Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Nahszóval:

C20NE-nél el kell felejteni a gyújtásállítást, azt ugyanis az ECU (a motorvezérlő computer) állítja automatikusan előre beprogramozott sémák illetve több jeladó (motorfordulatszám, hőmérséklet, terhelés) adatai alapján. Ergo ha valami nem jó, akkor először hibakód kivillogtatás, utána meg úgyis kiderül hogy épp mi a baja.

Link to comment
Megosztás:

Nahszóval:

C20NE-nél el kell felejteni a gyújtásállítást, azt ugyanis az ECU (a motorvezérlő computer) állítja automatikusan előre beprogramozott sémák illetve több jeladó (motorfordulatszám, hőmérséklet, terhelés) adatai alapján. Ergo ha valami nem jó, akkor először hibakód kivillogtatás, utána meg úgyis kiderül hogy épp mi a baja.

huh , akkor a pasim mar megint jobban akar melozni , mint ahogy a technika haladasa lehetove teszi :unsure: mindig ezt csinalja.koszike akkor szolok neki, hogy felejtse el, de ahogy ismerem , egy nap tuti kivagja azt a computert a kukaba es mechanikusra csinalja az egesz autot. :) ezt mar akkor megigeerte amikor megvette.

Link to comment
Megosztás:

OFF:

Amúgy ő is szegedi? Csak mert múlt héten beszéltem szegedi calibrásokkal, és kérték hogy áruld már el az autója színét meg a rendszámából a betűket, mert ők állítólag az összes szegedi Calibrát ismerik, és akkor legalább tudnák hogy kiről van szó. Arról nem is beszélve hogy lehet még segíteni is tudnának gyújtásügyben neki.

ON.

Link to comment
Megosztás:

OFF:

Amúgy ő is szegedi? Csak mert múlt héten beszéltem szegedi calibrásokkal, és kérték hogy áruld már el az autója színét meg a rendszámából a betűket, mert ők állítólag az összes szegedi Calibrát ismerik, és akkor legalább tudnák hogy kiről van szó. Arról nem is beszélve hogy lehet még segíteni is tudnának gyújtásügyben neki.

ON.

a kocsi storyja annyi, hogy egy szegedi gyerek kapta valahonnan , mert beszamitotta a motorjaba, igy kerult Szegedre az auto par honapja. azonnal a srac feladta hirdetesbe es kirakta ra az elado tablat, mert neki nem kellett. meglattuk, megszerettuk , hazavittuk. kb egy honapja van baratomnal. Algyon. Vasarhelyen melozik, es Szegedre is majdnem naponta jar vele. a szine ha jol emlexem(mivel meg csak 2-szer lattam) sotet kekes, szurkes akarmilyen :D a rendszamanak betui: IGX- ...

most javitgatja a hibait ami van rendesen. pl most hivott fel , hogy az egesz kuplungszerkezetet ki kell cserelni.ugy ahogy van :) mar fektarcsat szereztem neki :unsure: amugy vasarnap megyek haza es majd rakok fel kepet a gaeriamba, kicsit meghajtom azt a kocsit is, a lotus utan jol fog esni egy kis calibra is. azt meg ugyse vezettem :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Egyik Calis haverom kérdezte, hogy lehet felrakni f28-as váltót a vasra. Igazából ez nekem semmit sem mond. Tud vki segíteni? Esetleg vkinek eladó ilyen tipusú váltója?

Hát egy F28 engem is érdekelne (ez amúgy a Calibra turbo 6 sebességes váltója), csak sajna egyrészt ritkább mint a fehér holló, másrészt meg aranyárban van (ha 120E-ért adják a bontottat és jó állapotú akkor már ajándék). Viszont a felrakásával sztem olyan túl sok gond nem lehet mert maga a blokk amire fölmegy az ugyanaz mindegyik négyhengeres Calibránál, az más dolog hogy valahogy az osztóművet ki kell iktatni (gondolom 4x4 az nem lesz), ez már nehezebb, de ennek a mikéntjével sajna én sem vagyok tisztában.

Link to comment
Megosztás:

Bérhírdetés!!:

(bushy02@freemail.hu)

sziasztok

mivel nem vok tag ezért afórumhoz nem tok hozzászólni,úgyhogy itt írok

egy haveromnak van egy 4*4-es calibrája

és van egy kis elektromos gondja,(kábelköteg egy részének cseréje)

szóval keresünk valakit aki konyít a dologhoz, és ezt beválalná, lehetőleg pécs környékén.

ha tudjátok tegyétek fel légyszia fórumra

nagyon megköszönnénk.

a Blitz weekend a tét.

előlre is köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Oké hátha elkapom kartársam ugy hogy fent legye azért köszi info és neked mijen moci van gépedbe

Még egy kérdés szinkodot hol lehet megtalálni???

Enyém C20NE, azaz sima 2.0 8szelep és Magmarot színű (ha már a színkódnál tartunk), az avataromon az én autóm egy részlete látszik.

A színkód egyébként a zárhídon levő kis táblácskán van a legalsó sorban, itt ni:

astra%20f%2001.jpg

Ez ugyan egy Astráé, de a lényeg ugyanaz. A képen az E 273 a színkód, mellette a 131 a kárpit kódja, és ha neked van ott még egy harmadik szám is, akkor az meg a gyári BordComputer kódja lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali!

Az, hogy fogyogat a kiegyenlítő tartályból a hűtővíz, az mitől lehet? Vízpumpa kizárva, mert az most lett cserélve a vezérműszíjjal együtt, és a hűtőm sem lyukas. :lol:

Meg mostanában a benzinszintjelzőm kezd xarakodni. Teljesen összevissza néha (ritkábban) jól mutat, de általában alig a piros mező fölött áll a mutató, még akkor is, ha épp az imént tankoltam tele. Vagy ez attól függ, épp hogy állnak a csillagok :?: :lol:

Nézted már a vizhütö csonkjait nálam is ezt csinálta és nem lácot rajta csak mikor szétszedtem akor látam meg a vizkö nyomait. Benzinjelzö nem tudok nagyon mit mondani nem lehet spirálal van valami a müszerfalba Ez csak tipp

Link to comment
Megosztás:

Húamindenit, rámtört a nosztalgia!

Idestova 3 év távlatából azt tudom mondani hogy a vízszivárgás még mindig fennáll, de már legalább tudom honnan jön a víz (termosztátház és a hengerfej közötti tömítésnél), és azért nem lett azóta megcsinálva, mert ehhez le kell szedni a vezérlést, de abban meg még van 30000km, ha nem muszáj nem akarnám félidőben cserélni...

A benzinszintjelző probléma azóta megszűnt, érdekes módon mindössze óracsoportot cseréltem csak, úgyhogy sztem valahol az óránál lehetett a baj.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

kb. 4 éve van calibram, 93.03-as kiadasu, szoval , ahogy az a következőkben olvasható már szenvedtem eleget vele ahhoz, hogy ujbol feldobjam az alapjárat témát, mert megakadtam, el vagyok keseredve, vagy eladom, de előbb beleugrom a Dunába :lol: :lol:

Amiatt nézelődtem,hogy mi lehet a baj a C20XE-mel és amit "majdnem" meg is találtam... pl. az összes korábbi fórumban 2004-ig visszamenőleg...

szóval a hibajelenség:

- minden esetben meleg motornál, minimum fél óra üzemidő után jelentkezik (AC relé megforrasztva, elvileg jó)

- egyszerűen leáll, vagy akadozik, emellett a beállított 860-as alapj. fordulatról megugrik 900-1000 közé és ott tartja, aztán pl. gázadásra felmegy 2500-ra és tartja, majd ingadozik, néha ezt magától is alapjáraton járatva is csinálja. Volt olyan eset, amikor nem állt le, csak akadozott, randomszerűen. Amikor leáll, akkor nagy nehezen de jópár forgatás után beindul és megint megy. hibakód néha van,de azzal nem jutok sokra, mert a leállást jelzi (pl. motorfordulatszám), de néha még AZ SINCS!

- alapjárati motor tisztítva, (újat és a régit cserélgetve olajcserénként...) ezt is kizárhatjuk

- üzemanyagcsövek újak a motortérben, alul pedig nem csöpögnek, jók a tömítések

- lambda szonda gyári GM-re lett cserélve

- gyújtókábelek, trafó, generátor (gyári 70A-> 100A) cserélve

- BAREN 1 éves akksi, max. elektromos terhelésnél 9.8 V ment le a fesz. - az egyik befecskendező gumigyűrűje leesett régebben, vettem újat, a másik háromról most nincs infom, vélhetően jók, de ez még hátravan -

- légtömegmérő adja a jelet, SFI doboz és "környéke" tömített - karter és vákuumcsövek rendben

- pillangószelep tisztítva rendszeresen

- új tömítések beömlő, kipufogó, hengerfej, szelepfedél

- AC reléhez led lett beépítve, hogy kapja-e a fesz.-et. kapja

- AC pumpa és MINDEN a jövő héten lesz lecsekkolva a BOSCH spec szervízben (Budakalász, Istvánko)

- ékszíj, gyári légszűrő és benzinszűrő rendszeresen cserélve (5000km) gyertyák is jók

- vezérműszíj és vízpumpa kb. 15.000 futott

gyanús és nem volt vizsgálva:

vezérlési hőfok jeladó (de ez nem valószínű) ebből kettő van ugye, de én nem látok semmi gondot az utastérből, a ventillátor kapcsol, bár általában az első felmelegedés-kapcsolás után csinálja a legtöbbször az ingadozást a motor!

motorfordulatszám jeladó, üzemanyag tankban esetleg valami, AC pumpa,

PAJZS rendszer és a "régi" riasztó (kettő van), HIFI rendszer (2db 50W+2db gyári hátsó+erősítő+300W mélyláda a szett) nem terheli-e túl a rendszert és így pl. leesik a fesz.? elvileg nem, de ki tudja

Szóval így állok és idegesítene, ha egy egyszerű probléma (- mint előfordult korábban a befecskendező gumigyűrű miatt, ami miatt cseréltem le szinte minden fenti alkatrészt) okozza a dolgot és rá kell költenem megint százezreket.

HELP! és köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek Hepi cartárssal, az az AC relé nekem is gyanús. Általában attól szokott tönkremenni hogy melegszik, és lehet hogy a te forrasztásod ehhez kevés volt, ha túlmelegedik a relé akkor nem kapcsolja az AC-t, ettől áll le az autó. Ha ilyenkor ráadod a gyújtást akkor világít a műszerfalon a sárga motorkontroll lámpa? Mert ha nem akkor tutira AC relé.

Link to comment
Megosztás:

Motorhőfok jeladó (a két vezetékes jeladó a termosztát házban), illetve AC relé. Az AC relé tudja eszközölni a "legviccesebb" és legváratlanabb helyzetekben történő leállásokat.

Tovább én megnézném az AC pumpát is, ha ott szét van kopva a szénkefe, vagy kicsit megörik a mágnes, akkor is nagyon hasonló dolgokat tud művelni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.