Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

27 perce, invezz00 írta:

Cseréljem ki alatt úgy értettem ,hogy ők kicserélték volna ha belemegyek (szép összegért)! Azért írtam ide hátha valakinek volt hasonló hibakódja, aztán tud ötletet adni merre kellene elindulni. Lehet megkérdezek egy irodalomtörténészt  ezt javasoltad :D

Nem azt mondtam, hogy irodalomtorteneszt kerdezz, ahogy az sem igaz, hogy "senki nem tud semmit", hiszen vegulis megmondtak, hogy a turbo korul van gond.

Cserelni nyilvan nem okvetlenul kell, de ha csak igy tudsz kommunikalni, akkor reszemrol tobb otlet nincs. Rovidesen ugyis kimerited a bolcsen napi otben limitalt hozzaszolast, es akkor szunet jon.

1 perc, invezz00 írta:

az a baj hogy hiába törlöm ha véletlenül 140el megyek vagy elérem a 3ezres fordulatot letilt szóval úgyis visszatér... ha a cső lyukas akkor tudomásom szerint füstölni kellene a kocsinak mivel fals levegőt szív be. estleg rosszul tudom? 

Nyilvan jol tudod, csak akkor nem ertem, minek kerdezgetsz itt :)  Persze, hogy visszater, hiszen ez a hiba...

Mar elhangzott minden, amit ebben a temaban tenni lehet; ha nem hiszed el, az pech. Amugy pedig eleg az a 3000 es 140 :) 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Nem azt mondtam, hogy irodalomtorteneszt kerdezz, ahogy az sem igaz, hogy "senki nem tud semmit", hiszen vegulis megmondtak, hogy a turbo korul van gond.

Cserelni nyilvan nem okvetlenul kell, de ha csak igy tudsz kommunikalni, akkor reszemrol tobb otlet nincs. Rovidesen ugyis kimerited a bolcsen napi otben limitalt hozzaszolast, es akkor szunet jon.

Nyilvan jol tudod, csak akkor nem ertem, minek kerdezgetsz itt :)  Persze, hogy visszater, hiszen ez a hiba...

Mar elhangzott minden, amit ebben a temaban tenni lehet; ha nem hiszed el, az pech. Amugy pedig eleg az a 3000 es 140 :) 

 

Amugy pedig eleg az a 3000 es 140 :)

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

Ha minden évben nem vette ki a izzítógyertyákat, akkor 99% esélye van, hogy fúrni kell. HF levétele nélkül, elég borsos árakat hallottam. Meggondolandó szerintem.....

Hali!

Én 200 után cseréltem valamikor egy gyertyát, és előtte min 3 évig nem volt kivéve, mert minek nézegessem :)

 

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, Frankie64 said:

Hali!

Én 200 után cseréltem valamikor egy gyertyát, és előtte min 3 évig nem volt kivéve, mert minek nézegessem :)

 

Sziasztok,

Nekem van jele hogy valami  gond van az izzítógyetyával, mivel hidegen pöcre indul (nem jó izzítással, egy kicsit hallom a hangján de ennyi), szerintem ez arra utal hogy ha nem megy tökéletesen az izzítás, de így is simán indul thehát az autóban a motor jó állapotban van hogy hidegen simán induljon. (-7  és 0 fok között is).

De egy olyan jele van hogy közvetlenül indítás után jön ki egy fehér füst egy igen minimális kékes füsttel keveredve és erősen gázolaj szag van. Ez annak lesz a következménye hogy habár jár és megy de nem teljesen jó a megfelelő hőmérsekletetn égett el a gázolaj. Thát nekem az autóba 216 000 km van és ki fogom cserélni mind a 4 izzítógyertyát.

És remélem megoldódik de majd hétvégén az autószerelőm megmondja.

Üdv,

Balázs

 

 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, painkiller írta:

Sziasztok,

Nekem van jele hogy valami  gond van az izzítógyetyával, mivel hidegen pöcre indul (nem jó izzítással, egy kicsit hallom a hangján de ennyi), szerintem ez arra utal hogy ha nem megy tökéletesen az izzítás, de így is simán indul thehát az autóban a motor jó állapotban van hogy hidegen simán induljon. (-7  és 0 fok között is).

De egy olyan jele van hogy közvetlenül indítás után jön ki egy fehér füst egy igen minimális kékes füsttel keveredve és erősen gázolaj szag van. Ez annak lesz a következménye hogy habár jár és megy de nem teljesen jó a megfelelő hőmérsekletetn égett el a gázolaj. Thát nekem az autóba 216 000 km van és ki fogom cserélni mind a 4 izzítógyertyát.

És remélem megoldódik de majd hétvégén az autószerelőm megmondja.

Üdv,

Balázs

 

 

Hali!

Nekem volt hibakód, és idegesített a villogó tengeralattjáró :) Szerencsére simán kijött, a többit nem bolygattam azóta is működnek :)

 

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

10 órája, painkiller írta:

... Nekem van jele hogy valami  gond van az izzítógyetyával, mivel hidegen pöcre indul (nem jó izzítással, egy kicsit hallom a hangján de ennyi), szerintem ez arra utal hogy ha nem megy tökéletesen az izzítás, de így is simán indul thehát az autóban a motor jó állapotban van hogy hidegen simán induljon. (-7  és 0 fok között is). ....

 

 

Nekem is jelen van a P0380 hibakód időnként, de az autó pöccre indul, hibát kitörlöm és nem foglalkozom vele. Az autó azért jelzi, mert megnövekedett az értéke (2 Ohm fölé ment) és az autó hibásnak érzékeli, holott izzít még, csak nem oly mértékben. 

Autószerelő kollégámmal diskurálva megtudtam, hogy 2 rossz és 2 jó izzítógyertyával is elindul az autó, sőt most figyelj: IZZÍTÓGYERTYA NÉLKÜL is beindul az autód, erről számtalan videó árulkodik a neten. Ergo autószerelő kollégám szavaival élve: "felesleges az izzítógyertya cseréje, csupán a lelkednek jobb, hogy eltűnik a hibajelzés, de az autód ezelőtt is pöccre indult és ezután is úgy fog".

Nekem nem hiányzik a beletörés procedúrája, otthon nyomatékkulcs nélkül nem szabad nekiállni, így marad a hibajelzés :)

Módosítva : ViharVadász
Link to comment
Megosztás:

38 perce, ViharVadász írta:

Nekem is jelen van a P0380 hibakód időnként, de az autó pöccre indul, hibát kitörlöm és nem foglalkozom vele. Az autó azért jelzi, mert megnövekedett az értéke (2 Ohm fölé ment) és az autó hibásnak érzékeli, holott izzít még, csak nem oly mértékben. 

Autószerelő kollégámmal diskurálva megtudtam, hogy 2 rossz és 2 jó izzítógyertyával is elindul az autó, sőt most figyelj: IZZÍTÓGYERTYA NÉLKÜL is beindul az autód, erről számtalan videó árulkodik a neten. Ergo autószerelő kollégám szavaival élve: "felesleges az izzítógyertya cseréje, csupán a lelkednek jobb, hogy eltűnik a hibajelzés, de az autód ezelőtt is pöccre indult és ezután is úgy fog".

Nekem nem hiányzik a beletörés procedúrája, otthon nyomatékkulcs nélkül nem szabad nekiállni, így marad a hibajelzés :)

Beindul, persze, legfeljebb nagy fagyban lehet vele gond. De annyira rettegni sem kell a cseretol, ezen a videon eleg jol osszefoglaljak a lenyeget:
 


- kiszedni csak akkor lehet nehez, ha korabban szakszerutlenul csereltek, a gyarilag szerelt siman kijon
- hosszitott 12-es dugokulcs kell 
- elozo este nem art befujni oket WD40-nel
- meleg motoron kell csinalni
- az uj gyertya menetet keramia zsirral kell bekenni
- 18 Nm-rel kell meghuzni

 

Amit meg hallottam remtortenetkent az az, hogy a lerakodasoktol annyira megvastagodik a vege, hogy nem fer ki a lukon. Ilyenkor nyilvan jobb nem eroltetni, hanem vissza kell tekerni.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, painkiller írta:

Nekem van jele hogy valami  gond van az izzítógyetyával, mivel hidegen pöcre indul (nem jó izzítással, egy kicsit hallom a hangján de ennyi), szerintem ez arra utal hogy ha nem megy tökéletesen az izzítás, de így is simán indul thehát az autóban a motor jó állapotban van hogy hidegen simán induljon. (-7  és 0 fok között is).

De egy olyan jele van hogy közvetlenül indítás után jön ki egy fehér füst egy igen minimális kékes füsttel keveredve és erősen gázolaj szag van. Ez annak lesz a következménye hogy habár jár és megy de nem teljesen jó a megfelelő hőmérsekletetn égett el a gázolaj. Thát nekem az autóba 216 000 km van és ki fogom cserélni mind a 4 izzítógyertyát.

Mese az izzitogyertyak lelkivilagarol: http://beru.federalmogul.com/sites/default/files/brochure/file/beru_ti04_-_all_about_glow_plug_pfmbu1435_-_en_lores.pdf

A vegen a csererol is mesel, es az inditas utani fustrol is van szo benne, ami termeszetes addig, amig tul alacsony homersekleten tortenik az eges.

Nyilvan uj izzitogyertyakkal sem lehet rogton a bemelegedett motorral azonos helyzetet produkalni, tehat a jelenseg nem okvetlenul fog teljesen eltunni. En nem cserelnek gyertyat addig, amig nem jelzi oket hibasnak a kocsi, de kivancsian varom a beszamolodat, hogy javult-e a fustoles, illetve mennyire ment konnyen a csere.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

... de kivancsian varom a beszamolodat, hogy javult-e a fustoles, illetve mennyire ment konnyen a csere.

Nem fogom cserélni semmiképp, mert működésben nem látok semmi problémát. Kb. 8-10 indítás után dobja fel az izzítás hibát. Kimértem multiméterrel, 2 Ohm-ig nem jelez hibát, 4.5 Ohm az én gyertyát, ami szintúgy tökéletesen izzít, csak kétszer akkora az ellenállása, mint kéne. Nekem amúgy Z19DT motorom van, a videót az 1.7-es motoré látható.
Ha már minden kötél szakad, és tényleg okvetlenül csere szükséges, abban az esetben szakira bízom mindenképp. A megvétel után szerettem volna mindenképp cseréltetni, de nem láttam értelmét, mert nem változna semmi a működésben (leszámítva a hibajelzés megszűnését).

Link to comment
Megosztás:

On 3/21/2018  at 1:08 PM, ViharVadász said:

Nem fogom cserélni semmiképp, mert működésben nem látok semmi problémát. Kb. 8-10 indítás után dobja fel az izzítás hibát. Kimértem multiméterrel, 2 Ohm-ig nem jelez hibát, 4.5 Ohm az én gyertyát, ami szintúgy tökéletesen izzít, csak kétszer akkora az ellenállása, mint kéne. Nekem amúgy Z19DT motorom van, a videót az 1.7-es motoré látható.
Ha már minden kötél szakad, és tényleg okvetlenül csere szükséges, abban az esetben szakira bízom mindenképp. A megvétel után szerettem volna mindenképp cseréltetni, de nem láttam értelmét, mert nem változna semmi a működésben (leszámítva a hibajelzés megszűnését).

Sziasztok,

 

Na ma sikereses kiolvastattam a hibakódot és igen az izzítógyertya és a elektronikáját mutatta. Kimértük a gyertyákat és azok szépen zárnak zárják a kört tehát nem az izzíógyertya lesz a gond, Nekem pedig nem csak felvillan hanem folyamatosan ég majdnem minden indításnál olyan 8 - 10 percig. Hidegen jön belőle  a füst és igen gázolaj illatvan tehát megrendelem bele az az  izzítóvezérlőt (relét) és kicserélem magamnak majd kitörlöm a hibakódot, és meglátjuk hogy mi lesz.

Üdv,

Painkiller

Módosítva : painkiller
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 25. at 23:13, painkiller írta:

... megrendelem bele az az  izzítóvezérlőt (relét) és kicserélem magamnak majd kitörlöm a hibakódot, és meglátjuk hogy mi lesz...

Feleslegesen ne vegyél bele izzítórelét! Ha kiszedted az izzítógyertyákat, akkor mérj rá, hogy mekkora az ellenállása. 2 ohm alatti jó, 2 ohm felett jelez az autód. Első körben én ezt vizsgálnám meg.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, ToKa94 said:

Nem, hol nézzem meg?

Két biztosítékdoboz van, egy a csomagtartó bal oldalán egy fedél mögött, és egy a motortér bal első részében az akku mellett.. A kezelési útmutatóban benne kell lennie, hogy melyikben van a hátsó ajtónyitó biztosítéka (úgy rémlik az akku mellettiben van)  meg az is, hogyan kell leszedni a fedelét. 1x nekem is kiment mikor befagyott az ablakmosó folyadék és megpróbáltam lemosni a hátsó ablakot. Ugyanis egy biztosítékon van a hátsó ajtónyitó és a hátsó ablakmosó motorja. Kissé különbözhetnek a biztosítékdobozok típusonként vagy évjáratonként. Én legalábbis elég nehezen találtam meg 1-2 biztosítékot az enyémben, mert nem ott volt ahol írta.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, quad405 írta:

Két biztosítékdoboz van, egy a csomagtartó bal oldalán egy fedél mögött, és egy a motortér bal első részében az akku mellett.. A kezelési útmutatóban benne kell lennie, hogy melyikben van a hátsó ajtónyitó biztosítéka (úgy rémlik az akku mellettiben van)  meg az is, hogyan kell leszedni a fedelét. 1x nekem is kiment mikor befagyott az ablakmosó folyadék és megpróbáltam lemosni a hátsó ablakot. Ugyanis egy biztosítékon van a hátsó ajtónyitó és a hátsó ablakmosó motorja. Kissé különbözhetnek a biztosítékdobozok típusonként vagy évjáratonként. Én legalábbis elég nehezen találtam meg 1-2 biztosítékot az enyémben, mert nem ott volt ahol írta.

A kozponti zarnak latszolag egy biztositeka van:   http://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-h.html

Jobb hijan en lekotnem az akkut tiz percre, hatha csak meghulyult a vezerles.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, csaba66 said:

A kozponti zarnak latszolag egy biztositeka van:   http://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-h.html

Jobb hijan en lekotnem az akkut tiz percre, hatha csak meghulyult a vezerles.

A központi zárnak igen, de a 8-as az ami ebben az esetben érdekel minket: 

8

Windscreen wash system, tailgate

10 A

Vagy én nem értettem meg a problémát.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

A központi zárnak igen, de a 8-as az ami ebben az esetben érdekel minket: 

8

Windscreen wash system, tailgate

10 A

Vagy én nem értettem meg a problémát.

A problema az, hogy nem nyilik a csomagtarto... De ebben a ketsegtelenul butan fogalmazott szovegben nincs szo zarrol, hanem feltehetoen a szelvedo + hatso ablak moso akar lenni, ami egyebkent egy es ugyanaz, a motor forgasi iranyan mulik, hogy elore, vagy hatra nyomja a vizet. 

Link to comment
Megosztás:

On 3/25/2018  at 11:13 PM, painkiller said:

Sziasztok,

 

Na ma sikereses kiolvastattam a hibakódot és igen az izzítógyertya és a elektronikáját mutatta. Kimértük a gyertyákat és azok szépen zárnak zárják a kört tehát nem az izzíógyertya lesz a gond, Nekem pedig nem csak felvillan hanem folyamatosan ég majdnem minden indításnál olyan 8 - 10 percig. Hidegen jön belőle  a füst és igen gázolaj illatvan tehát megrendelem bele az az  izzítóvezérlőt (relét) és kicserélem magamnak majd kitörlöm a hibakódot, és meglátjuk hogy mi lesz.

Üdv,

Painkiller

Sziasztok,

 

Na kicseréltem az izzító relét és a hiba mindig megvan de már a nyáron nem foglalkozom vele. A izzítógyertyáknak az ellenálása lehet a fő indok szerintem. De nem érdekel mert tökéletesen indul majd a téli szezon előtt rászánom magam. A lényeg nekem egy rossz tapasztalatom van eddig a fél éves opel használat során hogy az 1.7 cdti motoron már második vízcső pukkan el és eddig mindig mákom volt vele hogy hazaértem pont (tákolva). De nem értem a két legkisebb cső ami az EGR szelepre megy a másik pedig a termosztátházra. 216 000  km van benne és mind a két cső elszállt mint a győzelmi zászló. Egy régi suzukim volt és jóval megbízhatóbb volt, és ez elkeserít hogy 2008 -as autóról van szó a suzukim meg volt 2002 -es. Már a generátorom is elszállt egyszer, rögtön a vétel után rá 1000km -rel.

Nem értem ezt a minőségbeli különbséget és itt még egy magasabb kategőriában lévő autórol is beszélünk, de még nem is motor hanem a vízcső ISTENEM kétszer, és még szerencse hogy időben reagáltam míg a hőfok jelző lámpa sem villant ki, de ez csak egy Isteni nagy szerencse volt.

Másnak is volt már hasonló esete?

Üdv,

Painkiller

 

 

Módosítva : painkiller
Link to comment
Megosztás:

2 órája, painkiller írta:

De nem értem a két legkisebb cső ami az EGR szelepre megy a másik pedig a termosztátházra. 216 000  km van benne és mind a két cső elszállt mint a győzelmi zászló.

Ez lehet egyszeru pech, de akar az is, hogy rossz a tagulasi tartaly kupakja, es tulzottan felmegy a nyomas a hutorendszerben.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Norbi10 írta:

Sziasztok!
Opel Astra H ba hűtőfolyadékszint visszajelzőt szerelt már be valaki?

Több dologtól függ, első körben meg kell nézni, hogy a vezeték ott van-e a tartálynál, ha akkor OP-commal vagy tech2-vel, hogy az UEC (motortér biztosítéktábla) tudja-e egyáltalán a Check Controlt kezelni, mert ha nem akkor azt is cserélni kell, aztán még kábelezés stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.