Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtőjavítás


Recommended Posts

Beütöttem a keresőbe: "hűtő", többnyire "mennyi az üzemi hőfok" témákat találtam.

Most hogy reparálom a hűtőmet, csinosíthatnám is, ha már ki van véve.

Valamikor régen, nagyon régen matt fekete volt, most koszos-foltos szürke.

Az oldalait egész könnyű megtisztítani, de középen ott vannak a lamellák a pici kis lemezkéivel, hogyan lehet ezeket megtisztítani eseleg újrafesteni?

Gondolom az egyszerű mosás, majd újrafestés nem biztos, hogy jót tesz a hőleadóképességnek. Ha vékony rétegben fújom akkor is már két réteg festék lesz lesz rajta.

?

Link to comment
Megosztás:

Az oldalait egész könnyű megtisztítani, de középen ott vannak a lamellák a pici kis lemezkéivel, hogyan lehet ezeket megtisztítani eseleg újrafesteni?

Tisztításra a "Hideg zsíroldó" nevezetű háztartási anyagot javaslom.

(azért vigyázz vele ha csak tisztítani akarsz - nagyon agresszív anyag,a rossz minőségű festéket is lemarja)

Festék lemaratásához a Kromofág-ot javaslom.

Mi Wartburg felújjításnál a makacs festékrétegeket a két anyag keverékével kezeltük-sikeresen.

Link to comment
Megosztás:

Az oldalait egész könnyű megtisztítani, de középen ott vannak a lamellák a pici kis lemezkéivel, hogyan lehet ezeket megtisztítani eseleg újrafesteni?

Szerintem a lamellás részt ne piszkáld, mert nem lesz annak jó vége. Az méh hagyján, hogy a két festékréteg miatt romlik a hőleadóképessége, de itt-ott a befújt festék lecsorog egyik lamelláról a másikra, így megszárad, és itt már nem áramlik át a levegő. Véleményem szerint még egy nagyon körültekintő festéssel is azt éred el, mintha a hűtő felét-harmadát letakarnád. Mondjuk télire OK, de mi lesz a nyáron?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

"Vegytiszta" Kromofágot használtam :( de még ez se szedett le minden festéket, vagy 10xer bekentem, majd rézkefével sikáltam, de azért már tisztább. A következő autómnál majd már a "keveréket" :D használom!

Meggyőztél: nem piszkálom a lamellás részt, egyenlőre jól megvagyunk így szürkekoszosan, biztos jó lesz még ebben a színben is egy darabig. :D

Link to comment
Megosztás:

kimosni szegényt brigeciol,a legjobb,aztán vizet neki,ha meg szeretnéd,hogy szép legyen,akkor a , trisót javasolnámabba kellene beáztatni de odafigyelés mellett,mert a hideg zsiroldó is,meg minden amiben trinatrium foszfát,van,megeszi,ha sokáig hagyod benne.de ha ovatosan átmosod ezután nagynyomású mosóval......akkor szépen fog kinézni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
most értem haza...érdekes volt h a hőfokom a felén túl állt...nem volt pirosközelben de a felén túl....azé lepődtem meg mert még nyáron sem volt ilyen....

ötletek ?

(vagy csak xarni rája ? )

Semmi ok az aggodalomra, nekem tegnap is volt 100fokos a vizem, pedig elég hideg volt.

Link to comment
Megosztás:

Tu valalki olyan helyet ahol javítanak hűtőt? Szivárog a víz belőle.

csepelen a Rákóczi úton (Halásztelek felé haladva) a Baumax-szal és a shell kúttal szemben van egy hűtőjavító. Nagyon igénytelen műhely, de anno jól dolgozott. A gond az, hogy nem mindenféle hűtőt lehet javítani, illetve nem biztos, hogy megéri.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mennyi az a kevés? Egyáltalán hogy kell használni?

Dobozára rá van írva, pontosan már nem tudom, de én újabban csak pár cseppnyit raktam bele, hogy ne tömítsen el semmit sem (csak a lukat :lol:). Régen ugyan belement sokkal több is és nem lett baja szerencsére.

Önts bele egy picit jár vele 1 napot, ha még mindig folyik, akkor így tovább. Inkább többször keveset mint egyszer sokat. Szerintem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kissé zilált lettem, amikor egy kis tócsát fedeztem fel a Vectránk hűtője alatt . :) Pár napig nem foglalkoztam vele, csak ellenőrizgettem a szintet. 4 nap alatt nem ürült ki a kiegyenlítőtartály, tehát annyira nem vészes. Mindenesetre rászántam magam, kiszereltem a hűtőt, közelebbről megvizsgáltam. A műanyag és a fém rész találkozásánál szivárgott. Próbaképpen a rögzítéshez alkalmazott kis ráhajlított fém füleket egyenként szorosabban ráhajtottam fogóval, és úgy néz ki, most nem ereszt. :blink: Még tesztüzemmód alatt van, de elvileg nem kizárt, hogy jó. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok

X20XEV Omegám van. Ha a kinti hőmérséklet 20 fok fölött van, akkor klímával autózva 100 C közelébe megy a víz. Nem forr fel, de elég zavaró, és szerintem nem is tesz jót a motrnak, olajnak. Ha lekapcsolom a klímát kb 3 perc alatt visszamegy 90-95 C-ra.

Szerintetek mi lehet a hiba? A hütő lehet rossz? Mindjuk vízköves, annak ellenére, hogy klíma nélkül 35 fokban sem melegszik lényegesen a víz.

Vagy ennyire leterhelné a klímakompresszor, esetleg az a rossz? Vagy a klíma hűtő? Nem értem :)

Van ötlet?

Köszi,

Dénes

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

X20XEV Omegám van. Ha a kinti hőmérséklet 20 fok fölött van, akkor klímával autózva 100 C közelébe megy a víz. Nem forr fel, de elég zavaró, és szerintem nem is tesz jót a motrnak, olajnak. Ha lekapcsolom a klímát kb 3 perc alatt visszamegy 90-95 C-ra.

Szerintetek mi lehet a hiba? A hütő lehet rossz? Mindjuk vízköves, annak ellenére, hogy klíma nélkül 35 fokban sem melegszik lényegesen a víz.

Vagy ennyire leterhelné a klímakompresszor, esetleg az a rossz? Vagy a klíma hűtő? Nem értem :)

Van ötlet?

Köszi,

Dénes

Ne izgulj, nyomás alatt nem forr fel 100 C-on a víz.

A klíma hőcserélője nem a hűtő előtt van? Mert akkor menet közben már "előmelegíti" a levegőt, és az már nem tud olyan hatásfokkal hűteni... :) szerintem... bár ez egy kicsit erőltetett, mert más autóknál is így van és én pl. nem tapasztaltam ilyesmit... de ki tudja?

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

kérdésem lenne : eddig úgy gondoltam h rossz a termosztátom de kicsit elbizonytalanodtam most...menet közben nem melegszik be a motor rendesen ez termosztát hiba... de alapjáraton rendesen bemelegszik,ventillátor bekapcsol, majd menet közben megint visszahül szinte 0 ra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.