Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fórum működés - hibabejelentő -


Recommended Posts

igazán elnézést, hogy kibicelek, nem értek adatbáziskezeléhez,

szóval az a gondolatom lett, hogy talán a forum egy részét archiválva statikusan megjelenítve, csökkenthetö a dinamikusan megjelenítendö hsz-ek száma, így a forummotor valammennyire tehermentesíthetö,

mondjuk a jelenlegi 130-140e hszböl 100e-et kiemelve archivba, a motornnak már csak a maradékot kellene feldolgoznia, pl a tavalyi hsz-ekhez már úgyse érkezik új válasz

uff

Link to comment
Megosztás:

Az nekem mitől lehet, hogy ha nyitva hagyom az emotikonos ablakot, akkor egy idő után (fél perc, perc) beszürkül az egész képernyő és ki kell lőni az explorer-t, hogy megjavuljon? Otthon nem csinálja, csak a cégnél.

Ja, és régebben is csinálta, nem új a probléma.

Link to comment
Megosztás:

igazán elnézést, hogy kibicelek, nem értek adatbáziskezeléhez,

szóval az a gondolatom lett, hogy talán a forum egy részét archiválva statikusan megjelenítve, csökkenthetö a dinamikusan megjelenítendö hsz-ek száma, így a forummotor valammennyire tehermentesíthetö,

mondjuk a jelenlegi 130-140e hszböl 100e-et kiemelve archivba, a motornnak már csak a maradékot kellene feldolgoznia, pl a tavalyi hsz-ekhez már úgyse érkezik új válasz

uff

Nem ilyen a probléma és nem ez meriti ki a kereteinket.

Link to comment
Megosztás:

Az nekem mitől lehet, hogy ha nyitva hagyom az emotikonos ablakot, akkor egy idő után (fél perc, perc) beszürkül az egész képernyő és ki kell lőni az explorer-t, hogy megjavuljon? Otthon nem csinálja, csak a cégnél.

Ja, és régebben is csinálta, nem új a probléma.

Igen mivel a firssitet fájlok nem tartalmazzák az speciális pofozgatásaimet. Most olyanok a vigyorik mint amikor váltotunk a klaszikus phpbb-ről.

Mivel minden hibával tisztában vagyok bezárom ezt a topikot addig, amig hibák kinem javítom Mint írtam most erre nem szánok időt.

Megértés köszönöm, jó fórumozást.

Link to comment
Megosztás:

Igen mivel a firssitet fájlok nem tartalmazzák az speciális pofozgatásaimet. Most olyanok a vigyorik mint amikor váltotunk a klaszikus phpbb-ről.

Mivel minden hibával tisztában vagyok bezárom ezt a topikot addig, amig hibák kinem javítom Mint írtam most erre nem szánok időt.

Megértés köszönöm, jó fórumozást.

Link to comment
Megosztás:

Pár szóban összefogalalva a lényeget :új fórummotor + tesztüzem.

Nagyon szépen megkérek mindekit, hogy ezt vegye figyelembe mielőtt ide vésne, hiszen 1részt időbe tellik a korábbi fórumhoz hasonló környezet kialakítása, illetve nem is telejesen lehetséges plusz a szükséges teendők, változtatásokról az arra illetékes személyek is tudomással bírnak.

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumlakók!

Sok kérdésre a választ megtaláljátok a "Súgó" menüpontban, a fórum balfelső részében található menüpontban. Ide folyamatosan kerülnek fel a fórum használatohoz szükséges információk.

Kérek mindenkit, PÜ-be se bombázatok kérdésekkel, mert vagy nem tudom még rá a választ vagy nincs időm megválaszolni azt. PÜ -ben kérlek forduljatok Mélykék76 kollégához. Kérlek titeket tartsuk be az 1 hónapot :lol: hagy foglalkozam azzal amivel kell a fórummotorral.

Link to comment
Megosztás:

az miért van h nem tudok privátot küldeni ? :lol:

Ezért:

Kedves fórumlakók!

Kérek mindenkit, PÜ-be se bombázatok kérdésekkel, mert vagy nem tudom még rá a választ vagy nincs időm megválaszolni azt. PÜ -ben kérlek forduljatok Mélykék76 kollégához. Kérlek titeket tartsuk be az 1 hónapot :lol: hagy foglalkozam azzal amivel kell a fórummotorral.

Azt tudom,hogy a serverbérlésért fizet a klub....

A klub nem fizet érte, az én cégem (Titán-Computer Kft) adja ingyé a klubnak.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem ezért, mert a PÜ működik ;-)

csak a hemi kérte, hogy neki ne küldözgessünk

amúgy a profilbeállításoknál lehet ki-bekapcsolni, hogy akarsz-e fogadni

a board settings-nél

pu.jpg

mondjuk a magyarban pont nincs előtte szöveg, de az igen-nem ott van

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom,hogy a serverbérlésért fizet a klub,és ezen elgondolkodva azt szeretném kérdezni,hogy mennyiért lehetne hozzájutni egy nem free forummotorhoz/programhoz?

Az nem lenne stabilabb?Én szivesen fizetnék több tagsági díjat,ha ez az akadálya!

Sorry! Nem láttam az erdőt a fától! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Talán bővebben:) van hibaüzenet?

Ajánlom mindenkinek az aláírásomban található linket... ime kis izelítő:

Mielőtt kérdeznénk

Mielőtt technikai jellegű kérdést tennénk fel e-mailen, hírcsoportban vagy valamelyik weboldal chatjén, tegyük meg az alábbiakat:

1. művelet

1. Nyomozgassunk és kísérletezgessünk a válasz reményében!

2. Olvassuk el a kézikönyv idevágó részét, hátha ott megleljük a választ.

3. Olvassuk el a Gy.I.K-ot (jelen esetben a Súgót vagy Aktuális információkat vagy szabályzatokat), hátha ott megleljük a választ.

4. Próbáljuk megtalálni a választ a weben keresgélve!

5. Kérdezzük meg egy tapaszalt ismerősünket, hátha ő tudja a választ.

6. Próbáljuk megtalálni a választ a forráskódban!

Kérdésfeltevéskor írjuk le, hogy a fenti dolgokon már túl vagyunk! Így mindenki számára világos lesz, hogy nem lustaságból kérdezünk, senki segítőkészségével nem akarunk visszaélni. Még jobb, ha leírjuk, hogy mit tudtunk meg mindezekből. Bárki szívesebben válaszol olyan embernek, aki bizonyítja, hogy képes lesz tanulni a válaszból..

Készítsük elő a kérdésünket, gondoljuk az egészet jól át! Elkapkodott kérdésre elkapkodott választ jár. Vagy semmilyen. Minél inkább látszik, hogy gondolkodtunk a kérdés előtt, és dolgoztunk a problémán, annál valószínűbben kapunk mástól is segítséget.

Óvakodjunk a helytelen kérdésektől! Ha a kérdésünk hibás feltételezéseken alapul, a forumadmin szinte biztosan ennek megfelelő – használhatatlan – választ fog adni, miközben az egészről az a véleménye: „ostoba kérdés...”. Az lesz a véleménye, hogy a kérdező kapja csak azt a választ, amiről a kérdése szól, ahelyett, hogy a tényleges problémában lenne előrelépés. Ez jó lecke a kérdezőnek.

Sose higgyük, hogy jár a válasz! Semmi sem jár, amiért nem fizetünk. A választ ki lehet érdemelni. Ki lehet érdemelni lényegretörő kérdéssel, érdekes, gondolkodásra serkentő kérdéssel, olyannal, ami hozzáárul a közösség tapasztalat-vagyonához, nem pedig csak mások tudását szipolyozza.

Másrészt pedig nagyon jó kezdés, ha a kérdező kinyilvánítja, hajlandó résztvenni a problémamegoldás folyamatában. „Merre induljak el?, Mi hiányzik a példából?, Melyik weboldalon kéne kutakodnom? Az ilyen jellegű kérdésekre sokkal valószínűbben érkezik válasz, mint a Küldjétek el a teljes és pontos procedúrát!” típusuakra. Előbbieknél a kérdező tisztázza, hogy hajlandó befejezni a folyamatot, ha megkapja a kezdő lökést.

Mikor kérdezzünk?

Használjuk a megfelelő fórumot!

Nagyon oda kell figyelni arra, hogy hol tesszük fel a kérdésünket. A kérdező szinte biztosan válasz nélkül marad, vagy bekerül a vesztesek skatulyájába, ha a kérdés:

* olyan helyen kerül elő, ahol off-topicnak számít

* nagyon egyszerű és a fórum közönsége vérprofi, vagy fordítva

* egyszerre sok hírcsoportban jelenik meg (cross-posting)

* személyes e-mail formájában kerül elküldésre olyasvalakinek, aki sem a kérdező közeli ismerőse, sem pedig a probléma személyes felelőse

A moderátorok féltik a kommunikációs csatornákat az oda nem tartozó információk áradatától. Ennek érdekében a nem megfelelő helyre küldött kérdéseket azonnal lesöprik az asztalról. Egy kérdező sem szeretné, ha a kérdése ilyen sorsra jutna.

Kérdésküldés ismeretlen embernek vagy ismeretlen fórumra – legalábbis – kockázatos dolog. Pl. senki se várja, hogy egy jó, informatív weboldal szerzője mindenképpen a mi ingyen szakértőnk akar lenni. Ne bizakodjunk túlzottan kérdésünk pozítív fogadtatásában. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, küldjük a kérdést máshova, vagy akár hagyjuk a fenébe az egészet!

Ellenőrizzük a GyIK-ban vagy a lista weboldalán, hogy kérdésünk nem off-topic-e. Írás előtt olvassunk bele a forgalomba, így rálátunk az ottani szokásokra.

Tudjuk, hova tartozik a kérdésünk! Tipikus hiba, hogy olyan fórumon kérdeznek unix-, vagy windows programozási interface témakörben, ahol egyébként valamilyen, mindkét platformon futó nyelv, programozói könyvtár vagy eszköz a téma. Aki nem érti, miért hiba ez, az jobb, ha nem kérdez semmit, és elgondolkodik ezen.

Általánosságban megállapíthatjuk, hogy egy jó helyre feltett publikus kérdés hasznosabb válasz(ok)at eredményez, mint egy azonos tartalmú privát kérdés. Több okból is: Egyrészt nagyobb a potenciális válaszadók halmaza. Másrészt nagyobb a hallgatóság; hackerek szívesebben válaszolnak akkor a kérdésekre, ha a válasz több ember okulására is szolgál, mintha csak kevésére.

Érthető, hogy a hozzáértő forumadminok, illetve népszerű szoftverek szerzői bőven az elviselhetőség határain túl kapnak olyan kérdéseket, melyek nem is nekik szólnának. Szélsőséges esetben lehet, hogy pont a mi hibás kérdésünk az utolsó csepp a pohárban – előfordul, hogy népszerű projekteken dolgozók visszavonulnak a támogatási tevékenységtől az elviselhetetlen levélforgalom miatt.

Remélem érthető, lehet sőt biztos, hogy ez is bekerül a szabályzatba!

szerintem nem ezért, mert a PÜ működik ;-)

csak a hemi kérte, hogy neki ne küldözgessünk

amúgy a profilbeállításoknál lehet ki-bekapcsolni, hogy akarsz-e fogadni

a board settings-nél

pu.jpg

mondjuk a magyarban pont nincs előtte szöveg, de az igen-nem ott van

Igen mert a magyar még hiányos. Na elfáradtam mára viszlát:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon hiányzik a KEDVENCEK v. KÖNYVJELZŐK funkció!!!

Az nagoyn-nagyon hasznos volt a régi fórumban!!!

Nem lehetne beraknik egy ilyet???

Miért használsz 3db felkiáltó jelet? Ideges vagy, vagy?

Probáljunk át szokni az igazi nagy fórumhoz méltó használathoz. Fontos, hogy minden a helyén legyen kitárgyalva.

Ez mióta 'HIBA'? Minek írom be, hogy hogyan kérdezünk?!

A te hozzászolásod helye a "Kérdések, kritikák és észrevételek a fórumról" topikba valók.

Probáld meg el olvasni amit fentebb beírtam. Ha jó helyre írtad volna kaptál volna rendes választ.

Link to comment
Megosztás:

Miért használsz 3db felkiáltó jelet? Ideges vagy, vagy?

Probáljunk át szokni az igazi nagy fórumhoz méltó használathoz. Fontos, hogy minden a helyén legyen kitárgyalva.

Ez mióta 'HIBA'? Minek írom be, hogy hogyan kérdezünk?!

A te hozzászolásod helye a "Kérdések, kritikák és észrevételek a fórumról" topikba valók.

Probáld meg el olvasni amit fentebb beírtam. Ha jó helyre írtad volna kaptál volna rendes választ.

Nem tudom, miért kell mindjárt ba....tni! :lol: :lol:

Akkor beírom oda is...

(nem igazán vágom, hogy miért nem jó itt... szerintem tök mindegy... na sebaj... nem vagyunk egyformák! :lol:)

jaaa... és bocs, hogy nem jó helyre írtam és ezzel felzaklattalak! ;)

Módosítva : Speed
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, miért kell mindjárt ba....tni! :lol: :lol:

Akkor beírom oda is...

(nem igazán vágom, hogy miért nem jó itt... szerintem tök mindegy... na sebaj... nem vagyunk egyformák! :lol:)

jaaa... és bocs, hogy nem jó helyre írtam és ezzel felzaklattalak! ;)

Ez nem sérelmezés. Ez a szabály. Fontos betartani mit hova írunk.

Miért nem HIBA? Elmondom, hogy érthető legyen.

Ha egy autóban nincs elektromos ablak az nem hibás vagy rossz. Mivel nem tartalmazz ilyet nem romolhat el sem. Ergo jelezni lehet, hogy nincs benne. Na ezért kell a másik topikba írni.

Ebben a topikban " Szabályzatok, információk > Kérdések, kritikák és észrevételek" odafogok figyelni a hozzászólásokra.. A jővőben, ha valakinek törlöm itt a hozzászólását, nem véletlen lesz. Viszont abszolult sem személyes. Fel lehet tenni a megfelelő helyen és formában.

+1 A fórum alapjából a MOTE és az MVOK klubtagjainak készül. Nem magyarázom miért, egyértelmű. Viszont a "fórum" szó nyilvánoságot is jelent és mivel szívesen beszélgetünk Opeles társainkal, ezért az Opelfórum 70% nyitott lesz mindig. Szvsz aki tovább lépne, tudja a megoldást.

Üdv, Hemi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.