Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

On 2016. 08. 16. at 19:44, tgabika76 írta:

Meddig néztétek át a fékrendszert? Bowden nincs megtörve, az addig oké, de levettétek a féktárcsát? Calibrán a kéziféket a hátsó féktárcsával egybeépített fékdob képezi, külön (csak a kézifék által használt) fékbetéttel. Ha a bowden jó, akkor kizárásos alapon a fékdobban lehet a hiba.

Köszönjük a segitséget  el voltak kopva a fékbetétek csak nem tudtuk hogy igy van megoldva. Kicseréltük es rögtön fog a kézifékünk :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

 

Sziasztok.

Van egy 94-es Calibrám C20NE, 85 KW.

Menet közben néha rángatott és olyankor felvillant a chek engine lámpa. Hazaértünk, letettem és másnap már nem indult. Az indukciós tekercset lemértük, jó és kap áramot, de nem ad szikrát. Vezetékek, csatlakozók rendben. A gyertyák újak, a kábeleikkel együtt cseréltem. Az eloszto tiszta volt de újra kitisztítottam. Főtengely jeladó vadonat új, ma szereltem be. Az ECU (áthidalva az A-B pineket ) nem ad hibakódot, viszont a teszterrel nem kommunikál. Nem hiszem, hogy az ECU lenne a hibas mert az A-K pinekre ABS hiba kodot kuld, de nem ez a gond, hanem hogy nincsen szikra. Tudnátok segíteni?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Baromi rossz a fűtésem. Csak langyos levegőt fúj, azt is nagyon sokára. A párát sem képes lefújni a szélvédőről. Le tudná valaki írni, hogy hogyan lehet kiszerelni a fűtőradiátort? A  bowdenes fűtéskapcsoló ellenőrzését taglalja a kézikönyvem, de a fűtőradiátorról nem ír semmit.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 21. at 21:08, nalex írta:

 

Sziasztok.

Van egy 94-es Calibrám C20NE, 85 KW.

Menet közben néha rángatott és olyankor felvillant a chek engine lámpa. Hazaértünk, letettem és másnap már nem indult. Az indukciós tekercset lemértük, jó és kap áramot, de nem ad szikrát. Vezetékek, csatlakozók rendben. A gyertyák újak, a kábeleikkel együtt cseréltem. Az eloszto tiszta volt de újra kitisztítottam. Főtengely jeladó vadonat új, ma szereltem be. Az ECU (áthidalva az A-B pineket ) nem ad hibakódot, viszont a teszterrel nem kommunikál. Nem hiszem, hogy az ECU lenne a hibas mert az A-K pinekre ABS hiba kodot kuld, de nem ez a gond, hanem hogy nincsen szikra. Tudnátok segíteni?

 

Menet közbeni rángatás nekem is volt, sőt le is állt a motor, ingadozott az alapjárat. A gyertya és kábel cserék után a rángatás megszűnt, de a leállás, alapjárat ingadozás maradt. De pl. másnap ilyenkor újra indult. Az elosztó fedelem volt elrepedve és áthúzott. Kicserélték a rotorral együtt, azóta jó. (El ne kiabáljam, csak 3 hete volt. :-) )

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Olyan problémám van hogy a műszerfalon egyik pillanatról a másikra eltünt az olajnyomás és a töltés lámpa.

Magyarul nem világit ha ráadom a gyujtást,

ha beinditom akkor a töltésjelző lámpa halványan világit.

mi lehet az oka? x14nz f astra

Ja és a motor hiba jelző lámpa se világit

Módosítva : trinitron
Link to comment
Megosztás:

7 órája, hassan írta:

Sziasztok!

Baromi rossz a fűtésem. Csak langyos levegőt fúj, azt is nagyon sokára. A párát sem képes lefújni a szélvédőről. Le tudná valaki írni, hogy hogyan lehet kiszerelni a fűtőradiátort? A  bowdenes fűtéskapcsoló ellenőrzését taglalja a kézikönyvem, de a fűtőradiátorról nem ír semmit.

Szia! Feltehetően a hiba a termosztátban van.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 10. at 4:44, hassan írta:

Menet közbeni rángatás nekem is volt, sőt le is állt a motor, ingadozott az alapjárat. A gyertya és kábel cserék után a rángatás megszűnt, de a leállás, alapjárat ingadozás maradt. De pl. másnap ilyenkor újra indult. Az elosztó fedelem volt elrepedve és áthúzott. Kicserélték a rotorral együtt, azóta jó. (El ne kiabáljam, csak 3 hete volt. :-) )

Alapjárat ingadozás első körben próbáld az alapjárati motort tisztítani. Sajnos már régi motorok ezek és horror az ára egy új alapjárati motornak.

 

On 2016. 09. 21. at 21:08, nalex írta:

 

Sziasztok.

Van egy 94-es Calibrám C20NE, 85 KW.

Menet közben néha rángatott és olyankor felvillant a chek engine lámpa. Hazaértünk, letettem és másnap már nem indult. Az indukciós tekercset lemértük, jó és kap áramot, de nem ad szikrát. Vezetékek, csatlakozók rendben. A gyertyák újak, a kábeleikkel együtt cseréltem. Az eloszto tiszta volt de újra kitisztítottam. Főtengely jeladó vadonat új, ma szereltem be. Az ECU (áthidalva az A-B pineket ) nem ad hibakódot, viszont a teszterrel nem kommunikál. Nem hiszem, hogy az ECU lenne a hibas mert az A-K pinekre ABS hiba kodot kuld, de nem ez a gond, hanem hogy nincsen szikra. Tudnátok segíteni?

 

Gabi jól írja, rotor? Komplett elosztótt cserélted, vagy csak gyertya + kábel? Reléket, biztosítékokat is nézzétek át szerintem.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
2 órája, SalRob írta:

Hi, vannak itt esetleg szegedi calisok? Most vettem egyet par napja es igencsak jonnek elo a kis disznosagok. Egy kis segitseg elkellne. Foleg tapasztalat a hibakat illetoen.

Sajna  a Calibrások java része a facebookra költözött, gyakorlatilag egyedül maradtam én is excalisként. Én még a régi generációt ismertem, akkoriban voltak néhányan Szegedről, de vagy eladták az autót azóta, vagy elköltöztek. :( Ettől még persze a problémádat leírhatod, a motorok közösek sok más korabeli Opellel, úgyhogy lehet hogy van tippünk, vagy találkozott már valaki közülünk olyasmivel amivel most te. 

Link to comment
Megosztás:

 

Nemreg vettem egy calibrat, de sajnos az elso fellagolasbol majdnem hidegzuhany lett. Rengeteg a problema vele. Esetleg segitenel nemi tapasztalattal a rendberakasukhoz? Tetoablak motor nagyon csunya hangu (ablakoke is) de meg mukodik. Aggodjak miatta? Jobb oldalon nem nyit a kp zar, de zarni zar. Az auto kinyitasakor (tehat amikor lezarom es otthagyom valahol) kinyilik a csomiajto, ami ezutan siman felemelheto. (menet kozben vettem ezt eszre amikor konkretan a csomiajto spoiler-e valtozott...) Az oracsoporton levo foliaszeru anyag malik le a rajta levo szamozassal egyutt. ( fordsz.mero, km/h mutato stb) Menet kozben a labamra omlik a hideg levego, akarhogy allitom a kozepkonzolon a csuszkakat. (amugy futes van) Tetokarpitot ne is emlitsem.....Ja..mert nincs! Azt hol lehet szerezni?

Link to comment
Megosztás:

A tetőablaknál nem a motor a gyenge láncszem, hanem a műanyag fogaskerék és a bowden ami húzza. Felújítani nemigen lehet, használd amíg tudod, aztán a legegyszerűbb megoldás a csere, lehetőleg egy '95-utáni tetőablakra, mert ebben már sokat javítottak a konstrukción. Ezt a fajta tetőablakot onnan ismered meg, hogy nyitáskor elöl felemelkedik egy kis műanyag szélterelő is, ami a régebbi fajta ablaknál nincs meg. Egyébként a Tigra tetőablaka egy az egyben csereszabatos ezzel az újabb fajta Calibra tetőablakkal, szóval azé is jó. A központ zár ha nem nyit az valószínűleg zármotor hiba, mindenképp le kell venni hozzá az ajtókárpitot és kiszerelni a zármotort. Ha kint van, megpróbálhatod megmozgatni (lehet hogy csak összerohadt), illetve kimérni a vezetékeket hogy kap-e áramot nyitáskor és záráskor is. Ha könnyen mozgatható kézzel, és áramot is kap, akkor sajna cserés a zármotor. A csomagtartó-dolgot nem teljesen értem: amikor bezárod az autót, a csomagtartó akkor nyílik? Ha így van akkor valószínűleg rosszul rakták össze a csomagtartó zárját mozgató rudazatot. Ehhez le kell venni a hátfalról a kárpitot a csomagtartóban, alatta meglátod a zárat, ha szerencséd van, ránézve ki tudod következtetni hogy hogyan kéne mozognia. Az óracsoport fóliája ha nem is típushiba, de gyakran előfordul. Sajnos az orvoslásához ki kell szedni az óracsoportot, utána ha szétszeded, a számlap cserélhető, illetve akár egyedit is készíttethetsz bele mondjuk itt: www.szamlapok.hu (az oldal tulajának szintén Calibrája van, úgyhogy tud tippeket adni). Fűtés: sajna ki kell szedni a középkonzolt, valószínűleg a fűtés irányát szabályozó bowden ki van ugorva a csúszkából, ezért a zsaluk nem mozognak, hiába tologatod a csúszkát akármerre.Ehhez előbb vedd ki a fedélzeti computert vagy analóg órát (nem tudom mid van), majd a kormány mögött az óracsoport alatti burkolatot, aztán ki tudod venni a középkonzolnak azt a részét amiben a csúszkák vannak, így már jó eséllyel megtalálod a hibát. Tetőkárpit miatt érdemes szétnézni az apróhirdetési oldalakon vagy a facebook csoportokban, szerencsére a tetőablakosból nagyobb a választék, csak arra figyelj hogy ne legyen megtörve, ha lóg egy picit rajta a kárpit azt vissza lehet ragasztani, csak ne vizezd össze.

Link to comment
Megosztás:

Tetokarpit: Igazabol nincs, csak egy malekony fekete szivacsszeru anyag potyog folyamatosan az utasterbe. Az az elem amin ez a fekete anyag van szinten le akar pottyanni, a lampaval egyutt. 

Csomitarto zar: Szoval zanzasitva, hatha igy logikusabban jobban hangzik: Kocsi megall, robi kiszall, ajto bezar. (minden ajto lezar). Robi megjon, kocsi kinyit, kocsiajtok ki is nyilnak, de sajnos a csomiajto teljesen kinyilik. Ersd ugy hogy menet kozben teljesen felnyilt. itt probaltam erre viccesen utalni "(menet kozben vettem ezt eszre amikor konkretan a csomiajto spoiler-e valtozott...)"

Szegedi vagyok, hol talalhatok a kocsiba bc-ert? Nekem most egy anolog ora van a helyen, de mogotte valoszinuleg ott a kabelezes, es jol mutatna. 

Valoszodat koszonom, ma akkor szetszedem a jobbos ajtot aztan meglesem hogy mi van. Egyenkent ha bezarom akkor razar, csak nyitni nem hajloando.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Akkor a csomagtartó gumiütközőit (az ajtó két hátsó sarkán) kell beljebb tekerni, hogy rendesen le tudd csukni az ajtót.

BC-ért túrd fel a netet, gyakran szoktak hirdetni, nem is túl drága, de fontos hogy: 1., Bár ránézésre az Omega A/Senator B BC-je is így néz ki, olyat ne vegyél mert nem fogod tudni rápattintani a keretet. 2., Fontos a motorkód, ha C20NE-d van, akkor ahhoz való BC-t vegyél, mert különben pontatlanul fog mutatni. Bár végső soron át is lehet programozni vagy a benne levő EPROM-ot cserélni (a hátuljában k. 1x1cm-es kis fehér kocka), de egyszerűbb ha mindjárt jót veszel. Ja és V6-hoz való BC-t nem lehet négyhengeresre programozni és fordítva! 3., Nem csak Calibrából, Vectra A-ból is jó lehet a BC, így talán hamarabb találsz (bár ott is csak a 2.0-s motortól fölfelé volt).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Tudom, nem éppen a legjobb helyre írok, de ez volt a legfrissebb Calibra topik.  Gondolkodom egy Calibra vásárlásán (1-3 hónap múlva lesz igazán aktuális), egyelőre csak nézelődök, tájékozódok. Pár tippet ha esetleg tudnátok adni, azt megköszönném. Gondolok itt típushibákra, amire mindenképp figyeljek majd oda, vagy hogy milyen motorra vadásszak, melyiket kerüljem (ha van ilyen), stb... A családban most egy '96 Vectra B van, azt hajtom (meg szerelem) én is rendszeresen, de vágyom egy saját autóra. Igazából még nincs eldöntve semmi, de a szemem akaratlanul is a Calibrákat vadássza a hirdetések között. Érdemes még ilyen autót venni? Hisz' már a Vectra is 20 éves, ez meg még öregebb. Esetleg ha tudtok valami aktívabb fórumot, átirányíthattok oda is. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

Huhh, hát erről oldalakat lehetne írni, de röviden összefoglalva a lényeg a következő:

1., Hogy érdemes-e venni, az attól függ hogy mire akarod használni. Ha megbízható napi járós autót keresel amiben csak tankolni kell, akkor a Calibra nem neked való. Ezekből a legfiatalabb is már 20 éves lesz jövőre, viszont a formája miatt hatalmas a rajongótábora, és ma is kedvelt hobbiautó, de törődést igényel. Jó hír hogy viszont szinte minden van hozzá, lévén hogy az A Vectra technikájára épült.

2., Jellemző típushibája talán csak a közismerten gyenge világítása, de erre is van megoldás (Morimoto Mini H1 projektornak hívják). Amire figyelni kell vásárláskor, az szvsz a kasztni épsége leginkább. A motorokkal és a mechanikával Dunát lehet rekeszteni (emiatt olcsó is), de egy hibátlan, rozsdamentes kasztni óriási kincs. Mivel egy teljes karosszériafelújítás fényezéssel együtt megfelelő minőségben 4-500.000Ft, míg egy C20NE motort 30e-ért, egy XE-t meg 100e-ért találni, így végső soron jobban megéri egy makulátlan, de motorhibás Calibrát megvenni, mint egy motorikusan jó állapotban levő, de elhanyagolt külsejűt. Rossz hír hogy utóbbiak egyre fogynak, a hahu hazai kínálatából jó szívvel nem is tudnék nagyon ajánlani egyet sem.

3., Megbízhatóság szempontjából a motorok sorrendben: a C20NE (2.0 8 szelep) a legmegbízhatóbb, ha víz és olaj van benne a világból is kimegy, hátránya hogy ez a leggyengébb. Hasonlóan megbízható a V6 is (C25XE illetve X25XE, utóbbi az újabb, leginkább csak az EGR szelepben különbözik a másiktól), viszont drágább a fenntartása és a szervize (például egy vezérléscserére gondolok). A következő a sorban a C20XE (2.0 16V), igazából nagy baja ennek sincs, csak mivel viszonylag erős motor volt, ebből lett a legtöbb "hülyegyerekautó", következésképp jó részük szét lett hajtva (tisztelet a kivételnek). A Kolbenschmidt (KS) hengerfejjel szerelt változatok előszeretettel lesznek hengerfejesek, a Cosworth (Coscast) strapabíróbb, de ritkább. A negyedik legmegbízhatóbb az X20XEV (ez is 2.0 16V, de már Ecotec, '95 után ilyenek voltak a 16 szelepesek, a C20XE-t váltotta fel). Kicsit gyengébb (150 helyett 136LE) mint a C20XE, és egyesek szerint hajlamos az olajzabálásra, de kellően odafigyelve élhető motor ez is. A legutolsó a sorban pedig a Turbo (C20LET). Mivel ez volt a legerősebb, ebből lett a másik "hülyegyerekautó", ami nagyjából annyit tesz hogy a 95%-uk (magyarországikara gondolok, külföldről hozottakra nem feltétlenül érvényes) szét van hajtva. Vásárlaás után szinte borítékolható a turbócsere, és egy kezemen meg tudom számolni hány olyat láttam, amin működik az összkerékhajtás. Ezekből kifolyólag ennek a legdrágább a szervizelése, még ha a karosszéria jó állapotba van is, nem hátrány hogy ha vásárlás után marad még félmillió forintod a mechanika helyrepofozására.

4., Személyes véleményem hogy nagyjából ~800e Ft alatt nincs jó Calibra. Amit ennél olcsóbban veszel, arra rá fogod költeni a hiányzó összeget apránként, szóval lehet venni 200e-ért is, de készülj fel hogy arra rá fogod locsolni a hiányzó 600e-t. A 800-es nagyjából az a kategória amit vásárlás után nem kell egyből a műhelybe tolni, leszámítva a kötelezőket (olaj-, és vezérléscsere pl.)

Elsőre ennyi, ha van még kérdés, szívesen válaszolok. 
 

Link to comment
Megosztás:

Igazából "családi" autónak kell - hétvégi bevásárlás, meg napi oda-vissza összesen kb 10km a melóba), persze családinak nem kétajtós sportautót keres az ember, de mióta az eszemet tudom, imádom a Calibra formáját. Többnyire egyedül vagy ketten használnánk. De azért ha úgy van, be tudjon ülni 4 felnőtt meg egy gyerek. De nem ez az elsődleges, mert megmarad az 5 személyes Vectra is a családban. Általában kb heti 100km-t ha belerakok majd, lehet még annyit sem. De mikor kell, akkor menjen. A Vectra is már 20 éves, 7 éve van nálunk, eddig talán kétszer kellett "nagy"szervíz (mikor egyáltalán nem tudtam használni, amíg meg nem lett csinálva) a kötelezőkön kívül. 

A 116LE-s az mind C20NE motoros, igaz? Az nekem elég, kicsivel több, mint a Veki (101LE), viszont mivel első autóm lenne, anélkül is egy vagyon lesz a biztosításom, hogy túl erős kocsit vennék :) Próbálom keresni a "tuning"-mentes példányokat, 1-2 néha felbukkan, ami ránézésre jónak tűnik, persze meg kellene nézni élőben. A helyzet az, hogy nincs 800 ezrem rá, de nem is várok tökéletes autót. Inkább csak olyan 400e a keret, ennyiért más autóból se találok hibátlant. Hahu-n kettő autó van, ami a közelben van, az egyikben szinte minden benne van amit keresnék (5fő, klíma, el. ablak, a színe is tetszik, itt van egy köpésre, belefér a keretbe (315k)..), viszont belülről nincs kép és bal elöl látszik valami javítás. A másik messzebb van, kétszer annyiba kerül (580k), de tény, hogy képekről szebb állapotú. Viszont automata és 4 személyesnek írják, hibás klímával és horpadt (nem látszik mennyire) csomagtér ajtóval. No mindegy, 1-2 hónap még úgyis biztosan van a vásárlásig, addig gondolom ezek elkelnek, csak félek hogy utána meg nem találok csak több száz kilométerre majd. 

Link to comment
Megosztás:

Egy jó vételért érdemes elmenni messzire:én anno a Calibrámat a fővárosban vettem, a mostani Coupét meg Kecskeméten, pedig veszprémi vagyok.

Ötszemélyes Calibra nincs, mindegyikben csak két biztonsági öv van hátul gyárilag. Ha a forgalmiban mégis ötszemélyesnek írják, az azért van mert még nem vették észre a tévedést az okmányirodában, de ha észreveszik (műszakin mondjuk), még az új forgalmit is neked kell fizetned. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hallo Mindenki!

2 problémám lenne ami sürgős megoldásra vár, és ha esetleg tudna valaki segíteni eszméletlen megköszönném :D

1,

x20xev amikor gondol egyet vagy beindul vagy nem. tehát főtengely jeladóra gyanakodom mert ha beindul gyönyörűen jár mint a doxa, de ha nem akar indulni akkor csak forgatja az önindító, puffan egyet megszorul aztán vagy beröttyen nehezen vagy nem. (a jeladót cseréltem ) amennyiben a hibakóddal indul nem pörög ki 4500 fölé. a computer a jeladót írja hibának, de azt akkor is beírja ha nem rossz nem? 

2,

c20xe 3000 es fordulat felett kivillan a check engine (motor lámpa) és bedobja hibának a kopogo szenzort meg a folytószelep szenzort. ha menet közben leállítok ujrainditok minden működik újra az első 3000 es fordulatig. mi köze mind 2 nek a fordulathoz, és ha kicserélem miért nem javúl meg?! ötlet valaki? (kopogószenzor cserénél azonnal megjelenik a probléma)

köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

Kopogásszenzor alapján állítja a gyújtást, meg úgy nagyjából mindent. Van egy y kábel, amin a kopogásszenzor, meg az alapjárati motor van, ez szeret elszaródni, illetve a 4 lábas csatlakozó kontaktos lenni. Maga a szenzor nem igazán szokott tönkre menni. 

Link to comment
Megosztás:

Udv! ujra itt vagyok. 

Sajnos ujra gondom van. A kocsi nem indul. Gyujtas van, benzinnyomas van, de megsem in dul. Sot. Meg se roffen. Gyergyakat megprobaltuk kivenni, eselytelen, bele van gyogyulva. Elvileg a motorba nem megy benya, mert a kipufogoban nincs benzinszag. Fotengely jeladot kivettuk, aki eleg szar allapotban volt, gondoltam csere. 24 ropi volt a legolcsobb jelado a kovacsnal. Valakinek mukodo hasznalt szeged kornyeken? c20xe 1991 es. 

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a baj ha éreznél a kipufogóban benzinszagot, hiszen az AC-relé éppen erre van: ha nincs szikra, letiltja az üzemanyagszivattyút, éppen azért hogy ne szívják teli magukat a hengerek benzinnel. Most két eset lehetséges: 1., vagy tényleg nincs szikra (ez lehet trafó, gyertyák, de akár főtengely holtpont jeladó is), 2., vagy az említett AC-relé rossz (elő szokott fordulni hogy elöregszik), és szikra ugyan van, de ezért nincs benzin. Az AC-relét az anyósülés lábterében, oldalt a műszerfal alatt (ahol a vezetőoldalon a motortérnyitó kar van) levő burkolat mögött találhatod, ahol a motorvezérlő is van (a képen a fekete téglatest a három csatlakozó alatt):

 

Calibra_AC-relé.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.