Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

23 hours ago, zsolt5566 said:

A sárga villaskulcsos emberke felvilant a műszerfalon egy fél percre az mit jelent. 

Járó motornál menet közben? Először is egy pedálteszttel ki kellene olvasni ha van hibakód. A Használati útmutató szerint a következőket jelentheti: Járó motornál világít Meghibásodott a motorvezérlő elektronika vagy a sebességváltó elektronikája. Az elektronika szükségprogramra kapcsol. Ilyenkor megnőhet az üzemanyag-fogyasztás, és romlik a gépkocsi vezethetősége. Amennyiben a hiba a gépkocsi újraindítása után is fennáll, forduljon szervizhez. A szervizkijelzőn az InSP4 jelzéssel együtt világít Szervizben távolítassa el a vizet a dízelüzemanyag-szűrőből. Bekapcsolt gyújtásnál villog Az indításgátló rendszer meghibásodott. A motort nem lehet beindítani. Kapcsolja ki a gyújtást, majd próbáljon újra indítani. Ha az ellenőrzőlámpa tovább villog, kísérelje meg a motor indítását a pótkulccsal, és vegye fel a kapcsolatot egy szervizzel.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna nekem segíteni fejegység és kijelző ügyben?

Van pár fogalom amit nem igazán értek.

Mit jelent hogy össze van a fejegység és a kijelző párosítva?

Utólag hogy lehet őket párosítani?

Milyen kódra/kódokra van szükség kijelző vagy fejegység cserénél?

Mit jelet ha kijelentett vagy lejelentett vagy ''log off''-olt a fejegység?

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Matisz írta:

Valaki tudna nekem segíteni fejegység és kijelző ügyben?

Van pár fogalom amit nem igazán értek.

Mit jelent hogy össze van a fejegység és a kijelző párosítva?

Utólag hogy lehet őket párosítani?

Milyen kódra/kódokra van szükség kijelző vagy fejegység cserénél?

Mit jelet ha kijelentett vagy lejelentett vagy ''log off''-olt a fejegység?

Nem csak a fejegyseg es a kijelzo, hanem a legtobb CAN buszos modul "fel van tanitva", azert, hogy lopas eseten ne legyen egyszeru oket ujra felhasznalni.

Ha egy modult csak ugy atraksz egy masik kocsiba, az ott nem, vagy nem jol fog mukodni (pl. a radio idokozkent csipog, a kijelzon feliratok jelennek meg, stb.).

A helyes mukodeshez kiszedes elott szetkodolas, berakas utan osszekodolas szuksegeltetik, amihez kellenek a (kocsikhoz tartozo!) negyjegyu kodok.

A lejelentett fejegyseg pont az, amelyik mar nincs a donorhoz parositva, azaz a sajat kocsidhoz hozza tudod tanitani.


 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Nem csak a fejegyseg es a kijelzo, hanem a legtobb CAN buszos modul "fel van tanitva", azert, hogy lopas eseten ne legyen egyszeru oket ujra felhasznalni.

Ha egy modult csak ugy atraksz egy masik kocsiba, az ott nem, vagy nem jol fog mukodni (pl. a radio idokozkent csipog, a kijelzon feliratok jelennek meg, stb.).

A helyes mukodeshez kiszedes elott szetkodolas, berakas utan osszekodolas szuksegeltetik, amihez kellenek a (kocsikhoz tartozo!) negyjegyu kodok.

A lejelentett fejegyseg pont az, amelyik mar nincs a donorhoz parositva, azaz a sajat kocsidhoz hozza tudod tanitani.


 

Értem. Tehát ha lejelentettet vennék akkor is kellene a saját autóm kódja ami sajnos carpass híján nincs... De a kijelzőhöz is külön kód van? Vagy a Security Code amiről szó van?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 16. at 7:53, csaba66 írta:

A 32 polusu csatlakozon az 1 es 2 a test, 3 es 5 a 12V. A szineket nem tudom, de a piros szokott lenni a 12V es a barna a test.

Úgy érted, az 1-esen ÉS 2-esen is kell lennie a testnek, illetve a 3-ason ÉS 5-ös lábon is (vagyis mindkettőn) a 12V-nak? A csatiban, amin van hozzá, csak a 2-es és 3-as pin van bekötve az első 5-ből. A piros a 15-re, a barna a 9-re megy,  sajnos nem ellenőriztem rá előtte és rákötöttem a 12V-ot. Neten nem találtam a pin kiosztásról semmit. Esetleg van ötleted, hogy mi van a 9-es és 15-ös lábon? Megsüthettem a kijelzőt? :(

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Imre75 írta:

Úgy érted, az 1-esen ÉS 2-esen is kell lennie a testnek, illetve a 3-ason ÉS 5-ös lábon is (vagyis mindkettőn) a 12V-nak? A csatiban, amin van hozzá, csak a 2-es és 3-as pin van bekötve az első 5-ből. A piros a 15-re, a barna a 9-re megy,  sajnos nem ellenőriztem rá előtte és rákötöttem a 12V-ot. Neten nem találtam a pin kiosztásról semmit. Esetleg van ötleted, hogy mi van a 9-es és 15-ös lábon? Megsüthettem a kijelzőt? :(

Biztos, hogy jol nezed a szamozast?  A kijelzo hatan levo apa (aminek a negy sarkanal oda is vannak irva a szamok) kiosztasa alapjan a 15-on nincs semmi, tehat azzal nem okozhattal gondot. Nem kell egyszerre az 1-2 es 3-5, eleg, ha a test vagy 1, vagy 2, a 12V vagy 3 vagy 5. Ha nem GID, vagy CID, akkor a 2 es 3 nincs bekotve.

(ECC SAC DAB) MSCAN-H     17     1    fold
(ECC SAC DAB) MSCAN-L      18     2    fold  (GID, CID)
                              MSCAN-L     19     3    12 V  (GID, CID)
                              MSCAN-H     20     4
                                                     21     5    12 V
                              MSCAN-H     22     6
                               MSCAN-L     23     7
                    (car phone) fold     24     8    radio 39 (?) (car phone)
                                    LSCAN     25     9    radio 33 (?) (car phone)
                                                      26    10
                                                      27    11

                                    LSCAN     28    12
                                                      29    13
                                                      30    14
                                                      31    15
                                                      32    16


Kozben megvan a egy masik helyen is:  http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/222/astra_h_dis__kijelzo__csatlakozo_labkiosztas

A szinek viszont nem stimmelnek, megneztem egy bontott csatlakozot, nalam sem a piros viszi a tapot. 

Ha a 8 es 9 valoban a navi, az erdekes (marmint az, hogy nem CAN buszon mennek az adatok, hanem kulon). Persze ez az egesz H Astra navigacio egy eleg beteg dolog, foleg mai szemmel nezve.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Biztos, hogy jol nezed a szamozast?  A kijelzo hatan levo apa (aminek a negy sarkanal oda is vannak irva a szamok) kiosztasa alapjan a 15-on nincs semmi, tehat azzal nem okozhattal gondot. Nem kell egyszerre az 1-2 es 3-5, eleg, ha a test vagy 1, vagy 2, a 12V vagy 3 vagy 5. Ha nem GID, vagy CID, akkor a 2 es 3 nincs bekotve.

Köszönöm szépen a leírást! És pont az Opelműhelyre nem gondoltam, ehelyett külföldi oldalakon keresgéltem... Szerintem jól néztem a bekötést, de fotózom a csatlakozót:

Kép 1

Kép 2

Ez alapján szerintem a 2-es pin (zöld, föld) és 3-as pin (kék-zöld, 12V) bekötése után még kéne mozdulni a GID kijelzőnek. De nem teszi. Amikor megkaptam, biztosan működött, megmutatták. 

Köszi! 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Imre75 írta:

Köszönöm szépen a leírást! És pont az Opelműhelyre nem gondoltam, ehelyett külföldi oldalakon keresgéltem... Szerintem jól néztem a bekötést, de fotózom a csatlakozót:

Kép 1

Kép 2

Ez alapján szerintem a 2-es pin (zöld, föld) és 3-as pin (kék-zöld, 12V) bekötése után még kéne mozdulni a GID kijelzőnek. De nem teszi. Amikor megkaptam, biztosan működött, megmutatták. 

Köszi! 

Nincs mit :)

Honnan van ez a csatlakozo? Mert egyaltalan nem ugy fest, mint ami jol van bekabelezve a GID-hez...

A tap nem eleg a bekapcsolashoz, ahhoz kell egy megfelelo CAN utasitas is, sot, ugy remlik, folyamatosan kell etetni.

Szoval a kocsiban teszteld, illetve miben mesterkedsz egyaltalan?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csaba66 írta:

Nincs mit :)

A tap nem eleg a bekapcsolashoz, ahhoz kell egy megfelelo CAN utasitas is, sot, ugy remlik, folyamatosan kell etetni.

Szoval a kocsiban teszteld, illetve miben mesterkedsz egyaltalan?

Valahol sejtettem, hogy a csatlakozó nem teljesen hozzá való és azt is, hogy canbus kell. A kijelzőt így kaptam, ezzel a csatival. Van egy cd30mp3 fejegységem, a kettőt akarom "próbapadon" összehozni. Mindkettő letanítva, a display safe nem gond. 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Imre75 írta:

Valahol sejtettem, hogy a csatlakozó nem teljesen hozzá való és azt is, hogy canbus kell. A kijelzőt így kaptam, ezzel a csatival. Van egy cd30mp3 fejegységem, a kettőt akarom "próbapadon" összehozni. Mindkettő letanítva, a display safe nem gond. 

Ez megoldhato, a radio es a kijelzo kozott ossze kell kotni az MSCAN labakat is (mindegy, melyikek, csak H a H-hoz, L az L-hez). Tapot neki, radio bekapcsol, es lesz kijelzes.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1.6 XER

Lenne egy kérdésem amit hozzá nem értő laikus ember módjára szeretnék itt feltenni. Az auto anélkül, hogy gyújtás lenne rajta vagy akár a kulcs benne lenne, időközönként szokott adni egy par másodpercig tartó finom hangot amit leginkabb egy elektromos keringető rendszerhez tudnék hasonlítani, nem tudom mi ez laikus vagyok de ez megszokott volt. Mostanság ezen hang helyett egy nem túl hangos nyikorgó finoman kerregő recsegő hang szokott lenni ugyanígy pár masodpercben. Lehet hogy szakavatottaknak egyszerű a kérdés de mi lehet ez? KÖSZI!

Link to comment
Megosztás:

20 perce, toto01 írta:

Sziasztok!

Opel Astra 1.6 XER

Lenne egy kérdésem amit hozzá nem értő laikus ember módjára szeretnék itt feltenni. Az auto anélkül, hogy gyújtás lenne rajta vagy akár a kulcs benne lenne, időközönként szokott adni egy par másodpercig tartó finom hangot amit leginkabb egy elektromos keringető rendszerhez tudnék hasonlítani, nem tudom mi ez laikus vagyok de ez megszokott volt. Mostanság ezen hang helyett egy nem túl hangos nyikorgó finoman kerregő recsegő hang szokott lenni ugyanígy pár masodpercben. Lehet hogy szakavatottaknak egyszerű a kérdés de mi lehet ez? KÖSZI!

Szerintem a belső levegő keringető zsalu (lapát) törött el. Ha kinyitod az autót akkor is csinálja nem?  Az állító motor hangja lesz. Ha igazam van, a kesztyűtartó felől fogod hallani a hangot.

Digit klíma esetén a középkonzol felől is adhat ki ilyen hangot, de szerintem az csak úgy nem indul be.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

Ezek a ledek mennyire lehetnek jók belső térbe? Sofita ; T10 . Esetleg valakinek biztos forrásból kipróbált ledek, amiket ajánlana? A 150 Lumen 5000K nem lesz nagyon fényes? Láttam szilikon borításos és üveg búrás verziót is, az jobban tetszene, de nem can bus ledek tönnybire. Továbbá ez a hátsó olvasólámpánál a csatlakozó lekaparásos dolog kicsit aggaszt. Ezeknél a típusoknál sajnos nem lehet csak úgy áthajtani az érintkezőt. :(

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

36 perce, KMilán írta:

Szerintem a belső levegő keringető zsalu (lapát) törött el. Ha kinyitod az autót akkor is csinálja nem?  Az állító motor hangja lesz. Ha igazam van, a kesztyűtartó felől fogod hallani a hangot.

Digit klíma esetén a középkonzol felől is adhat ki ilyen hangot, de szerintem az csak úgy nem indul be.

Köszi, ha kinyitom az autót akkor is csinálja anélkül, hogy bármit csinálnék meg ha becsukom az ajtót meg alapból kb mindig szokta mintha egy elektromotor elindulna par másodpercre, akinek van ilyen autója szerintem megszokott dolog, sosem foglalkoztam vele csak most hogy megváltozott ez a "keringető hanghatas" vagy kimarad egyáltalán.

Módosítva : toto01
Link to comment
Megosztás:

50 perce, toto01 írta:

Köszi, ha kinyitom az autót akkor is csinálja anélkül, hogy bármit csinálnék meg ha becsukom az ajtót meg alapból kb mindig szokta mintha egy elektromotor elindulna par másodpercre, akinek van ilyen autója szerintem megszokott dolog, sosem foglalkoztam vele csak most hogy megváltozott ez a "keringető hanghatas" vagy kimarad egyáltalán.

Szerintem neked is Delphi klíma rendszered van és eltörött a zsalu tengelye. Próbáld ki, hogy megnyomod a külső-belső levegő keringető gombját és akkor is ugyan azt hallod-e. Szerintem az lesz a ludas a hangot illetően.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, KMilán írta:

Szerintem neked is Delphi klíma rendszered van és eltörött a zsalu tengelye. Próbáld ki, hogy megnyomod a külső-belső levegő keringető gombját és akkor is ugyan azt hallod-e. Szerintem az lesz a ludas a hangot illetően.

Ez a keringetes úgy is megy néhány másodpercet hogy se gyújtas nincs az autón de meg a fejegység sincs  bekapcsolva?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, toto01 írta:

Ez a keringetes úgy is megy néhány másodpercet hogy se gyújtas nincs az autón de meg a fejegység sincs  bekapcsolva?

Leállítás után pár perccel alaphelyzetbe állítja a terelőket, akár ennek a hangja is lehet. Ugyanígy "normál" állásba teszi a terelőket amikor nyitod az ajtót (mindjárt elindulsz, és a használt kulcshoz tárolt legutóbbi beállításra kapcsol a klíma). Ettől függetlenül még lehet a belső keringetés zsalu hiba is, de a leírásod alapján előbb ezt is nézd/hallgasd meg.

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, KMilán said:

Ezek a ledek mennyire lehetnek jók belső térbe? Sofita ; T10 . Esetleg valakinek biztos forrásból kipróbált ledek, amiket ajánlana? A 150 Lumen 5000K nem lesz nagyon fényes? Láttam szilikon borításos és üveg búrás verziót is, az jobban tetszene, de nem can bus ledek tönnybire. Továbbá ez a hátsó olvasólámpánál a csatlakozó lekaparásos dolog kicsit aggaszt. Ezeknél a típusoknál sajnos nem lehet csak úgy áthajtani az érintkezőt. :(

Én inkább valami ismert gyártó termékét választanám, igaz azok nem ennyibe kerülnek. Nem hiszem, hogy ezek tudják a 150 Lument. Csodák szerintem nincsenek. Osram-ot és Philips-et nézegettem egy időben de azok is csak 45 lument tudtak. Az izzószálas 10W-os Sofita 100 lumenes. A hideg LED-ekkel nekem az a bajom, hogy ha rájuk nézel, igen, fényesnek tűnnek, aztán mégsem látsz a fényüknél rendesen. Próbáld feltenni a kérdést az Optikai tunning vagy az Utastér topikokban. Hátha valakinek ott van tapasztalata.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, toto01 said:

Ez a keringetes úgy is megy néhány másodpercet hogy se gyújtas nincs az autón de meg a fejegység sincs  bekapcsolva?

Szerintem határozottan nem. Én legalábbis ilyet sosem tapasztaltam. Nálam gyújtás nélkül csak a műszerfal világítás kapcsol be ajtónyitáskor. Leállítás után még pár percig a motortérből hallatszik némi zizegés, de aztán nem. És ezt is csak nyitott motorháztetővel hallani. Gondolom valami nagyon csendes garázsban állsz, amiatt tudod meghallani ezt a hangot. Ezt a hangot több órával  a leállítás után is hallod? Az utastérből? Milyen időközönként? Zárt ajtóknál is hallatszik?  Az autó lezárt állapotában is hallani? Akku lemerülési gondjaid nem voltak soha? Pl. több napi állás után, főleg hidegben, nem indult már az autó. Arra gondolok, hogy ha ez tényleg valami motor, aminek szerintem nem kellene időközönként felélednie, akkor az fogyaszt is.

Nem tudom a digitális klímánál hogy van, nekem sima Delphi AC-m van de ott nem a leállítás után, hanem a következő gyújtás ráadáskor állítja alaphelyzetbe  a lapátokat. De gyújtás nélkül ezeket nem állítgatja. De ezt simán kipróbálhatod, hogy valamelyik lapát motorját hallod-e, ha ráadott gyújtással kapcsolgatod a szellőztető állásait.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Olyan problémám van, hogy be lett aktiválva az okosságok >> pillanyatni fogyasztás, átlagfogyasztás és a többiek

ezzel együt jöt a RANGER 0 figyelmeztetést is

kérdésem, ezt milyen formán tudnám öszhangba hozni a tankba levő üzemanyag mennyiséggel, mert jelen pillanatban nem sokkal a fél tank után bejelez és nem tünik el, az ujra tankolásig

válaszokat előre is köszönöm

Toni

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, rstwingo írta:

Olyan problémám van, hogy be lett aktiválva az okosságok >> pillanyatni fogyasztás, átlagfogyasztás és a többiek

ezzel együt jöt a RANGER 0 figyelmeztetést is

kérdésem, ezt milyen formán tudnám öszhangba hozni a tankba levő üzemanyag mennyiséggel, mert jelen pillanatban nem sokkal a fél tank után bejelez és nem tünik el, az ujra tankolásig

Nem Ranger, csak Range :)

Ket fajta tank jelado van, meg kell probalni a masikra allitani. Aki az aktivalast csinalta, az ezt is meg tudja tenni, OpCommal vagy Tech2-vel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.