Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ugyan nem miattam lett nyitva a topik, de valaki magyarázza már el nekem (nem vagyok otthon Omagában, a Tiv cartárssal már beszéltünk a dologról, de valahogy még mindig nem tiszta) hogy hogy is van ez B Ominál a műanyag fényszóró búra kontra üveg, projektoros fényszóró kontra hagyományos ill. xenon vonatkozásában: hagyományos fényszóró csak műanyag búrával létezett, és csak a projektoroshoz adtak üvegbúrát, illetve gyári xenon is csak a projektoros lámpával létezett, vagy az inkább évjárat illetve felszereltség függő volt?

Huh, remélem ti is értitek mit akartam kérdezni mer én már nem nagyon... :(

Link to comment
Megosztás:

hagyományos fényszóró csak műanyag búrával létezett,

Igen!

és csak a projektoroshoz adtak üvegbúrát,

Nem, az is műanyag...

illetve gyári xenon is csak a projektoros lámpával létezett,

Igen...

vagy az inkább évjárat illetve felszereltség függő volt?

Igen, is...

Huh, remélem ti is értitek mit akartam kérdezni mer én már nem nagyon... :(

Ja, vazze! Az Omegások nem hülye gyerekek ám!!! 8) :roll: :evil:

Kukkantsd meg ezt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy kicsit megkésve bár, de nem elfelejtve itt vagyok ! :(

Sajnos, nem tudtam előbb gép elé ülni, mert leltároztunk... :-(

Elvileg én kértem a fentebbi topicot és meglepve tapasztalom, hogy tgabika76 rátapintott a lényegre...

Pontosan ugyan ezeket szerettem volna megkérdezni Tőletek és látom, hogy nagyon kimerítő válaszokat adtatok már a kérdésére.

Tehát ami miatt szerettem volna ezt a témát itt viszontlátni az a következő: szeretném én is hasonlókkal megspékelni az orrát az omegámnak, mert már eléggé matt és sárga a búra és ha már cserélek akkor szeretém kihozni belőle ár/teljesítmény arányban a legjobbat/legszebbet ! 8)

Itt szeretnélek megkérdezni első körben Titeket Kori és Uhuhu, hogy a képen látható kocsikon lévő lámpákról mit kell tudni ? milyen árban vannak és könnyedén beszerelhető-e egy projectoros lámpatest egy 94'-es omegába ?

Válaszaitokat előre is köszönöm !

Köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Amit én linkeltem be az az én autóm eleje, Uhuhu pedig -ha jól láttam- egy szlovák gépet rakott fel. Nekem is 94-es a gép, de már ezzel a lámpával vettem. De sztem csereszavatos a két lámpa. Azonban ez is müa búrás, és előbb-utóbb sajnos ez is mattulni fog. Az enyémen azt vettem észre, hogy már sárgásabb mint mikor hozzám került. Ja és még egy. Mikor megvettem mindkét lámpát szét kellett szednem, mert el volt törve a belsejében egy tertó müa és nem lehetett állítani a lámpát. De hiába csinálta meg müanyagos a tartót újra eltörött, így fémből lett bele szerkesztve. A xenon beszereléshez pedig ismét szét kellett kapnom, mert az égő nem ment bele a H1 helyére. De ha H7 lenne akkor gond nélkül cserélhető. Így ha ki kell szednem, akkor H7 megy bele. A kluban Dark már cserélt lámpát a vasban. Nézd meg itt: www.patacsi.hu/arlista.php

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

pont most akartam a világítással kapcsolatban kérdezni egy két dolgot.

úgy vettem észre hogy elég vacakul világít az autóm,pedig annyira nincs bebarnúlva az a jó kis műanyag búra. lehet hogy az égő nem megfelelő benne?de ez gondolom hülyeség.azért lehet megnézetem.a foncsor sincs felpörsenve szóval nem tom hogy miért világít ilyen szarúl.

ez a felpolírozás hogy működik?tud valaki segíteni ebben?szívesen kipróbálnám pláne ha hatásos.

köszi a segítséget.

üdv:attila

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a mattulás miatt cserélnétek a lámpát, akkor meg lehetne próbálni előtte egy nagyon finom polírozást. Nálam már segített egy-két autón.

Ja és nem kézzel, hanem géppel kell csinálni.

Sziasztok!

Éppen ma voltam Omi nézőben és találtam egy 94-es bordó lépcsőshátút.

A lámpája meg volt sárgulva de csak az egyik. Azt mondta a kereskedés vezetője hogy csak PLEXIT CSERÉLTEK rejta. Lehet benne igazség mert a keret egyforma volt, a gyári matrica (Philips, Osram, Helle) mindkettőn ua, és a csavarjain sem látszott bontásnyom.

érdemes lehet rákeresni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen ma voltam Omi nézőben és találtam egy 94-es bordó lépcsőshátút.

A lámpája meg volt sárgulva de csak az egyik. Azt mondta a kereskedés vezetője hogy csak PLEXIT CSERÉLTEK rejta. Lehet benne igazség mert a keret egyforma volt, a gyári matrica (Philips, Osram, Helle) mindkettőn ua, és a csavarjain sem látszott bontásnyom.

érdemes lehet rákeresni.

Tudtommal nem lehet csak a plexit kicserélni, meg nem is nagyon érdemes. Nekem is eltérő volt, amikor vettem, de a 2 lámpa gyártási éve sem egyezett meg...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.