Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Sziasztok!

Most jelentkezett egy kis probléma a Calival.

A kormány szervója egy kicsit felkeményedett, és amikor rányomok fékre akkor olyan hangot hallok, mint mikor a szénsavas üdítőnek a flakonját kinyitja az ember. Mintha jönne ki ott a levegő. Hogy a 2 hogy jött most össze azt nem vágom. Mi lehet a baja? Lehet ezzel így közlekedni?

A fékhatás egyenlőre nem csökkent, de mondjuk azóta egy olyan 200m-t mentem vele.

Várom mielőbbi válaszotokat.

Üdv: Fecka!

:blink:

nézd meg a szervoolaj mennyiségét. lehet hogy kevés, més ha lelevegősödik, akkor igy bug...

Link to comment
Megosztás:

Na de lehet ezzel így közlekedni? Vagy egyből szervíz? Csak a fék miatt kérdem! Az nem tudom miért csinálja ezt, hog amikor ránomok a fékpedálra, olyan mintha kijönne belőle a levegő.

Nos?

Fékrásegítő, esetleg v.melyik hozzátartozó vákumcső sztem elfáradt.

Link to comment
Megosztás:

De akkor a rásegítésnek is csökkenie kellet volna, nem?

Vagy még nem olyan mértékű a fáradás?

A manó sem tudja.Meg kellen vizslatni.De sztem a sziszegés a rásegítő körüli vákumcsőből jön.Esetleg a rásegítőből.

Ezt pl. nem írta le ez a cartárs.

Link to comment
Megosztás:

Tehát végeredményben lehet ezzel így közlekedni vagy sem? :blink:

A fék nem játék, én a helyedben nem feltétlenül közlekednék így. Első körben mondjuk megnézhetnéd azérta szervóolajszintedet, hátha azzal legalább egy problémát sikerül megoldani. És ha már úgyis kinyitod a géptetőt, akkor belenézhetnél a fékolajtartályba is...

Link to comment
Megosztás:

Na voltam vele tesztkörön.

A kormányszervó most teljesen jó, talán egy kicsit kevés olaj van benne, és emiatt keményedik fel néha, de ezt akkor orvosolom holnap.

A fék meg még mindig ugyanazt csinálja. Fékhatás nem csökkent, sőt!!! Inkább keményedett egy kicsit.

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Na voltam vele tesztkörön.

A kormányszervó most teljesen jó, talán egy kicsit kevés olaj van benne, és emiatt keményedik fel néha, de ezt akkor orvosolom holnap.

A fék meg még mindig ugyanazt csinálja. Fékhatás nem csökkent, sőt!!! Inkább keményedett egy kicsit.

Ötlet?

Úgy érted. hogy keményedett, hogy nehezebb benyomni a pedált? Mert ha ez a helyzet, meg a szuszogás szerű hang belül jobban hallatszik, akkor fékrásegítő=kuka! a motor nem viselkedik furcsán amikor nyomod a féket? Nem esik le az alapjárat?(persze álló kocsinál, alapjáratnál gondolom...)

Link to comment
Megosztás:

Na voltam vele tesztkörön.

A kormányszervó most teljesen jó, talán egy kicsit kevés olaj van benne, és emiatt keményedik fel néha, de ezt akkor orvosolom holnap.

A fék meg még mindig ugyanazt csinálja. Fékhatás nem csökkent, sőt!!! Inkább keményedett egy kicsit.

Ötlet?

Fékolajjal minden ok volt?

A rásegítés elvesztése önmagában még nem olyan vészes, de azért határhelyzetben, főleg ha váratlanul megy el, simán tud balesetet okozni.

Fékkel tényleg nem játszunk, mert nem csak Te bukhatsz vele...

Suli előtt nem fér bele egy rövid rápillantás egy szerelő részéről?

Link to comment
Megosztás:

Fékolaj elvileg van benne.

Ezt a keményedést úgy értem, hogy nagyon fog a fék, épphogy rálépek a pedálra és már befog, nagyon erős...

A szuszogás még mindig van.

Alapjárat nem esik le ha fékezek.

Hm?

Nem lehet, hogy csak be kellene olajozni v.mit a fékpedál mechanikáján? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, hogy keményedett, hogy nehezebb benyomni a pedált? Mert ha ez a helyzet, meg a szuszogás szerű hang belül jobban hallatszik...

Ez nálam fordítva működik!

Ha keményedik, akkor erősebben nyomom. És van szuszogó hang, nem is egy.

De ennek mi köze az autókhoz ? :blink: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek! :blink:

Nekem egy szakmai kérdésem lenne.

Szedett már szét valaki km-órát?? Pontosabban,az érdekelne,hogy hogyan jön

le a mutató az óra tengelyéről???

Belülről már sikerül kihúznom,de inkább visszahelyeztem a helyére,mert jött vele

a rugós rész is!!! :)

A segítséget elöre is köszi......... :)

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek! :blink:

Nekem egy szakmai kérdésem lenne.

Szedett már szét valaki km-órát?? Pontosabban,az érdekelne,hogy hogyan jön

le a mutató az óra tengelyéről???

Belülről már sikerül kihúznom,de inkább visszahelyeztem a helyére,mert jött vele

a rugós rész is!!! :)

A segítséget elöre is köszi......... :)

A mutatót csak egyszerűen, magad fele le kell húzni, de óvatosan, el ne törd.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is és már 3 órát is szédszedtem! Nem véletlenül mondtam. De sztem a Tiedet már szétszedte vki előzőleg odapöttyintett egy kis pillanatragsztót vagy vmivel odafogatta. :blink:

Csak erre tudok gondolni én is,de nem adom fel a próbálkozást....... :)

Köszi a tanácsokat.

Ha ne judnék dülöre az ügyben,akkor nem tudnátok ajánlani,egy autóműszerest??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.