Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

47 perce, Pali982 írta:

Ok, de hol kapok emberi áron? Ez a kérdés.

Corsahoz van gyari cikkszam es valasztek is: https://zsu.hu/termeklap/208844_top_sz , persze ennek az erteke es a csatlakozoja is mas.

Amugy csak egy sima huzalellenallas, egy kis erzekkel meg lehet barkacsolni, akar a szakadas megszuntetesevel, akar a huzal teljes cserejevel.

Nyilvan korultekintoen kell eljarni, hogy jok legyenek a kotesek es zarlat se johessen letre, de elvileg nem egy nagy kaland. Meg az ertekek is ra vannak irva: 0.69, 0.3 es 0.09 Ohm.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, csaba66 írta:

Corsahoz van gyari cikkszam es valasztek is: https://zsu.hu/termeklap/208844_top_sz , persze ennek az erteke es a csatlakozoja is mas.

Amugy csak egy sima huzalellenallas, egy kis erzekkel meg lehet barkacsolni, akar a szakadas megszuntetesevel, akar a huzal teljes cserejevel.

Nyilvan korultekintoen kell eljarni, hogy jok legyenek a kotesek es zarlat se johessen letre, de elvileg nem egy nagy kaland. Meg az ertekek is ra vannak irva: 0.69, 0.3 es 0.09 Ohm.

Szia Csaba66!

Kiszereltem munka után az előtét ellenállást. Méregettem, két hasonló értéket kaptam az általad írtakhoz,de biztos h nem kOhm-ban kellene azokat az értékeket kapni? Az első kép alapján én azt gondolnám: https://opeleseknek.hu/opel-hutoventilator-motor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-gm-gyari-1341721

Holnap foglalkozok vele jobban,mára már nincs idegem hozzá.

Üdv.:Pali

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Pali982 írta:

Szia Csaba66!

Kiszereltem munka után az előtét ellenállást. Méregettem, két hasonló értéket kaptam az általad írtakhoz,de biztos h nem kOhm-ban kellene azokat az értékeket kapni? Az első kép alapján én azt gondolnám: https://opeleseknek.hu/opel-hutoventilator-motor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-gm-gyari-1341721

Holnap foglalkozok vele jobban,mára már nincs idegem hozzá.

Üdv.:Pali

Ha kiloOhm lenne, meg sem mozdulna ventilator... A K a turest jelenti, +- 10%. Ha kettonel jo erteket mersz, akkor a harmadik szakadt, azt kell megmuteni.
 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 09. at 20:30, Pali982 írta:

Szia Csaba66!

Kiszereltem munka után az előtét ellenállást. Méregettem, két hasonló értéket kaptam az általad írtakhoz,de biztos h nem kOhm-ban kellene azokat az értékeket kapni? Az első kép alapján én azt gondolnám: https://opeleseknek.hu/opel-hutoventilator-motor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-gm-gyari-1341721

Holnap foglalkozok vele jobban,mára már nincs idegem hozzá.

Üdv.:Pali

Éppen most rendeltem meg! ;) https://tr.aliexpress.com/item/4000863769788.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e7a4c4dnQD8om
De elehet nem várok annyit ez a kovács autós jónak tűnik! :) 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 11. at 12:06, Kispotter írta:

Éppen most rendeltem meg! ;) https://tr.aliexpress.com/item/4000863769788.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e7a4c4dnQD8om
De elehet nem várok annyit ez a kovács autós jónak tűnik! :) 

Jó amit linkeltem, bár csak ma fogom beépíteni. Tegnap megérkezett.

A csatlakozókon mérve az enyém totál szakadt volt,nem voltak fokozatok csak direktbe a piros vezeték. Kb. ilyennek képzelem a kapcs rajzot az előtét ellenállásról. Az új ellenállás csatlakozóin mérve a piros (4-es) és a 2-es ill.3-as pontok között kb. 1,1ohm-ot ill. 0,8ohm-ot mérek a piaci multiméterrel, míg a kocsimból kiszerelten 1,4-1,5Mohm-ot mértem. A zöld tekercs két lába a 2-es 3-as pont,ott 0,3ohm van és az oldalsó ellenállás is jónak tűnik de hiába, mivel a közösített pont szakadt, így egyszerre két fokozat romlott el. Tervezni sem lehetne szebben!

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 13. at 9:00, Pali982 írta:

Jó amit linkeltem, bár csak ma fogom beépíteni. Tegnap megérkezett.

A csatlakozókon mérve az enyém totál szakadt volt,nem voltak fokozatok csak direktbe a piros vezeték. Kb. ilyennek képzelem a kapcs rajzot az előtét ellenállásról. Az új ellenállás csatlakozóin mérve a piros (4-es) és a 2-es ill.3-as pontok között kb. 1,1ohm-ot ill. 0,8ohm-ot mérek a piaci multiméterrel, míg a kocsimból kiszerelten 1,4-1,5Mohm-ot mértem. A zöld tekercs két lába a 2-es 3-as pont,ott 0,3ohm van és az oldalsó ellenállás is jónak tűnik de hiába, mivel a közösített pont szakadt, így egyszerre két fokozat romlott el. Tervezni sem lehetne szebben!

NA nekem időközben kiderült, hogy nem is ez kell bele. Nekem 3 érintkezős van benne (Ami azért érdekes mert akárhol nézem azt D corsákra írja cikszám alapján az én motorkódomra 4 érintkezőst ír, de mégsem az kell) Szóval rendeltem ma olyat. Viszont voltam klímát töltetni is és marhára idegesített, hogy ki be kapcsolgatott gondoltam megnézem hátha lehet vele kezdeni valamit. Nos kiszedtem ez a látvány fogadott.. https://photos.app.goo.gl/1CkUHivQ9HRdhVMX7 
A külső fém rácshoz hozzáérve elmálott az egész. Na mondom nem baj így legalább jobban hozzáférek :D Aztán néztem van rajta egy hőbiztosíték nekem ez volt szakadt a kinézete ellenére az ellenállás huzal ép volt. Hát nekiálltam keresni hőbiztit, mert valahol van, de nem találtam. Aztán gondolkodtam igazából ha egy darab réz vezetéket odaforrasztok a bizti helyére kb semmi baj nem lehet. Ugyan is ha nagy gebasz van elolvad az ellenállás huzal aztán kalap kabát kigyújtani nem tud semmit szóval ezeken ez az alkatrész szerintem csak azért van, hogy valami elromoljon. Szóval most így üzemel tökéletesen napok óta. Ha megjön az új azért kicserélem! :) 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, davidhun írta:

Sziasztok!

Egyik pillanatról a másikra az összes bal oldalon található hangszóróm elnémult. Az elülsőből tompa sercegést hallani. A jobb oldaliak hibátlanok. CD 30 fejegység van az autóba. Lehet kontakt hiba? Esetleg valami tanács, hogy mit tudnék ellenőrizni rajta?

Ha zarlat van valamelyik kimeneten, az lefoghatja a teljes bal csatornat; kiszedett radioval lehet tesztelni. Ha igy sem megy, akkor valoszinuleg meghalt a bal vegfok. Lehet kapni, egy ilyen IC-rol van szo: https://www.hestore.hu/prod_10021986.html?lang=en

Persze csak akkor erdemes cserelni, ha sk. butykolod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, davidhun írta:

Sziasztok!

Egyik pillanatról a másikra az összes bal oldalon található hangszóróm elnémult. Az elülsőből tompa sercegést hallani. A jobb oldaliak hibátlanok. CD 30 fejegység van az autóba. Lehet kontakt hiba? Esetleg valami tanács, hogy mit tudnék ellenőrizni rajta?

Hali.Lehet hogy a bal oldali ajtón lévő átvezető kábelköteg kontaktos.Gumiharmonikaszerű tokban fut.Próbáld meg megmozgatni .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
45 perce, csaba66 írta:

Es mit tapasztalsz, mit szeretnel megjavitani? Kommunikacios hiba sokmindentol lehet, ha utana rendbejon, akkor nem kell foglalkozni vele. 

Nem tudom hogy mennyire vannak összefüggésben ezekkel a hibákkal. Ingadozó alapjárat (idönként leáll), menetközbeni rángatások. Szívósor, twinport, szelepfedél felujítva, Egr falazva. 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, kolyok71 írta:

Nem tudom hogy mennyire vannak összefüggésben ezekkel a hibákkal. Ingadozó alapjárat (idönként leáll), menetközbeni rángatások. Szívósor, twinport, szelepfedél felujítva, Egr falazva. 

Mivel a hibakodok a kijelzohoz, CIM-hez, es az immobilizerhez tartoznak, semennyire.

Az EGR lefalazasa elott is voltak ilyen gondok?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, csaba66 írta:

Mivel a hibakodok a kijelzohoz, CIM-hez, es az immobilizerhez tartoznak, semennyire.

Az EGR lefalazasa elott is voltak ilyen gondok?

Már le volt falazva mikor megvettem. A többit most csináltattam meg. Bár az autó sokkal jobban húz és kevesebb az olaj és üzemanyagfogyasztás a hibák mai napig jelen vannak. (Most közben bejött egy ECN17152) .Van hogy 1-2 hétig semmi (2-300) km utána kidobja a villás autót. Másnap indítás után semmi, 15km után megint előjön (lámpánál, dugóban leáll). Pályázás közben (150-200km) semmmi. Visszatérve városi közlekedésre megint kezdi a rángatást (enyha gázadásra) és a leállást.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Z16XER h astrából milyen nőgyószászati módon jön ki a generátor? Sajnos valahogy nagyon ki kellene szedni :) De akárhogy nézem, nem jövök rá, merre. Komolyan ki kell szedni hozzá a fétengelyt? Nem hiszem el, hogy ilyen barmok legyenek...

 

Videót, leírást nem lelek sehol...

 

Tudtok segíteni?

Módosítva : premium
Link to comment
Megosztás:

31 perce, premium írta:

Sziasztok!

Z16XER h astrából milyen nőgyószászati módon jön ki a generátor? Sajnos valahogy nagyon ki kellene szedni :) De akárhogy nézem, nem jövök rá, merre. Komolyan ki kell szedni hozzá a fétengelyt? Nem hiszem el, hogy ilyen barmok legyenek...

 

Videót, leírást nem lelek sehol...

 

Tudtok segíteni?

A TIS, azaz a gyari szerviz leiras szerint ki kell venni a ket csavart, es annyi (nyilvan a szij es a bekotesek leszedese utan). Csak nezted, vagy probaltad is? Ha kint vannak a csavarok, meg kell probalni addig forgatni, amig ki nem jon, feltehetoen lefele, mert a szij leszedesehez felemelteti a kocsit, aztan nincs szo leengedesrol. 

Link to comment
Megosztás:

Szia! Néztem :) Alaposan, aknáról, fejvakarva.. Nem a 2 csavart, meg a kábel a gond :) a kézfejem mérete, és a generátor nagysága :) Lefele biztos nem, mert a féltengely felett van pont, egyik oldalon sincs a felének sem hely. Olyan irányba lehetetlen forgatni.. Hulk össze tudná gyúrni, akkor kifér.. de az új.. :) az nem férne akkor se be. Felfele megint esélytelen, hacsak a komplett fojtószelepet, szívósort le nem bontom, meg a vízcsöveket, stb.. pont alattuk van.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a doblemezt kibontva, alábakolva, tökig kitekert kormányművel valahogy?? előrefele.. Vagy a motortartó bakot leszedve, megbillentve a komplett motort.. vagy nem tudom :)

Biztos van rühes egyszerű trükk, de nagyon nem látom.. TIS-t néztem, de nincs ábra, hogy hülyegyerek erre forgasd.. pedig ehhez kell az ész, nem a 2 csavarhoz :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Na. Tegnap erőt vettem magamon(3. Autó...)...

Utókornak: ki kell venni az anyós oldalon a duda mögötti, doblemez alatt rögzített légterelőt. A generátor alulról jön ki. A kocsit alábakolva, vagy csáposon emelve ahogy a rugó kiemeli a futóművet, egy irányba, forgatva ki lehet játszani... Nem 2 perc, de kijön. Akinek nincs csápos, csak akna(nekem...) Az emelje meg a szekeret :)

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.