Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

14 perce, Zsolti25 írta:

Aj aj. De hogy tudom tesztelni, hogy az égők össze vannak e kötve a REC -el vagy valahol szakadás van ? Az ajtóátvezetrő kábel nem szakadt. 

Az opcom-os tesztnél BE kapcsolom, de rögtön KI kapcsolja magát. 

Bocsanat, most latom, hogy felrebeszeltem, mert a csomagter vilagitasrol irtam, pedig a rendszamtablarol van szo...

Azt is a REC intezi, de nincs kulon kapcsolo, vagy hasonlo.

Ha bekapcsol, de aztan rogton ki, az azt jelenti, hogy probalkozik, de az aramfelvetel nem tetszik neki, es azert lezarja. Lehet, hogy zarlat van, pl. becsipett, serult kabel, feltehetoen azon a videken, ahol a kapcsolot szerelted. Probald kivenni az egyik, aztan a masik izzot, akkor mit tesz?

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Azt is a REC intezi, de nincs kulon kapcsolo, vagy hasonlo.

Ha bekapcsol, de aztan rogton ki, az azt jelenti, hogy probalkozik, de az aramfelvetel nem tetszik neki, es azert lezarja. Lehet, hogy zarlat van, pl. becsipett, serult kabel, feltehetoen azon a videken, ahol a kapcsolot szerelted. Probald kivenni az egyik, aztan a masik izzot, akkor mit tesz?

Köszönöm, úgy nèz ki, hogy a csatlakozó a szar, mert ahogy ki be huzgáltam ujra nem működött az ajtónyitás, benyomva tartottam az ajtónyitót és közben mozgattam a csatlakozót és ujra jo lett. Az a gond, hogy a rendszámvilágitást ugyanigy nem tudom mert rögtön leveszi az áramot. Mást kell kitalálnom :(

vagy kihagyom a csatlakozót és összeforrastom a vezetéket

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudna valaki nekem segíteni? Hová tartozik ez a vezeték? Z16XEP motorról van szó.

https://drive.google.com/open?id=1tqGW8SoVDkYO7vDVlbL_r9su9bDzaiQ5

https://drive.google.com/open?id=1Caav0SGer-wJqUZoKsve-Fae8NZNX4ds

Minden csati le lett húzva hengerfejezés előtt, már összeraktam és minden csatlakozó a helyén kivéve ezt az egyet. Egyeres vezeték, egypólusó csatlakozóval.

Köszönöm!

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

37 perce, Pali982 írta:

Tudna valaki nekem segíteni? Hová tartozik ez a vezeték? Z16XEP motorról van szó.

https://drive.google.com/open?id=1tqGW8SoVDkYO7vDVlbL_r9su9bDzaiQ5

https://drive.google.com/open?id=1Caav0SGer-wJqUZoKsve-Fae8NZNX4ds

Minden csati le lett húzva hengerfejezés előtt, már összeraktam és minden csatlakozó a helyén kivéve ezt az egyet. Egyeres vezeték, egypólusó csatlakozóval.

Elinditottad? Reklamal valamiert?

Jo esetben megmondja, mi nem jo, vagy kiderul hasznalat kozben. Ha nem, akkor nem is kell bekotni :)

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Pali982 írta:

Este végeztem az összerakással, most lesz beindítva, majd kiderül.

Nincs valami elérhető kábelkorbács rajz a neten hozzá? Ilyesmi megoldásra gondoltam. Emlékszem hogy lehúztam szétszedéskor valahonnan,de totál kiesett hogy honnan. :)

A korbacsokrol nem hiszem, hogy lenne nyilvanos rajz, csak kapcsolasi rajzok vannak, bar neten elerhetot abbol sem nem tudok. 

Keress a kozeledben egy elado, azonos evjaratu es motoru autot, abban nezd meg :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

A korbacsokrol nem hiszem, hogy lenne nyilvanos rajz, csak kapcsolasi rajzok vannak, bar neten elerhetot abbol sem nem tudok. 

Keress a kozeledben egy elado, azonos evjaratu es motoru autot, abban nezd meg :)

Az lesz, erre jutottam én is. Autodata sem jó ilyen csatlakozó keresésre.

Más kérdés: Gyárilag a Z16XEP-s széria úgy jött ki állítólag, hogy klíma bekapcsolása nélkül nem indul el a hűtőventillátor a korai példányoknál ha túlmelegszik a motor. Eddig ezt nem teszteltem, mert nem volt gond a motorral,de most próbaúton mire visszaértem forrt a víz és nem indult a ventillátor. Ez az opció kapcsolható opcom-ban?Ha igen,hol? Klímát bekapcsolva rögtön indult a hűtőventillátor és abbahagyta a víz is a forrást a tartályban.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Pali982 írta:

Az lesz, erre jutottam én is. Autodata sem jó ilyen csatlakozó keresésre.

Más kérdés: Gyárilag a Z16XEP-s széria úgy jött ki állítólag, hogy klíma bekapcsolása nélkül nem indul el a hűtőventillátor a korai példányoknál ha túlmelegszik a motor. Eddig ezt nem teszteltem, mert nem volt gond a motorral,de most próbaúton mire visszaértem forrt a víz és nem indult a ventillátor. Ez az opció kapcsolható opcom-ban?Ha igen,hol? Klímát bekapcsolva rögtön indult a hűtőventillátor és abbahagyta a víz is a forrást a tartályban.

Segítettem magamon, mint mindíg: https://drive.google.com/file/d/1XUxfaM4S07uSR-nSkuhUqw116No9onAD/view?usp=drivesdk

forrás: 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez mi lehet ez?

290hibakod_xep_k.jpg

Felújított csere twinport szívósort kaptam ötvenezerért,a szakember elutasította hogy a saját potméteremet megtartsam és rászereljük a felújított cseredarabra. A szívósor potmétere okozhatja ezt a hibát(P1112-06), vagy valami másról lehet szó? A másik kód is homály.

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Pali982 írta:

Sziasztok!

Ez mi lehet ez?

290hibakod_xep_k.jpg

Felújított csere twinport szívósort kaptam ötvenezerért,a szakember elutasította hogy a saját potméteremet megtartsam és rászereljük a felújított cseredarabra. A szívósor potmétere okozhatja ezt a hibát(P1112-06), vagy valami másról lehet szó? A másik kód is homály.

Lehet, hogy pont erre a szolenoidra menne az a kabel, amit nem tudtal hova kotni :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

Lehet, hogy pont erre a szolenoidra menne az a kabel, amit nem tudtal hova kotni :)

Nem,az be van kötve. Amit még most sem tudok honnan hiányzik,az egy egyeres vezeték. :) Ez egy újabb hiba lesz. Megkeresem a vezeték helyét és ha marad ez a két hibakód,akkor gyia a szakihoz vissza,ugyanis 1 év jótállást vállalt.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Pali982 írta:

Nem,az be van kötve. Amit még most sem tudok honnan hiányzik,az egy egyeres vezeték. :) Ez egy újabb hiba lesz. Megkeresem a vezeték helyét és ha marad ez a két hibakód,akkor gyia a szakihoz vissza,ugyanis 1 év jótállást vállalt.

Erre az egy eresre gondoltam :) A twinport rejtelmeit nem latom at, de valami deaktivalo szolenoidrol mesel, amihez pont eleg egy er, ha a testet megkapja a fem hazan at.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Astra H 1,8 benzinben időnként felgyullad aladdin sárga lámpája. Olaj felső nívón, mégis a jeladó hibát jelez. Hol van a jeladó, benne a karterban? Vagy kintről szerelhető? Vagy a cseréje előtt lenne valmai trükk, amivel orvosolható a hiba? üdv a.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 23. at 13:59, csaba66 írta:

Erre az egy eresre gondoltam :) A twinport rejtelmeit nem latom at, de valami deaktivalo szolenoidrol mesel, amihez pont eleg egy er, ha a testet megkapja a fem hazan at.

Meglett a hibakód oka és a "fölösleges" kábelcsati helye is. 

A twinport szeleptömb rudazatának mozgató motorjára nem dugtam vissza a csatlakozóját.  :)  Csatlakoztatás után a fenti két hibakód el is tűnt. 

Az "árva" kábelcsati pedig nem volt sehol, az a hengerfej jobb oldalán lévő kábelek közé lehetett begyűrve, ugyanis egy szerelő szerint az egy, a gyujtótrafó-sor egyik csavarja alól hiányzó zavarszűrő kondenzátor kábele. Ráadásul oxidos a csatlakozó érintkezője. Ezzel kiderült az is, miért zúg a rádióm. :)

444004a5a56e0ff_tn.jpgMár csak ilyen zavarszűrő kondit kell szereznem. Újonnan ~5000 Ft +posta, de vaterán láttam ~1100Ft + postáért,csak pont szabadságon vannak aug. 9-ig.

Amúgy szuper lett az autó, már 350 km-t belecsavartam mióta elkészült a motor.  :)

Link to comment
Megosztás:

 

On 2019. 07. 23. at 17:03, szokola írta:

Sziasztok, Astra H 1,8 benzinben időnként felgyullad aladdin sárga lámpája. Olaj felső nívón, mégis a jeladó hibát jelez. Hol van a jeladó, benne a karterban? Vagy kintről szerelhető? Vagy a cseréje előtt lenne valmai trükk, amivel orvosolható a hiba? üdv a.

Szia! 

Ez alapján a kép alapján a teknőben van. Az 1.6-os motornál ugyanez a szintjelző és abban is a teknőben van. Ha kiszereled, a teknő oldalán lévő elektromos csatlakozó "O" gyűrújét is cseréld ki, mert ott szivároghat az olaj. Csapágyboltban kb. max 50Ft. 

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/07/27/557s_l500.jpg

557s_l500_tn.jpg

A képen a mikrofon formájú hengeres fekete alkatrész a szintmérő.

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

Kedves Mindenki!

Sajnálatos módon (áron alul) megváltam 2006-os autócskámtól. KIA Ceed-et vettem helyette. A 4 keréken kívül szinte semmilyen hasonlóság nincs a két autó között :) de pont ezt akartam.

Ezúton köszönöm mindenkinek a segítségét, akik segítettek abban, hogy a legjobb megoldást találjam a problémáimra (kiemelve CSABA66-nak szakértői tudását). KIA-ban sajnos még nem találtam ilyen kiváló segítőkész, pörgő és szaktudással rendelkező fórumot mint ez. De még reménykedem... Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mi sípol az autóba,ha kinyitom az ajtót! Ha beülök egy idő után abbahagyj de,ha rá adom a gyújtást újra elkezdi. És menet közben is csinálja. Ez nem vmi visszajelzö nem világít semmi a müszerfalon! Régen is csinálta,de ritkábban!  16xep

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.