Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

  • 2 months later...
On 2017. 08. 20. at 17:02, wookie írta:

Ki kellene villogtatni, rögtön azután, ahogy kigyullad.

Lambdaszondat jelez. Letezik hogy neha azert tilt le? Hiaba nyomom 1 esbe megintulasnal pl semmi porges es semmi gaz. Nyomom de nem csinal semmit. Viszont akkor nem villan fel semmi. Ő benne van a mocid :D https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1951645458412931&id=100007024860622

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 11. 12. at 14:46, reddish írta:

Lambdaszonda hibánál többletfogyasztás is előjön. Egy villamosságis kiméri neked, ha hibás.

Fogyasztáson nem veszem eszre hogy tobbet enne. 6-7 a fogyasztasa persze attol fugg hogy hajtom. 100 as temponal 4.5 5 litert ir a BC.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
On 2018. 06. 07. at 12:11, Pepe80 írta:

Helló Mindenki.

Tudná valaki, hogy XE nek mennyivel kell lehúzni a veztengely csapágycsészéit és van-e sorrend vagy hagyatkozzak a hagyományos logikára, azaz mindent érintőre és belülről kifelé?

A lehúzást biztos hogy csigavonalban kell csinálni, mi a teljes motorkód? 2literes 16 szelepesen az M8-as csavaroknál 20Nm-írnak. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 10. at 17:28, zotya975 írta:

A lehúzást biztos hogy csigavonalban kell csinálni, mi a teljes motorkód? 2literes 16 szelepesen az M8-as csavaroknál 20Nm-írnak. 

C20XE, 1990-es. Valamiért a 20Nm rémlett nekem is de semmiben nem voltam biztos, akiket meg megkérdeztem, csak általánosságban mondtak 15-25Nm közöttit...hát arra nem alapozhatunk ugye, ilyen pontosan mint te, nem mondta meg senki. Köszi!

 

Módosítva : Pepe80
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Pepe80 írta:

C20XE, 1990-es. vValamiért a 20nm rémlett nekem is de semmiben nem voltam biztos, akiket meg megkérdeztem , csak általánosságban mondtak 15-25Nm közöttit...hát arra nem alapozhatunk ugye, ilyen pontosan mint te, nem mondta meg senki. Köszi!

 

Nincs mit!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek.

Lenne egy kis problémám az autómmal.
Egy Opel Calibra C20XE 91' tulaj vagyok.
A problémám a következő. 800 és 1400 között hirtelen ingadozó alapjárat(amikor van!!!), rángatózó motor mikor alacsonyra esik a fordulat, gázreakció 1,5sec légtömegmérövel, anélkül a liegkisebb pedálérintésre 4-5000 rpm, légtömegmérövel enyhe gázadásra lefullad azonnal nélküle nem.
Ami ki lett cserélve vagy javitva az elmult fél évben.
Hengerfej felujitás és motor síkolás, gyertyák és gyergyakábelek cserélve ujra, Főtengely jeladó cserélve ujra, alapjárati motor tesztelve és müködik, benzinnyomás jó, trafó jó és kábele jó, computer jó, kábelek kimérve nincs szakadás. 
Hibakódok 66 Alapjárati CO potenciométer fesz. magas, 73Levegőmennyiség érzékelő- fesz. alacsony
Van valakinek ötlete?
Válaszokat elöre is köszönöm.

Itt egy videó a jelenségröl légtömegmérö nélkül : https://drive.google.com/open?id=1j76dupHf8hBNkRZYNlWi-FP-WDM4U5pN

Módosítva : uvigabor
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Esetleg próbálj ki egy AC relé cserét, de csak gyári wehrle-t tegyél bele. Nekem is hasonlókat produkált és ez volt a baja, be volt égve mint az állat, ugyanis sokminden más is erről kapja a tápot, nem csak a pumpa. (gyakorlatilag két relé van benne)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sziasztok!Lenne egy 4 hete zajló problémám a calimmal(C20XE)!Véletlenszerűen nem indul el.Az önindító teker de semmi.Ha betolom (amit ma 3-4x tettem) azonnal elindul.Kb 2 napig ezt játsza aztán akár egy hétig is jó!!Ha elindul minden rendben ,jól fut.Üzemanyag szivattyút kicseréltem,csatlakozókat, vezetékeket átnéztem...Az autószerelő azt mondta vagy 100 oka lehet.Minden segítséget ,bármi hozzá írást köszönök!!
 
Link to comment
Megosztás:

Így első körben akkor valami áramellátási problémára gondolnék, lehet hogy az akksi/generátor vonalon valami gyengélkedik, de lehet sima test probléma is, mert az önindító az egyik legnagyobb fogyasztó, s láttunk már olyat hogy "elette" az áramot a gyújtás elől. Betolásnál meg ugye ez nem játszik. De lehet teljesen más is, ez csak tipp a leírtak alapján. Ac relét a jobb A oszlop aljánál a burkolat alatt találod, a motorvezérlő mellett. Az is tud vicceseket művelni, ugyanis kombinált relé, az ac mellett az ecunak, és az injektoroknak is kapcsol tápot. Engem anno az szivatott, de teljesen más tüneteket produkált. CSak a wehrle-t érdemes megvenni belőle, az ilyen topran és hasonló vackok nem érnek pénzt. 

Azt kéne még megnézni hogy mikor nem indul, akkor mi nincs, szikra, benzin, vagy egyik sem. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a sok hasznos informàciòt! Az aksimat töltöm reggelig , a töltèsemet màr mèrtem, az jò! Holnap reggel az AC t is megnezem habàr eszrevehettem volna hisz a motorvezerlot is kicsereltem ha mar volt de mindhiàba.A benzin , szikran is gondolkozom csak az azert gond mert mikor nem indul az ut szelen vagyok es egyedul nehez tesztelni...

Irta meg màs a holtpont jeladòt.5ezer Huf.Holnap kicserelem azt is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Agyaltam. A szintjelzős kupak egyben szelep is akkor v.szeg, oké. Akkor az egyik (felső) cső a tágulásin az annak a víznek "van fenntartva", amit átenged a sapka, ha gáz van? És akkor ha nyomást adok a tágulásinak, lehetséges az, hogy annak a túlfolyó-csőnek a vége a blokk mögött, bőven a szívósor alatt van valahol (de az olajteknő vonala felett) és ott folyhat ki a víz?

Jól elbeszélgetek magamban. :D

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Nem. A Calibrának teljesen zárt hűtőrendszere van, a tágulási tartály kupakjában van egy túlnyomásszelep (akár check controllos az autó, akár nem), ami 1.2-1.35bar nyomásnál elengedi a túlnyomást gőz formájában. Csöveken nem folyhat el semennyi hűtőfolyadék a szabadba.

Úgy gondoltam, hogy egy szelep után egy csövön keresztül "irányítottan" megy el a forrt víz, hogy ne a tartályon meg mindenen ömöljön végig. A mocimon úgy van, levezetve a lánc alá. Na mindegy, d.e. átnéztem és igen, a tartályon ömölne végig. Igazából egy elméleti kérdés volt mert tegnap szivárgást keresve megnyomtam a tartályt kompresszorral óvatosan és kis szivárgást tapasztaltam és hallottam a tágulásiból jövő egyik cső vége felöl, egy fentről láthatatlan részről. Reménykedtem hogy csak valami túlfolyó és esetleg túl erősen nyomtam meg levegővel. Azóta megtaláltam, a hármas elosztó gumicső felső csatlakozásánál folyik minimálisan, remélem csak elvágta a bilincs vagy elöregedett és nem a fagyálló zabált meg ott valamit. (mert a hf felújítás közben láttam pár bántó dolgot, szerencsére nem lényeges pontokon) sajnos az összerakás után elkezdett folyni a műanyag elosztó cső, visszabontottam mindent, cseréltem rozsdamentesre, összeraktam pár napja és most ismét szedhetem szét.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy ilyen bicikli. Én most belöktem ideiglenesen a 1.5 éve vásárolt, és azóta álló, előtte kipróbált és felujított xe-t, erre akad a túlnyomásszelep, strobizik az olajnyomás visszajelző, kéken füstöl indításnál, hidegen nincs alapjárat, melegen is ingadozik, szólnak a tőkék... 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 29. at 1:57, wookie írta:

Ez egy ilyen bicikli. Én most belöktem ideiglenesen a 1.5 éve vásárolt, és azóta álló, előtte kipróbált és felujított xe-t, erre akad a túlnyomásszelep, strobizik az olajnyomás visszajelző, kéken füstöl indításnál, hidegen nincs alapjárat, melegen is ingadozik, szólnak a tőkék... 

 

A tőkék nekem is. Most pucoltam ki őket. :/

Mintha üresen lennének és nem tölti őket az olaj(nyomás)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 06. at 0:01, Pepe80 írta:

A tőkék nekem is. Most pucoltam ki őket. :/

Mintha üresen lennének és nem tölti őket az olaj(nyomás)

Ha üres akkor összenyomható és csattog mint a kisharkály. Üresen szoktam berakni és akkor szokott hangoskodni amig meg nem telik olajjal. A kiegyenlítő tartálynál a fentről bejövö cső általában légtelenítésre szolgál, nálam például a vízhűtő felső sarkából jön, ott megrekedne levegő ha ez nem lenne, de más motoroknál máshonnan jöhet. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.