Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

19 perce, donkarlos írta:

Üdv Urak ! Z19DT zafirám van , de remélem azért nem problémáztok , hogy itt vagyok ,

Az utóbbi napokban be-be villan a hűtővíz túlhőmérséklet lámpa . Opcommal nézve 85-ről felugrik 120fokra , egy pillanatra , és beírja a 11503 hibát .

Vízszint jó , a termosztát kompletten 1 éve volt cserélve .Lehet hogy a vízhőmérő patron döglödik , mit gondoltok ?

Vagy maga a jelado, vagy a kabelezese lehet kontakthibas...

Elso korben erdemes a kabelt megmozgatni, megnezni, hatha van valami nyilvanvalo gond.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 12/11/2017 at 16:42, invezz00 írta:

Sziasztok! Nincs hangja az indexemnek :( működik meg minden csak nincs hangja, valakinek ötlet? 

Itt nem a rela adja a hangot, mint a Ladaban :) Allitani is lehet, hogy legyen-e hang, esetleg ott tortent valami, vagy a hangszoro halt meg. Gyanum szerint ugyanaz adja a hatso ablaktorlo kikapcsolasakor is a hangot, az mukodik?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 20. at 17:43, skuligeri írta:

Sziasztok. 2008-as digitklímás H astrám fűtésével van egy kis problémám..  nem fúj a szélvédőre így párásodik rendesen. Volt már valakinek hasonló gondja? Mit lehet kezdeni ezzel a hibával? Előre is köszi a válaszokat

Nem lehet, hogy fúj, csak a levegőkeringető csappantyú eltört ?

Opcom mutat valami hibakódot ?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 20. at 18:35, csaba66 írta:

Itt nem a rela adja a hangot, mint a Ladaban :) Allitani is lehet, hogy legyen-e hang, esetleg ott tortent valami, vagy a hangszoro halt meg. Gyanum szerint ugyanaz adja a hatso ablaktorlo kikapcsolasakor is a hangot, az mukodik?

Annak sincs hangja.... 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, H1.4 írta:

Sziasztok!1.4 h astrám 034012 hibakód vezérműgtengelly jel hibát jelez.kicseréltem gyárira de ugyanugy hiba,elenőriztem a vezetékeket jók.hidegen rángat és kopog,mit lehet még teni felgyujtani!

Akkor is hibát ad az ecu, ha nem akkor jön a vezérműtengelyről a jel a főtengelyhez képest, mint amikor azt várná. Magyarul, érdemes ilyenkor a vezérlést, a vezérműtengely-állítót leellenőrizni. Motorkódot nem írtál, de lánc vagy fogasszíj átugrást kizárni stb.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

végre!Megoldódot a probléma a lánc elvolt rakva egy szemmel alsó fogaskeréknél.Vezérlés csere volt még 1éve és így mentek vele 20000km németországba és ott rakták össze rosszul ,pancser németek.Mostmár sokkal jobban húz!Szerintetek károsodot emiat a motor?:confused:

Módosítva : H1.4
Link to comment
Megosztás:

8 perce, H1.4 írta:

végre!Megoldódot a probléma a lánc elvolt rakva egy szemmel alsó fogaskeréknél.Vezérlés csere volt még 1éve és így mentek vele 20000km németországba és ott rakták össze rosszul ,pancser németek.Mostmár sokkal jobban húz!Szerintetek károsodot emiat a motor?:confused:

Nem valószínű, ha összeért volna dugó-szelep ( ha egyáltalán összeér ennél a motornál) már észrevetted volna. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Z16XEP kódú H Astrával kapcsolatban tudnátok nekem ajánlani villamossági szakembert Budapesten vagy Pest megyében dél - Buda felé? Az autó 1.5 nap állás után nem indul. vagy az akku gyenge vagy valami szívja az aksit. Az akku nem olyan régi, garanciális. Az akku eladója azt állítja, hogy valami szívja az aksit de ahol lakom az ottani szakik vagy 2 hétig nem érnek rá és jó lenne mielőbb kideríteni a hiba okát, hogy ha az akku szar akkor ne tudjon elzavarni az eladója.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

14 perce, tolditoma írta:

Sziasztok! Z16XEP kódú H Astrával kapcsolatban tudnátok nekem ajánlani villamossági szakembert Budapesten vagy Pest megyében dél - Buda felé? Az autó 1.5 nap állás után nem indul. vagy az akku gyenge vagy valami szívja az aksit. Az akku nem olyan régi, garanciális. Az akku eladója azt állítja, hogy valami szívja az aksit de ahol lakom az ottani szakik vagy 2 hétig nem érnek rá és jó lenne mielőbb kideríteni a hiba okát, hogy ha az akku szar akkor ne tudjon elzavarni az eladója.

Ha masfel nap alatt leszivja, az eleg durva, mert 2 amper koruli fogyasztast jelent... Ha nincs muszered, az akku lekotesevel is el lehet donteni, hogy az akku beteg, vagy a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, csaba66 írta:

Ha masfel nap alatt leszivja, az eleg durva, mert 2 amper koruli fogyasztast jelent... Ha nincs muszered, az akku lekotesevel is el lehet donteni, hogy az akku beteg, vagy a kocsi.

Ha lekötöm az aksit akkor indul 2 nap múlva is. De ennél többet nem áll az autó 2 gyerkőc miatt. Szóval én is valamilyen elektronikai problémára gondolok de mint mondtam a környékemen lévő szerelők nem tudnak mostanság fogadni. Ezért kértem tippet valakihez.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tolditoma írta:

Ha lekötöm az aksit akkor indul 2 nap múlva is. De ennél többet nem áll az autó 2 gyerkőc miatt. Szóval én is valamilyen elektronikai problémára gondolok de mint mondtam a környékemen lévő szerelők nem tudnak mostanság fogadni. Ezért kértem tippet valakihez.

Szerelot sajnos nem tudok, de ha nem az akku a hunyo, akkor lehet probalkozni a biztositekok kihuzogatasaval. Elso korben a radiora gyanakodnek, ott maganak a radionak a kihuzasa is jo.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, csaba66 írta:

Szerelot sajnos nem tudok, de ha nem az akku a hunyo, akkor lehet probalkozni a biztositekok kihuzogatasaval. Elso korben a radiora gyanakodnek, ott maganak a radionak a kihuzasa is jo.

Nagyon egy felé jár az agyunk. A gyári rádió kihúzásával javul az állapot, de így is lemerül 2 nap után. Én nem vagyok műszaki ember. Egy ismerős mérte nyugalmi állapotban, hogy 80 milliamper szerinte a fogyasztás. Rádió kihúzása után 30 milliamper maradt, Ő úgy gondolta, hogy ez is sok. De mint mondtam nem tudok nagyon tippelgetni sajnos.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, tolditoma said:

Nagyon egy felé jár az agyunk. A gyári rádió kihúzásával javul az állapot, de így is lemerül 2 nap után. Én nem vagyok műszaki ember. Egy ismerős mérte nyugalmi állapotban, hogy 80 milliamper szerinte a fogyasztás. Rádió kihúzása után 30 milliamper maradt, Ő úgy gondolta, hogy ez is sok. De mint mondtam nem tudok nagyon tippelgetni sajnos.

A titkos szervizmenüt nem szoktad esetleg nézegetni? Ha leállítás előtt ebben a menüben voltál, akkor állítólag bekapcsolva maradnak bizonyos áramkörök. Nincs valami nem gyári cucc utólagosan bekötve? Tolatóradar/kamera, riasztó, nyestriasztó ilyesmi? Én elsősorban ezekre gyanakodnék.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

9 órája, tolditoma írta:

Nagyon egy felé jár az agyunk. A gyári rádió kihúzásával javul az állapot, de így is lemerül 2 nap után. Én nem vagyok műszaki ember. Egy ismerős mérte nyugalmi állapotban, hogy 80 milliamper szerinte a fogyasztás. Rádió kihúzása után 30 milliamper maradt, Ő úgy gondolta, hogy ez is sok. De mint mondtam nem tudok nagyon tippelgetni sajnos.

Eleg lassan adagolod az informaciot :) A 30 mA teljesen normalis, de meg a 80 sem igazan sok, mert ket nap alatt ez 2Ah, ami semmi egy jo akkunak.

Akkor a kovetkezok maradnak: nagyon lecsokkent az akku kapacitasa, vagy valamilyen fogyaszto idoszakosan kapcsol be, de az is lehet, hogy nincs rendesen toltve az akku.

Az akkut nem tul bonyolult tesztelni: vedd ki, kulso toltovel toltsd fol, aztan koss ra egy, vagy tobb izzot. Ha tenyleg csak 2Ah-t bir, az nagyon hamar ki fog derulni. De ha van olyan masik kocsi, amelyikkel akkut tudsz cserelni, az is jo teszt.

Ja: a teszt menus ugy, amit quad405 ir, szinten egy lehetoseg, de az is csak 300 mA korulit fogyaszt, igy egy jo akku egy hetig ugy is birja.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.