis van egy kis mocibibi az pediglen a következő ascona 1.6i LZ motoros 87 es vasnál gyujtás elosztófedél csere után és gyujtás beállitás után is pöfékel a moci alacsony fordulaton továbbá engine check után pár másodpercel felvillan az engine pilács és ugy is marad. a pöfékelésen kivül hibátlan olaj stimm hűtőviz stimm tippre szonda lessz? vagy valaki help tippel ha már esetleg volt neki hasonló gixer előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

ránéztem ma a kabrióra :lol:

akartam tenni bele fagyállót és ha már teszek bele akkor be is kell indítani hogy körbejárjon. az akksi lemerült ezért másik autóból tettem át és első pöccre beindult. pedig nem ment július óta az autó. járattam és gondoltam akkor már megyek is vele egy kört. nagy élmény volt :lol: nem mentem sokat mert nincs rajta zöldkártya :huh:

Link to comment
Megosztás:

ránéztem ma a kabrióra :blink:

akartam tenni bele fagyállót és ha már teszek bele akkor be is kell indítani hogy körbejárjon. az akksi lemerült ezért másik autóból tettem át és első pöccre beindult. pedig nem ment július óta az autó. járattam és gondoltam akkor már megyek is vele egy kört. nagy élmény volt :lol: nem mentem sokat mert nincs rajta zöldkártya :rolleyes:

És vizsga meddig van rajta?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Megint sziasztok illetve illedelmes szépjóestét:)

opel forum... Blee

Már bánom h opelt vettem muternek!!!

Hogy miért is.

HÁT AZÉRT MERT ÉN BMW PÁRTI VAGYOK!!!

csak a bmw csinál autókat ráadásul bajom még nem nagyon volt a bimmerel:D

(és a fórumon legalább válaszoltak ha tudtak segiteni ha nem)

nem utolsó sorban pedig amikor volt is a bmw forumokon ha megkérdeztem valakit vagy beirtam a fórumra legalább kaptam valami visszajelzést

segitséget vagy annyit LEGALÁBB hogy bocs márkatárs sajnos nem tudok segíteni

Ennek ellenére teszek még egy kisérletet. Valaki ha tudna segiteni megköszönném!!!!

Nem forog a hűtőrendszeremben a víz.

1.6 LZ mocis ascona C ről van szó:rolleyes:

Mi a tipp?? Az előremenő vizcsonkról lehúztam a csövet, motor indít... viz nem jön pFF

Na kérdés:) termosztát avagy vizpumpa a gixer oka?

és mivel bimmerem van assetom h hol keressem az asconában ezt a kettőt ha valaki tudna küldeni emailben egy rajzot amin felvan tüntetve h mi micsoda azt nagyon szépen megköszönném további jó forumozgatást

jahm és igen a cabriozás cool

Link to comment
Megosztás:

Megint sziasztok illetve illedelmes szépjóestét:)

opel forum... Blee

Már bánom h opelt vettem muternek!!!

Hogy miért is.

HÁT AZÉRT MERT ÉN BMW PÁRTI VAGYOK!!!

csak a bmw csinál autókat ráadásul bajom még nem nagyon volt a bimmerel:D

(és a fórumon legalább válaszoltak ha tudtak segiteni ha nem)

nem utolsó sorban pedig amikor volt is a bmw forumokon ha megkérdeztem valakit vagy beirtam a fórumra legalább kaptam valami visszajelzést

segitséget vagy annyit LEGALÁBB hogy bocs márkatárs sajnos nem tudok segíteni

Ennek ellenére teszek még egy kisérletet. Valaki ha tudna segiteni megköszönném!!!!

Nem forog a hűtőrendszeremben a víz.

1.6 LZ mocis ascona C ről van szó:rolleyes:

Mi a tipp?? Az előremenő vizcsonkról lehúztam a csövet, motor indít... viz nem jön pFF

Na kérdés:) termosztát avagy vizpumpa a gixer oka?

és mivel bimmerem van assetom h hol keressem az asconában ezt a kettőt ha valaki tudna küldeni emailben egy rajzot amin felvan tüntetve h mi micsoda azt nagyon szépen megköszönném további jó forumozgatást

jahm és igen a cabriozás cool

Szia!

Megoldást sajnos nem tudok mondani, viszont az http://www.asconaclub.hu/ oldalon van egy csomó infó, meg egy fa..a fórum, ahol hozzáértő emberek biztos tudnak valami okosat mondani, ha itt nem sikerülne. Sok szerencsét!

Link to comment
Megosztás:

Megint sziasztok illetve illedelmes szépjóestét:)

opel forum... Blee

Már bánom h opelt vettem muternek!!!

1.6 LZ mocis ascona C ről van szó:rolleyes:

Mi a tipp?? Az előremenő vizcsonkról lehúztam a csövet, motor indít... viz nem jön pFF

Na kérdés:) termosztát avagy vizpumpa a gixer oka?

és mivel bimmerem van assetom h hol keressem az asconában ezt a kettőt ha valaki tudna küldeni emailben egy rajzot amin felvan tüntetve h mi micsoda azt nagyon szépen megköszönném további jó forumozgatást

jahm és igen a cabriozás cool

Keres rá az interneten pár ezer forintért lehet kézikönyvet kapni, én is megvettem azonnal, amikor a kocsihoz hozzájutottam.

Link to comment
Megosztás:

Megint sziasztok illetve illedelmes szépjóestét:)

opel forum... Blee

Már bánom h opelt vettem muternek!!!

Hogy miért is.

HÁT AZÉRT MERT ÉN BMW PÁRTI VAGYOK!!!

csak a bmw csinál autókat ráadásul bajom még nem nagyon volt a bimmerel:D

(és a fórumon legalább válaszoltak ha tudtak segiteni ha nem)

nem utolsó sorban pedig amikor volt is a bmw forumokon ha megkérdeztem valakit vagy beirtam a fórumra legalább kaptam valami visszajelzést

segitséget vagy annyit LEGALÁBB hogy bocs márkatárs sajnos nem tudok segíteni

Ennek ellenére teszek még egy kisérletet. Valaki ha tudna segiteni megköszönném!!!!

Nem forog a hűtőrendszeremben a víz.

1.6 LZ mocis ascona C ről van szó :rolleyes:

Mi a tipp?? Az előremenő vizcsonkról lehúztam a csövet, motor indít... viz nem jön pFF

Na kérdés:) termosztát avagy vizpumpa a gixer oka?

és mivel bimmerem van assetom h hol keressem az asconában ezt a kettőt ha valaki tudna küldeni emailben egy rajzot amin felvan tüntetve h mi micsoda azt nagyon szépen megköszönném további jó forumozgatást

jahm és igen a cabriozás cool

Először is, csak sajnálni tudlak a bímered miatt. Majd, ha vmi alkatrész kell hozzá (előbb-utóbb biztosan), akkor sajnálni fogod Te is, hogy nem opelt vettél magadnak.

Másodszor, ha nem tud rá megoldást senki, akkor minek irogassa tele a forumot egy csomó ember, csak a hsz-ek számát növelve.

Harmadszor, hideg motoron nem fog előre menni víz a csövön keresztül, mert a termosztát zárva van. Ettől még lehet jó a pumpa, a termosztát pedig biztosan. A termosztát a vezérlés alatt található, a pumpa pedig a vezérlés körébe be van építve. Tehát mind2 cseréjéhez bontani kell a vezérlést.

Link to comment
Megosztás:

Megint sziasztok illetve illedelmes szépjóestét:)

1. Ilyen hozzáállással nem leszel hosszúéletű itt

2. A Bmw-det meg más fórumokon körberöhögik - nincs bajom a bmw-vel

3. Szted mennyire helyén való h segítséget kérsz és fikázod a fórumot is meg a márkát is ?

4. Valószínűleg azért nem kaptál választ mert nem volt olyan ki biztosat tudott volna mondani. ha a pár ezer felhasználónk beírta volna h nem tud segíteni el se olvastad volna

5. valóban fasza a kabriózás :rolleyes:

6. nincs harag sztem kezd újra :blink:

Link to comment
Megosztás:

1. Ilyen hozzáállással nem leszel hosszúéletű itt

2. A Bmw-det meg más fórumokon körberöhögik - nincs bajom a bmw-vel

3. Szted mennyire helyén való h segítséget kérsz és fikázod a fórumot is meg a márkát is ?

4. Valószínűleg azért nem kaptál választ mert nem volt olyan ki biztosat tudott volna mondani. ha a pár ezer felhasználónk beírta volna h nem tud segíteni el se olvastad volna

5. valóban ######a a kabriózás :rolleyes:

6. nincs harag sztem kezd újra :lol:

nem fikáztam le a forumot:) ujrakezdem

ez már egyépként tetszik hogy valaki válaszra méltatott és köszönöm szépen

(tényleg nem fikázás képpen de a vas A bmw 81es e30 as 1milió 380 000 km el bajom még nem volt vele nagy sosem ált le)

de viszont van egy ascona a tulajdonban szeretném kicserélni a termosztátot és megköszönném ha valaki megsugná h opelék hová dugták el :blink:

Link to comment
Megosztás:

Először is, csak sajnálni tudlak a bímered miatt. Majd, ha vmi alkatrész kell hozzá (előbb-utóbb biztosan), akkor sajnálni fogod Te is, hogy nem opelt vettél magadnak.

Másodszor, ha nem tud rá megoldást senki, akkor minek irogassa tele a forumot egy csomó ember, csak a hsz-ek számát növelve.

Harmadszor, hideg motoron nem fog előre menni víz a csövön keresztül, mert a termosztát zárva van. Ettől még lehet jó a pumpa, a termosztát pedig biztosan. A termosztát a vezérlés alatt található, a pumpa pedig a vezérlés körébe be van építve. Tehát mind2 cseréjéhez bontani kell a vezérlést.

köszönöm szépen a válaszod sokat segitettél!

és tény h drágábbak az alkatrészek de többet is birnak mint a többi márkáké tény asconához komplkett futómű szett 30péz max a bimmerhez csak a 2hátsó csillapító 44 az elsők belefájnak akár 50be is de a motor ujrafúrás után 700 000km el tökéletes kompressziót mutat hibátlan

én csak azt remélem h ha rendbeteszem muterét az is legalább ennyire pöpecül fog szuperálni mint a vas nem utálom az opelt csak jót remélek tőle ismerve a mondást h opel sosem kop el (reméljük)

na igy esett a döntés egy asconára muternak

még 1x köszönöm a segitséged

de úgy látszik ez kelett h egyáltalán válaszoljon valaki

szemét módon tudtam a bmw az opel forumokon kényes cucc ha előkerül minden jót sok problémamentes kilómétert mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

@sEGa:

Öö... csak félve teszem fel a kérdést, de ezt a BMW fórumon nem tudták? Pedig abban is van termosztát és feltehetően ugyanígy működik mint az Opelben... :rolleyes:

ha opelről van szó gondoltam feljövök egy opel fórumra

a bmw forumon is tudtak vna segiteni biztosan csak nem bmw ről van szó!!! opelben teljesen máshol vannak a cuccok

nekem a vasban pl a termosztát a hűtőnél van és mint itt kiderült opelnél meg a vezérlés alatt

te tudsz segiteni nekem bmw nél h nem veszi a hátramenetet meik szilentet kell kicseréljem ill mi ment el a 260as getrag ban? vagy megtudod mondani h hol van a vizpumpa ráadásul 2 körös a hütésem tehát nálam mindig forog a viz (tunying a vas )

Link to comment
Megosztás:

köszönöm szépen a válaszod sokat segitettél!

és tény h drágábbak az alkatrészek de többet is birnak mint a többi márkáké tény asconához komplkett futómű szett 30péz max a bimmerhez csak a 2hátsó csillapító 44 az elsők belefájnak akár 50be is de a motor ujrafúrás után 700 000km el tökéletes kompressziót mutat hibátlan

én csak azt remélem h ha rendbeteszem muterét az is legalább ennyire pöpecül fog szuperálni mint a vas nem utálom az opelt csak jót remélek tőle ismerve a mondást h opel sosem kop el (reméljük)

na igy esett a döntés egy asconára muternak

még 1x köszönöm a segitséged

de úgy látszik ez kelett h egyáltalán válaszoljon valaki

szemét módon tudtam a bmw az opel forumokon kényes cucc ha előkerül minden jót sok problémamentes kilómétert mindenkinek

neked is szia!

kérdezni jöttem nem eszet osztani:P

és kissé berágtam h nem reagált senki...

So Sorry de igy legalább válaszoltak

további jókat neked is.

Nem tudom feltűnt-e, de mind a 2X nekem válaszoltál. :rolleyes: :blink:

ha opelről van szó gondoltam feljövök egy opel fórumra

a bmw forumon is tudtak vna segiteni biztosan csak nem bmw ről van szó!!! opelben teljesen máshol vannak a cuccok

nekem a vasban pl a termosztát a hűtőnél van és mint itt kiderült opelnél meg a vezérlés alatt

te tudsz segiteni nekem bmw nél h nem veszi a hátramenetet meik szilentet kell kicseréljem ill mi ment el a 260as getrag ban? vagy megtudod mondani h hol van a vizpumpa ráadásul 2 körös a hütésem tehát nálam mindig forog a viz (tunying a vas )

Ott sem mindíg ott van. 1,4-1,6/8V-nél igen, attól "feljebb" a blokk előtt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.