Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

üdv srácok,

FBalázs vagy valaki más meg tudnátok nekem mondani hogy GTC-nél a gyári immo és a gyári riasztó modulja hol van, az utastérben vagy a motortérben? jó lenne ha a motortérben lenne, mert motortérzáron gondolkodom, hogy a gyári cuccok érjenek is valamit...

Szerintetek melyik a legjobb változat? bowdenes, titkos kapcsolós vagy reed relés?

köszi

Tabasco

Link to comment
Megosztás:

Tech2 picit "drága", és jobban szeretem a 105 gombos billentyűzetet :)

Meg egyébként is ott az eprom égető - szerinted ezt minek találták ki? ;)

Az egyetlen gáz, hogy általában chip kiszed, majd újra berak dologgal indít.... Lehet hogy meg lehet oldani másképp is (Pl. OBD csatin keresztül?), de a gyári elektronikát nem akarom piszkálni e miatt...

Amúgy nem nézegettem a gyári rijasztót...

Link to comment
Megosztás:

Na ez már érdekesebb:) Szóval nem gyári csatin keresztül, hanem kiszeded a chipet? Most lehet hülyét kérdezek, de nincs beforrasztva? vagy úgy van mint egy proci, szépen kapaszkodik a lábaival?

Simán ki-be rakható?

És hogy programozod fel? lábkiosztást ismered? szoftver? picit ez nekem még homályos, de érdekel! 1x + lehetne mutatni is :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Picit régen voltam már itt, de látom vannak dízel-boxos kollégák azóta :)

Nos, akkor a tárgya térnék.... nekem ugye a lehető leggyengébb Z17DTL-em van (80/170), amit szeretnék picit izmosítani, és a Power-Box 40e-ért kínálna hozzá némi sziflát, ami kb a DTH teléjesítményére emelné a szerkezetet.

Kérdésem: ki, mit tud erről? mennyire ajánlott???? (uhuhu!!! te mint szervizes, lécci foglalj állást)

Vagy esetleg tudtok vmi jobbat? Árban nem akarok nagyon elszálni, és ugyan a jelenlegi teljesítménnyel is elvagyok, de ha lehet belőle még vmit kihozni, akkor érdeklen.

Apropó: a fogysztást hogy alakítja? ÉS a turbo-nyomást?

Link to comment
Megosztás:

Ez a minimum ár, amiért ilyen boxot adnak. Itt mind1 melyik motorhoz veszed, CR rendszerű motorokhoz ua van.

Turbonyomást nem növeli, nem is tudhassa:)))

Fogyid nem fog nőni, hacsak nem jobban nyomod, de akkor is csak annyival amennyivel jobban nyomod.

szal akkor ezt tapasztalaton alapul?

Gondolom, azért mégsem teljesen mind1, mert a csatlakozók talán típusonként és márkánként eltérhetnek.

De akkor pontosan hol a változás? Hogy leeht előcsalni plussz 25-30% teljesítményt és nyomatékot?

Link to comment
Megosztás:

sajnos nem jóm embertől várod a választ.

én teljes mértékben motortuning ellenes vagyok.....

hopp! ez érdekel ha nem haragszol, ugyanis lehet hogy idővel tettem volna bele

én is PBoxot a jövendő dízelembe, de ha nem ajánlod, elképzelhető hogy nem fogom, annyira

úgysem szorul rá... :) (Z19DTH)

pár szót tudnál írni róla légyszi hogy miért vagy motortuning ellenes?

És még 1 kis kérdés: Astra GTC-nél az immo és a gyári riasztó a motortérben van, vagy az utastérben a műszerfal alatt?

kösszépen!

Tabasco

Link to comment
Megosztás:

Igen, tapasztalaton alapul, de én ezen nem sporoltam, a legdrágább eredeti steinbauer pboxot vettem. Előtte próbáltam egy ilyen 40ezres (potival lehetett állítani), nem digitális típusú volt. De nem éreztem erősebbnek és 4000 fölött bedadogott...

Bocsi, igazad van, az olcsók nem tipusspecifikusak, csak a csatlakozó kell, hogy más legyen (autóhoz való).

Nekem dipkapcsolókkal még lehet állítani a beállításokon. Maxon is megy, sokkal könnyebben felpörög, és 2500-től erősebb jóval. Gyorsulásba több mint 2s-ot mértem, igaz stopperes megoldással. Fogyasztás kb. ugyanaz.

ne parázz már, szerintem hány autóba van ilyen?

és megy...

Link to comment
Megosztás:

hopp! ez érdekel ha nem haragszol, ugyanis lehet hogy idővel tettem volna bele

én is PBoxot a jövendő dízelembe, de ha nem ajánlod, elképzelhető hogy nem fogom, annyira

úgysem szorul rá... :blink: (Z19DTH)

pár szót tudnál írni róla légyszi hogy miért vagy motortuning ellenes?

És még 1 kis kérdés: Astra GTC-nél az immo és a gyári riasztó a motortérben van, vagy az utastérben a műszerfal alatt?

kösszépen!

Tabasco

a motoré a motortérben az immo pedig a kormány alatti kormányoszlopmodulban van. a gyári riasztó is a motortérben van asszem, de nem tudom pontosan.

én azért vagyok tuningellenes, mert én azt vallom, hogy egy gyári motor ugy a legjobb, és a legtartósabb, ha nem nyulunk hozzá, ahogy megcsinálták.

ezt igy tervezték meg, és valószinüleg azért nem erősebb, mert az már az élettartam, fogyasztás, és a használhatóság rovására menne.

én még sose tettem semmitse a kocsimba, de nem is éreztem még hiányát ezeknek. és még sose volt motorhibás autóm se B)

Link to comment
Megosztás:

a motoré a motortérben az immo pedig a kormány alatti kormányoszlopmodulban van. a gyári riasztó is a motortérben van asszem, de nem tudom pontosan.

én azért vagyok tuningellenes, mert én azt vallom, hogy egy gyári motor ugy a legjobb, és a legtartósabb, ha nem nyulunk hozzá, ahogy megcsinálták.

ezt igy tervezték meg, és valószinüleg azért nem erősebb, mert az már az élettartam, fogyasztás, és a használhatóság rovására menne.

én még sose tettem semmitse a kocsimba, de nem is éreztem még hiányát ezeknek. és még sose volt motorhibás autóm se :blink:

Azért nem teljesen csak azért annyi amennyi, hanem hogy teljesítse a kibocsátási szabványokat B)

Link to comment
Megosztás:

a motoré a motortérben az immo pedig a kormány alatti kormányoszlopmodulban van. a gyári riasztó is a motortérben van asszem, de nem tudom pontosan.

én azért vagyok tuningellenes, mert én azt vallom, hogy egy gyári motor ugy a legjobb, és a legtartósabb, ha nem nyulunk hozzá, ahogy megcsinálták.

ezt igy tervezték meg, és valószinüleg azért nem erősebb, mert az már az élettartam, fogyasztás, és a használhatóság rovására menne.

én még sose tettem semmitse a kocsimba, de nem is éreztem még hiányát ezeknek. és még sose volt motorhibás autóm se B)

kösz a reagálásokat, alapvetően én is ilyen "konzervatív" módon állok a motortuninghoz, de asszem valahol kettőtök közt vagyok... :blink:

AstraGabor: ok, mennek a kocsik szépen a pboxxal, de hosszú távon milyen hatás várható? ugyanis nem 2-3 évre vettem ezt a kocsit, ezért érthető a félelmem...

Link to comment
Megosztás:

kösz a reagálásokat, alapvetően én is ilyen "konzervatív" módon állok a motortuninghoz, de asszem valahol kettőtök közt vagyok... :blink:

AstraGabor: ok, mennek a kocsik szépen a pboxxal, de hosszú távon milyen hatás várható? ugyanis nem 2-3 évre vettem ezt a kocsit, ezért érthető a félelmem...

A konzervativizmushoz én is csatlakozom, de uhuhuval ellentétben én is azon a véleményen vagyok, hogy jelentős tartalékok vannak a motorban. Ha az én példámat vesszük alapul (Z17DTL, 80/170), akkor ugye ott az új meriva motor, ami 130 pacis.... de gond nélkül bírják az Isuzuk a 120 lóerőt is. Na most, én csak 100 pacit szeretnék kicsalni belőle, tehát szerintem az még bőven a gyári normák keretein belül van.

Más kérdés, hogy a DTL-en nem VTG turbo van, és csak F17WR+ os váltója van, és kicsit parázok amiatt, hogy 220 Nm már nem lesz neki túl egészséges...

Tehát a DTL tudtommal turbo/váltó/vezérlőben és turbo-nyomásszabályóbaan tér el a DTH-tól (100/240), de mint itt már említve volt a töltőnyomás nem változik, csupán a pilot és fő injection időzítése és adagja módosul.

Ettől függetlenül én még mindig a váltómat féltem...

Módosítva : Yoko82
Link to comment
Megosztás:

A konzervativizmushoz én is csatlakozom, de uhuhuval ellentétben én is azon a véleményen vagyok, hogy jelentős tartalékok vannak a motorban. Ha az én példámat vesszük alapul (Z17DTL, 80/170), akkor ugye ott az új meriva motor, ami 130 pacis.... de gond nélkül bírják az Isuzuk a 120 lóerőt is. Na most, én csak 100 pacit szeretnék kicsalni belőle, tehát szerintem az még bőven a gyári normák keretein belül van.

Más kérdés, hogy a DTL-en nem VTG turbo van, és csak F17WR+ os váltója van, és kicsit parázok amiatt, hogy 220 Nm már nem lesz neki túl egészséges...

Tehát a DTL tudtommal turbo/váltó/vezérlőben és turbo-nyomásszabályóbaan tér el a DTH-tól (100/240), de mint itt már említve volt a töltőnyomás nem változik, csupán a pilot és fő injection időzítése és adagja módosul.

Ettől függetlenül én még mindig a váltómat féltem...

Teljesen jogos a félelmed szerintem, bár nem vágom úgy az alkatrészeket amik változnak mint Te, de én is úgy tudom hogy a gyárban egy nagyobb teljesítményű változat nem csak a motorelektornikát érinti..

Nem tudod véletlenül, hogy Z19DTL és Z19DTH között milyen alkatrészkülönbségek vannak?

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jogos a félelmed szerintem, bár nem vágom úgy az alkatrészeket amik változnak mint Te, de én is úgy tudom hogy a gyárban egy nagyobb teljesítményű változat nem csak a motorelektornikát érinti..

Nem tudod véletlenül, hogy Z19DTL és Z19DTH között milyen alkatrészkülönbségek vannak?

Kapásból más hengerfej, (DTL 8 szelepes, DTH 16 szelepes), nagyobb turbo (de VTG mind2), és szerintem a hajtókarok, főtengely is más lehet. Ezt abból következtetem, hogy a mezei 8V-s FIAT JTD-k (minek után ezek a motorok azok) 80-120 Le közötti tartományra készültek, a DTH jelen esetben nem hiszem, hogy csak egy 16 szelepes hengerfejet kapott, hanem valószínűleg a nagyobb tartalékok végett erősebb főalkatrészeket is.

Isten igazából nem vagyok ugyan benne biztos, de mintha át lenne tervezve a motor. De mondom, ez nekem csak vhonnan rémlik. Egy tuti: FIAT fórumokon érdemes kérdezősködni.

Anno az Isuzus egyhetes blokkot is át kellet tervezni, mikor 16 szelepes lett. (noha, sok alkatrész csereszabatos a régebbi generációval)

Link to comment
Megosztás:

Kapásból más hengerfej, (DTL 8 szelepes, DTH 16 szelepes), nagyobb turbo (de VTG mind2), és szerintem a hajtókarok, főtengely is más lehet. Ezt abból következtetem, hogy a mezei 8V-s FIAT JTD-k (minek után ezek a motorok azok) 80-120 Le közötti tartományra készültek, a DTH jelen esetben nem hiszem, hogy csak egy 16 szelepes hengerfejet kapott, hanem valószínűleg a nagyobb tartalékok végett erősebb főalkatrészeket is.

Isten igazából nem vagyok ugyan benne biztos, de mintha át lenne tervezve a motor. De mondom, ez nekem csak vhonnan rémlik. Egy tuti: FIAT fórumokon érdemes kérdezősködni.

Anno az Isuzus egyhetes blokkot is át kellet tervezni, mikor 16 szelepes lett. (noha, sok alkatrész csereszabatos a régebbi generációval)

Köszi az infokat!

Link to comment
Megosztás:

A PBoxok hátránya lehet, hogy a közös nyomócsőben emelik az üzemanyag nyomást. Itt amire számolni kell, hogy az üzemanyag ellátó rendszer hamarabb fog elfáradni.

Azon kívűl egy erősebb gázadásnál megjelenik egy kisebb fekete "pamacs", így pl. környezetvédelmi mérés előtt célszerű kikapcsolni.

Amúgy, ha jól van beállítva, optimalizált értékekkel némi teljesítmény növekedést, és akár fogysztás csökkenést is el lehet érni...

Az enyémet próbáltuk egy Vectrában. Ami meglepő volt, hogy a motorkód egyezik, nyomócső típusa egyezik, és nem megy... Visszaraktam a sajátomba, és tökéletes... a kábelkötegben egy kábelnek volt más színkódja, de azt már nem nagyon bogarásztuk :blink: Ennyit az univerzális cuccokról

Link to comment
Megosztás:

A PBoxok hátránya lehet, hogy a közös nyomócsőben emelik az üzemanyag nyomást. Itt amire számolni kell, hogy az üzemanyag ellátó rendszer hamarabb fog elfáradni.

Nem vagyok vmi vidám attól, amit írtál... :blink:

Marad a gyári cucc, mert spórolni PBoxon nem akarok, de eredeti drága német cuccra most nincs keret.

Link to comment
Megosztás:

pl a motor.

a 12 lovas 8 szelepes, a 150 meg 16 szelepes motor.

köszi szépen, de ezt tudtam... :blink:

arra gondoltam, hogy mivel érték el a plusz 30 LE/40 Nm különbséget, csak vezérlésmódosítással, vagy egyéb motor-alkatrészek is változtak?

köszi szépen, de ezt tudtam... B)

arra gondoltam, hogy mivel érték el a plusz 30 LE/40 Nm különbséget, csak vezérlésmódosítással, vagy egyéb motor-alkatrészek is változtak?

nem jól tettem fel a kérdést, a motor különbségét tudom (VTG turbo, megnövelt nyomású befecskendezés), egyéb alkatrészek különbségére vagyok kíváncsi (pl. váltó, futómű, kuplung, fékrendszer) ugyanaz mind a kettőnél?

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérnék egy utólag felprogramozott fedélzeti kapcsán. GTC 1.7 CDTI. Mindent jól jelez csak a range pontatlan.

Tele tanknál jól mutat, aztán elkezd "termelni", elfogy 8-10 liter és többet mutat mint előtte, aztán elfogyásig csökkenget de amikor villog a lámpa még mindig 300 km-t jelez.

Tech 2-es kiolvasáskor a tankban lévő üzemanyag mennyiséget többnek jelzi mint amennyi benne van, pedig a szintjelző óra jó értéket mutat. (pl: 3/4 tankra 45 litert jelzett, amit 90%-os töltöttségként vett figyelembe és ehhez volt jó a mutatott range érték?!)

Érdekes, hogy amikor pl. 750 km-t mutatott (félnél több anyag volt benne), újraprogramoztuk és visszaállt a valós 450 km-re.(tehát pillanatnyilag tudta a jó értéket) Aztán mentem 100 km-t és szép lassan újra felment 700 körülire.

Már mindkét elfogadott kódot (2 és 7) próbáltuk. HELP!!!

Link to comment
Megosztás:

kódindexet kell cserélni.

azt müszerrel lehet megtenni,

a kódindex az egy kód ami alapján a motort, a kerék méretet, és egyéb sok paramétert azonosit a computer.

valószinüleg a programozáskor nem jól lett beállitva a cucccc...

oda kő visszamennyi, ahol csinálták,....

Link to comment
Megosztás:

kódindexet kell cserélni.

azt müszerrel lehet megtenni,

a kódindex az egy kód ami alapján a motort, a kerék méretet, és egyéb sok paramétert azonosit a computer.

valószinüleg a programozáskor nem jól lett beállitva a cucccc...

oda kő visszamennyi, ahol csinálták,....

Köszi... :blink:

... de amelyikeket javasolja a gyár, illetve amit elfogadott a rendszer, azokat próbáltuk. Az volt az említett 2-es és 7-es. Mindkettővel produkálja. B)

Azt befolyásolhatja szerinted, hogy mennyi üzemanyagot (hogy adott pillanatban mennyi van a tankban) lehet kiolvasni a Tech2-vel? Mert az az érték rossz, ha nincs tele, sokat mutat. :D

Módosítva : ákos27
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.