Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

13 órája, Pepe80 írta:

10 perc után sem hallgattak el, rosszabbak lettek mint voltak a puci elött. :/

Akkor ott más gond van nem ( vagy nem csak) a tőkék. Olajnyomás probléma , vagy valahol dugulás van. Esetleg az olajpumpán el van koszolódva a túlnyomás szelep és átenged. Nem túl valószínű, de mivel semmibe sem kerül a takarítás, nem érdemes kihagyni. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Pepe80 írta:

10 perc után sem hallgattak el, rosszabbak lettek mint voltak a puci elött. :/

Én akkor első körben mérnék egy olajnyomást, hogy megvan-e, bár ha pl kopott a pumpa, akkor a nyomás még meglehet, de a szállított mennyiség nem biztos. Ill. amit zotya is mond, a túlnyomásszelep. Engem is az szivatott meg, csapágyas is lett a motor.... :( 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2018. 10. 14. at 11:23, wookie írta:

Én akkor első körben mérnék egy olajnyomást, hogy megvan-e, bár ha pl kopott a pumpa, akkor a nyomás még meglehet, de a szállított mennyiség nem biztos. Ill. amit zotya is mond, a túlnyomásszelep. Engem is az szivatott meg, csapágyas is lett a motor.... :( 

Utána levettem a sz.fedelet, úszik minden az olajban, szóval felkerülni felkerül ahová kell. A vez.tengelyeket meg úgy egyáltalán mindent úgy tettem vissza, hogy elmosva, kifújva levegővel. Mindent olajjal raktam össze, a tőkékbe nem öntöttem (jótanácsra) de olajozva raktam vissza őket ahogy és ahol voltak. Persze új olajjal-szűrővel indítottam be. 2-3 mp. után el is aludt a lámpa. Mielött szétszedtem a cuccot, épp csak kis tőkehang volt, ez egy egészségügyi puci lett volna, ha már úgyis h.fejtömítést kell cserélni. Ez egy alapvetően jó blokk, 15.k km-el. (sajnos a tömítés visszarakását elszúrták a felújítás közben, ezért ez a móka most) Azt mondták, hogy tökszáraz tőkét azokon a kis furatokon azzal az alapjárati fordulattal igen nehezen tölt fel, menni kéne vele egy kört úgy normálisan.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hogy kéne bekötni a kiegészítő műszerek olajnyomásmérő részét? Ami a pirosat villantja a műszerfalon, alkalmas erre? Valahogy mellé tenni, hogy az is működőképes maradjon, meg ez is menjen. Vagy valami precíziósabb  gomba kéne ehhez és azt elhelyezni valahova? Hogy néz ki gyárilag? Szendvicsadapter nem fér el a szűrő alatt. És hogy kalibrálom be, hogy pontos is legyen?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Pepe80 írta:

Hogy kéne bekötni a kiegészítő műszerek olajnyomásmérő részét? Ami a pirosat villantja a műszerfalon, alkalmas erre? Valahogy mellé tenni, hogy az is működőképes maradjon, meg ez is menjen. Vagy valami precíziósabb  gomba kéne ehhez és azt elhelyezni valahova? Hogy néz ki gyárilag? Szendvicsadapter nem fér el a szűrő alatt. És hogy kalibrálom be, hogy pontos is legyen?

Na végre egy kérdés amire tudok válaszolni (ideje lenne újra vennem egy Calibrát hogy megint beleszokjak :cool: ). Szóval: nem, a gyári gomba nem alkalmas, mert az csak az olajnyomás meglétét/nem létét tudja jelezni, de a pontos értékét nem. Ugyanakkor szendvicsadapter sem kell, egyszerűen a gyári egyvezetékes olajgombát kell lecserélni egy kétvezetékesre, olyanra mint itt lentebb a képen. Utángyártottban 15e Ft körül lehet kapni,  a gyári olyan 40e környékén van.

olajgomba.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Na végre egy kérdés amire tudok válaszolni (ideje lenne újra vennem egy Calibrát hogy megint beleszokjak :cool: ). Szóval: nem, a gyári gomba nem alkalmas, mert az csak az olajnyomás meglétét/nem létét tudja jelezni, de a pontos értékét nem. Ugyanakkor szendvicsadapter sem kell, egyszerűen a gyári egyvezetékes olajgombát kell lecserélni egy kétvezetékesre, olyanra mint itt lentebb a képen. Utángyártottban 15e Ft körül lehet kapni,  a gyári olyan 40e környékén van.

Vettem egy ilyen kütyüt. Mármint műszert...az eladó szerint bármi nem jó mert idézem "fordítva kell bekötni" mint a megszokott. (?)  Rákérdeztem ez mit takar, olyan gomba kell, amiről ha lehúzom a vezetéket, 5 bart mutat a műszer. (?????????) Más gombáknál 0 mutatna. Ő sejtésem szerint Vectra 1.7TD (Isuzu) gombát használ mert ezeket a motoradatokat tudta és hogy 82 le., neki annak a gombája van. Ez az a motor. Na. Csakhogy az 1/8 collos menet és a kulcsnyílása is más (22) nekem meg 14x1.5 a menet 19 kulccsal. Hogy van az bent? Az a gomba 8k. körül már van, az ecotec Calibra kieg.műszereihez való (biztosra menve ahhoz kerestem mert nem értem ezt a fordított nem fordított dolgot) 12k körül már van. Valami bármi Depo vagy ilyesmi cucc 5k. Bár csábító de 1. tán túl gagyi, pontatlan 2. "fordítva" (????????) csinálná a dolgokat mert univerzális.

4 órája, tgabika76 írta:

 

 

Link to comment
Megosztás:

Hozzáteszem, hogy a szendvicset már jóelőre beszereztem mert tudtam én, hogy úgysem tudom visszafogni magam egy szemberohanó műszer láttán :brooding: mert ugye az egy rohadt fontos és nélkülözhetetlen dolog, nem ám telifényezünk előbb és precízen összerakunk mindent, aztán hülyéskedünk az ilyen műszerdolgokkal. Szóval olajcserekor (és egyéb szimmeringek, teknőtömítés stb. cserekor) odatettem, és hát a féltengely csúnyán leverné a szűrőt. Tehát szendvicsadapter 3 (vagy 4?) különféle menetes közdarabbal eladó. :closedeyes:

Link to comment
Megosztás:

Az olajnyomásmérő alapvető műszer kellene hogy legyen, fényezés nélkül lehet közlekedni, olajnyomás nélkül viszont hosszútávon nehéz... :) Ehhez képest manapsaág még a vízhőfokmérőt is lespórolják... Nekem a rekordban ugye gyárilag van, így gombám is, de most hogy így mondod ezt a fordított dolgot, lehet az nem is lesz hozzá jó. (nekem gyári LCD van/lesz a vectrában, bár az meg lehet hogy megint tök más)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Az olajnyomásmérő alapvető műszer kellene hogy legyen, fényezés nélkül lehet közlekedni, olajnyomás nélkül viszont hosszútávon nehéz... :) Ehhez képest manapsaág még a vízhőfokmérőt is lespórolják... Nekem a rekordban ugye gyárilag van, így gombám is, de most hogy így mondod ezt a fordított dolgot, lehet az nem is lesz hozzá jó. (nekem gyári LCD van/lesz a vectrában, bár az meg lehet hogy megint tök más)

Ezzel a fajta fényezés-nélküliséggel közérdekből nem lehet közlekedni. :whistle:Erősítene bizonyos sztereotípiákat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...
On 2018. 12. 02. at 21:07, wookie írta:

Az olajnyomásmérő alapvető műszer kellene hogy legyen, fényezés nélkül lehet közlekedni, olajnyomás nélkül viszont hosszútávon nehéz... :) Ehhez képest manapsaág még a vízhőfokmérőt is lespórolják... Nekem a rekordban ugye gyárilag van, így gombám is, de most hogy így mondod ezt a fordított dolgot, lehet az nem is lesz hozzá jó. (nekem gyári LCD van/lesz a vectrában, bár az meg lehet hogy megint tök más)

Sziasztok. Már lassan 3éves itt az utolsó írás, de remélem még valaki nézi ritkán. 

Van egy c20xe calibrám és olyan problémám van hogy motor hibalámpa megszűnt létezni. Nemrégiben volt hogy elkezdett villogni, volt hogy folyamatosan világított, de hazafelé már nem csinálta. Viszont hazaérve kiolvasni sem tudtam. Gyújtást ráadva sem világít. Kivettem 7végén az órát kicseréltem az izzót egy másikra ami biztosan jó de nincs változás. 

Lenne egy másik gond is. Van hogy jól gyorsul, van hogy nem. Mikor nem akkor hirtelen gázadásra inkább belassul mint megindul, van hogy nem olyan durván de van hogy kocsit is rángatná. Olyankor lassan gyorsítva lehet vele közlekedni. 

Legutóbb alapjáratról alig akart megindulni, akkor az 1éve cserélt gyertyakábel szettből kellett egyet cserélni. Gyertyák jók, Ac pumpa meg szűrő sem régi. 

Leginkább a hibalámpa eltünésnél vagyok tanácstalan. Motorvezérlőnek lenne baja? Kábel köteg nem hiszem, de át lesz nézve az is majd :s

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 31. at 19:36, azst írta:

Sziasztok. Már lassan 3éves itt az utolsó írás, de remélem még valaki nézi ritkán. 

Van egy c20xe calibrám és olyan problémám van hogy motor hibalámpa megszűnt létezni. Nemrégiben volt hogy elkezdett villogni, volt hogy folyamatosan világított, de hazafelé már nem csinálta. Viszont hazaérve kiolvasni sem tudtam. Gyújtást ráadva sem világít. Kivettem 7végén az órát kicseréltem az izzót egy másikra ami biztosan jó de nincs változás. 

Lenne egy másik gond is. Van hogy jól gyorsul, van hogy nem. Mikor nem akkor hirtelen gázadásra inkább belassul mint megindul, van hogy nem olyan durván de van hogy kocsit is rángatná. Olyankor lassan gyorsítva lehet vele közlekedni. 

Legutóbb alapjáratról alig akart megindulni, akkor az 1éve cserélt gyertyakábel szettből kellett egyet cserélni. Gyertyák jók, Ac pumpa meg szűrő sem régi. 

Leginkább a hibalámpa eltünésnél vagyok tanácstalan. Motorvezérlőnek lenne baja? Kábel köteg nem hiszem, de át lesz nézve az is majd :s

Na ilyennel még nem találkoztam hogy a check engine megszűnt volna létezni... az a baj hogy elsőre nekem is vezérlő probléma ugrott be, de ennél a motornál ilyenről még nem hallottam. Ha tudsz kölcsönkérni esetleg másik vezérlőt, akkor azzal ki lehetne próbálni hogy viselkedik, és hamar kiderül hogy az-e a baja. A második problémára kapásból azt mondanám hogy üzemanyagellátás, de könnyen lehet hogy a vezérlő cseréje azt is megoldja.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 31. at 19:36, azst írta:

Sziasztok. Már lassan 3éves itt az utolsó írás, de remélem még valaki nézi ritkán. 

Van egy c20xe calibrám és olyan problémám van hogy motor hibalámpa megszűnt létezni. Nemrégiben volt hogy elkezdett villogni, volt hogy folyamatosan világított, de hazafelé már nem csinálta. Viszont hazaérve kiolvasni sem tudtam. Gyújtást ráadva sem világít. Kivettem 7végén az órát kicseréltem az izzót egy másikra ami biztosan jó de nincs változás. 

Lenne egy másik gond is. Van hogy jól gyorsul, van hogy nem. Mikor nem akkor hirtelen gázadásra inkább belassul mint megindul, van hogy nem olyan durván de van hogy kocsit is rángatná. Olyankor lassan gyorsítva lehet vele közlekedni. 

Legutóbb alapjáratról alig akart megindulni, akkor az 1éve cserélt gyertyakábel szettből kellett egyet cserélni. Gyertyák jók, Ac pumpa meg szűrő sem régi. 

Leginkább a hibalámpa eltünésnél vagyok tanácstalan. Motorvezérlőnek lenne baja? Kábel köteg nem hiszem, de át lesz nézve az is majd :s

Első körben meg kéne nézni hogy az ecu es az izzo között megvan-e a kapcsolat, ha az jo, akkor lehet vizsgálni hogy miért nem adja ki az áramot az ecu. De nekem gyanús az ecu halál. Érdemes lenne megnézni hogy nem kapott-e vizet, random nem szokott ez tönkremenni. 

Link to comment
Megosztás:

Na, ha már itt tartunk hogy "általános műszaki problémák", akkor sajnálatos módon van egy idevaló sztorim: az történt hogy a minap megállt alattam a Calibra, ami csak a típusba vetett úgyszólván végtelen bizalmam fényében meglepő, amúgy tulajdonképpen majdhogynem várható volt egy 24 éves autónál aminek a hibát okozó részét még sosem javították korábban.

Szóval a tünet erősen olyan volt mintha elfogyott volna a benzin, a motor minden előjel nélkül egyszer csak megállt, de úgy hogy soha korábban nem ingadozott az alapjárat, nem hagyott ki vagy ilyesmi. És aztán onnan többé el sem indult. Arra viszonylag könnyedén rájöttem hogy üzemanyag-ellátási probléma lesz, úgyhogy fejben el is könyveltem hogy biztosan az AC-relé, az elég gyakran tönkre szokott menni ebben a típusban. 

Szerencse a szerencsétlenségben hogy a munkahelyem viszonylag jól felszerelt műhelyéltől mindössze 100m-re robbant le, szóval gyorsan bevontattuk oda, és másnap nekiálltunk a hiba felderítésének. Első tünet: gyújtás ráadásakor nem hallani ahogy az AC feltermeli a benzinnyomást, pedig ennél a motornál kellene. Ellenőrzés: az AC biztosítékja ki van menve. Csere, újabb teszt, még mindig nem hallani az AC-t gyújtásra. Már épp készültem volna áthidalni az AC-relét, amikor a kollegám megjegyezte hogy azért koppintsak oda egyet a pumpának, sose lehet tudni. Megtettem, és egyből el is indult az autó, szóval innentől már biztos volt hogy AC csere lesz.

Ami viszont jókora szívás ennél az autónál, lévén hogy a faceliftes Calibrának a tankon belül van az AC pumpája, és súlyosbítja a dolgot hogy a kasztnin nincsen szerelőnyílás a fenéklemez felőle, tehát a tankot le kellett venni. Így lesz a negfyed órás munkából gyakorlatilag egész napos, de még szerencse hogy volt kéznél csápos emelő :cool: Egyébként jól gondoltam még a gyári AC volt benne (Bosch, 262e km-t bírt), a nagyobb baj hogy szemmel láthatólag a benzinszűrő is gyári volt. A csere végül sikerült, egy nagy aggodalmam viszont mégis maradt: mivel a munkahelyemen készenléti jellegű szervizszolgálat üzemel, így nem lehet a végtelenségig foglalni a csápos emelőt, tehát az autót még aznap össze kellett rakni, ha törik, ha szakad. Ebből kifolyólag kénytelen voiltam az egyetlen azonnal elérhető benzinpumpát beépíteni, ami így a Bosch helyett a Bárdi saját márkás terméke lett. Árban ötödannyi ugyan, de remélem azért tartósságban is legalább ötöde lesz a Boschnak. Természetesen benzinszűrőt is cseréltünk, Hengst-re.

Így a dolog végül szerencsésen végződött, de ha két falu közt az út szélén robbanok le ugyanezzel a problémával, akkor semmi nem ment meg a vontatástól/trélerezéstől, mert ennél az autónál ezt a problémát nem lehet az árokparton megoldani. (számomra még mindig érdekes egyébként hogy milyen megfontolásból merítettek nyakig benzinbe egy elektromossággal működő és (elvileg) szikraképződésre hajlamos eszközt a gyáriak, de biztos tudják mit miért csinálnak)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.