Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

57 perce, csaba66 írta:

Mivel kapcsolatban volt bizonytalan? A gyari radio CAN buszos, nem megy hozza kulon droton jelzes arrol, hogy gyujtas van-e, ez teny. Az is teny, hogy van, ami gyujtasra kapcsol, pl. a szivargyujto vilagitasa, igy onnan le lehet venni a jelet.


 

A szivar gyújtóra én is gondoltam de azt nem tudtam, hogy a világítása külön tápon van mert a szivargyújtó sajnos kulcs nélkül is melegszik.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, kisapa63 said:

A szivar gyújtóra én is gondoltam de azt nem tudtam, hogy a világítása külön tápon van mert a szivargyújtó sajnos kulcs nélkül is melegszik.

Jobbfajta fejegységek képesek külső jeleket fogadni, pl. kormányról lehet őket távirányítani megfelelő CAN-bus adapterrel. Más kérdés, hogy az autó kijelzőjével akkor sem fog együttműködni. Nekem is volt ilyenem, csak megadta magát. Ez kapcsolt pluszt is előállított a rádió számára. régebben talán némelyik Clarion modell 1-2 kijelzővel is együtt tudott működni, persze megfelelő adapterrel, de biztos nem vagyok benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni az alábbi hiba megoldásával kapcsolatban!? Astra H 2006-os 5 ajtós autóm, csomagtér világítás nem működik.Közben az is kiderült, hogy a központi zárral való nyitás után, ha más ajtót nem nyitok ki csak a csomagtér ajtót, egy pár perc után visszazár mert nem érzékeli , hogy ki van nyitva. Kézzel is és távirányítóval is tökéletesen működik a csomagtér nyitó elektronika. Tudja valaki, hogy hol keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wharfedale írta:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni az alábbi hiba megoldásával kapcsolatban!? Astra H 2006-os 5 ajtós autóm, csomagtér világítás nem működik.Közben az is kiderült, hogy a központi zárral való nyitás után, ha más ajtót nem nyitok ki csak a csomagtér ajtót, egy pár perc után visszazár mert nem érzékeli , hogy ki van nyitva. Kézzel is és távirányítóval is tökéletesen működik a csomagtér nyitó elektronika. Tudja valaki, hogy hol keressem a hibát?

A vilagitas is azert nem megy, mert ugy gondolja, hogy nincs nyitva. A zarban van egy mikrokapcsolo, ami jelzi a nyitott helyzetet, vagy az rossz, vagy esetleg a csatlakozo, kabel, stb.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, wharfedale írta:

Ez a mikrokapcsoló a zár részben van?  Azt már láttam egy videóban, hogy a króm dísz alatti nyitóban van egy.

Szerencsere meg nem kellett szetszednem, de ott kene legyen. A nyitoban levo a zarmotort inditja, es a zarszerkezetben levo jelzi (a muszerfalon is, bar nem tudom, az minden felszereltseghez jar-e), ha nyitva van.

Ezeket a kapcsolokat altalaban csak buhera modszerrel lehet cserelni, a hivatalos megoldas az uj zarszerkezet.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

14 órája, quad405 írta:

Jobbfajta fejegységek képesek külső jeleket fogadni, pl. kormányról lehet őket távirányítani megfelelő CAN-bus adapterrel. Más kérdés, hogy az autó kijelzőjével akkor sem fog együttműködni. Nekem is volt ilyenem, csak megadta magát. Ez kapcsolt pluszt is előállított a rádió számára. régebben talán némelyik Clarion modell 1-2 kijelzővel is együtt tudott működni, persze megfelelő adapterrel, de biztos nem vagyok benne.

Az nem zavar ha a kijelzővel nem működik együtt csak ne kelljen állandóan ki -be kapcsolgatni manuálisan. Én most első körben egy Kenwood vagy egy Pioneer BT-s rádiót néztem ki. Szerintem ezek azért márkásnak mondhatóak. 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, kisapa63 írta:

Az nem zavar ha a kijelzővel nem működik együtt csak ne kelljen állandóan ki -be kapcsolgatni manuálisan. Én most első körben egy Kenwood vagy egy Pioneer BT-s rádiót néztem ki. Szerintem ezek azért márkásnak mondhatóak. 


Markasnak markas, bar a kezeim kozt atment autoradiok kozul pont egy (raadasul dragabb fajta) Kenwood volt az, amelyik feldobta a talpat. Ebbol persze nyilvan nem lehet messzemeno kovetkeztetest levonni, de ha csak a bluetooth miatt akarsz fejegyseget cserelni, szerintem ne tedd. Telefon bemenet van a gyari radion is, es teljesen korrekten hasznalhato vele kulso bluetooth egyseg, amibol jobb fajtat is siman kapsz egy markas radio araert.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 25. at 9:12, csaba66 írta:


Markasnak markas, bar a kezeim kozt atment autoradiok kozul pont egy (raadasul dragabb fajta) Kenwood volt az, amelyik feldobta a talpat. Ebbol persze nyilvan nem lehet messzemeno kovetkeztetest levonni, de ha csak a bluetooth miatt akarsz fejegyseget cserelni, szerintem ne tedd. Telefon bemenet van a gyari radion is, es teljesen korrekten hasznalhato vele kulso bluetooth egyseg, amibol jobb fajtat is siman kapsz egy markas radio araert.

A lényeg a telefon kihangosítás a hangszórókra. Először akkor utána nézek valami külső bluetooth egységnek. Ha esetleg tudnál is ajánlani valamit megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szucsim írta:

Sziasztok !

Opel Astra H 2009.novemberi . 1.6XER

Hogyan lehet a belső világítást MANUÁLIS kikapcsolni ???

Nem találok rajta semmilyen kapcsolót . Caravanom van. Hátul van kapcsoló elől semmi.

 

 

Fejed felett középtájon?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kisapa63 írta:

A lényeg a telefon kihangosítás a hangszórókra. Először akkor utána nézek valami külső bluetooth egységnek. Ha esetleg tudnál is ajánlani valamit megköszönném.

Egy Nokia CK-7W -m van, osi darab, mar legfeljebb hasznaltan kaphato. Mast szemelyesen nem ismerek, de vannak mar sokkal modernebbek, szamkiirassal, stb. Webshopban rendeld, es ha nagyon nem valik be, 14 napon belul mehet vissza.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, szucsim írta:

Ott nincs semmi.

A két nyomógombra gondolsz ami a lámpa mellett van ? ,de nekem az kellene hogy le tudjam kapcsolni hogy

ajtónyitásnál se világítson.

Ugy tunik, ilyen funkcio nincs, automatikusan kapcsolgatja magat... Hacsak nem valamilyen titkos ugynok vagy, nem igazan ertem, ez miert baj :)

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, szucsim said:

Csak olyan fura hogy nincs.

A Fabia-ba volt, ez meg újabb,modernek autó és nem lehet kikapcsolni ????

Vagy ennyire megy a spórolósdi a kapcsolón ?

Olyannyira nagy a spórolósdi, hogy az én 2011-esemben pl. hátul nincs semmi, elöl meg Corsa lámpa van. De az legalább kikapcsolható teljesen. :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, techart írta:

Üdv mindenki

Astra H belső tér világitásom nem alszik el.

Valaki találkozott már ezzel a hibával?Kábeleket átnézetem,op com-al tesztbe ki tudom kapcsolni.Kilépek a tesztből álandóan világit.

Egy ora mulva is? 

Ha van REC, akkor az vezerli, ha nincs, akkor az UEC. Lehet, hogy csak hibas jelet kap (pl. ugy erzi, nyitva van egy ajto, pedig nem) vagy maga a modul rossz. Persze egy ido utan nyitott ajto mellett is le kene kapcsolja a vilagitast, de ez nem tudom, mennyi.

Esetleg egy reset is segithet, ugyhogy elso korben en lekotnem az akkut fel orara, aztan kiprobalnam, hogy 1-2 ora alatt elalszik-e.

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, csaba66 said:

Egy ora mulva is? 

Ha van REC, akkor az vezerli, ha nincs, akkor az UEC. Lehet, hogy csak hibas jelet kap (pl. ugy erzi, nyitva van egy ajto, pedig nem) vagy maga a modul rossz. Persze egy ido utan nyitott ajto mellett is le kene kapcsolja a vilagitast, de ez nem tudom, mennyi.

Esetleg egy reset is segithet, ugyhogy elso korben en lekotnem az akkut fel orara, aztan kiprobalnam, hogy 1-2 ora alatt elalszik-e.

Valahol le van írva, hogy ez az idő 10 perc. Gyakorlatban is kb. ilyesmit tapasztaltam. Semmiképp nem 1-2 óra.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, quad405 írta:

Valahol le van írva, hogy ez az idő 10 perc. Gyakorlatban is kb. ilyesmit tapasztaltam. Semmiképp nem 1-2 óra.

Lehet, ezzel meg nem kiserleteztem... A radiot egy ora mulva zarja le, azt mar tobbszor is tapasztaltam :)

12 perce, quad405 írta:

Sziasztok! Meg tudja valaki erősíteni, hogy benzines H Astrába simán befér a "normál" 190 mm magas akku is. Köszi előre is!

Ez egyszeruen ellenorizheto: tegyel egy olyan meretre levagott papirdobozt a mostani akkudra, ami 190-re noveli a magassagat. Ha nem nyomodik ossze a motorhazteto becsukasakor, akkor befer :) 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.