Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

18 órája, zotya975 írta:

A motorvezérlőnek általában mellette van testpontja a karosszérián, a főtengely jeladónak a testkábele meg a kábelkorbácson belül van közösítve több másik jeladó testkábelével, és a motorblokkon van letestelve. Mindegyiket ki lehet mérni, nem tudom mire gondolnak. 

Eloszor is koszonom a gyors valaszt. 

Magyaran ha nem teszik vissza a helyere az Ecut akkor nem testel igaz? 

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Fulop0 írta:

Eloszor is koszonom a gyors valaszt. 

Magyaran ha nem teszik vissza a helyere az Ecut akkor nem testel igaz? 

Szerintem akkor is testel, mert vannak saját testkábelei több is, és mentem már a vezetékeken lógó motorvezérlővel. De biztosan nem tudom így egyszerűbb visszatenni a helyére. Ha nem látja a holtpont jeladót érdemes kiméregetni a jeladó csatija és az ECU csatija közötti kábeleket színazonosság alapján. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Szerintem akkor is testel, mert vannak saját testkábelei több is, és mentem már a vezetékeken lógó motorvezérlővel. De biztosan nem tudom így egyszerűbb visszatenni a helyére. Ha nem látja a holtpont jeladót érdemes kiméregetni a jeladó csatija és az ECU csatija közötti kábeleket színazonosság alapján. 

Koszonom a segitseget. Hatha beindulna mar.

azt is mndtak hogy az Ecu meghalt. Szereztem masikat de hat az se jo. Szerzek meg egyet szerintem.  

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Fulop0 írta:

Talaltam egy Ecut ami C20ne hez valo de nem ugyanaz a szam rajta mint ami nekem van. Azzal ki lehet probalni?

Van rajta egy kétbetűs kód (GR, GN vagy GE), azt figyeld. Az a baj hogy ezzel a háromféle ECU-val szerelték a C20NE Calibrát, ebből kettő a gyári immoshoz való. Amennyiben a tied is ilyen, akkor nem fog elindulni a csere motorvezérlővel, mert az csak a hozzátartozó immo vezérlőegységgel együtt működik, ami meg a gyújtáskapcsoló része, magyarul kell hozzá a most szerzett motorvezérlőhöz való gyújtáskapcsoló is. Amennyiben a tied gyári immo nélküli, és amit szereztél motorvezérlőt, az is ilyen, akkor van esély rá hogy elindul vele.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tgabika76 írta:

Van rajta egy kétbetűs kód (GR, GN vagy GE), azt figyeld. Az a baj hogy ezzel a háromféle ECU-val szerelték a C20NE Calibrát, ebből kettő a gyári immoshoz való. Amennyiben a tied is ilyen, akkor nem fog elindulni a csere motorvezérlővel, mert az csak a hozzátartozó immo vezérlőegységgel együtt működik, ami meg a gyújtáskapcsoló része, magyarul kell hozzá a most szerzett motorvezérlőhöz való gyújtáskapcsoló is. Amennyiben a tied gyári immo nélküli, és amit szereztél motorvezérlőt, az is ilyen, akkor van esély rá hogy elindul vele.

Nem tudom hgy immos e. :/ egyszer azt mndtak hogy igen egyszer meg hogy nem. 

Nekem ez a gyari szam. :

Bosch: 0261200530
Gm: 90409629
Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

90442057.

De jó az is amit írtál, csak az a gyártáskori cikkszáma, azóta változtattak rajta. Ha olyat kérnél márkaszervizben, már akkor is ezt a 90442057-et adnák helyette, mert azon a cikkszámon már nem elérhető.

Akkor a gm az 90442057? Es a bosch az amit irtam? 

Vagy most akkor melyiket vehetnem hozza? Ezek immosak? Ehez annyira nem ertem igy ezert kerdezem. 

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

Mivel gyári alkatrész, ezért van GM cikkszáma, de amúgy Bosch mindegyik, mert Bosch Motronic M1.5 vezérlővel szerelték gyárilag a C20NE Calibrákat.

A két fentebb említett közül bármelyiket megveheted, egyik sem immos, ahogy a te autód sem, így simán működni fog velük.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, tgabika76 írta:

Mivel gyári alkatrész, ezért van GM cikkszáma, de amúgy Bosch mindegyik, mert Bosch Motronic M1.5 vezérlővel szerelték gyárilag a C20NE Calibrákat.

A két fentebb említett közül bármelyiket megveheted, egyik sem immos, ahogy a te autód sem, így simán működni fog velük.

Koszonom. Tegnap szereztem probara egy masikat. Azzal sem indult. Majd mondom ez nemigaz. Kertem lampat a szerelonel majd az ecuhoz ahol bejon a kabel eszrevettem hogy az osszes el volt vagva. Nem tudom miert. De szerintem ott lesz a baj mert a szigszalagot letekertem majd en ugy vettem eszre hogy azok az kabelek ott elertek. De ha elektronikai szerelo nezi annak nem az lenne a dolga hogy elotte kimeri a dolgokat? Megnezi a kbelokat stb. En szerintem ott lesz a baj. Kiprobalasnal meg ra lett dugva a diagnosztikai gep es azt jelezte hogy nincs motorfordulatszam. Nem erzekelheto. Uj a jelado is benne. Most nem ertik mi lehet a baj. Eddig is ezt jelezte. :/

jo lenne ha ra jonnenek mar hoszem csak a penzt viszi es 430 ert lett veve mar 120 ba van a szereles es semmi. Az auto csak all :/ pedig most eleg jo helyen van. 

Link to comment
Megosztás:

Várjál, az a "nincs fordulatszám" az pontosan milyen hibakód volt?

Mert ha a 31-es (nincsen fordulatszámjel), az nem hiba, minden kiolvasásnál feldobja, azért mert nem jár a motor. Ha járó motornál olvasnál hibakódot, akkor nem lenne.

Viszont ha a 19-es kód volt (helytelen fordulatszámjel), az tényleg baj, azt jelenti hogy rossz a főtengely holtpont jeladód, ami viszont simán okozhatja azt hogy nem indul az autó, mivel a motorvezérlő ebből tudná hogy melyik henger van felső holtponton, és épp mikor kell befecskendezni. Ez csak holtpont jeladó cserével orvosolható.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 27. at 20:16, tgabika76 írta:

Várjál, az a "nincs fordulatszám" az pontosan milyen hibakód volt?

Mert ha a 31-es (nincsen fordulatszámjel), az nem hiba, minden kiolvasásnál feldobja, azért mert nem jár a motor. Ha járó motornál olvasnál hibakódot, akkor nem lenne.

Viszont ha a 19-es kód volt (helytelen fordulatszámjel), az tényleg baj, azt jelenti hogy rossz a főtengely holtpont jeladód, ami viszont simán okozhatja azt hogy nem indul az autó, mivel a motorvezérlő ebből tudná hogy melyik henger van felső holtponton, és épp mikor kell befecskendezni. Ez csak holtpont jeladó cserével orvosolható.

Ahh vegre valami biztato :) elmondtam most a szakiknak es megnezik. Remelem segit mostmar. :) Viszont főtengely jeladot mar csereltek ha jol tudom. 

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 27. at 20:16, tgabika76 írta:

Várjál, az a "nincs fordulatszám" az pontosan milyen hibakód volt?

Mert ha a 31-es (nincsen fordulatszámjel), az nem hiba, minden kiolvasásnál feldobja, azért mert nem jár a motor. Ha járó motornál olvasnál hibakódot, akkor nem lenne.

Viszont ha a 19-es kód volt (helytelen fordulatszámjel), az tényleg baj, azt jelenti hogy rossz a főtengely holtpont jeladód, ami viszont simán okozhatja azt hogy nem indul az autó, mivel a motorvezérlő ebből tudná hogy melyik henger van felső holtponton, és épp mikor kell befecskendezni. Ez csak holtpont jeladó cserével orvosolható.

Jeladó cserélve es ugyanazt irja. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

Hát, ha ennek ellenére 19-es kódot ír, akkor még mindig nem jó fordulatszámjelet kap a főtengelyről... a jeladó csatlakozóját/vezetékeit átnéztétek? Nincs rövidzár vagy szakadás?

Biztos hogy valamilyen kábellel lesz a baj mert mast mar tenyleg nem lehet cserélni benne. Atnézném de hat most szerelőnél van mar :/ a főnők ott szabin van így hiába akrtam már haza hozni nem tudom mert meg kell várni :/

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tgabika76 írta:

Még azt a tippet kaptam, hogy főtengely-jeladóból sem jó akármilyen utángyártott, csak a gyári. Olyan került bele?

Hat azt nem tudom. De ott kellett hagynom a forgalmit mert arrol neztek hogy milyen auto. Gondolom en normalisat rendeltek hozza. De az is lehet akkor hogy nem olyat kapott amilyen kellene neki. 

Link to comment
Megosztás:

Jahogy szerelő csinálta. Hát ő nem fogja a minőségi gyárit megvenni bele, hanem azt amin a legnagyobb kedvezménye van.

Vannak alkatrészek amiből a Calibra csak a gyárit szereti, a többivel vagy nem működik, vagy rövid idő (pár hónap) után újra bedöglik. Például lambdaszondából csak és kizárólag a Bosch jó, termosztátból a Wahler, AC-reléből a Wehrle (gyárilag is ezekkel a márkákkal szerelték). Sajnos ezek a specifikus alkatrészek általában nem a legolcsóbbak (sőt, a Bosch lambda például a legdrágább), de pl. a Wahler termosztátnál létezik drágább is, mégis ezzel működik a legjobban. Én például gyújtógyertyából is Bosch-t raktam bele (WR7DC vagy FR8LDC4, de ha ezek már nem elérhetőek, akkor FLR8LDCU), sőt még olajszűrőből is Hengst-et használtam.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 05. at 6:39, tgabika76 írta:

Jahogy szerelő csinálta. Hát ő nem fogja a minőségi gyárit megvenni bele, hanem azt amin a legnagyobb kedvezménye van.

Vannak alkatrészek amiből a Calibra csak a gyárit szereti, a többivel vagy nem működik, vagy rövid idő (pár hónap) után újra bedöglik. Például lambdaszondából csak és kizárólag a Bosch jó, termosztátból a Wahler, AC-reléből a Wehrle (gyárilag is ezekkel a márkákkal szerelték). Sajnos ezek a specifikus alkatrészek általában nem a legolcsóbbak (sőt, a Bosch lambda például a legdrágább), de pl. a Wahler termosztátnál létezik drágább is, mégis ezzel működik a legjobban. Én például gyújtógyertyából is Bosch-t raktam bele (WR7DC vagy FR8LDC4, de ha ezek már nem elérhetőek, akkor FLR8LDCU), sőt még olajszűrőből is Hengst-et használtam.

Na a holnapi napon hozom haza. Egy baj van hogy nem a saját lábán most sem.. :/ 40 ezer a javítás és megint semmi. Eddig 130 ezer Ft-nál járunk és még nem indította be senki. Most haza hozom és kicserélem a kábeleket. Ha az sem segít akkor benzint öntök rá és helyben felgyújtom. Idegileg és anyagilag is tönkretesz most már.

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fulop0 írta:

Na a holnapi napon hozom haza. Egy baj van hogy nem a saját lábán most sem.. :/ 40 ezer a javítás és megint semmi. Eddig 130 ezer Ft-nál járunk és még nem indította be senki. Most haza hozom és kicserélem a kábeleket. Ha az sem segít akkor benzint öntök rá és helyben felgyújtom. Idegileg és anyagilag is tönkretesz most már.

Röviden leírnád hogy hogy kezdődött ez az egész nem indulásosdi, és eddig mik lettek cserélve? Ill. milyen motorkód pontosan? 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, wookie írta:

Röviden leírnád hogy hogy kezdődött ez az egész nem indulásosdi, és eddig mik lettek cserélve? Ill. milyen motorkód pontosan? 

Itt lentebb a kiindulási állapot: C20NE, menet közben leállt, azóta nem indul

On 2017. 06. 08. at 11:57, Fulop0 írta:

Hello Mindenki. 

Valaki segitsen mar kerem. 2 honapja vasaroltam egy 1992 es 2.0 85kw Opel calibrat. Egyszer hazafele uton munkabol 2500 as fordulatnal elkezdett rangatni, eppen hogy hazaertunk vele le is allt. Azota nem indul. Volt szerelonel. Kicserelte a benzinpumpat szurovel, benzincsovet, jeladot, vizpumpat, szimeringet, o kerult vele es mire elhoztam volna ujra elojott a hiba. Azota egyaltalan nem indul. Uj gyertyak, uj kabelek. Szikra van. Gyertyat kiveve spriccel a benzin. Nem vagyok autoszerelo de ennek igy kell lennie nem?  Miert nem indul? Mar 100 rugoba van es 400 volt a verda. Elore is koszonok minden segitseget.  Persze mikor elhoztuk semmi baja nem volt. 

 

Link to comment
Megosztás:

Köszi. 

Asszem megint az alapoktól kell elindulni. 

Mivel szikra és benzin van, ezért a főtengely jeladót, és az ac/ecu relét kizárnám, ha ezekből bármelyik is hiányzik, akkor se szikra, se befecskendezés. 


Szikra van. Oké, kint, de vajon bent is? Azért az nagyon nem mindegy. Milyen a szikra színe? S mennyire tűnik erősnek? Párszor már volt rá példa hogy ez megvezetett, kint volt szikra, de nyomás alatt már semmi.  Ez lehet mondjuk trafó, vagy elosztó/rotor hiba (mivel a gyertyák, és kábelek újak). Lehet hogy kint van szikra, de teljesítményt már nem tud leadni. 

Ha ezt kizártátok, tehát a szikra jó, és bent a hengerben is megtalálható, akkor jön a következő lépés. Ha benzin van, és szikra is van, akkor már csak két dolog kell a motor működéséhez, kompresszió, valamint az előzőek megfelelő időzítése. Kompresszió nem tűnik el hirtelen a motorból, csak nagyon durva esetben, de akkor ha az le is áll, akkor többet el sem fog indulni, ettől függetlenül azért érdemes rámérni. 
Ha ez is megvan, akkor jön az időzítés. Mivel azt írtad vízpumpa cserélve volt (na de minek? na és vezérlés nélkül? ezt nem is értem...), akkor feltételezhetően a vezérlés a helyén van, tán csak nem szarul rakta össze a kollega, különben nem ment volna vele egy métert sem,  de azért ezt is leellenőrizném, biztos ami zicher, avagy semmit se zárj ki addig, amíg ki nem zártad. 
Ha ez is rendben van, akkor már csak egy tippem maradt, bár ilyet még ennél a motornál nem láttam, ám de lehetséges, mivel a motorvezérlő legalapabb jele, a főtengely jeladótól származik, onnan tudja hogy hol jár a motor, lehetséges, hogy fals jelet kap az egész, ugyanis a főtengelyen levő fogazott jeladótárcsa elforudulhat a főtengelyen. Ezt két módon is lehet ellenőrizni, az egyik, hogy stroboszkóppal le kell villogni mikor ad szikrát, a másik, a főtengely jeladó furatán be lehet piszkálni csavarhúzóval, de ez utóbbi is hozhat fals eredményt, ha épp rossz pozícióban szorult meg újra a tárcsa. Szóval biztosabb levillogni. 

Link to comment
Megosztás:

Haza hoztam. Koszonom az uj otletet. Benzinpumpa, fotengely jeladó, ac rele cserelve. Ecu bol .ar ketto is van. Haha. Letezik hogy roszul tette ossze a kolega? Mikor ossze lett teve olyan 15 masodpercig ment. Majd lealt. A vezerles az cserelve lett. Ossze tette a kolega a vozpumpat majd utanna egybol ment 15 masodpercet kb. De utanna le is alt. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.