Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

  • 1 month later...

Hello!nem tudom volt e mar szo futes problemarol ne haragudjatok nem olvastam vegig az egeszet...

Az lenne a problemam hogy kicsereltem a belso radiatorr a termosztatot a motorban a pipacsovet ami a belso radiatorra megy a kulso hutom is ujj es nem egeszen vagyok megelegedve a bejovo levego homersekletevel...

Valaki esetleg valami otlet???:$

Módosítva : fitti
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Több kérdéssel is fordulnék hozzátok így első nekifutásra!

C20XE motoros Caliról lenne szó:

-Országúti tempónál ebben az időben már nem nagyon akar melegedni, a fűtés is langyos levegőt fúj, araszolni kezdve bemelegszik, 2 termosztáttal is próbálva, azok elvileg jók, alapjáraton járatva teszik a dolgukat.

-A víhőfok mérővel mit tudnék csinálni, hogy normális értéket mutasson? A kék és a 90 fok közötti osztáshoz melegszik, azt igyekszik tartani.

-Az utolsó pedig a hideg motornál való fulladás.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2003. 12. 20., UPS írta:

Gondoltam nyitok egy témát az általános és mindenféle gondok megvitatására. Tessék siránkozni, kinek mi a gondja?

Sziasztok. Akkor szeretnék megkérdezni egy pàr dolgot mert most vettem a kicsikét és semmi tapasztalatom nincs a calibràkról csak hogy nagyon szerettem volna egy ilyet. 92-es év végi C20xe 150lovas ritka szép àllapotu kisebb hibàkkal.

1. Kipufogó dob cserés. Kérdés sport dob 55öst szeretik e?

2. Tényleg hadjam e a sport légszürőt mert mindenki mást mond. Vagy tegyek bele azt is.

3.Normàlis e hogy alapjàraton 0,9-1,4 között mutat àtlagfogyasztàst?

4. Csekkontrol tökéletesen működik mert töltöttem ablakmosot meg cseréltem izzot és azonnal elaludtak a làmpàk ugyan akkor egyszer egyszer felvillan a motor jelzö ikon és nem igazàn fúj meleget a fűtés csak olyan félora utàn.

köszönöm a vàlaszokat

Link to comment
Megosztás:

Akkor pontok szerint válaszolok:

1., Lelked rajta hogy milyen dobot raksz rá, csak a középdobot ki ne vedd alóla, mert attól a C20XE-nek ronda repedtfazék hangja lesz, olyan mint anno a kiherélt ladáknak.

2., A sportlégszűrő az pontosan sportbetétszűrő (a gyári szűrőházban) vagy direktszűrő? Mert előbbi elmegy ha elég gyakran tisztogatod, utóbbi viszont felejtős, mert a motortérbőr meleg levegőt tud csak szívni, aminek köztudottan kisebb az oxigéntartalma, és bár a hangja szebb lesz az autónak, de a teljesítménye csökken...

3., Xe-nél a gyári adat 0.9-1.1l/h, C20NE-nél van 1.1-1.3l/h körüli alapjárati fogyasztás.

4., A kettőt külön kell választani, a MIL lámpának semmi köze a fűtéshez. Amikor világít a check engine, akkor ki kéne villogtatni a hibakódot hogy kiderüljön pontosan mi a hiba, ha meg nincs fűtés, akkor jó eséllyel termosztátot kéne cserélned, legalábbis ez a legvalószínűbb.

Link to comment
Megosztás:

1. Nekem 60-as rozsdamentes cső fut alatta, van középdob, lapított henger a csővég, gyönyörű a hangja, mindenki imådja.

2. Egy haverom most rakta vissza a gyári szűrőházat, biztos jó oka volt rá.

3. Nekem 1,1-et mutat meleg motornál.

4. Padlógáz után mindig kigyulladt a motor kontroll, újraindítás után elaludt, hibakódot nem tárolt, ha szembeállsz a motorral, a jobb oldalán, a tetejétől kb. 20 centire van egy vákuumcsőcsatlakozás egy gumikönyökkel, az volt kirepedve, csere után megszűnt a jelenség

Módosítva : adama
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Köszönöm! Közben tegnap sikerült megoldani!

A következő projektem a 256os fék tuningolása egy kicsit!

Mi a tapasztalat, melyik autóét lehet a legkönnyebben felrakni? V6os 288as fék esetleg a B Omega 296-osát?

Melyik főfékhengerre lehetne a gyárit cserélni?

Link to comment
Megosztás:

A féknyereg az jó bármelyik, caliból a nagyobb, vagy b vectráé, b1-ből a nagymotoros, b2-ből bármi, a tárcsa meg a meriva a legegyszerűbb. Igaz hogy így kicsit lelóg a betét a tárcsáról, kb 2mm-t, de az senkit nem zavar. Nekem több mint két éve így van, működést nem befolyásolja. 

Viszont akkor 15" felni a minimum, és az et szám se mindegy, mert a b veci nyereg a 46-os et-jű rendőrfelnibe beleért, kicsit áramvonalasítani kellett rajta.

 

IMG_5738.JPG

 

 

a1_2013_9_19_lxln1lbkbs.jpg

 

De valamiért nekem úgy rémlik hogy volt 284-es 4 csavaros cali fék. Csak rohadt ritka. De lehet hogy hülyeséget mondok.

 

Főfékből meg calinak volt 23-as, egy az egyben, illetve b veci 25-öse, nekem az van fent, az kis erőszakkal de felmegy a gyári konzolra, (természetesen rásegítővel együtt) mert azt csak két csavar fogja 4 helyett. 

100_1053.jpg

Ebből van szimpla és dupla dobos is. Illetve ha nincs abs-ed akkor kell egy a képen látható elosztó is, mert ezek a ffh-k csak abs-esben vannak. (csak két pöcs van rajtuk) Elosztót abs nélküli g astrából, c corsából tudsz szerezni bontóban. Illetve ugye kell a két fékcső a ffh- meg elosztó közé. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem b vectráé van. A nyereg a gólyalábra van csavarozva, azt nem tudod cserélni külön. 

Abs passz. Igazából az alapvető működését nem befolyásolja, ellenben pl mikor a cégnél a Bmw-kre M performance féket tettünk, át kellett programozni a vezérlőt. Csakhogy itt nincs mire. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv! Vezérléssel kapcsolatban kérném a segítségeteket. C20NE ,a vezérlés visszaállításáról kérnék egy leírást vagy egy szerelési útmutatót, figyelmetlen voltam vízpumpa csere utáni szíjveszítésnél és belazult a vezérműszíj és gyanakodom hogy már nincs összhangban a 2 tengely. Hogyan tudhatom meg hogy valóban alaphelyzetben van a 2 tengely? mert ugyebár hiába állítom jelre őket,nem biztos, hogy úgy jó lesz,hiszen az egyik duplán körbeér a másikhoz képest. 

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, van egy 91'-es calibrám, a minap elkezdett dadogni mint az állat, 1-ben 2-ben rángatott, nem ment. Kicseréltem a légtömegmérőt, és az alapjárati motort, ez a jelenség részlegesen megszűnt, hibát néha jelez a kis sárga lámpa, de maximum 5 másodpercre és utána nem jön vissza 10-20 kilóméterig. Szóval a kérdésem az lenne mi lehet ez?? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.