Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

3 órája, csaba66 írta:

Zarlat valamelyik kimenten, amire az egesz erosito letilt. Ha a hatso ajtok nyitogatasara megszolal, akkor a kabel atvezetesnel van a zarlat, persze lehet mashol is, illetve nem biztos, hogy a nyitogatasra megszunik. A radiora meno csatlakozon a hangszoro labakon kell ellenallast merni, akkor kiderul, melyikkel van gond.

Hali!

Az enyémmel ugyan ez volt régebben, van itt róla írogatás, nekem a bal hátsó átvezetőben volt zárlat. Nyitott ajtónál meg kell maszirozni az átvezetőket kis szerencsével elmozdul és kiderül hol a hiba. Nálam a hangelosztás variálás is igazolta a hátsó ajtót, és egy darabig csak elől szóltak a hangszórók, hátúról levettem a hangot teljesen.   

Link to comment
Megosztás:

19 órája, ziplite írta:

Sziasztok!

CD 30 rádió 2006-os Zafira B 1,8-ban rosszalkodik. Néha szól, általában nem. Egy hifis ember alaplap hibát említett, vettem másik rádiót, fel lett tanítva az autóhoz, de ugyanezt játsza. Amikor berakom a kulcsot, kis nyekkenés hallatszik, majd utána semmi. Rádió adókat veszi, RDS-t kiírja, CD müködik.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm.

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/268/hatso_ajto_kabelkoteg_szakadas

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Köszönöm a válaszokat! Hátsó ajtók mozgatására nem változik semmi. Olyat csinál, hogy este leállítom úgy, hogy nem szólt a rádió, reggel meg lehet, hogy szól. Aztán vagy az első sarokig megy vagy akár 200 km-en keresztül, gond nélkül. Aztán nem szól megint, majd 2 nap múlva váratlanul megszólal :) és nem tudom mi a fura, aztán rájövök, hogy jéé, szól a zene.. :)

Bal hátsó ajtóban elment a tönkrement a zár, lehet akkor összefüggés evvel? Viszont nem egyszerre jelentkezett a két hiba, előbb volt a zár és utána még hetekig jó volt a rádió.

Köszi.

 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, ziplite írta:

Szervusztok!

Köszönöm a válaszokat! Hátsó ajtók mozgatására nem változik semmi. Olyat csinál, hogy este leállítom úgy, hogy nem szólt a rádió, reggel meg lehet, hogy szól. Aztán vagy az első sarokig megy vagy akár 200 km-en keresztül, gond nélkül. Aztán nem szól megint, majd 2 nap múlva váratlanul megszólal :) és nem tudom mi a fura, aztán rájövök, hogy jéé, szól a zene.. :)

Bal hátsó ajtóban elment a tönkrement a zár, lehet akkor összefüggés evvel? Viszont nem egyszerre jelentkezett a két hiba, előbb volt a zár és utána még hetekig jó volt a rádió.

Köszi.

 

Szia!

A hátsó ajtó hibája nagy eséllyel kábelszakadás lesz. Gyárilag rövidebbek a kábelek, ha sokat használod a hátsó ajtókat (gyerekek miatt esetleg) és azokat teljesen ki is nyitod, sanszos, hogy eltöredezett mindegyik. Nézz rá, hogyha lezárod az autót, akkor a bal hátsó ajtó is bezár-e, ez egy csendes hiba, aztán lehet, hogy hetek óta nyitott ajtóval teszed le az autót. Ha javításra kerül a sor, toldj bele inkább pár centit, akkor nem fog megfeszülni és újra elszakadni.

U.i.: A B oszlopból az ajtóba menő kábelköteg szokott elszakadozni.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm.

Nemrég vettem az autót (külföldről) és átvétel után derült ki, hogy nem zár a hátsó ajtó. Ki lett kötve a külső kilincs, de pont azt az ajtót használom arra, hogy berakjam a gyereket. Valszeg, ahogy mondod, teljesen ki szoktam nyitni, ha van hely... Úgyhogy egyre gyanúsabb, hogy ott lesz a hiba...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, ziplite írta:

Szia!

Köszönöm.

Nemrég vettem az autót (külföldről) és átvétel után derült ki, hogy nem zár a hátsó ajtó. Ki lett kötve a külső kilincs, de pont azt az ajtót használom arra, hogy berakjam a gyereket. Valszeg, ahogy mondod, teljesen ki szoktam nyitni, ha van hely... Úgyhogy egyre gyanúsabb, hogy ott lesz a hiba...

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/268/hatso_ajto_kabelkoteg_szakadas

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H-s Astrám van, 2005. évjárat. Az alábbi problémát tapasztalom, azonban a második szerelőtől jövök el úgy, hogy nem tudják mi a baja. Esetleg tudnátok segíteni, találkozott valaki már ilyennel? Esetleg van valakinek ötlete, hogy merre induljak a problémámmal?

Menet közben az abs kivillan, majd ami alapból világít a műszerfalon, elkezd villogni, aztán teljesen megszűnik világítani, és az összes mutató leesik nullára. Közben a zene, a világítás elmegy. Ez pár percig eltart, majd helyreáll minden.

Először autópályán tapasztaltam. Esőben szinte szünet nélkül produkálja a hibát, illetve akkor a szervó is "eltűnt".

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Muszma írta:

Menet közben az abs kivillan, majd ami alapból világít a műszerfalon, elkezd villogni, aztán teljesen megszűnik világítani, és az összes mutató leesik nullára. Közben a zene, a világítás elmegy. Ez pár percig eltart, majd helyreáll minden.

Először autópályán tapasztaltam. Esőben szinte szünet nélkül produkálja a hibát, illetve akkor a szervó is "eltűnt".

Remlik valami olyan, hogy ha leesik a tapfeszultseg, akkor sorban lovi ki a fogyasztokat, utolsonak marad a szervo, mielott a motorvezerlo is feladna. 

Koss egy voltmerot a szivargyujto aljzatra, es nezd a feszultseget, amikor eloall a jelenseg.

Ha van keznel masik akku, erdemes kiprobalni, mert lehet valamilyen hulye akku hiba is, es persze a csatlakozokat sem art atnezni. 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Muszma said:

Sziasztok!

H-s Astrám van, 2005. évjárat. Az alábbi problémát tapasztalom, azonban a második szerelőtől jövök el úgy, hogy nem tudják mi a baja. Esetleg tudnátok segíteni, találkozott valaki már ilyennel? Esetleg van valakinek ötlete, hogy merre induljak a problémámmal?

Menet közben az abs kivillan, majd ami alapból világít a műszerfalon, elkezd villogni, aztán teljesen megszűnik világítani, és az összes mutató leesik nullára. Közben a zene, a világítás elmegy. Ez pár percig eltart, majd helyreáll minden.

Először autópályán tapasztaltam. Esőben szinte szünet nélkül produkálja a hibát, illetve akkor a szervó is "eltűnt".

Köszönöm a segítséget!

Nekem alacsony töltöttségű akkuval csinálta kb. 3x, de azért nem tartott percekig. Olyasmi volt mintha resetelt volna  a kijelző modul. Mutatók leestek nullára, minden piktogram kivillant majd 1-2 mp után helyreállt a rend. Próbád ki egy jó akkuval, vagy töltesd fel éjszaka a tiedet. Lehet van valami titkos fogyasztód, de az is lehet, hogy csak simán rossz már az akksid. Nekem a fejegység merítette folyton az akksit, ezért aztán sosem volt 100%-ra töltve. A fejegység kidobása után soha nem fordult többet elő.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Handbrake írta:

Segítségeteket kérném, OP-COM-al ezt a hibíkódot találtam, volt már valakinek ilyesmi?

B0992-00 Heater Element 2 Circuit Malfunction

B0993-00 Heater Element 3 Circuit Malfunction

Azt azert ird meg, melyik egyseghez tartoznak a hibakodok, es milyen motorod van, mert ennyibol az ulestol a motorig barmihez tartozo futesrol szo lehet. 

Hogy a konkret kerdesedre is valaszoljak, volt mar masnak is :) 

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=104121

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Handbrake írta:

Jogos!

Z17DTJ, EHS-ben van :)

Akkor az a QuickHeat, ezek szerint ket szal nem megy benne... Tobbet nem tudok, eloben meg nem volt dolgom vele.

Viszont a legtobb kocsiban ilyen nincs is, tehat ha nem hianyzik a gyorsabb felfutes, akkor nyugodtan lehet igy hasznalni.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 14. at 16:57, csaba66 írta:

Tarolt hibauzenet meg lehet, OpCommal vagy hasonloval kene kiolvasni.

A rajz szerint a vilagitaskapcsolo a muszeregysegre van kotve, ami az LS CAN buszon kommunikal az UEC -cel, amin a lampak lognak. Relenek, biztositeknak nyoma sincs, ugyhogy a rossz hir az, hogy a felsoroltak barmelyike lehet a hunyo. Jobb hijan elsore megrangatnam az UEC-et (elso biztositek tablanal).



 

Köszi a segítséget. "Megrángattam" az első biztosíték táblánál mindent amit találtam ott és a probléma megszűnt. Legalábbis azt hittem. Most újra csinálja és azt már tudom, hogy ez a probléma csak esős időben jön elő. Lehetséges összefüggés azzal, hogy a bal hátsó ajtó elektromos ablakemelője már nem működik valószínűleg a szokásos vezetékszakadás miatt és hogy az aksim már nem fiatal? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kernya írta:

Köszi a segítséget. "Megrángattam" az első biztosíték táblánál mindent amit találtam ott és a probléma megszűnt. Legalábbis azt hittem. Most újra csinálja és azt már tudom, hogy ez a probléma csak esős időben jön elő. Lehetséges összefüggés azzal, hogy a bal hátsó ajtó elektromos ablakemelője már nem működik valószínűleg a szokásos vezetékszakadás miatt és hogy az aksim már nem fiatal? 

Esetleg (nem erről szól de a folyamat miatt):

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/249/p1120___p1122_gazpedal_pozicio_hibak_javitasa

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kernya írta:

Köszi a segítséget. "Megrángattam" az első biztosíték táblánál mindent amit találtam ott és a probléma megszűnt. Legalábbis azt hittem. Most újra csinálja és azt már tudom, hogy ez a probléma csak esős időben jön elő. Lehetséges összefüggés azzal, hogy a bal hátsó ajtó elektromos ablakemelője már nem működik valószínűleg a szokásos vezetékszakadás miatt és hogy az aksim már nem fiatal? 

Az ajtohoz meno vezetek szakadasa biztos nem, az akku esetleg, bar nem tul valoszinu. Illetve akkor gyanus, ha mas is kikapcsol (a radionak pl. mindenkeppen elobb kene elmenni, mint a fenyszoroknak).

Vagy marad az, hogy az UEC-ben a fenyszorokat vezerlo resz erzekeny a nedvessegre. Ez lehet akar valami kosz is, ami nedvesen atvezet, ugyhogy szetszedes, pucolas johet szoba.

Elso korben eleg lehet a Davee fele leiras is, vagy ha nem, akkor tovabb kell menni az elektronikat tartalmazo reszhez. De egyreszt nem tudom, hogy, es mennyire lehet szetszedni, masreszt szakszerutlenul csinalva tobb kart lehet igy okozni, mint hasznot, tehat csak megfelelo kalandvagy, es hasonlo dolgokban szerzett tapasztalat eseten vagj neki.

 

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy pedálteszt során megjelenített hibakódom van:  ECN01345E ez elvileg lambda-szonda hiba, de egyéb hibajelzésem (villáskulcs nem világít) nincs, motor: Z16XER

hibára utaló rendellenes viselkedés nincs. Meddig lehet így biztonságosan használni az autót?

 

Köszönöm a hozzáértők válaszát.

Link to comment
Megosztás:

A gyújtás ráadása, de még motorindítás előtt sem nem marad égve  a villáskulcs?

Nekem is volt ilyen. Ha jól emlékszem "lambda szonda lassú reakcióidő" a pontos hiba. A szervizben nem igazán tudtak mit kezdeni vele. Kitörölték, alaphelyzetbe állították a szonda által megtanult értékeket, majd mentünk vele egy próbakört extrém lassú és gyors fordulaton is, hogy újratanulja a paramétereket. Azt javasolták, hogy ne menjek vele 2000 alatt, "pörgessem" inkább. Ezt próbálom betartani és jó féléve nem jött már elő többet. Ez a rendőr-Astrák tipikus betegsége, mivel azok sokat járnak alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, quad405 írta:

A gyújtás ráadása, de még motorindítás előtt sem nem marad égve  a villáskulcs?

Nekem is volt ilyen. Ha jól emlékszem "lambda szonda lassú reakcióidő" a pontos hiba. A szervizben nem igazán tudtak mit kezdeni vele. Kitörölték, alaphelyzetbe állították a szonda által megtanult értékeket, majd mentünk vele egy próbakört extrém lassú és gyors fordulaton is, hogy újratanulja a paramétereket. Azt javasolták, hogy ne menjek vele 2000 alatt, "pörgessem" inkább. Ezt próbálom betartani és jó féléve nem jött már elő többet. Ez a rendőr-Astrák tipikus betegsége, mivel azok sokat járnak alapjáraton.

...de igen égve marad a "villáskulcs", mondjuk az én járgányom nem rendőr -Astra (hanem, villanyszerelő :) ) így nem járok sokat 2000 alatt, igaz mostanában sok a városi menet, de majd orvosolom a gondod gondom!

Ez a paraméter tanulás nem történik meg valamennyi üzemóra működés után automatikusan?

Módosítva : Goon
Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, Goon said:

...de igen égve marad a "villáskulcs", mondjuk az én járgányom nem rendőr -Astra (hanem, villanyszerelő :) ) így nem járok sokat 2000 alatt, igaz mostanában sok a városi menet, de majd orvosolom a gondod!

Ez a paraméter tanulás nem történik meg valamennyi üzemóra működés után automatikusan?

Köszi, az én gondom nem kell orvosolnod. :) Nálam is van városi menet, de a hiba előtt inkább 2000 alatt jártam, ha lehetett, most meg inkább valamivel fölötte tartom mindig. Nem tudom, hogy megy ez a paramétertanulás. Valószínűleg biztosabb ha előtte reset-eled. Bár az is lehet, hogy csak kamuztak és egyszerűen csak kitörölték a hibát és ennyi. Sajnos, a villáskulcsnak ezt a funkcionalitását a kézikönyv sem említi. Magamtól jöttem rá, mert 1x egy komolyabb szerelés után valami nem stimmelt a gyújtás ráadása után, csak hirtelen nem tudtam, hogy mi az. Ha minden rendben van, akkor a villáskulcs elalszik pár mp után. Ha nem alszik el, az valami olyasmit jelez, hogy valamikor volt egy hiba. Ha bizonyos számú indítás alkalmával nem jelentkezik ismét, akkor törlődik. így elméletileg, ha csak pillanatnyi kósza hiba volt, akkor nincs teendőd. De ha megteheted, akkor töröld ki és figyeld, hogy visszajön-e. Az a tuti.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, quad405 írta:

Köszi, az én gondom nem kell orvosolnod. :) Nálam is van városi menet, de a hiba előtt inkább 2000 alatt jártam, ha lehetett, most meg inkább valamivel fölötte tartom mindig. Nem tudom, hogy megy ez a paramétertanulás. Valószínűleg biztosabb ha előtte reset-eled. Bár az is lehet, hogy csak kamuztak és egyszerűen csak kitörölték a hibát és ennyi. Sajnos, a villáskulcsnak ezt a funkcionalitását a kézikönyv sem említi. Magamtól jöttem rá, mert 1x egy komolyabb szerelés után valami nem stimmelt a gyújtás ráadása után, csak hirtelen nem tudtam, hogy mi az. Ha minden rendben van, akkor a villáskulcs elalszik pár mp után. Ha nem alszik el, az valami olyasmit jelez, hogy valamikor volt egy hiba. Ha bizonyos számú indítás alkalmával nem jelentkezik ismét, akkor törlődik. így elméletileg, ha csak pillanatnyi kósza hiba volt, akkor nincs teendőd. De ha megteheted, akkor töröld ki és figyeld, hogy visszajön-e. Az a tuti.

Igen-igen, természetesen a saját gondomat orvosolom! :D

Mindenesetre köszönöm az információt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nemrég kértem az Opel Dunánál a Car-pass pótlását, kaptam egy Security Codes – Report fejlécű papírlapot. A következőket tartalmazza:

Netid: két betű, négy számjegy

Vin: alvázszám

Carholder: két betű, öt számjegy

GM Radio Serial Number:0D30 és nyolc számjegy

Radio Type: 0D30

Radio/infotainment Code: semmi

CD-Player Code: semmi

License Plate: semmi

Key Number: egy betű, négy számjegy

Plip Code: semmi

Immobilizer Code: négy számjegy

A gond az hogy az Op-com ha biztonsági kódot kér akkor ezekből egyik sem jó.

Nem megfelelő adatokat kaptam?

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Caravan14 írta:

Sziasztok!

 

Nemrég kértem az Opel Dunánál a Car-pass pótlását, kaptam egy Security Codes – Report fejlécű papírlapot. A következőket tartalmazza:

Netid: két betű, négy számjegy

Vin: alvázszám

Carholder: két betű, öt számjegy

GM Radio Serial Number:0D30 és nyolc számjegy

Radio Type: 0D30

Radio/infotainment Code: semmi

CD-Player Code: semmi

License Plate: semmi

Key Number: egy betű, négy számjegy

Plip Code: semmi

Immobilizer Code: négy számjegy

A gond az hogy az Op-com ha biztonsági kódot kér akkor ezekből egyik sem jó.

Nem megfelelő adatokat kaptam?

Az OP-COM-hoz a Carpasson lévő Security kód kell. 4 számjegy. Nem kaptad meg amire szükséged volt. Mennyit fizettél érte?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.