Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Az ominál a refi felkapcsolásakor a tompitott nem alszik el. Ez igy működik, vagy valami el van kötve? Az edigi autóimnál nem égett egyszeree a tompitott és a refi. Bocs ha hülyeséget kérdeztem, de tegnap este tünt fel a dolog. :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

a H4-es esetében egy búrában van 2 izzószál. Ha reflektorral mész sokat és a tompítottat nem veszi le valszeg hamarabb tönkre menne vagy halk pukkanás kiséretáben beírná magát a foncsorba.

A H7-nél (B Vectra) külön izzó felel a tompított és a távfényért is azok mehetnek egyszerre, mert nincs hatásuk egymásra.

és nincs sötét egy pillanatra sem :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Cartársak!

Tudom, nagyon vak vagyok, de nem találom sehol, hogy hogyan kell első helyzetjelző izzót cserélni? Nézegettem a hátlapot, de sehol sem találtam az izzó hátsó, bajonettes foglalatát; ahova sejtem, ott egy műanyag dudor van, nem bontható. Ja, "hagyományos" búrásról van szó :lol:

Link to comment
Megosztás:

...az kicseréli a kipuffogócsövön keresztül. :lol:

Úgy láccik a modernebb autóknál már csak ez van...

Csak, hogy nehogy azt higgyétek, az Omiban a legszarabb izzót cserélni, elmesélem, hogy a Stilonkban az izzócsere (bal oldal) a következőképpen zajlik:

- akku borítás lecsavaroz, levesz

- akkusaru leköt,akkut kivesz

- akkutartó konzolt lecsavaroz, kivesz

- most már épp befér az ember egyik keze a lámpához (de csak éppen hogy)

- hátsó műa.burkolat lepattint és ügyes csuklómozdulattal kivesz (gyakorolni kell)

- most lehet izzót cserélni (tompított) - a helyzetjelzőből lámpánként 2 db van, és így csak az egyik jön ki, a másik a távfény burkolata alatt van, az egy kicsit beljebb van, de hálistennek eddig nem kellett még cserélni...

- az izzónál a magasságállítás kábeleit könnyű odacsípni, ami a motort végállásba hajtja és az eltöri a csuklót. Emiatt cseréltem már egyszer komplett lámpát....

- ezután már csak vissza kell tenni a burkolatot (sok gyakorlással 2-3 perc), az akkutartó konzolt, az akkut, a borítást.....

Szóval egy izzócsere min. 30 perc szórakozás. Átlagember neki sem áll - vidd szakszervízbe az autót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként tényleg egyszerűbb a lámpát kiszedni, ahogy Kori mondta és akkor bőr is marad a kezeden. Kell egy csillagcsavarhúzó meg egy 8-as krova, kb 10-12 cm hosszabbítószárral.

Grill le (2 csillagcsavar),

kis íves műa burkolat a fényszóró alatt le (1 csillagcsavar, és egy nagyon óvatos pattintás, én vékony csavarhúzóval mögé szoktam nyúlni és a kis fület épphogy lenyomva hátul szépen kijön).

Ezután már csak 3 csavar tartja a fényszórót. (Na meg a kábelcsatik, az se maradjon rajta.)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként tényleg egyszerűbb a lámpát kiszedni, ahogy Kori mondta és akkor bőr is marad a kezeden. Kell egy csillagcsavarhúzó meg egy 8-as krova, kb 10-12 cm hosszabbítószárral.

Grill le (2 csillagcsavar),

kis íves műa burkolat a fényszóró alatt le (1 csillagcsavar, és egy nagyon óvatos pattintás, én vékony csavarhúzóval mögé szoktam nyúlni és a kis fület épphogy lenyomva hátul szépen kijön).

Ezután már csak 3 csavar tartja a fényszórót. (Na meg a kábelcsatik, az se maradjon rajta.)

Megint köszönöm a leírást! Már csak meg kell várni, hogy ne szakadjon az eső :lol:

opel16v:

Gábor, sajna apám lapátkezeit örököltem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit xaroztok, 5 perc alatt cseréltem a ledes helyzetjelzőket. :D :lol:

Amúgy meg überelem: az új focusban első égőcseréhez le kell venni a lököst és a lámpát :lol:

Gyárilag a Stilo-n is így kéne, de házilag inkább az akku felől támadtam.... :D

Link to comment
Megosztás:

Megint köszönöm a leírást! Már csak meg kell várni, hogy ne szakadjon az eső :D

opel16v:

Gábor, sajna apám lapátkezeit örököltem :lol:

Na, lapátkezekkel is megoldható 5 perc alatt a dolog, de a bal lámpa télleg necces :lol:

greg, mégegyszer köszi a leírást, egyszerűen nem látszik felülről a foglalat, csak kitapizni lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.